Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

Plan sędziowania w Sopocie:

Ring: 18 Niedziela Psów: 60

Sędzia: Zygmunt Jakubowski (PL)

10.10 Pudel duży (biały, brązowy, czarny) Ogółem: 4

Psy - Dogs Ilość Nr kat.

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2810

Klasa championów - Champion Class 1 2811

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2812

Klasa championów - Champion Class 1 2813

10.25 Pudel miniaturowy (apricot, srebrny) Ogółem: 4

Psy - Dogs Ilość Nr kat.

Klasa otwarta - Open Class 2 2814 - 2815

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2816

Klasa otwarta - Open Class 1 2817

10.40 Pudel miniaturowy (biały, brązowy, czarny) Ogółem: 11

Psy - Dogs Ilość Nr kat.

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2818

Klasa otwarta - Open Class 1 2819

Klasa championów - Champion Class 2 2820 - 2821

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa młodzieży - Youth Class 2 2822 - 2823

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2824

Klasa otwarta - Open Class 3 2825 - 2827

Klasa championów - Champion Class 1 2828

11.15 Pudel średni (apricot, srebrny) Ogółem: 1

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa championów - Champion Class 1 2829

11.20 Pudel średni (biały, brązowy, czarny) Ogółem: 7

Psy - Dogs Ilość Nr kat.

Klasa młodzieży - Youth Class 1 2830

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2831

Klasa otwarta - Open Class 2 2832 - 2833

Klasa weteranów - Veteran Class 1 2834

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa szczeniąt - Puppy Class 1 2835

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2836

11.40 Pudel toy Ogółem: 5

Suki - Bitches Ilość Nr kat.

Klasa szczeniąt - Puppy Class 1 2837

Klasa młodzieży - Youth Class 1 2838

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1 2839

Klasa otwarta - Open Class 2 2840 - 2841

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aneta :) dziękuję za info o kolorach

może uda mi się dokleić do kogoś jadącego do Sopotu to też sobie poogladam i pofotografuję. A nad Poznaniem się zastanawiam, może zgłoszę obie swoje szare (choć jak pojadę sama to będzie więcej czasu na podziwianie innych psów ;) )

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie

W Głogowie były:

Mini czarne suka: Federicka Kralovsky Hradec Int.Ch. hod. Ivana Vratilova wl. Hana Kasparova.

Mini apricot suka młodzież: Betti Karmazynowy Błękit wł. Justyna Brasse Głogów

rednia suka apricot: Merry Marlen Elegance wł. H.Maniszewska

rednie bršzowe: pies - Cheers Braunkonigin wł. Zuzana Faltejskova Sandova

suka-Happyness Braunkonigin wł. Terezie Petricakova.

W wyborach IX gr. brały udział czarna miniatura i br.redniak. Niestety bez sukcesów.

Na zawodach agility zdobyłymy ocenę doskonałš (zero pkt karnych) - czysty przebieg. Niestety kolejny raz II miejsce :evil: - jak zwykle grzywacz był niedocigniony (zresztš nasz klubowy).

Ogólnie było milo, ciepło i przyjemnie. Niestety mało pudli na wystawie.

Mam kolejne pytanko dotyczšce sprzętu:

widziałam u wielu wystawiajšcych psy długowłose szczotki firmy Mason Pearson (połšczenie włosia z nylonem) - na jednym ze stoisk cena nieco zwaliła mnie z nóg (ok. 300 zł).

Czy możecie mnie uwiadomic co jest w tych szczotkach, że wielu ich używa i tyle kosztuje?

Pozdrawiam

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję występu, :D

na szczęście do pielęgnacji pudla nie używa sie tego rodzaju szczotki.

Mimo, że Mason Pearson jest bardzo dobrą firmą, cena szczotki jest szokująca. Myślę, że w jej cenie jest zawarta dość spora marża :-? .

Niestety dobre szczotki i grzebienie dla pudla też trochę kosztują.

Link to comment
Share on other sites

Czy moglybyście napisać mi coś więcej na temat Happynes? Tej brązowej średniaczki? Ja niestety nie mogłam być w Głogowie, ale na zawody do Sopotu sie wybieram. Zobaczymy jak nam pójdzie ostatnio albo detka albo czwarte miejsce ;).

Pozdrawiam Marzena i Zuzia

Link to comment
Share on other sites

Tak mam "pudelkę średnią czarną bez rodowodu" i biegamy od zeszłeo roku w agility. Od dłuższego czasu czekam na swojego rodowodowego pudle. Najpierw miał to być duży czarny po Mercedes Gosi Miki, ale z przyczyn niezależnych nie udało się. Potem miałam chwilę refleksji,że jednak średniak to lepszy wybór. Szczególnie że czas leci a ja za jakieś 1,5 roku skończę studia jak dobrze pójdzie i wyprowadzę się z domku od rodziców. Nie wiem czy będę miała autko a ze średniakiem łatwiej podróżować i na łódce zajmuje mniej miejsca :D Stronkę hodowli znam, mailowałam już z hodowczynią .Chciałam się spytać co sądzicie o tej suni, ja znam ją tylko ze zdjęc i ciężko mi coś więcej o niej powiedzieć.

Pozdrawiam

Marzena i Zuzia

Link to comment
Share on other sites

Tak, średniak to naprawdę dobry wybór, choć nie piszę tego całkiem bezstronnie :wink: ,

ma charakter zbliżony do dużego pudla, ale jest mniejszy i można go wziąść na ręce, jednym słowem, no dobrze dwoma - idealny towarzysz.

Happynes spotykałam na wystawach, ale niestety nie mogę ci nic bliżej o niej powiedzieć, bo się nie przyglądałam dokładnie.

Jadę w tym miesiącu na wystawę na Słowację i jeżeli tylko będzie na wystawie to postaram sie ją bliżej poznać.

Myślę, że warto kupić szczeniaczka brązowego z kilku powodów:

- obeccie w Polsce nie mamy żadnych "czynnych" pudli średnich brązowych, a więc byłaby szansa na ich odrodzenie,

- wróciłaby do nas krew Athosa Melissa z Brzozowej - polskiego pudla

- cena szczeniaka jest naprawdę atrakcyjna.

Więc będę trzymała kciuki, że by twoje plany sie powiodły :D

Pozdrawiam

P.S. Większość z nas, pierwszego pudla miała bez rodowodu...

Link to comment
Share on other sites

Dla Anety

stawka pudli miniaturowych w Sopocie

Psy

Klasa pośrednia

KRASAVCHIK ot Madam Sarmant

Klasa otwarta

LUCKY LARRY z Altheyrosei

Klasa championów

MASTER OF LOVE Lindeza, (Int.Ch.,Ch.PL,LTU,RUS,Mł.Ch.PL,Zw.PL,LT,Zw.Eu.Śr.i Wsch.,Zw.Kl.),

O'KEY MAN FILIP Lindeza Suki - Bitches

Klasa młodzieży

EVITA Asmodeusz

POWER OF LOVE Lindeza (FCIPolska

Klasa pośrednia

Canmoy's CHIC A-S TRICK

Klasa otwarta

DEBI Prudnicki Dworek

DIXY Asmodeusz, czarna

QUEEN OF THE RING Czarna Fuga, (Ch.PL, Mł.Ch.PL

Klasa championów

THE MYSTIC ENERGY Czarna Fuga, (Ch.PL, Mł.Ch.PL

Link to comment
Share on other sites

i średniaki

Psy

Klasa młodzieży

FILON M.K. Złocisty Jastuan

Klasa pośrednia

TANGO NERO Sabadiana (FCI

Klasa otwarta

SHERE KHAN Ebeneus

TAMARIS NERO Sabadiana (FCI

Klasa weteranów

DAMONA DI KEI ot LJUBE

Suki

Klasa szczeniąt

KOLIBRI Auksine Banga

Klasa pośrednia

TATIANA NERO Sabadiana (FCI

Link to comment
Share on other sites

no włąśnie a jak nie pojadę - muszę zapłacić?

zgłosiłam na 2 dni (ale na Victora nie) 2 suki. No i kasy brak, a co najgorsze- transportu :(

potwierdzenie przyszło przedwczoraj razem z zaproszeniem na klubową chartów w Dreźnie i w pierwszej chwili zgłupiałam- że na Bratysławę wysyłałam to pamiętam, ale na Drezno :o :lol: :lol: (do Drezna też bym pojechała bo tam też 2 dni i niesamowicie przyjemna wystawa w przepięknym barokowym parku)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Beata!

Jeżeli jesteś zainteresowana brązowym średniakiem to Pani, która wystawiała psa ma również sukę, z którą będzie jechała niedługo na krycie do Włoch do hodowli PIMLICO (na razie nic mi to nie mówi - a Wam?). Szczeniaki będą na jesień- listopad/grudzień. Cena 300 Euro. Suka ma ładny, czekoladowy kolor (wzrost suki 42 cm, psa który będzie krył 39 cm). Happynes miała szatę przesianą jakby siwizną -niestety nie wiem w jakim wieku jest ta suka i czy to u brązów normalne czy taka jej akurat uroda. Namiary na właścicielkę średniaków mogę podesłać wieczorem.

Mam kolejne pytanie: jak radzicie sobie z suszeniem waszych pudli . Konkretnie chodzi mi o walkę z suszarką. Jak można ją umocować? Co z nią zrobić aby mieć obie ręce wolne :help1:

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

Happynes widziałam, owszem jest posiwiała - i jest to jedyna wg. mnie zła strona tej odmiany kolorystycznej -(

Natomiast jest w oddziale Kraków suka około 4 letnia z tej samej hodowli Braunkonigin (niestety nie chcą wystawiać) miałam jej do zarzucenia za wąską budowę ale cóż więcej mozna powiedzieć o suczce która miała wtedy 1,5 roku - w trakcie rozwoju. Kolor w tym wieku miała jeszcze czysty (czekoladka), dobra psychika - do bdb psychiki brakowało jej to, że była nieufna (kupili ją w wieku 6 msc) - Sonya Nero - może ją pamietasz bo kupowali ją na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Aneta

Wczoraj wieczorem, kiedy niedziałało forum na spokojnie obejrzałam całą Twoją stronę - dla mnie kopalnia wiedzy. :modla: :thumbs:

Widzę, że niektóre moje pytania były zupełnie niepotrzebne. Jak dotąd (przed zakupem szczeniaka) zaglądałam tam głównie w celu przejrzenia informacji na temat szczeniąt, hodowli (o pozostałych działach poprostu zapomniałam :oops: ). Zresztą robię to nadal. Lubię wiedzieć co, u kogo pojawiło się nowego.

Wiecie co marzy mi się strona internetowa, bądź katalog (książka) która zawierałaby rodowody polskich pudli z informacjami o wzroście, najlepiej ze zdjęciem.

Może przy okazji tworzenia klubu będzie możliwe kompletowanie takiej dokumentacji?

Pozdrawiam

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteś wyjątkiem, my wszystkie lubimy wiedzieć co u kogo się ciekawego dzieje :wink:

Cały czas marzy nam się takie "skatalogowanie" pudli :D i tych obecnych i tych przeszłych,

natomiast dopóki nie będzie przeglądów hodowlanych z oficjalnym mierzeniem wzrostu pudla, nie ma co się bawić w podawanie wymiarów, bo takie przysłowiowe "wsadzanie kija w mrowisko".

Ja takie mini archiwum już posiadam (ale tylko na użytek własny), są tam wszystkie interesujące mnie psy :D

Hodowla Pimlico to hiszpańska hodowla, natomiast faktycznie jest we Włoszech pies Pimlico Brown Jeans (i najprawdopodobniej o niego chodzi), tegoroczny wicezwycięzca Europy.

Bardzo efektowny pies o w miarę ładnym odcieniu brązu, a cena za szczenieta normalna.

Suszarka - w wielkim świecie są dostępne bardzo fajne uchwyty na suszarkę, ale niestety nie są najtańsze.

Ja albo mocuję suszarkę na szubieniczce, albo... służę jako własny stojak na suszarkę, a jak... to musisz użyć trochę wyobraźni :wink:

Link to comment
Share on other sites

hmm a może coś o srebrnych? ;) poproszę o wskazówki, linki do hodowli gdzie warto pooglądać sobie srebrne pudle, zarówno średniaki jak i duże :) Na co zwrócić uwagę? jak to jest z tym rozjaśnianiem i jaki odcień jest idealny?

Link to comment
Share on other sites

Srebrny kolor u pudla jest teraz najrzadszy.

W Polsce mamy tylko kilka pudli srebrnych miniaturowych i aż jedną suczkę toyę, ale mamy również tegorocznego Młodzieżowego Zwycięzcę Europy :D

Jest jeszcze średniak - weteran w Krakowie, o ile jeszcze żyje.

Srebrna sierść jest bardzo trudna w pielęgnacji, bo lubi się kołtunić, w dotyku jest taka watowata lub jedwabista. U niektórych egzeplarzy pojawiają sie sztywne włosy na karku.

Na pewno do utworzenia tego koloru w pudlach użyto bedlingtonów, bo niezwykle rzadka jest prosta górna linia grzbietu u miniatur (mają właśnie karpiowaty grzbiet tak typowy dla tej rasy terierów).

Bardzo też trudno utrzymać jednolity srebrny kolor, zazwyczaj jest on cieniowany, najciemniejszy, prawie czarny na głowie i karku i bardzo jasny prawie biały na łapach.

Jeżeli porównać charakter z innymi odmianami kolorystycznymi - odnoszę wrażenie, że są spokojniejsze i bardziej zrównoważone.

Pudle srebrne duże i średnie - pojawiają się na wystawach w pojedynczych egzemplarzach.

Wiem, że jest jedna suczka pudla dużego w Czechach, po za tym są w Niemczech, Rosji, Finlandii, były też kiedyś na Węgrzech.

Ze średniaków najbardziej podobały mi się te z rosyjskiej hodowli Manifique D'Argeant (niestety zlikwidowali swoją stronę internetową).

Linki - może podam jeden adres: www.planetpoodle.de, jest to największy portal informacyjny o pudlach, w dziale TOP KENNELS jest kilkaset linków do stron hodowców pudli z całego świata z podziałem na poszczególne wielkości: standard (duże), miniature (średnie), dwarf (miniaturowe), toy to toy.

Miłego surfowania :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...