Jump to content
Dogomania

Coś na temat PEDIGREE JUNIOR (nie chę struć pieska :-))..


odin1983

Recommended Posts

Co sądzicie o tej karmie ?? Mój ON karmiony był do 12 tygodnia ACANĄ i ładnie pachnaił tą karmą (całe futerko), zjadając wszystko z apetytyem. Karma się skończyła (dostałem małą dawkę razem z pieskiem).a do najbliższego dostawcy mam kawałek drogi, więc z musu kupiłem w zoologicznym najdroższą karmę jaką mieli czyli PURINĘ DOG CHOW. No i przez pierwsze 2 dni było wszystko OK a później.... moja Aksa przystąpiła do głodówki. Prawie cały tydzień nie zjadała z oporem połowę i rsztę zostawiała. Przegłodziłem ja troszeczkę i dalej to samo. Gdy podałem jej jedzonko domowej roboty zjadała z apetytyem wszystko. Poszedłem do sklepu i znowu kupiłem najdroższą karmę - ale nie PURINĘ - a było nią PEDIGREE JUNIOR. Cena prawie ta sama (20 zeta za 3kg). No i teraz Aksa aż rzuca miską jak je. Nie wiem co sądzić o tej karmie, ładnie pachnie i wydaje się OK ale dzisiejsza technika pozwala ładnie pachnieć nawet odpadom radioaktywnym. Nie chciałbym struć pieska a z dostaniem Acany mam problem (nie chcę kupić 15kg od razu bo jak sięokarze, że piesek tego jużteż nie chę... porażka). Droższe karmy nie wchodza w rachubę.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam, napisales ze psina chetnie jadla domowe jedzonko, a dlaczego ty jej nie gotujesz, czy to kwestia czasu??? gotowane jedzonko jest duzo zdrowsze - czyt. naturalne dla pieska a nie kulki suche gdzie na opakowaniu jest napisane bez konserwantow a ta karma tak moze stac miesiacami i nic sie z nia nie dzieje, nie zastanawialo cie to nigdy?? poza tym gotowane jedzonko wychodzi taniej i mozna diete urozmaicac w zaleznosci od potrzeb psa. suche karmy - z najwyzszej polki oki dla psow pracujacych, ktore gdzies ta energie spozytkuja ale dla domowego pupila??

Nie chce sie czepiac i przepraszam jesli cie urazilam, a co do pedigree to unikaj jak ognia bo to naprawde jest "feeee" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pedigree oraz Purina (zwykła) to są karmy, których mięsem jest ...mączka kostna. Tam nie ma śladu mięsa!

Kupując karmę zwróć uwage, czy jest na niej magiczne słówko "premium". Te karmy z reguły są na mięsie. (Tak samo jest z Puriną, jest zwykła i premium).

Z tańszych karm, ale na bazie mięsa polecam ci Belcando. Worek 15 kg kosztuje ok. 130zł.

A może po prostu wróć do ACANY (choc nie znam zupełnie jej składu). Teraz przez intennet mozna zamówić wszystko z dostawą do domu. Nie będziesz musiał nigdzie jechać.

Link to comment
Share on other sites

Droższe karmy nie wchodza w rachubę.

:roll: No cóż, ONek to duży pies, wymaga świetnej jakościowo karmy, szczególnie w okresie wzrostu. Nie można na nim oszczędzać! Zresztą nawet jest to niemożliwe - to, co zaoszczędzisz teraz - za parę miesięcy będziesz musiał wydac na weta... :-? Pojawią się problemy ze stawami, kośćmi, sierścią, skórą. Alergie, dermatozy, uczulenia. Aż strach wymieniać...

Jeśli nie stać Cię na karmienie dobrej jakości "suszem", nie karm nim wogóle. Obecnie na rynku jest duży wybór świetnych karm - niektóre naprawdę nie są AŻ TAK drogie... Albo, jak radziła Taysha-przejdź na gotowane jedzonko...

Link to comment
Share on other sites

Widać moja Aksa pod moją nieobecność przegląda stronki w necie, gdyż zawetowała słusznośc pEDIGREE i zostawia większośc. Ale zastanawia mnie fakt, że jak ugotowałem jej ryżu i dodałem do tego kurczaka... zjadła strasznie mało. Gdy np. zaraz po tym poczęstuję ją"źdzbełkiem" pomidora aż skacze z radości..... czyli apetyt ma ale może trochę wybredny. Co do zamawiania przez neta to macie rację, z tym że nie mam pewności czy jak kupię 15 kg ACANY to moja psinka z chęcią będzie ją przyjmować jak wcześniej i chciałbym sprawdzić to najpierw na 3kg próbce. A takiej mi raczej nie prześlą (a choćby to z opłatami dwa razy większymi niż cena karmy).

A co z tym Belcando ? Gdzie można kupić na górnym śląsku (zamówić) jakąś próbkę. Czasem wiem, że można zadzwonić pod numer podany na opakowaniu karmy i przesyłają bezpłatne próbki karmy. Jeśli znajdziecie na swoich opakowaniach coś podobnego to plizzzz.... sendnijcie mi te numerki na priva ;)

PS. Jeśli znacie dostawców karm typu ACANA w okolicach TYCHY-OŚWIĘCIM (górny śląsk, skraj małopolski) to uraczcie mnie współrzędnymi

Pozdrawiam

A kto chce zobaczyć moją psinkę, niech wejdzie http://uk.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/mariuszek_j/album?.dir=/290a&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3A//uk.f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos%3F.scrumb=7dV1GZ9m3cD' rel="external nofollow">'>- tutaj -

Link to comment
Share on other sites

ale kto normalny używałby normalnego mięsa do suchej karmy ?? skąd ci lepsi je biorą.. .poza tym czemu nikt się nie obuża jak na reklamach mówią że wszystko OK i pod kontrolą wetów i wogóle a ma to w sobie tyle chemii..aż tak chyba kłamać nie mogą.. kurde już się nawet połapać nie mogę :(

Link to comment
Share on other sites

hodowca mojego Cockerka karmił go pedigree Junior i pies wygladał tak jak ON odina (sierść itp.), ja "testowałem" różne karmy np. Eukanubę, Purinę, Hill's itd. I muszę powiedzieć, że Jack zajada Pedigree, aż mu się uszy trzęsą. wygląda świetnir, jest zdrowy i wszystko jest oki.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze do czasu to pedigree nie szkodzi, to wyjdzie pozniej tak jak fast foody u ludzi itp

acana jest niedroga , niedawno jeszcze potaniała. Zamówić ją możesz od głownego dystrybutora z wrocławia a jeśli nie opłaci im sie wysłac małej paczki to poproś o namiary na dystrybutora regionalnego.

Ja swoją stafficzke od początku karmię acaną i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio troszke zostawia ale to raczej przez upały. Ja ją zamawiam od lokalnego dystrybutora (pozdrawiam panią Beatę :wink: ) i dostawe mam za darmo. Tobie też taki sposób polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak się zastanawiam nad tymi karmami...... :silly:

Moja ś.p Muszka jadła gotowane i Frolic (na każdą inną karmę się wypinała) - miała piękne futerko, zdrowie jak koń, żadnej alergii i dożyła pięknych lat.

Pies ON-ek od sąsiada wcina Chapi i jest zdrowy jak wielki koń :lol: - to jest pies alergik, dawali mu różne karmy (te najdroższe), sprowadzali jagnięcine, dawali różne leki - i zero reakcji. Zaczęli mu dawać Chapi - psu nic nie dolega i nie ma ślądu po alergii i zmian ropnych na skórze. Pies wygląda suuuper.

Moja Duma na Chapii i Pedigree zaareagowała ogromną sraczką, a Pyśka sie odwróciła od miski :lol:

Obserwuję psy mieszkające w moim bloku (50% ludzi jest naprawdę baaardzo biednych) - kupują żarcie marki TIP-u w realu - zresztą nie ma się co dziwić jak nie ma się co do gara włożyć, to nie wydadzą 150 zł na karmę i TE psy to okazy zdrowia.....A ja się z moimi potworami cackam i zawsze coś im tam dolega - to sraka, to alergia, to gardzioło itp :evil:

wszystko chyba zależy od psa - jeśli dobrze się czuje i dobrze wygląda to może rzeczywiście mu taka, a nie inna karma podpasowała :lol:

Link to comment
Share on other sites

wiem ze powinnam dawac pieskowi najlepsze zarcie. ale moj zabardzo suchego nie chce. a ze mamy kota to sie zdarzy ze mu damy jedzonko dla kota. to mu bardzo smakuje/ ale zawzwyczaj kupujemy puszki typu chappi i lider price : ) obok mnie . no i mu gotujemy . wiec urozmaicenie. NO I za serem przepada. jak widzi ze kot ma w misce jedzenie to mu je pozera. zazdrosniki. kiedys jak archi byl maly i nie chcial zbytnio jesc to sie przynosilo kota :)

archi je zawsze raz dziennie wieczorem.

ja tylko tak pisze. moich rodzicow nie stac zabardzo na taki pokarm.

archi jest pieknym psem i dobrze sie rozwinal/ moze jednak to zalezy od psa. a kiedys jak nie bylo wybory to pieski byly mniej zdrowsze. moze.

ja bym bardzo chciala kupic jakies firome jedzonko . powiedzcie ile wychodzi. zeby starczylo na miesiac. oczywiscie z firm ktore preferujecie.

Link to comment
Share on other sites

dziewcze , ja kiedys, z czystej ciekawosci, policzylam, ile by mnie kosztowalo zywienie mojego psa puszkami Chappi i porownalam to do suchej karmy - cyfry sa bezlitosne i ze zwyklego rachunku wyszlo mi, ze taniej bedzie go karmic suchym zarciem (poza innymi wzgledami, oczywiscie).

Tobie tez proponuje zrobienie takiego wyliczenia. Sucha karma tylko pozornie wydaje sie byc bardzo droga, bo patrzy sie na cene za caly worek, a powinnas to przeliczyc na koszt dzienny zywienia. Jesli wejdziesz sobie np. na strone Acany, to tam masz podana orientacyjna ilosc karmy, jaka powinnas podawac w zaleznosci od wagi psa. Masz cene za caly worek, wiec dalsze liczenie jest proste :P

A tak przy okazji, to przestrzegam przed podawaniem psu kociego jedzenia, bo ma ono zupelnie inna zawartosc m.in. bialka. I spokojnie mozesz psu dawac jesc 2 razy dziennie, wyjdzie mu to tylko na zdrowie (mniejsze obciazenie zoladka i mniejszy wysilek przy trawieniu).

Link to comment
Share on other sites

wlasnie zagladam na ta stronke. kyane dziekuje ci bardzo. nie przejmuj sie tak to mu nie podaje kociego zarcia. chyba ze sie dorwie do miski od easego .. a on i tak tego jesc nie chce .wybredny. Zreszta co ja tu mowie. nie da sie tego dobrze wytlumaczyc: ) ale jak co to pelecacie ACANE.

TYLE ZE W PUSZCZE MAM 1,250 kg i wychodzi mnie 4,19zl

Link to comment
Share on other sites

dziewcze, to tylko ja polecam, bo akurat tym wlasnie karmie swojego psa, z czego on jest baaardzo zadowolony :D

Cena za puszke to za malo, musisz sobie to przeliczyc na koszt dzienny i dopiero wtedy porownac. nawet jesli wynik bedzie podobny, to ja bym jednak polecala Acane, bo wtedy masz pewnosc, ze karmisz w sposob zbilansowany i piecho dostaje wszystko, co powinien (abstrahuje tu oczywiscie od wyborow typu - karma sucha czy gotowane, bo to juz calkiem inna para kaloszy 8) ).

Link to comment
Share on other sites

ale wiesz jak to jest z tymi karmami :moja wetka mówi że wielu psom nie sluży pedigree,że po paru latach ciaglego jedzenia tej karmy niedomaga im watroba :evil: ALE spotkała się tez z psem który mial okrutną alergie pok. i zadne diety nie pomagały ,nawet te specjalistyczne,a co pomogło ...pedigree :wink: I po alergii :P Rożnie to wiec bywa i nie mozna panikowac,ze daje sie psu jakaś chemię,przeczytaj sobie jaką kolwiek etykietę ludzkiego żarcia-konserwancik za konserwancikiwm,a jakie smaczne :eating: Nasze i psow żolądki w mniejszym lub wiekszym stopniu przywykły do karm 21 wieku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam - z jedzeniem jest tak jak z innymi rzeczami - chcesz dobrze psa odzywiac - placisz, chcesz miec lepszy sprzet - placisz drozej.

Moj wet rowniez mowil, ze w zyciu by nie polecal takich karm jak pedigree czy inne tam chappy czy frolic. Jak juz chce sie sucha karmic to eukanuba czy royal - fakt te karmy bytowe sa drozsze, ale swietnie zbilansowane. Zreszta takie opinie slyszalam nie tylko od mojego weta.

Atos przez dlugie lata jadl ryz czy makaron z warzywami i kurczakiem, teraz niestety (13lat) niedomaga watrobka, wiec przeszlismy na karmy weterynaryjne. Najgorsze jest to , ze tu musisz placic wieksza sume jednorazowo - to najwiekszy bol, bo za 14 kilo hepatic'a place 220 zlotych. Ale jak to obliczylam zywiac do domowym jedzeniem wcale taniej nie bylo, wliczajac stanie przy garach, gaz i inne tam przyjemnosci... wole karmy dobrej jakosci i suche (badz puszki, ale te wychodza drozej w przeliczeniu na dzienna dawke w stosunku do wag psa) . Tak wiec jestem za karma juz gotowa, nawet jesli chodzi o karmy bytowe. Oczywiscie przy zdrowym psie mozna mu dac od czasu do czasu domowe jedzenie, choc wetka z firmy royal powiedziala mi, ze psu raczej nie powinno sie zmieniac menu, bo u psow flora bakteryjna, ktora jest odpowiedzialna za rozklad pokarmu dlugo sie przystosowuje do zmiany pozywienia. trwa to znacznie dluzej niz u czlowieka.

Link to comment
Share on other sites

Mój sznaucer olbrzym żył 15 lat (niestety serce mu wysiadło), przez całe swoje życie karmiony był tylko gotowanym jedzeniem. W wieku 10 lat został jedynym sznaucerem na osiedlu (nie wliczając młodszych). A pzestawiciele firm produkujących karmy zawsze będa zachwalać swoje produkty - wiadomo

Link to comment
Share on other sites

A pzestawiciele firm produkujących karmy zawsze będa zachwalać swoje produkty

a wlasciciele karmiacy swoje psy gotowanym beda zachwalac swoj sposob zywienia :wink:

Moja sunia ma teraz 15 lat i przez cale swoje zycie jest na zarciu suchym. I daje Ci slowo honoru, ze nie jestem producentem karm 8) .

Po prostu to, jak karmimy, wcale nie oznacza, ze to jest "jedynie sluszne rozwiazanie". Jesli tylko psiak czuje sie dobrze i nie ma klopotow zdrowotnych to znaczy, ze wybor sposobu zywienia jest dobry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...