Jump to content
Dogomania

Alergia Pokarmowa??? - pomożcie


Taysha

Recommended Posts

Jeśli chcesz tańsze, a stosunkowo niedrogie suche karmy to proponuję ACANA (Kanadyjska), NUTRA/DIAMOND (Amerykańskie), BOSCH (chyba niemiecka), ale przy tych objawach co opisałaś to kup tylko LAMB&RICE, myślę, ze nie dajesz takiego czegoś jak Chappi, Pedigree czy Frolik itp z dolnej półki (jeśli przy tych paszach można mówić o jakichś półkach), jak jeszcze nie wiedziałem co te karmy potrafią zrobić z organizmem psa (szczególnie skórą), to je dawałem i mój pies strasznie się pochorował, objawy wszystkie przeszły, praktycznie po 14 dniach od zmiany na jedną z powyższych. Nie stosowałem nigdy Boscha tylko te pozostałe i mogę je polecić. Kolejna sprawa nasz nie żyjący już niestety pies-panieński mojej żony, jeszcze przed ślubem - miał uczulenie na kaszę i potworne biegunki, które skończyły się zaraz po uświadomieniu naszym i po przejściu na ryż. Ostatnio dowiedziałem się też od koleżanki, że podobno są też jakieś niekorzystnie działające składniki znajdujące się w makaronie, podobno powiedział jej to jakiś dr n. wet z AR, ale nie wiem, dajemy makaron jest raczej wszystko OK, chociaż przy dzisiejszych technologiach produkcyjnych, także makaronu, to najbezpieczniejszy jest napewno ryż, jako zboże jest tylko zbierany, a nie produkowany.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za rade warranku ale chyba nie czytales mojego postu dokladnie, jak juz pisalam karmie psa tylko gotowanym jedzeniem, nie stosuje karm z nizszych polek, od czasu do czasu dostaje sucha karme purine, wtedy kiedy akurat nic nie ma, albo jak ma biegunke, albo po prostu dla witamin, makaronu nie podaje bo tez go uczula, tylko ryz, tez juz pisalam, powtorze jeszcze ze chcialabym poradzic sobie z tym bez stosowania suchych karm (no chyba ze innego wyjscia nie bedzie), w kazdym razie dziekuje za dobre checi :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czytałem, czytałem dokładnie wszystkie wypowiedzi, bo mnie kiedyś napadnięto, :D że tego nie robię, choć się przyznałem, że nie zdążyłem, ale nie ważne. Właśnie dlatego Ci napisałem, o tych suchych, bo wspomniałaś o ich dodatku. Purina też jest ok. Jak nie wyjdzie z przyzwyczajeniem do wołowiny, spróbuj może w Twoim rejonie są owce, może ktoś je bije na miejscu na mięso i spróbuj dla psa to dać, ja kiedyś tak kupowałem wychodziło około 7 zł/kg czystego mięsa bez kości.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

taysha a czy mozesz powiedziec w jaki sposob stwierdzic alergie ? moj 6cio mc DDB od samego poczatku jest na royalu a od pewnego czasu strasznie sie drapie -na pysku ma rany rozdrapane do krwi...w zasadzie nie podaje mu nic innego.czasem sciegna i kosci wapienne.czy jest mozliwe ze nabyl uczulenie na karme?jak to stwierdzic?czy konieczne sa jakies testy alergiczne u weta?

Link to comment
Share on other sites

Zdiagnozować alergię można testami alergicznymi - skórnymi, z krwi lub biorezonansem.
Jak najbardziej pies mógł nabyć uczulenia na karmę, którą je.

Zanim zrobisz testy, spróbuj zmienić karmę na jakąś bez kurczaka, polecaną dla alergików - jakąś rybną albo na jagnięcinie (czytaj składy, żeby nie była to karma tylko "z jagnięciną" jako dodatkiem, a oparta tylko na tym mięsie), i zobacz czy będzie poprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Moje chłopaki też mają alergię, nie mam pojęcia na co, podejrzewałam gęsie serduszka albo wanish po czyszczeniu dywanu. I jedno i drugie wyeliminowane, a podrażniona skóra została nadal. U obu chłopaków pojawiło się to w tym samym czasie. Na razie karmimy też jednym rodzajem jedzenia, ale też smaruję je maściami, żeby im trochę ulżyć, bo drapią się bardzo często.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...