Jump to content
Dogomania

Staffik "szczeniaki bez rodowodu" wejdź , sprawdź czy nie po psie z Twojej hodowli -


Recommended Posts

Jedno sprostowanie - byłam osobą, której nie zależało czy pies jest bez papierów czy z. Tak jak mówisz, każdy podchodzi do tematu inaczej. Zabić psa unikałabym jednak jak ognia. Widzę, ża żadne umowy na wiele się nie zdadzą, trzeba rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać z ludźmi, którzy kupują rodowodowe pieski, żeby nie zniszczyli rasy. I zapraszać ich na fora, ponieważ to takie koło napędzające ;) do wystawiania psiutka, chociaż te 3 razy, żeby te uprawnienia chociaż zdobyły.:p I w ogóle do dbania o psa.:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vorph']Dlatego jedni sobie, drudzy sobie... Jak to mówią: "każdy sobie rzepkę skrobie". Ja bym uśpiła. Laik - oddał lub, o zgrozo, sprzedał. Dodatkowe koszta sterylizacji dla owego laika? Proszę Was. Jeszcze w garbate aniołki nie wierzę. [/quote]
Dokladnie, a efekty mamy jak widac :angryy:
Ja pierwsze co to bym robila to pytala o mozliwosc wlewki i uniemozliwienia zajscia w ciaze, potem usuwanie ciazy hormonalnie. Staralabym sie nie dopuscic w ogole do porodu, bo to dla suki tez zaden plus. Problem jest jeden - najpierw trzeba chciec te ciaze usunac.

Link to comment
Share on other sites

O matko, Ty to się nudzisz. Napisałam tak jak było. Całkowicie przekręciłaś /łeś moją wypowiedź, oczywiście nie jest to miłe tylko wredne, ale skoro TAK Cię to uraziło, to przepraszam. Ale sam/sama widzisz, skaczesz po forach i bezsensownie podkręcasz złą atmosferę, nawet tu się bezsensownie wypowiedziałaś/łeś. A ja i tak zdania nie zmienię lecz nie będę już pisała dlaczego. Jestem przeciw usypianiu psów i tyle. Moja sprawa, dziwne, że jak na do mnie się beton odezwą tylko dlatego, że taki mam na to pogląd to wszystko jest dobrze. Nie piszę i nie skarżę się na wszystkich tematach;)

Link to comment
Share on other sites

ja tylko się zastanawiam po co w ogóle taka dyskusja? skoro ktoś nie umiał dopilnować suki to co tu będziemy jeszcze rozważać o szczeniakach! Na pewno jej nie wysterylizuje robiąc aborcje bo to koszty są, jak podejmie decyzje o pozbyciu się szczeniąt to też nie przez weta (bo ten i tak by tego nie zrobił) bo drogo - po prostu weźmie i utopi w stawie! - proste.... :shake:
a jak postanowi odchować to będzie potem sprzedawać jako "prawie jak ***"
A przecież my i ludzie ogólnie myślący czy o rasie czy w ogóle o psach nie dopuszczą do takich szczeniąt. Jeżeli jednak przywędrowałaby do mnie suka która byłaby w ciąży to dokonałabym aborcji - tak zrobiłam z kotką od siostry bo wiem że takich kundelków czy kociąt jest ogrom. Natomiast jakby przyszła już suka która szuka miejsca do porodu i urodziłaby u mnie to wybaczcie, ale nie byłabym w stanie :placz: one są takie piękne, małe i bezbronne, po prostu bym je odchowała i szukała dla nich domu... nie wiem ile z Was miało takie szczeniaki w rękach i nie wiem czy podejmowałyście już takie decyzje, ale jeżeli o mnie chodzi to by mi serducho nie pozwoliło :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asztir']przez weta ([B]bo ten i tak by tego nie zrobił[/B]) bo drogo [/quote]
a dlaczego nie ? ślepy miot można usypiać ... któryś punkt ustawy o tym mówi .. to jest jak najbardziej legalne , jak najbardziej humanitarne , w dobie takiej bezdomności jaką mamy ..

oczywiście że żal , bo nie ma nic piękniejszego niż puchata kuleczka
ale ta kuleczka dorasta ... dalej chyba nie muszę pisać , bo chyba wszyscy widzą skąd biorą się bezdomne psy ..

argument typu - że nie wszystkie trafiają do schronisk ... jakiś taki jest nie na miejscu - skąd zatem setki tysięcy psów w schroniskach :razz: te psy też były słodkimi kuleczkami ....

ale na ten temat zapraszam do wątku , do którego link wkleiłam ....
Bo może nie każdy tu odwiedza schroniska , odwiedza chociażby PWP
to jest bardzo smutny temat ...

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz dokonujący aborcji czy uśpienia ślepego miotu nie powie, że nie wolno tego robić :mad: wiadomo...
A to już fakty a nie moje zdanie, które jest na nie ;)
[FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I][B][FONT=TimesNewRomanPS-BoldMT][SIZE=2][FONT=TimesNewRomanPS-BoldMT][SIZE=2]ust. 5 w art. 34
[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/I][/B][LEFT][B][I]Zabrania si[/I][/B][/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]ę[/I][/B][/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]:[/I][/B][/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]
[B][I]1) u[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]miercania zwierz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]t w okresie oko[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ł[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]oporodowym, z wyj[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]tkiem potrzeb bada[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ń[/LEFT]
[/FONT][/I][/B][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]naukowych;[/I][/B]
co do aborcji.
A tu co do usypiania :
[FONT=TimesNewRomanPSMT][LEFT][B][I]Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierz[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]t oraz zn[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]canie si[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][/I][/B][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]nad nimi[/I][/B][/LEFT]
[B][I]jest zabronione.[/I][/B]
[B][/B]
[FONT=TimesNewRomanPSMT][LEFT][B][I]„konieczno[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ci bezzw[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ł[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ocznego u[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]miercenia” – rozumie si[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][/I][/B][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]przez to obiektywny[/I][/B]
[B][I]stan rzeczy stwierdzony, w miar[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]mo[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ż[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]liwo[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][/I][/B][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]ci, przez lekarza weterynarii,[/I][/B]
[B][I]polegaj[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]cy na tym, [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ż[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]e zwierz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]mo[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ż[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]e dalej [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ż[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]y[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ć [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]jedynie cierpi[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]c i znosz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][/I][/B][FONT=TimesNewRomanPSMT][B][I]c ból,[/I][/B][/LEFT]
[B][I]a moralnym obowi[/I][/B][/FONT][B][I][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]zkiem cz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ł[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]owieka staje si[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]skrócenie cierpie[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ń [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]zwierz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]cia; [/FONT][/I][/B]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]chociaż po chwili[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT][LEFT][I][B]Rada gminy mo[/B][/I][/FONT][I][B][FONT=TimesNewRomanPSMT]ż[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]e w drodze uchwa[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ł[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]y przyj[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ąć [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]program zapobiegaj[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]cy bezdomno[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][/B][/I][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]ci[/B][/I]
[I][B]zwierz[/B][/I][/FONT][I][B][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]t obejmuj[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]cy w szczególno[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][/B][/I][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]ci:[/B][/I]
[I][B]1) sterylizacj[/B][/I][/FONT][I][B][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]albo kastracj[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ę [/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]zwierz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][/B][/I][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]t;[/B][/I]
[I][B]2) poszukiwanie nowych w[/B][/I][/FONT][I][B][FONT=TimesNewRomanPSMT]ł[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]a[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ś[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]cicieli dla zwierz[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ą[/FONT][/B][/I][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]t;[/B][/I]
[I][B]3) usypianie [/B][/I][/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]ś[/B][/I][/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT][I][B]lepych miotów.[/B][/I][/LEFT]
[I][B]2. Koszty realizacji programu, o którym mowa w ust. 1, ponosi gmina.[/B][/I]
Czyli należy najpierw zapytać, czy dana gmina zgadza się na to uśpienie a jak tak to niech za to płacą, ale aborcji nie wolno praeprowadzać. Ciekawe, która gmina będzie to wszystko robiła i za to płaciła:evil_lol:
[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dagulka , idź do schroniska ...... posiedź tam , pomóż .... wyadoptuj psa ....
bo sory , ale mnie Twoje miłosierdzie i sumienie , nie rusza ...
wiesz że teraz , właśnie teraz - jakiś pies zdycha z głodu ? zostaje zagryziony ? że szczeniaki umierają , w obrzydliwych męczarniach ... nie jeden , tylko setki ... wiesz o tym ? widziałaś to ? byłaś tam ?

to jest humanitarne ?

czy morbital

każdy normalny wet uśpi ślepy miot , ci których ja znam , robią to za free

Link to comment
Share on other sites

Dagula, jeśli nie masz ochoty iść do schroniska to ja zapraszam Cie TU na dogo [SIZE=3][I][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/"][COLOR=Red]PWP[/COLOR][/URL][/B][/I][/SIZE]
poczytaj sobie - popatrz o co walczą Ci wszyscy ludzie, ile z siebie dają, żeby pomóc chociaż jednej psinie... popatrz na ILOŚĆ tych psów... tam nie ma bajek tylko sama RZECZYWISTOŚĆ... a skąd? przez "miłosierdzie" człowieka...

Link to comment
Share on other sites

Jesli juz chodzi o te prawo to łatwo mozna je obejsc, masz slepy miot, idziesz do weta mowisz ze domow dla nich nie ma, ze trafia do schroniska i wspomoga bezdomnosc i tym spospbem wet usypia zwierzeta bo przeciez mamy z tym jakos walczyc, a inaczej sie nie da, w schroniskach takie mioty sa usypiane, a oddane 8tyyg. szczeniaki i tak padna na choroby.. przezywa.. moze jeden? naprawde te liczby sa malenkie, a ile zostaje wyadoptowanych? Jak w jednym momencie w schronisku oddano 3 (!) mioty... po ok. 6 szczeniat.. i teraz szukanie domkow, tylu domow.. a to nie moze byc pierwszy lepszy dom, a co z tymi ktore czekaja juz latami? :roll:
Warto najpierw wejsc do schroniska i zapytac ile miesiecznie albo tygodniowo zostaje zagryzionych psow, ile trafia po sadystycznych przejsciach, ile szczeniakow pada... duze liczby.. a potem mowmy czy mozna nie usypiac.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

przy porodach też bywają powikłania...są cesarki...powikłania po porodowe, więc to też jakieś zagrożenie dla suki... czytałam ostatnio na mopowym forum historie suczki, która zeszła 2 dni po porodzie, a wszystko niby było ok i nic nie wskazywało na ten dramat... :shake:

a biorąc pod uwagę "wpadki", gdzie często niewiadomo kto jest ojcem szczeniąt to naprawdę może być różnie... osobiście sama nie wiem tak do końca co lepsze? czy aborcja? czy uśpienie miotu? myślę, że to będzie zależne też od danej sytuacji i nie ma co do jednego worka wkładać, bo różnie bywa... jednak uważam to, co pisałam powyżej... takich szczeniąt nie powinno być.

Link to comment
Share on other sites

z tym że przy aborcji juz weterynarz robi cos z psem.. a przy porodzie nie koniecznie, cesarki nei zdazaja sie zbyt czesto, chyba ze u konkretnych ras... wiadomo, czasem szczenie moze byc zbyt duze, ale tez nie znaczy ze bedzie konczylo sie cesarka, a jesli nawet to wtedy mozna interweniować, ale tutaj pewnie kazdy ma własne zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

ale bidule a te główki coś duże jak na 3 mieszki :shake::shake:


a to widzieliście .... :evil_lol:

[url=http://www.allegro.pl/item492627772_staffordshire_bull_terrier_reproduktor_staffik.html]Staffordshire bull terrier REPRODUKTOR STAFFIK !!! (492627772) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Też mam 3miesięcznego Staffika, ale te sunie coś nie bardzo są podobne... Może takie zdjęcie akurat, ale te głowy jak pomieszanie Staffika z bullterrierem :shake:
A ten biały super! Fajnie wygląda i musi być dobrze ułożony skoro te medale ma. Bardzo mi się podobają białe, a zwłaszcza ten mały z wejherstaff!!! No cudo:multi: Może z tego też jakieś białe wyjdą i będzie czym oko nacieszyć ;o)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dagula']
A ten biały super! Fajnie wygląda i musi być dobrze ułożony skoro te medale ma. [/quote]
że co ? a co ma ułożenie do medali ? brązowych zresztą :cool3:

widzieliście Patko , widzieliście ... ja by na allegro cnoty Frania nie wystawiła :shake: :evil_lol:

desperat :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']że co ? a co ma ułożenie do medali ? brązowych zresztą :cool3:

Ach ta rywalizacja hihihi:evil_lol: - no fajnie, że ma te medale. Wydawało mi się, że źle wychowany to jest źle ułożony pies medalu nie dostanie. Gdzieś przeczytałam, że za złe zachowanie pies zostaje zdyskwalifikowany. No ale ok, Twoje psy też napewno są suuuper :lol::multi: [/quote]
.................................................................................................

Link to comment
Share on other sites

Dagula pies jest zdyskwalifikowany jeśli okazuje agresję (pewnie o to Ci chodziło) - uwierz, że za dobre wychowanie psa medali nie przyznają na wystawach psów rasowych ;) każdy powinien być dobrze wychowany, szkolony bez względu czy będzie wystawiany ;) a tak się popatrz.... co to są te trzy medaliki? brązowe... są psy, które wracają z wystaw z pucharami ;) tam nie wybiera się najlepiej wychowanego psa tylko Najpiękniejszego...

myślę też, że Vectra nie miała na myśli rywalizacji, bo kogo jak kogo, ale jej o to nie podejrzewam :shake: wystawy mają być przyjemnością, a nie rywalizacją gdzie ludzie rzucają sobie kłody pod nogi i cieszą się jak komuś łapa się potknie... ale fakt, że wiele zależy od ludzkiego podejścia do tego tematu ;) jeden będzie się bawić, a inny ścigać ;)

ale odbiegamy od głównego tematu tego wątku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Dagula;]Wydawało mi się, że źle wychowany to jest źle ułożony pies medalu nie dostanie.[/quote]

Wystawa to nie konkurs.."talentów" , a konkurs..anatomii zwierzecia..na wystawie.. nie chodzi sie przy nodze i nie siada - to posluszenstwo.. , jak najbardziej O.K. :cool3:
Niemniej jednak na wystawie przede wszystkim zwracaja sędziowie uwage na budowe anatomiczna psa ( w sklad czego wchodzi.. : ogolne proporcje glowy - mozgoczaszka etc. - dlugoś kufy, osadzenie i noszenie ucha , dlugośc szyi, kłąb (czy jest widoczny, czy tez nie) , linie grzbietu , dlugośc korpusu , osadzenie i noszenie ogona , kątowanie kończyn , prowadzenie ich , ustawienie , glebokosc klatki piersiowej , kat przylegania lokci..i wiele wiele innnych aspektów ( bo nawet zwartośc paliczków,a takze.. "sztywnośc" nadgarstka) ,a takze kondycje psa..i jego ruch.. czy jest swobodny , dynamiczny,czy moze zupelnie inny... ;) .. Na dalszym planie jest ulozenie psa.. czyli podstawowe komendy : siad, waruj itp. A medale ..przydzielane sa tylko..za pierwsze 3 lokaty ..I - zloty , II - srebrny , III - brązowy :p
O tym, o czym wspomniałas..to CHARAKTER .. psa.. pies nader lekliwy, tudziez agreswyny..jest eliminowany z zawodów "psich pieknosci" czyli - dyskfalifikowany wg.uznania sedziego..np.po warknieciu na Ń , badz ..dostaje notke.. NIE DO OCENY .. gdy np.nie dal sie zupelnie oglądnac.. ( lek mu na to nie pozwolil,badz brak przygotowania do wystawy ) ...

Pokazany jeden z trzech medali..bialego....oferowanego..na allegro "repa " .. ten zloty z godlem ZKwP i kwiatem ..to medal PAMIĄTKOWY..na 70-cio lecie..Polskiego Zwiazku Kynologicznego.. dostawal go KAZDY PIES (jako pamiatke za udzial w wystawie) w Poznaniu tego roku.. :evil_lol: , nawet ten..,ktory nie zalapał sie na 3-y pierwsze lokaty.. ;),a kolejny..to znowu jakies "dzieło".. ..hihi..slawnego..wl.bialego..niepowtarzalnego psiaka .. :razz:

Psiaczki z Gratki..bidulki..jakies mieszańce....tylko..czego z czym.. :shake::shake: .. glowy jak u whipeta :-(

Dobrej nocki..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...