Jump to content
Dogomania

Staffik "szczeniaki bez rodowodu" wejdź , sprawdź czy nie po psie z Twojej hodowli -


Recommended Posts

[quote name='agnethka']to ja tym razem wrzuce linka - to ogłoszenie znalazłam już dawno temu.
szczeniaki mają rodziców z rodowodem
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1587930_staffiki.html[/URL][/quote]

sprawdzał ktoś ogłoszenie?
mi się karta skończyła, a zadzwonić najprościej....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ciekawa jestem co odpisza ci " mądrzy ludzie"[/QUOTE]

Napisałam do nich e-maila. Odpowiedź dostałam po paru godzinach .
Napisałam czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne (...) i czy można prosić o podanie imion oraz przydomków hodowlanych rodziców ...
W odpowiedzi własciciele szczeniąt odpisali mi , że rodowody rodziców są do wglądu na miejscu ...:angryy: oraz opisali mi jakie psiaki są jeszcze na sprzedaż ...

Nie wiem o co w tym chodzi, dlaczego poprstu nie chcą podac tych danych .
Napisałam kolejnego maila , że jednak zależy mi aby teraz dowiedzieć się po jakich rodzicach są szczenięta ,zanim przejadę pół Polski w celu zakupienia szczenięcia .
Terść moich wiadmości , była o wiele bardziej rozwinięta, ale to tak w skrócie ;)
Jeśli dostanę odpowiedź od włascicieli szczeniąt - zaraz napiszę , co napisali mi Oni .

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym temacie wypowiem sie ale troszke inaczej.
Piszac na dogo o takich rzeczach uswiadamiamy sobie i innym ze ,,takie'' numery maja miejsce.
Przyczyna tego jest: nieswiadomosc wlascicieli,lenistwo,glupota ,chec zysku

Ale analizujac publicznie automatycznie ,,Ci'' ludzie moga sobie poczytac, i w zaleznosci od informacji jakie tu znajda zareagowc. Ja bym sie wstrzymala z analiza i publicznymi dysputami pt: ,, co ja IM teraz zrobie lub moge zrobic" .

Ograniczylabym ten temat do ewentualnego wrzucania fot i linkow.

Kiedys myslalam o tym zeby stworzyc cos w rodzaju ,,Czarnych Kwiatkow'' . Tylko dotyczacych potencjalnych ludzi ktorzy szukaja staffiora i odchodza niejednokrotnie z kwitkiem bo z rozmowy wynika ze chca np.suczke po to zeby kryc psem sasiada. Ja dawno nie mialam suk na sprzedaz a w tym miocie jedna sztuke. Mialam na nia 4 potencjalnych rozmnazaczy.Odeszli z kwitkiem. Jak umia myslec to zadzwonia do nastepnego hodowcy majac juz doswiadczenie moga nauczyc sie mowic to co hodowca chcialby uslyszec.

Jedynym sposobem jest informowanie sie wzajemnie. Oczywiscie wydaje mi sie ze bez sensu jest obdzwanianie sie bo to chyba niemozliwe.
Ale moze by tak stworzyc np. na yahoo grupe mailingowa tylko i wylacznie w tym celu?
Publicznie danych nie mozna publikowac a na priv i owszem.
A na pewno niejeden z nas ma taka swoja czarna liste.

Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='acroba']Ja w tym temacie wypowiem sie ale troszke inaczej.
Piszac na dogo o takich rzeczach uswiadamiamy sobie i innym ze ,,takie'' numery maja miejsce.
Przyczyna tego jest: nieswiadomosc wlascicieli,lenistwo,glupota ,chec zysku

Ale analizujac publicznie automatycznie ,,Ci'' ludzie moga sobie poczytac, i w zaleznosci od informacji jakie tu znajda zareagowc. Ja bym sie wstrzymala z analiza i publicznymi dysputami pt: ,, co ja IM teraz zrobie lub moge zrobic" .

Ograniczylabym ten temat do ewentualnego wrzucania fot i linkow.

Kiedys myslalam o tym zeby stworzyc cos w rodzaju ,,Czarnych Kwiatkow'' . Tylko dotyczacych potencjalnych ludzi ktorzy szukaja staffiora i odchodza niejednokrotnie z kwitkiem bo z rozmowy wynika ze chca np.suczke po to zeby kryc psem sasiada. Ja dawno nie mialam suk na sprzedaz a w tym miocie jedna sztuke. Mialam na nia 4 potencjalnych rozmnazaczy.Odeszli z kwitkiem. Jak umia myslec to zadzwonia do nastepnego hodowcy majac juz doswiadczenie moga nauczyc sie mowic to co hodowca chcialby uslyszec.

Jedynym sposobem jest informowanie sie wzajemnie. Oczywiscie wydaje mi sie ze bez sensu jest obdzwanianie sie bo to chyba niemozliwe.
Ale moze by tak stworzyc np. na yahoo grupe mailingowa tylko i wylacznie w tym celu?
Publicznie danych nie mozna publikowac a na priv i owszem.
A na pewno niejeden z nas ma taka swoja czarna liste.

Co Wy na to?[/quote]
Aga swietny pomysł i swiete słowa :):razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']hihihi sorki nie to chiałam zacytowac , chodziło mi o link do tych małych :):cool3::lol::lol::lol::lol:[/quote]

uff... :lol::lol:


co do słów [B]acroby[/B] - zgadzam się ;) ostatnio nawet tak sobie pomyślałam, że nie powinniśmy tutaj za bardzo o tym pisać i warto ograniczyć się do wrzucania linków ;) bo przecież do forum ma dostęp KAŻDY i my chcąc pomóc rasie, nieświadomie możemy też jej szkodzić tutaj naszymi wypowiedziami, gdyż ostrzegamy na swój sposób pseudohodowców,a przecież oni wbrew pozorom swój rozum mają i potrafią być bardzo cwani....:roll: hmmm...wiecie co mam na myśli? już ludzie od "mojego" linku z gratki są "sprytni" z tego co widać z wypowiedzi Klaudii....w ten spossób nic nie załatwimy...
tak więc jestem ZA pomysłem acroby ;)

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio myslałam właśnie nad tym co by było gdyby :roll: dlatego w umowach zaznaczyłam wyraźnie, że psy niewystawiane (minimum hodowlane) muszą być obowiązkowo wysterylizowane/wykastrowane. I muszę powiedzieć, że znaczna większość pytajacych wykazała się dużym zrozumieniem, nowi właściciele szczeniąt bez mrugnienia okiem podpisali umowy.
Czarna lista, sensowna umowa, odpowiednia cena to dobre pomysły. Można też jakoś się zorganizować, może Klub by wsparł akcję. Dobrze by było, gdyby hodowcy po zebraniu się i ustaleniu sposobu działań umieścili odpowiednie informacje na stronach swoich hodowli - wszyscy taką samą.
W pojedynkę ciężko będzie coś wywalczyć, ale jeśli zbiorą się czołowi hodowcy w Polsce, póki nie jest ich zbyt wielu.. szanse są.
W Łodzi będzie okazja do rozmowy na temat. I faktycznie szczegóły nie na forum bo obróci się przeciwko nam.
Popieram :p

Link to comment
Share on other sites

super pomysł:[quote]Dobrze by było, gdyby hodowcy po zebraniu się i ustaleniu sposobu działań umieścili odpowiednie informacje na stronach swoich hodowli - wszyscy taką samą.[/quote]
właśnie o taką jedność chodzi :multi: mnie niestety w Łodzi nie będzie, ale jakby coś to zawsze chętnie pomogę ;) trzymam kciuki za Wasze rozmowy ;)

nie wiem ile hodowli czytało ten temat, bo mało kto się wypowiedział w tych kwestiach wg mnie bardzo istotnych...przydałoby się go "rozpowszechnić" wśród zainteresowanych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']Byłoby na prawdę świetnie aby WSZYSTKIE hodowle wzięły się do dzieła... Sporo tych hodowli... ja przegladajac np. google trafiam tylko na kilka :lol:[/quote]

ja miałam kiedyś listę tych hodowli - robiłam sobie rozeznanie jak szukałam pierwszego staffika, zależało mi na psiaku z dobrego miejsca ;) stąd ta moja wiedza hihi... w google znajdziesz przodujące hodowle, warte uwagi ;)
część z tych hodowli co znalazłam nie ma stron internetowych - ja nawet nie pamiętam jak ja je znalazłam, a ostatnio nawet na allegro ogłasza się hodowla, której wcześniej nie widziałam, dlatego twierdzę, że jest ich więcej....

wiem, że najlepiej byłoby gdyby WSZYSCY się zgrali, ale trzeba od czegoś zacząć ;) jak przykład dadzą te "ważniejsze" hodowle to może uda się namówić do współpracy i resztę ;) bądźmy dobrej myśli, że większość się zgra i zadziała to już będzie super :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka'][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1587930_staffiki.html[/URL]
sprawdzał ktoś ogłoszenie?
mi się karta skończyła, a zadzwonić najprościej....:roll:[/quote]
Ja sie poswiecilam i zadzwonilam - Pan oczywiscie nie udzielil mi informacji po jakis rodzicach sa szczeniaki, stwierdzil ze nie moze mi podac takich informacji a rodowod do wgladu na miejscu! :mad:
Swoja droga dziwi mnie jedno - stac go aby psy karmic Royalem (gdzie wiadomo, ze to jena z drozszych karm), a nie stac go aby zrobic hodowlanke? :mad:

Moze ktos z okolicach Bialegostoku poswiecil sie, pojechal zobaczyc szczeniaki (ze niby zainteresowany) i wtedy zobaczyl te rodowody? Bo chyba innego wyjscia nie ma, sadzac po tym jak wlasciciel jest uparty i nie chce podac tak waznych informacji! A pewnie wiekszosc hodowcow jest ciekawa czy to czasem nie sa szczeniaki po ich pieskach, prawda? :roll:

Ehhh, krew czlowieka zalewa jak ma do czynianie z takimi... idiotami, za przeproszeniem! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vorph']Ja sie poswiecilam i zadzwonilam - Pan oczywiscie nie udzielil mi informacji po jakis rodzicach sa szczeniaki, stwierdzil ze nie moze mi podac takich informacji a rodowod do wgladu na miejscu! :mad:
Swoja droga dziwi mnie jedno - stac go aby psy karmic Royalem (gdzie wiadomo, ze to jena z drozszych karm), a nie stac go aby zrobic hodowlanke? :mad:

Moze ktos z okolicach Bialegostoku poswiecil sie, pojechal zobaczyc szczeniaki (ze niby zainteresowany) i wtedy zobaczyl te rodowody? Bo chyba innego wyjscia nie ma, sadzac po tym jak wlasciciel jest uparty i nie chce podac tak waznych informacji! A pewnie wiekszosc hodowcow jest ciekawa czy to czasem nie sa szczeniaki po ich pieskach, prawda? :roll:

Ehhh, krew czlowieka zalewa jak ma do czynianie z takimi... idiotami, za przeproszeniem! :angryy:[/quote]

Klaudia dwa razy do niego pisała ;) i Pan jej odpowiedział, że nie może podać jej tych danych, bo mu wstyd wobec hodowli, że rozmnożył psy bez uprawnień :roll: i dlatego na miejscu zezwoli na wgląd w papiery rodziców...

Link to comment
Share on other sites

Nie no, trzeba zrobić z tym porządek. Szlag mnie trafia jak czytam takie ogłoszenia.
Zabawne stafiki...
Można też wysłać informację do wszystkich portali z ogłoszeniami, że sprzedający psy nierasowe którzy przedstawiają mieszańce jako konkretną rasę, działają niezgodnie ze stanem faktycznym i statusem większości portali, dodatkowo na niekorzyść faktycznych hodowców psów rasowych. To jak sprzedawać poloneza pod nazwą mercedesa. Zwykłe oszustwo. Mogłyby się podpisać wszystkie zrzeszone hodowle...
Szkoda, ze u nas prawo tak kuleje..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vorph']Kolejne ogloszenie na Allegro, niedlugo sie konczy:
[URL]http://www.allegro.pl/item427523766_staffiki_sliczne_szczeniaczki.html[/URL]

[B]Agnieszko[/B] - szkoda tylko, ze wlasciciel nie pomyslal o wstydzie zanim dopuscil swoja suczke :mad:[/quote]

[B]Marta[/B] - to ogłoszenie już było i wiemy po czyjej suczce są pieski :-( kilka stron wcześniej znajdziesz o tym parę słów :shake:

Właśnie ludzie nie myślą :angryy:

[B]Sylwia[/B] (daro25) - tym ogłoszeniem to wszystkich przebiłaś...bosh jaka cena, pewnie te szczeniaki nawet obok staffika nie leżały :angryy: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vorph']Kolejne ogloszenie na Allegro, niedlugo sie konczy:
[URL]http://www.allegro.pl/item427523766_staffiki_sliczne_szczeniaczki.html[/URL]

[B]Agnieszko[/B] - szkoda tylko, ze wlasciciel nie pomyslal o wstydzie zanim dopuscil swoja suczke :mad:[/quote]


to przykre Marta ale szczeniaczki sa po suni z mojej hodowli:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...