Jump to content
Dogomania

Cairn terier (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


arima

Recommended Posts

Gratulacje dla wszystkich :multi: A przede wszystkim dla Altacarya, to chyba pierwsza wystawa Zuzy i taki sukces.
Czyżby Terry znowu wygrał w młodzieży? To już chyba trzecie Zw. młodzieży. :multi:
Nokian, gratuluje ukończenia championatu. :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nokian, [B]Darma była wspaniała[/B], wcale się nie dziwię Waszym łzom, ale widać było, że to łzy szczęścia :) Gratulacje championce i jej państwu!

[B] Zuza zadała szyku[/B] :) Śliczna była, gratulacje!
W ogóle wczorajsze cairny były o niebo ładniejsze niż te w zeszłym tygodniu w Katowicach. Tak mi się wydaje amatorskim okiem, chociaż pamiętam że bardzo podobała mi się wtedy Hot Chilli.

Terry wygrał młodzież (bo był sam, hi hi hi) i tym samym zakończył championat młodzieżowy, ale był trochę źle przygotowany, chociaż dzięki kochanej pani Basi Frelek i paniom Chmieleckim wiem już, co powinnam zrobić z jego futerkiem. Palce poszły w ruch i już na głowie nie ma starych włosów. Teraz sukcesywnie trymuję resztę. Boję się tylko, że mogę go obrzępolić za bardzo, ale staram się wyrywać tylko martwe włosy. Kurcze, trudne to trymowanie...

I jeszcze jedno muszę powiedzieć: [B]cairny w Polsce hodują naprawdę cudowni, życzliwi i pomocni ludzie[/B], za co ja-kompletny laik i początkujący wielbiciel cairnów baaardzo mocno dziękuję, Terry-łysa łepetyna- też :)

Jakieś tam zdjęcia wyszły, jeśli chcecie, mogę wrzucić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taverney']Nokian, [B]Darma była wspaniała[/B], wcale się nie dziwię Waszym łzom, ale widać było, że to łzy szczęścia :) Gratulacje championce i jej państwu! .[/quote]

Dziękuję :) Właściwie to tylko ja beczałam, mój mąż trzymał się dzielnie, ale też się wzruszył :)

[quote name='Taverney']Jakieś tam zdjęcia wyszły, jeśli chcecie, mogę wrzucić.[/quote]

Wrzucaj, ja protestować nie będę :)



[B]Tobie i Terusiowi też gratulujemy ukończenia Mł. Championatu.[/B] To wielka motywacja do dalszej pracy!!! Trzymamy kciuki za więcej!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cudowne te Wasze pieski :lol:
Pierwszy raz na żywo widzialam je na wystawie w Katowicach.
Kiedyś takiego na pewno kupię i wtedy będę szukać tutaj rady.
Pozdrawiam

A i jeszcze jedno-proszę dawajcie więcej zdjęć

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe słowa o naszej Zuzce, która rzeczywiście debiutowała w NDM.
Gratulacje nowym championom składałam już na wystawie - ale jeszcze raz gratuluję :)
Taverney - nie od razu Kraków zbudowano;) - życzę wytrwałości i cierpliwości w trymowaniu.


Oto Mł.Ch.PL. Mł.Ch.Lv. Ch.Pl. Alta Carya ARONIA, czyli Darma.
[IMG]http://www.altacarya.com/zuza/darma-nowydwor-2008.jpg[/IMG]

A poniżej Zuza - Alta Carya FCI HOT CHOCOLATE

[IMG]http://www.altacarya.com/zuza/zuza-bob-april2008.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.altacarya.com/zuza/zuza_marzec2008-01.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']A i jeszcze jedno-proszę dawajcie więcej zdjęć[/quote]Dla kontrastu w towarzystwie wystawowym kern podwórzowy, na luzie :evil_lol:

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images33.fotosik.pl/212/2919c78236739503.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

To właśnie w nich fajne, ze zawsze wyglądają, jakby na luzie ;)
Chociaż z tego, co tu pobieżnie wyczytałam-to jednak trzeba się przyłożyć do tego luzu trymowankiem.
Chciałabym takiego...ale z yorkiem raczej sie nie zgodzi ...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego tak myślisz? Moja zgadza się z 2 briardkami, wojowniczą shibą i kotami - nie ma żadnego problemu!

[URL="http://img522.imageshack.us/my.php?image=rafifajnewi3.jpg"][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/7334/rafifajnewi3.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img520.imageshack.us/my.php?image=fergieirafili8.jpg"][IMG]http://img520.imageshack.us/img520/1893/fergieirafili8.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ojoj :loveu::loveu: [URL]http://img520.imageshack.us/img520/1893/fergieirafili8.th.jpg[/URL]

rozczulające :lol:

myślisz, że dwa terriery zgodzilyby się?
jest poza tym jeden problem-mnie dość długo nie ma w domu i zostawalyby same

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']........myślisz, że dwa terriery zgodzilyby się?[/quote]
A dlaczego nie??? My oprócz Darmy mamy też westiczkę, która wcale nie jest aniołkiem. Początki były trudne i jak Darma przybyła do naszego domu, ja tydzień siedziałam na urlopie "macierzyńskim", by sprawdzić, czy Fibi nic jej nie zrobi. Teraz dziewczyny żyć bez siebie nie mogą:lol: Nie można zatem zakładać, że dwa terriery się nie dogadają.

[quote name='danani'] jest poza tym jeden problem-mnie dość długo nie ma w domu i zostawalyby same[/quote]

My też wiecznie nie siedzimy w domu. Przed każdym naszym wyjściem dziewczyny idą na długi spacer, a po naszym powrocie do domu kolejny spacer. Gdy wracamy, szaleństwom nie ma końca i trzeba poświęcić trochę czasu na zabawę z nimi. Nasze panny podczas naszej nieobecności przeważnie śpią. Są też jednak dni, że rozrabiają na całego:mad: Ale jak zostawisz im fajne i ciekawe zabawki, nie będą się nudziły.

Link to comment
Share on other sites

Bo dziewczyny-zwyczajnie, mądrzejsze są ;)
ale ja mam chłopaka, więc drugi, też chyba musiałby być facet, bo ...
no co prawda york :evil_lol: - w sumie ciężko mi to sobie wyobrazić, ale kto go tam wie :eviltong: lepiej dmuchać na zimne

Link to comment
Share on other sites

Czy ja wiem? Myślę, że jednak suki są bardziej "zjadliwe" i jeśli się nie lubią to ciężko im to wyperswadować. Ja z pewnymi obawami przywoziłam naszą RAfi, ale teraz uważam, że był to doskonały wybór - cairn chyba po prostu ma takie miłe usposobienie i nie przepada za psimi awanturami (choć oczywiście mam doświadczenie tylko z 1 egzemplarzem, więc mogę się mylić). A skoro cię długo nie ma w domu, to drugi pies będzie doskonałym towarzystwem dla yorka.;)

Link to comment
Share on other sites

Mój cairn też potrafi się zgodzić z innymi psami, do zabawy ma na codzień wyżlicę mamy.

Zastanawiam się na drugim psiakiem, oczywiście też cairnem, ale teraz suczką i nie wiem, czy to dobry pomysł...

Nokian, jak psiaki zostają same w domu to są razem, czy każdy w innym pomieszczeniu?

A tak na marginesie powiem, że wytrymowałam sama Terrego, została tylko 'firana' na brzuszku, dzisiaj go dokończę. Tylko wydaje mi się, że chyba trochę przesadziłam i przeskubałam go za mocno, bo nie wyląda jak cairn, tylko jak zmokły kurczak... całe szczęście, że wyszło równiutko, więc czekamy na mową, bardziej szorstką szatę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taverney']Mój cairn też potrafi się zgodzić z innymi psami, do zabawy ma na codzień wyżlicę mamy.[/quote]

One chyba lubią duże zwierzaki, bo ulubienicą naszej Darmy jest rhodesianka. Choć Darma z małymi psiakami też się dogaduje. Zresztą większość naszych znajomych ma westie, więc Darma nie ma innego wyjścia.


[quote name='Taverney'] Nokian, jak psiaki zostają same w domu to są razem, czy każdy w innym pomieszczeniu? [/quote]
Mamy małe mieszkanie, więc dziewczyny mają je całe do dyspozycji i zawsze są razem. Pewnie gdybym próbowała je od siebie oddzielić, protestowałyby. One są ze sobą tak związane, że wszystko robią razem.


[B]Kawka[/B]- gdy Darma miała przyjechać do nas do domu, też mieliśmy wątpliwości. Nasza westiczka jest dominantką i obawialiśmy się najgorszego. Teraz jest ok, choć czasem potrafią się nakręcić i zrobić awanturę.

Myślę, że nie ma odpowiedniej recepty na dwa osobniki w domu. U mnie dwie suki żyją w zgodzie. Ale mam koleżankę, która ma dwa psy i też się ze sobą dogadują. Para damsko-męska też się pewnie dogada, choć w okresie cieczki to duży problem. Ale i z tym można sobie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

W związku z tym, że cairny w przeszłości hodowano do pracy w grupie należy się spodziewać, iż dokonywano selekcji osobników zdolnych do niekonfliktowej współpracy. Można mieć nadzieję, że dzisiejsze cairny mają jeszcze w sobie te cechy (zdolność do życia i pracy w grupie), które nasi przodkowie tak sobie cenili. Z mojej obserwacji wynika, że w większości przypadków cairny dobrze żyją w grupie.

Z innej beczki: moja siostra Kornelia dokonała wyboru ciekawych filmów z youtube'a (oczywiście filmów z cairnami w roli głównej):
[URL]http://www.cairn.republika.pl/filmy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Moja Magia super dogaduje się z każdym psem, chociaż bardziej lubi duże psy. Małe psy często ignoruje. Jedynie jak jakiś pies na nią warczy to też potrafi się odgryźć.
W przyszłości też chciałabym drugiego psa, ale na razie nie mam czasu na kolejnego zwierzaka. W wakacje sąsiadka chce dać mi na przechowanie bokserkę, więc będę miała okazję przekonać się, jak to jest mieć 2 psy i jak Magia go przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4]Jeszcze jest trochę czasu, żeby dodać fotki swojego psa do [/SIZE][URL="http://www.proanimals.net/"][B][SIZE=4][COLOR=red]rasowego kalendarza[/COLOR][/SIZE][/B][/URL][SIZE=4]. [/SIZE]
[SIZE=4]Termin do końca maja - warunek musi się uzbierać 120 fot.[/SIZE][/CENTER]

Fajnie by było mieć "swój" kalendarz. U mnie w domu na ten rok wiszą onki i hovawarty, bo moich ras nie było :shake:. Może w tym roku się uda :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A co tu tak cicho :crazyeye:, po bytomskiej wystawie nikt nic nie pisze???
Pewnie altacarya nie było.....

[LEFT]Pozwole sobie wstawić linka do fotek carragan, bo jak dla mnie to uczta dla oczu :loveu::loveu::loveu:[/LEFT]

[CENTER]
[URL="http://picasaweb.google.pl/wilczarzirlan/WystawaKrajowaBytom2008OcenaNaRinguCairnTerierW"]CAIRNY w Bytomiu[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

coraz bardziej podobają mi się kernisie :loveu:
czy je się tylko trymuje, czy też podcina?
bo jeden z tych na zdjęciach ma jakieś krótsze futerko i jest chudszy-podejrzewam, że to jest młody piesek, bo nie ma tej typowej krępej sylwetki
Mam jeszcze pytanko-jak one sprawdzają się przy małych dzieciach, bo moja córka też zapałała chęcią posiadania takiego piesia za jakiś czas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']
[LEFT]Pozwole sobie wstawić linka do fotek carragan, bo jak dla mnie to uczta dla oczu :loveu::loveu::loveu:[/LEFT]



[CENTER][URL="http://picasaweb.google.pl/wilczarzirlan/WystawaKrajowaBytom2008OcenaNaRinguCairnTerierW"]CAIRNY w Bytomiu[/URL][/CENTER]
[/quote]

Mniammmm... Faktycznie uczta dla oczu - jakie piękniaste kernisie!!!!! Kocham tą rasę :loveu:!

[B]danani - [/B]już Cię lubię, skoro podobają Ci się cairny.
Czy myślisz o tym małym rudzielcu? No, że chudszy i ma krótsze futerko... Jest podobny do mojego 10 miesięcznego malucha, więc chyba ten na zdjęciu też jest młody.
Z mojego doświadczenia (mizernego, bo są tu prawdziwi znawcy rasy) - swoje trzy cairny trymuję i unikam podcinania przez fryzjerów (a mają do tego "ciągotki").
Co do małego dziecka i cairna - moim zdaniem dużo zależeć będzie od Ciebie - czyli jak wychowasz mały wulkan energii, miłości i oddania w osobie terierka plus chęć niezależności, wolności i własne zdanie na każdy temat - a takie są moje cairny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']
[B]danani - [/B]już Cię lubię, skoro podobają Ci się cairny.
[/quote]

to mało powiedziane-ja się nimi zachwyciłam od momentu zobaczenia na żywo na wystawie w Katowicach-jeden oparł się o moje kolana, jak przyklękłam, potem było głaskanko- i od tej pory moje serce do nich należy :loveu:
W ogóle ja od lat jestem fanką małych terrierów-miałam foksiczkę, teraz yoraska-kiedyś na pewno będę miała kernisia.
Natomiast jeśli chodzi o dziecko-to mówimy o mojej wnusi ;)
Ma w tej chwili 7 miesięcy i przyzwyczajamy ją pomału do pieska, egzemplarz eksperymentalny (tzn. mój pies) sprawuje się nad wyraz dobrze-oczywiście samych razem, w życiu bym nie zostawiła i to raczej z uwagi na możliwość zrobienia krzywdy psu, bo on zachowuje się z dużą rezerwą.
Córka zażyczyła sobie kernisia po obronie pracy magisterskiej, także dziecko do tej pory trochę podrośnie...będzie miała ok.4 lat i doświadczenie w obcowaniu z psem-myślę, że damy radę :lol:

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy cairnów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kawka']Czy ja wiem? Myślę, że jednak suki są bardziej "zjadliwe" i jeśli się nie lubią to ciężko im to wyperswadować. Ja z pewnymi obawami przywoziłam naszą RAfi, ale teraz uważam, że był to doskonały wybór - cairn chyba po prostu ma takie miłe usposobienie i nie przepada za psimi awanturami (choć oczywiście mam doświadczenie tylko z 1 egzemplarzem, więc mogę się mylić). A skoro cię długo nie ma w domu, to drugi pies będzie doskonałym towarzystwem dla yorka.;)[/quote]

Gratuluję Zwycięstwa Rasy w Bytomiu!!! Nie mogło być inaczej:))Iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']to mało powiedziane-ja się nimi zachwyciłam od momentu zobaczenia na żywo na wystawie w Katowicach-jeden oparł się o moje kolana, jak przyklękłam, potem było głaskanko- i od tej pory moje serce do nich należy :loveu:
W ogóle ja od lat jestem fanką małych terrierów-miałam foksiczkę, teraz yoraska-[B][SIZE=3]kiedyś na pewno będę miała kernisia.[/SIZE][/B]
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy cairnów[/quote]

I tak trzymaj :thumbs: [B]danani. [/B]

Wiadomo - każdy miłośnik jakiejś rasy będzie ją zachwalał pod niebiosa. Dla mnie jednak cairny, to rasa szczególna i wcale nie dlatego, że mieszkamy z trzema kernisiowymi szorstakami, ale [B]dlatego[/B] właśnie mieszkamy z trójką psiaków tej rasy. Bliżej znam spaniele, teriery walijskie, goldeny - ale cairny...., ach....:loveu: My mówimy o nich w domu, że cairn, to jest pies rasy pies. W nich jest to wszystko, o czym może tylko zamarzyć ten, kto chce powiększyć swoją rodzinę o psa. I wygląd, no i ten boski psi charakter.
Tak, jak zachwyciliśmy się tą rasą od pierwszego wejrzenia czytając stronę poświęconą cairnom stworzoną przez Siostry Chmieleckie tak niezmiennie trwamy w tym zachwycie.
Nasz pierwszy członek rodziny - Chandler - dał nam na początku mocno w kość. To dominant i terier w całej okazałości. Dużo się przy nim nauczyliśmy... Ale było warto - taaaaakiego cairna nie było, nie ma i nie będzie. Każdy z naszych futrzaków jest inny, każdy niepowtarzalny, ale każdy jest cairnem - czyli psem rasy pies :lol:.

Pozdrawiam wszyskich posiadaczy cairnów - obecnych i przyszłych... [B]danani...[/B]:razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...