Jump to content
Dogomania

Cairn terier (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


arima

Recommended Posts

Czy orjentuje sie ktoś z Was kto posiada hodowle cairn terierów?

Moim rodzicom odszedł po 11latach piesek tejże rasy i ciężko im bez psa.

A ma być koniecznie tylko tej rasy.

A może ktoś z Was wie o szczeniaczkach?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Nawiązując do tematu mam przyjemność ogłosic, że nasza suczka rasy cairn terrier GAFA została pokryta w dniu 1.10.2004. Musimy jeszcze poczekać na potwierdzenie skuteczności krycia, ale przynajmniej już możemy się cieszyć nadzieją :)

Aktualne informacje będą na naszej stronie.

Pozdrawiam

Marcelina Chmielecka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='jaszczurka']Poswiata a tak troche off topic czy Ty interesowalas sie rasa Podengo portuglaski maly szorstkowlosy i ich sprowadzeniem do Polski?[/quote]Interesowałam sie podengo tak ogólnie, natomiast nie myślałam o sprowadzeniu do Polski. Pomysł niezły, ale nie do zrealizowaniaw tym czasie :shake: [SIZE=1](proza życia - jesteśmy na etapie szukania domu :roll:) .[/SIZE]
A czemu sie pytasz ?

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam wasze wypowiedzi i tez już chciałabym mieć mojego własnego Cairna, bo na razie mogę się cieszyć tylko kocim towarzystwem. Ale jestem cierpliwa i jeszcze troche poczekam.

Nokian, jak zachowuje się Darma w towarzystwie obcych psów?
Z tego co wiem, to dogomaniacy z mojej okolicy mają większe psy, ale w kernich rozmiarach też coś się znajdzie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']......Nokian, jak zachowuje się Darma w towarzystwie obcych psów? Z tego co wiem, to dogomaniacy z mojej okolicy mają większe psy, ale w kernich rozmiarach też coś się znajdzie :lol:[/quote]

Darma kocha wszystkie psy, a w szczególności te bardzo duże. Jej koledzy to wyżeł węgierski, AST i bokser. A w rodzinie jej przyjaciółką jest Nafi -suczka rasy rhodesian ridgeback. Poza tym to bardzo wesoły piesek, który szaleje na widok innych psów.

[B]Poświata, [/B]poczytałam w innym topicu o Twoich wątpliwościach co do wyboru rasy. Myślę jednak, że nie pożałujesz wyboru. Po pierwszej ucieczce Darmy zadałam sobie pytanie: "i po co Ci to było, westiczka już się pilnuje, a tu znowu uciekający pies". Ale jak tylko spojrzałam w te diabelskie oczy Darmy, od razu wiedziałam po co:lol: Nigdy więcej nie żałowałam swojej decyzji. I nawet czasem, gdy Darma swoim zachowaniem na spacerze przyprawia mnie o "zawał serca", nie żałuję wyboru. Ona jest tak wesołym psem, że wszystkie jej wybryki, wybaczamy. Nie wiem, jak mogliśmy tak długo zwlekać z decyzją o cairnie. Mam nadzieję, że jej "głuchota" minie wraz z okresem młodzieńczym, a jeśli nie minie całkowicie, to trochę się zmniejszy. Może też w końcu pokocha, jak jej rodzina, zabawy piłką, do czego ją w domu próbuję sukcesywnie przyzwyczajać. W każdym razie dzięki klikierowi udało nam się spowodować, że potrafi stać kilkanaście sekund bez ruchu, co przydaje się na wystawie. Teraz jeszcze tylko ringówka nam została, bo jej też nie znosi:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73'][B]Poświata, [/B]poczytałam w innym topicu o Twoich wątpliwościach co do wyboru rasy. Myślę jednak, że nie pożałujesz wyboru. [/quote]Nooooo mam wątpliwości :hmmmm:, szczególnie po opowieściach o włóczęgostwie i nieposłuszeństwie, a miało być tak różowo :placz: ;) .

[quote name='jaszczurka']Poswiata, pytam, bo mi sie podobaja Podengo ale w Polsce z malych sa tylko gladkowlose. Moim zdaniem szorstki sa fajniejsze ;) I tak mi sie skojarzylo, ze pytalas na dogo o malego szorstka ;)[/quote]O szorstaka pytałam, bo, zgadzam się z Tobą, są fajniejsze :cool3: . A generalnie to cały czas chodziło mi o psa niewielkich rozmiarów, tak żeby dzieciaki dały sobie z nim radę i żeby miały z kim się wygłupiać, ganiać i grać w piłę.
O wystawach i ewentualnie hodowli myślę drugoplanowo i nie zdecydowałam się tak do końca. Z Poświatą karierę wystawową krajową zakończyliśmy, bo ma już wszystko. Wystawiał ją mój mąż, a nie wiem czy będzie chciał latać po ringu z "małą szczotką" :evil_lol: , więc musiałabym ja, a nie bardzo to lubię :oops: :lol: . Może da się wyszkolić dzieci :hmmmm:.....
Pożyjemy zobaczymy :roll: , jesteśmy na etapie zmian życiowych, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli i zrobi się nam więcej miejsca, kto wie może i podengo się u nas pojawi ;) :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nooooo mam wątpliwości :hmmmm:, szczególnie po opowieściach o włóczęgostwie i nieposłuszeństwie, a miało być tak różowo :placz: ;-) .
[/QUOTE]
Tak, to rzeczywiscie moze byc troche zniechecajace. W razie czego masz jeszcze sporo innych malych terierow z ktorych mozesz wybrac ;)

Link to comment
Share on other sites

moja australijka też nie ucieka :razz: pilnuje się bardzo
ale żaden z moich psów (są jeszcze charcice i kundlica) nie ucieka, wszystkie się bardzo pilnują, nawet w terenie zazwierzęconym ;) W lesie zazwyczaj i tak nie powinno się puszczać psów luzem- myśliwi, mandaty (przynajmniej na Kabatach tak było)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zapraszam do obejrzenia filmiku z Darmą w roli głównej. Filmik miał być o szczeniakach westie, ale nasza Darma jako główna gwiazda w domu, zagrała rolę pierwszoplanową;)

Jest to mój pierwszy filmik, więc jego jakość pozostawia wiele do życzenia, ale obiecuję, że sie poprawię

Miłego oglądania

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=lOIphBVktM8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja z miłą chęcią obejżę filmik, ale dopiero w przyszłym tygodniu, na innym kompie, bo mój "zabytek" nie da rady tego odtworzyć. :roll:

Nokian, gratuluję 2 lokaty w Katowicach.
Altacarya, gratuluje wygrania rasy. Sunia jest prześliczna i bardzo milutka. :)
Szkoda tylko, że Cairny tak zadko są doceniane na ringu honorowym. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Altacarya, gratuluje wygrania rasy. Sunia jest prześliczna i bardzo milutka. :)
Szkoda tylko, że Cairny tak zadko są doceniane na ringu honorowym. :([/quote]
Dziękujemy :) Marysia sprawiła nam ogromną radość. Nie wiedziałam, że nas obserwowałaś.

Na podstawie relacji Poświaty widać, że Toffi to dziarska osóbka. I tak powinno być ;)

Link to comment
Share on other sites

Poswiata, gratuluje małej. Toffi jest swietna i już widac, ze ma fajny charakterek - co bardzo mi się podoba. Świetne fotki, szczególnie z Poswiatą. :loveu:

Altacarya, oglądałam cairny w ringu, mam troche fotek i jutro wstawię te, na których coś widać. Nawet miałam okazję pogłaskać Marysie i przyznam się, że myślałam że sierśc cairnów jest bardziej miękka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']
Altacarya, oglądałam cairny w ringu, mam troche fotek i jutro wstawię te, na których coś widać. Nawet miałam okazję pogłaskać Marysie i przyznam się, że myślałam że sierśc cairnów jest bardziej miękka.[/quote]
Bo jednak nie wszystkie są aż tak szorstkie. Marysia to prawdziwy "druciak" :) Wiele zależy od osobniczych predyspozycji i od częstotliwości trymowania (albo jego braku). Cairny w Katowicach - pełne wyniki i zdjęcia [URL]http://www.cairn.republika.pl/katowice07.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam wszystkich. Z zainteresowaniem przeczytałam wszystko o cairnach. Sama od 5 mcy jestem szczęśliwą posiadaczką suczki z hodowli Magor.Jestem absolutnie oczarowana cainiczką! Moja suczka mieszka z innymi psami, 2 kotami i oswojonymi papugami, nie mam żadnych problemów z ich kontaktami, kot jest wręcz najlepszym przyjacielem suki. co do posłuszeństwa, też nie ma żadnych problemów, suczka chodzi luzem, mimo że u nas łąki i lubi polowac, nauczyłam ją wszakże wracać na zawołanie i nie ma z tym problemu. Na szkolenie nie uczęszczała (jeszcze), ale nauczyłam ją podstaw sama i uważam, że to rasa bardzo podatna na szkolenie i bardzo bystra. Przez kilka lat szkoliłam owczarki w zakresie PT i IPO, i uważam, że cairn absolutnie nie ma się czego wstydzić. Fantastyczna rasa!

Link to comment
Share on other sites

Witam kolejnego cairna na dogo :) Czy to Remedia Magor?
Jasne, że cairny są bystre, są świetne w kwestii rozwiązywania problemów ;) Np. jak znaleźć wyjście z kojca, odkryć nową zabawę, itp.
Zyczę dalszych osiągnięć w szkoleniu małego cairna.
pozdrawiam
Marcelina
[quote name='Kawka']Witam wszystkich. Z zainteresowaniem przeczytałam wszystko o cairnach. Sama od 5 mcy jestem szczęśliwą posiadaczką suczki z hodowli Magor.Jestem absolutnie oczarowana cainiczką! Moja suczka mieszka z innymi psami, 2 kotami i oswojonymi papugami, nie mam żadnych problemów z ich kontaktami, kot jest wręcz najlepszym przyjacielem suki. co do posłuszeństwa, też nie ma żadnych problemów, suczka chodzi luzem, mimo że u nas łąki i lubi polowac, nauczyłam ją wszakże wracać na zawołanie i nie ma z tym problemu. Na szkolenie nie uczęszczała (jeszcze), ale nauczyłam ją podstaw sama i uważam, że to rasa bardzo podatna na szkolenie i bardzo bystra. Przez kilka lat szkoliłam owczarki w zakresie PT i IPO, i uważam, że cairn absolutnie nie ma się czego wstydzić. Fantastyczna rasa![/quote]

Link to comment
Share on other sites

tak, tak to my. Postanowiłam zajrzec, czy nie ma tu czegoś na temat cairnów i jest. Bardzo się ciesze, bo suczką jestem absolutnie zachwycona, mam nadzieję, że dowiem się wielu interesujących rzeczy o tej rasie. Przy okazji - wasza Marysia jest śliczna! Oglądałam w Katowicach i bardzo mi się podobała, sama elegancja!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...