Jump to content
Dogomania

Galeria AKit 3


Taishi

Recommended Posts

przeglądam sobie zdjęcia na moim komputerze i wpadły mi w "rece" zdjęcia tegorocznych bobasów Anatowej siostryczki Bu Yamamoto..
Mam nadzieje, że Krzysiek mnie nie zabije za wstawienie jednego zdjęcia ;)

cudowna świneczka:

[IMG]http://i525.photobucket.com/albums/cc334/Agappe1/31a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W końcu spadł u nas śnieg.. tzn śnieg to troche dużo powiedziane - gdzieniegdzie białe coś pokrywa trawe ;)

i moja kochana dziewczynka chodzi, kręci się, piszczy.. w ten sposób udało jej się namówić kogoś na wyjście na spacer (mnie wtedy nie było) - rodzice uwierzyli, że Niunia musi koniecznie wyjść na spacer, załatwic swoje potrzeby - a na spacerze co? ledwo jedno siku, nie mówiąc juz o innych rzeczach.. ale wracac nie chciała.. w domu posiedziala w spokoju pół godziny i od nowa piski, płacze.. po prawie godzinie olewania jej zrezygnowała

Czy wasze kitki tez symulują pilne potrzeby spacerowe, żeby polatac po sniegu? ;>

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]U nas to jest tak, że jak dochodzi 17 to zaczyna się kręcenie pod drzwiami i wydawanie dźwieku pomieszanego ze skrzypieniem drzwi i zarazem ziewaniem- czyli Samuraj chce iść na łąke. O 17 jest zbiórka więc psiaki wyczuwają godzinę i bardzo chcą zdążyć :evil_lol:[/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

aj ale to nie o to chodzi.. codziennie również ma swoje pory, kiedy chce wyjść.. ale Anata była dziś już 3 razy na spacerze (z czego 2 razy między 17 a 20), a teraz siedzi i piszczy, że znowu chce wyjść..

Po prostu podoba jej sie pogoda i najchętniej, w ogóle by nie wracała do domu jak jest śnieg..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']aj ale to nie o to chodzi.. codziennie również ma swoje pory, kiedy chce wyjść.. ale Anata była dziś już 3 razy na spacerze (z czego 2 razy między 17 a 20), a teraz siedzi i piszczy, że znowu chce wyjść..

Po prostu podoba jej sie pogoda i najchętniej, w ogóle by nie wracała do domu jak jest śnieg..[/QUOTE]

Co za inteligentna bestijka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

o tak.. udawanie i symulacje to jej spoecjalność!!

Jak kiedyś sobie łapkę rozcięła to jak patrzyliśmy to ledwo mogła chodzić, kuśtykała strasznie i miała taka obolałą minę.. za to jak tylko się odwróciło głowe truchtała jak zupełnie zdrowa panienka <przyłapałam ja kątem oka:diabloti:>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']o tak.. udawanie i symulacje to jej spoecjalność!!

Jak kiedyś sobie łapkę rozcięła to jak patrzyliśmy to ledwo mogła chodzić, kuśtykała strasznie i miała taka obolałą minę.. za to jak tylko się odwróciło głowe truchtała jak zupełnie zdrowa panienka <przyłapałam ja kątem oka:diabloti:>[/QUOTE]

:-D:-D:-D no tak akity to potrafia... czekam na symulacje Shirai'a no i na snieg tez czekam, az w Gambarii spadnie. Na Etnie juz jest bialo :loveu:...ale jakos nam nie podrodze chyba ze bedziemy po rodowod Babelka jechac.

Link to comment
Share on other sites

Wróciliśmy właśnie ze spacerku. Palce mi prawie zamarzły, ale warto było - Fukashek szczęśliwy niesamowicie. :-)
Jako dowód i żeby galeria nie zamarzła, wrzucam trzy fotki (ciekawe, czy coś z tego wyjdzie ;-)):
[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-zima-podchodzi.jpg[/IMG]

[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-zima-glowa.jpg[/IMG]

[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-zima-gorka.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ja tak na wszelki wypadek informacyjnie:

Nie radze rozsyłania życzeń świątecznych o tym samym brzeminu - albo takiego samego obrazka po różnych fotoblogach..
Ja za cos takiego dostałam rok temu upomnienie i punkty karne.

Jesli ktoś chce się podzielić jakąś kartką świąteczną czy coś w tym stylu proponowałabym wrzucić to tutaj + ewentualnie do swojego bloga.. <mam nadzieje, że za wstawienie 2 razy tego samego głowy nie polecą ;) >

Link to comment
Share on other sites

To chyba zły dział na takie info, ale póki modzi tu nie zaglądają :lol:

Zgodnie z komunikatem ZG ZKwP z 23.12.2009:
"[SIZE=2][COLOR=#666666]3. Uchwalono [B]Regulamin Wystaw Psów Rasowych[/B], który obowiązuje od 1 01.2010 roku - dostępny w dziale REGULAMINY.
4. Dokonano zmian w Regulaminie Głównej Komisji Szkolenia Psów.
5. Dokonano zmian w kalendarzu wystaw na 2010 rok - dostępny w dziale WYSTAWY.[/COLOR][/SIZE]"
Odnośnik do wykazu wystaw: [URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2010[/URL] (nie wiem co tu zmieniono)

Ciekawsze zmiany w Regulaminie Wystaw Psów Rasowych:
[U]Było: [/U]
"9. W wystawach uczestniczyć mogą tylko zdrowe psy, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. [B]Suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką nie mogą uczestniczyć w wystawach.[/B]"
[U]Jest:[/U]
"9. Zapewnienie odpowiednich warunków psom stanowi nadrzędną zasadę podczas wszelkich imprez kynologicznych.
10. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami
weterynaryjnymi. [B]Psy chore, kalekie, z atrofią jąder oraz suki w okresie laktacji nie mogą uczestniczyć w wystawach[/B].
11. [B]Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę lub kolor. Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek środków.[/B] Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i szczotki. Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż wymaga jego przygotowanie."

[U]Było:[/U]
"5. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:
a) Klasy szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
(...)
Datą decydującą o wieku psa jest dzień przed wystawą."
[U]Jest:[/U]
"6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:
a) [B]klasy baby - wiek do 6 miesięcy[/B]
b) klasy szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
(...)
Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony
w klasie szczeniąt najwcześniej 15 listopada)."

[U]Było:[/U]
"Tytuł [B]Najlepszy Dorosły Pies/Suka w Rasie[/B]. O tytuł ten mogą ubiegać się psy (suki) w każdej rasie z ocenami doskonałymi i I lokatą z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, konkurując ze sobą w tzw. porównaniu."
[U]Jest:[/U]
"Tytuł [B]Zwycięzca[/B] mogą otrzymać, w każdej rasie, psy i suki z ocenami doskonałymi i I-szymi lokatami
z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, konkurując ze sobą w tzw. porównaniu. Wyjątek
mogą stanowić rasy występujące w kilku, ocenianych oddzielnie, odmianach np. umaszczenia, szaty,
wielkości. Wykaz tych ras oraz zasady przyznawania im tytułu zawarte są w załączniku do niniejszego
regulaminu."

[U]Było:[/U]
"c) Championaty
Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu na [B]wystawowego championa [/B](zwanego w skrócie CWC, za granicą CAC). Certyfikat może otrzymać [B]pies i suka[/B], które uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy CWC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu Championa Polski, pod warunkiem, że między pierwszym
a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy."
[U]Jest:[/U]
"a) Championat Polski
Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu
(zwanego w skrócie CWC/CAC) na [B]wystawowego championa Polski[/B].
W każdej rasie certyfikaty mogą otrzymać [B]psy i suki[/B], które uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą
w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy
CWC/CAC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub
międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu Championa Polski, pod warunkiem,
że między pierwszym a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy."

[U]Było:[/U]
"Na wystawie międzynarodowej, organizowanej pod patronatem FCI, sędzia może przyznać certyfikat na[B] Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB)[/B] dla jednego psa i jednej suki, bez względu na liczbę konkurentów. O CACIB konkurują w drodze porównania psy (suki) z oceną doskonałą, lokatą pierwszą z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów."
[U]Jest:[/U]
"5. CHAMPIONATY MIĘDZYNARODOWE FCI
[B]Międzynarodowy Championat Piękności[/B] (C.I.B.) oraz [B]Międzynarodowy Championat
Wystawowy[/B] (C.I.E.)
Na wystawie międzynarodowej, organizowanej pod patronatem FCI, sędzia może przyznać certyfikat
CACIB wymagany do uzyskania tytułów C.I.B. i/lub C.I.E. dla jednego psa i jednej suki w rasie, bez
względu na liczbę konkurentów.
a) Zasady przyznawania wniosków CACiB na Międzynarodowego Championa Piękności
(C.I.B.) i Międzynarodowego Championa Wystawowego (C.I.E.):
O CACIB konkurują w drodze porównania psy (suki) z oceną doskonałą, lokatą pierwszą z klasy
pośredniej, otwartej, użytkowej i championów. CACIB podlega zatwierdzeniu przez FCI.
Po przyznaniu CACIB-u sędzia przywołuje do porównania drugiego doskonałego psa z klasy, z której
pochodzi zwycięzca, i porównując taką nową stawkę, może przyznać rezerwowy CACIB (res.
CACIB). Jeśli pies, który otrzymał CACIB, spełnia w dniu wystawy warunki do przyznania mu przez
FCI jednego z wymienionych tytułów lub jeśli przyznany mu CACIB nie zostanie zatwierdzony przez
FCI z innych powodów - wniosek CACIB przechodzi na zdobywcę rezerwowego CACIB (res. CACIB).
O CACIB mogą ubiegać się na wystawach międzynarodowych FCI psy wszystkich ras startujące
w następujących klasach: championów, użytkowej, otwartej i pośredniej. Może on być przyznany
najpiękniejszemu z psów i suk ze wszystkich tych klas w każdej rasie pod warunkiem, że rzeczywiście
na to zasługują.
Na wystawie międzynarodowej, organizowanej pod patronatem FCI, sędzia może przyznać certyfikat na[B] Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB)[/B] dla jednego psa i jednej suki, bez względu na liczbę konkurentów. O CACIB konkurują w drodze porównania psy (suki) z oceną doskonałą, lokatą pierwszą z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów. (...)"

[U]Było:[/U]
"B. Konkurencje fakultatywne:
W ramach uatrakcyjnienia wystawy organizator może przeprowadzić również inne konkursy, jak np.:
1. Najpiękniejsze Szczenię - udział w wyborze biorą psy i suki, które na danej wystawie w klasie szczeniąt otrzymały ocenę „wybitnie obiecujący” oraz lokatę I. (...)"
[U]Jest:[/U]
"B. Konkurencje fakultatywne:
W ramach uatrakcyjnienia wystawy organizator może przeprowadzić również inne konkursy, jak np.:
1. [B]Najpiękniejsze Baby[/B] - udział w wyborze biorą psy/suki (po jednym przedstawicielu rasy), które na
danej wystawie w klasie baby otrzymały ocenę „wybitnie obiecujący” oraz lokatę I. Jeśli konkurencja
jest przewidziana w programie wystawy, organizator ma obowiązek poinformować sędziego o konieczności
dokonania wyboru Najlepszego Baby w Rasie.
2. Najpiękniejsze Szczenię - udział w wyborze biorą psy/suki (po jednym przedstawicielu rasy), które
na danej wystawie w klasie szczeniąt otrzymały ocenę „wybitnie obiecujący” oraz lokatę I. Jeśli
konkurencja jest przewidziana w programie wystawy, organizator ma obowiązek poinformować
sędziego o konieczności dokonania wyboru Najlepszego Szczenięcia w Rasie. (...)"

[U]Było:[/U] "VI. Szczególne obowiązki organizatorów
1. W zakresie opieki nad psami:
a) Na terenie wystawy nie mogą biegać psy zwolnione ze smyczy.
b) Na teren wystawy [B]nie mogą być wprowadzane psy nie wymienione w katalogu i nie skontrolowane przez lekarza weterynarii.[/B]
c) Punkt czerpania wody dla psów powinien być czytelnie oznaczony (także kierunkowskazami)."
[U]Jest:[/U]
"1. W zakresie opieki nad psami:
a) Na teren wystawy [B]nie mogą być wprowadzane psy nieskontrolowane przez lekarza weterynarii[/B].
b) Punkt czerpania wody dla psów powinien być czytelnie oznaczony (także kierunkowskazami)."

Nie wiem czy porównywałam z ostatnio obowiązującymi przepisami, więc dla dociekliwych nowy Regulamin w całości: [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jestem ciekawa jak Wasze kitki radzą sobie w tym sniegu??
Dla Anaty śnieg sprzed dwóch dni był super - sypki, puszek, który sięgał jej do końca stopy/łydki(?do końca tej prostej części ;))
Wczorajszy śnieg zmienił swą postać, bo na wierzchu leżała 1,5cm warstwa zlodowaciałego śniegu i można było odrywać całe płaskie płaty.. Niuni się ten śnieg juz nie podobał, chyba kaleczył lekko jej łapki
Dzisiaj natomiast dosypało jeszcze więcej śniegu, niektóre zaspy są większe od Anaty, a w większości miejsc śnieg sięga jej conajmniej do brzucha.. sam śnieg jest super ale taka jego ilość jest troche uciążliwa i Niunia głównie chodzi po ścieżkach, żadko kiedy zapuszcza się dalej a jesli już to wraca po swoich śladach...

Nie wiem jak w innych regionach Polski, ale ja nie pamiętam, aby było tak dużo śniegu odkąd Anatka jest z nami, więc nie jesteśmy do takich sytuacji przyzwyczajone..

Link to comment
Share on other sites

ja w swoim życiu nie pamiętam takiej ilości śniegu, a co dopiero w życiu młodego :lol: po kolana przecież.
moje futro kocha śnieg w każdej postaci, im więcej puchu tym większa euforia. w zaspach nurkuje, kładzie się, drąży tunele, a przede wszystkim skacze jak wiewiórka, zając, nie wiem - w każdym razie wygląda to przekomicznie. no i tarza się, z namaszczeniem i błogą miną. dystynkcji za grosz ;]

Link to comment
Share on other sites

bo Wy młode jesteście :P jest zima to musi być śnieg...uważam tak zawsze przy długich spacerach wkoło jeziora w weekendy...gorzej jak trzeba autem z parkingu wyjechać :P
Tano nie lubi tego zamarzniętego śniegu tylko i wyłącznie dlatego, ze nie moze go zjadac tylko musi robić dłuższe postoje żeby go wylizać :P i tym sposobem ugasić pragnienie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przyniosłam trzy Fukashkowe fotki urodzinowe. ;)
Mam taki plan, żeby dzisiaj porobić duuużo zdjęć, bo napadało sporo śniegu, w Niuńka urodzinki to już resztki były. :roll: Jak mi coś wyjdzie, to pokażę. ;)

[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-urodziny-stoi.jpg[/IMG]

[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-urodziny.jpg[/IMG]

[IMG]http://i282.photobucket.com/albums/kk250/karolinainu/fukashi-urodziny-biegnie.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Egzaminy jeszcze nie.. dopiero ćwiczenia.. ale to one są najważniejsze.. sesja dopiero w tym tygodniu się zaczyna..

mam jeszcze 3 egzaminy w tym tygodniu + 2 zaległe, których nie pisałam (bo mi się pokrywały na obu uczelniach), ale już najcięższe za mną

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...