Jump to content
Dogomania

KRAKÓW III zawody obedience


luleczka

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='Agnisia =)']
Na marginesie: Myslę, że w przypadku uzyskania przez kilka psów tej samej oceny, przyznawanie miejsc w zalezności od wieku psa, jest wyjątkowo krzywdzące.[/quote]
tez tak uwazam aczkolwiek w konkursach dla psow mysliwskich tez tak jest, tylko w ktora strone tutaj dziala ?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']a no to tak samo jak u mysliwskich, w koncu pies mlodszy mial 'mniej czasu" na opanowanie materialu niz starsz[/quote]

Nie zawsze to tak działa. Ja przygotowałam siedmioletniego psa do obi. Miałam tyle samo punktów co chyba roczny szelciak. No i oczywiście zajęliśmy niższe miejsce. I bynajmniej nie przygotowywaliśmy się do startu przez siedem lat ;).

Da się zrobić tak, żeby miejsca przyznawane były na podstawie czegoś innego niż wiek psa, ale bez konieczności dogrywki?

Link to comment
Share on other sites

W reg PT/MPPT wyższa lokate dostaje pies który miał więcej pkt z aportowania potem z chodzenia. niestety w reg obedience nie uwzgledniono przyznawiania lokaty kiedy punkty sa takie same. sytaucja u nas byla dosc szczegolna bo skoro 3 psy otrzymuja [B]max ilosc[/B], w przypadku dogrywki musielibysmy liczyc ze ktorys popelni blad...wg sedziego nie bylo sensu meczyc psow na upale a 100 pkt to chyba dobry wynik. czy naprawde kwestia drugiego miejsca jest az tak krzywdzaca bo zawodnik III nie ma z tym problemu. nie za bardzo ambicjonalnie sie podchodzi to zawodów nota bene bez rangi pucharowych? ;)

Link to comment
Share on other sites

Luleczka - chyba za bardzo ;) W końcu stówka to stówka, dobry wynik nie jest zły :)


[quote name='shangri_la'] a co do zgodzenia sie ze nieuczciwie to chodzilo mi bardzije o to ze w obi powinno sie patrzec na predyspoozycje psa a tego sie nie robi niestety... :cool1:
[/quote]

A jak to miałoby wyglądać - pierwszeństwo dla najtrudniejszego rasowo - bo teoretycznie przewodnik więcej musi się napracować, czy dla najlepiej rokującego rasowo?

bo akurat 1 miejsce przyznano terierowatemu kundelkowi.
No i nie za bardzo mogę sobie wyobrazić kto i jak miałby oceniać czy lepsze do obidjensu są ONki czy belgi (3 i 2 miejsce)

Agnisia - czas przygotowania psa to jedno,a dojrzałość psychiczna to drugie.Młody pies siłą rzeczy bardziej się rozkojarza i wszystko wokół bardziej go interesuje niż stateczniejszego starszego psa

Luleczka - same dobre rzeczy słyszałam o Waszych zawodach - o organizacji, noclegach itd :) Aż nabrałam chęci pojechać za rok, chociaż daleko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luleczka']W reg PT/MPPT wyższa lokate dostaje pies który miał więcej pkt z aportowania potem z chodzenia. niestety w reg obedience nie uwzgledniono przyznawiania lokaty kiedy punkty sa takie same. sytaucja u nas byla dosc szczegolna bo skoro 3 psy otrzymuja [B]max ilosc[/B], w przypadku dogrywki musielibysmy liczyc ze ktorys popelni blad...wg sedziego nie bylo sensu meczyc psow na upale a 100 pkt to chyba dobry wynik. czy naprawde kwestia drugiego miejsca jest az tak krzywdzaca bo zawodnik III nie ma z tym problemu. nie za bardzo ambicjonalnie sie podchodzi to zawodów nota bene bez rangi pucharowych? ;)[/quote]

Oczywiście, że 100 p. to wspaniały wynik i każdy chyba o takim marzy. Wcale nie uważam, że II czy III miejsce jest krzywdzące, ale chyba zawsze przyjemniej stanąc na najwyższym stopniu niż na najniższym. Gdybam tylko co można byłoby zmienić na lepsze w regulaminie. Wszystko to w dobrej wierze. I absolutnie nie zarzucam nic tym konkretnym zawodom, caly czas mówię całościowo obedience.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...