Jump to content
Dogomania

Zywienie psa chorego na encefalopatie wątroby


beba

Recommended Posts

  • 8 months later...

[quote name='Cirilla']Hej M@d, mam do Ciebie kilka pytań. Otóż właśnie mój 13-letni piesek ma podwyższony poziom amoniaku we krwi. Gożej się poczuł po kuracji na powiekszoną prostate (antybiotyk, potem ypozane). Stal sie bardzo słaby, ciągle spał, i miał kilka ataków padaczkowych - zbadaliśmy mu krew i weterynarz powiedział, ze to przez podwyzszony amoniak. Jesli chodzi o wątrobe, to wczesniej ALT mial odrobinę przekroczone, ASP w normie (tuz po pierwszych atakach, gdy wyszedl też podwyzszony poziom amoniaku), natomiast tydzien póżniej, po braniu leków i kroplowkach na wypłukanie amoniaku, ALT podwyzszyło się do ok. 200, amoniak spadl do 12. Ucieszyłam się, że juz jest OK i trzeba tylko podleczyc wątrobę... niestety, dałam mu do jedzenia rybę na jeden posiłek (zamiast Hepaticu), i w 2 godz po posiłku znów miał atak...tak jak by poziom amoniaku nagle znów wzrósł. Nie wiem juz co robić. Z Twoich postów wnioskuje, że Twój piesek miał cos podobnego?? czy wiesz, czemu podwyższyl mu się amoniak? Jak go leczyłeś? Mozesz coś mi poradzić, skoro mialeś podobne doswiadczenia??[/QUOTE]

witam,
moj pies 2 tyg temu doswiadczyl pierwszego ataku padaczkowego, pies ma 8 m-cy,
bylismy przekonani ze to początki klasycznej padaczki, terapia poszla w tym kierunku,
ale po wykonaniu prob na amoniak okazalo sie, ze jego stezenie we krwi (12 godz na czczo) wynosi 49,7. Co wiecej, kiedy byl na czczo ataki nie pojawily sie, to mogloby wskazywac na to, ze amoniak jest powodem atakow. Badania krwi (profil watrobowy, nerkowy i ogolny ), są w normie, inne (mocznik, etc) tez, nie wykluczone ze pies ma [FONT=&quot]zespolenie wrotno-oboczne (dlaczego dopiero teraz sie ujawnilo ?), zaczelismy wlasnie diete[/FONT] bezbialkową (niskobialkowa) i staramy sie ustalic przyczyny wysokiego poziomu amoniaku, pewnie usg etc, pies im mniej je ma mniej atakow i sa lagodniejsze, aby je opanowac dostaje diazepan, jesc cos musi, ma dopiero 8 m-cy, i rosnie poteznie (ostatnie 2 tygodnie przybral 5 kg masy,teraz wazy 35 kg, moze watroba za mala ?),
oprocz tego od dwoch tygodni bierze luminal, poziom luminalu we krwi 19,

cirilla wspomnialas o usuwaniu amoniaku z krwi, czy on tam zalega ?
jaka byla ta kroplowka, czego uzyto? moj wet nie wie co zastosować,
moze inne sugestie w celu wykrycia przyczyn wysokiego amoniaku,
wg wynikow, wątroba zdaje sie byc ok
dzieki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...