Jump to content
Dogomania

Jak przyspieszyć?


mi-la

Recommended Posts

Napewno praca na zabawke przspiesza - jesli chodzi o przychodzenie np. "do mnie" to mozna wyrzucac piłke miedzy nogi gdy pies biegnie w nasza strone, kilka razy tak i raz bez wyrzucenia i pies powinien w nasze nogi wpasc.
U Ciebie widac zle idzie noga - ją rowniez mozna przyspieszyc na piłke.
Oto filmik Sławka Kawki on tak przyspiesza swoją Katje :
[URL="http://www.rewir.strefa.pl/index.php?menu=filmy2&katalog=katia&numer=5"]http://www.rewir.strefa.pl/index.php?menu=filmy2&katalog=katia&numer=5[/URL]
Uczenie niektorych komend mozna rozłozyc sobie na etapy np. taka noge, najpierw szybkie obchodzenie, a pozniej siadanie.

Ale to tylko moje zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z przychodzeniem na "do mnie" nie mam problemu.Tu jest szybka, czasami za szybka imusze robic uniki ze względu na bezpieczeństwo pewniej części ciała. Chodzi mi bardziej o przyspieszenia powrotu do nogi. Ten spacerniak wokól mnie nim usiądzie jest straszny. Siad i waruj w marszu tez robi jakos wolno tzn jest komenda jeszcze przetupta kilka kroków i dopiero siada. Nie wiem czy mam wracać i ja poprawiać czy o dwoływać i zaczynac od początku.

Link to comment
Share on other sites

piesmusi wiedizec jak ma wygladac dokladnie komenda.jesli tolerujesz wolne wykonanie to dla psa tak wlasnie wyglada komenda noga.niema zielonego pojecia ze ma to byc szybko ;).cwiczenie musi byc wymagane dokladnie.inna sprawa ze to wymaga timingu;).po fazie z naprowadzaniem [nagrody],cwiczeniami z drivem[lup]przychodzi czas na awersje pozytywna.pies musi wiedizec jakie zachowanie oznacza dana komenda.wiem jednak ze warunkowanie precyzyjne nastrecza problemy przewodnikom.wielu.nie wszystkim.:cool1:
komenda noga konczy sie siadem.wiec pies konczy caly schemat komendy.do czego ma sie spieszyc?:cool3:.najpierw zadbalabym o to zeby pies "wjezdzal"na kontakt po obejsciu.mozna rwac obejscia oraz cwiczyc w czasie w tyl zwrotow,rwac nasz obrot.jak zwykle najlepsza jest metoda konsekwencji,malych krokow.

Link to comment
Share on other sites

Tyle pisania i wcieło! Teraz to może w skrócie napiszę...dzis sucz, znowu zaczęła koncertować przy każdej wydanej komendzie. Czyli jest np. komenda siad= jęczenie, przeskakiwanie z nogi na noge,w końcu siada i dalej jojczy.Komentarze w stylu biedny piesek, zobacz jak skomli, dałaby mu juz spokój tak podniosły mi ciesnienie, ze wróciłyśmy do domu.
Kiedyś szkolenioweic powiedział mi, że jestem za energiczna i cierpie na perfekcjonizm, że mam zwolnić. Zwolniłam i sucz tez zwolniła. Dzis postanowiłam przyspieszyć to wszystko i efekt mało zadowalający.
Ja juz nie wiem co robię źle.

Link to comment
Share on other sites

14 ruda-bo kiedys trzeba przestac pracowac na pilce schowanej w garderobie;).na smakach pies wie czego wymagasz-smaki sa po prostu precyzyjne.dlatego ze szczeniakami zacyzna sie na smakach.no chyba ze pies jest taki ze nie da rady i wogole musi ruszyc siena czyms mocniejszym.
lup jest prosty alejesli neizacnziesz ywmagac od psa-warunkowac zachowania za ktore jest zabawa kiedys tam to niestety pies bedize zwalniac.albo wpadac w chaos jak jest za bardzonagrzany.albo ...itd.proponuje dopracowac komendy na smakach-zaczac od poczatku.i zawsze przypominac sobie ze nie uczysz czlowieka.warunkujesz zachowanie przynoszace korzysc[hmmm noz tym clzowiekiem ot nie iwem czy taka duza roznica w sumie:lol:;)].pies musi wiedizec za jaka komende np fuss odstanei nagrode.ze fuss to kompleks:dynamika,kontakt,postawa w pionie i poizomie przy nodze przewodnika.po pracy na smakach przychodzi czas na drive'a i na wymaganie.
jesli pies potrzebuje dynamicznego przeowdnika-taka badz.jesli potrzebuje spokojnych ruchow-taka badz.
zawsze przypomina mi sie przewodnik Merlina tatka surykata.i spokojne zachowanie na probie z pozorantem.kazdy krok daje merlinowi pewnosc ze jest spokoj.to daje stabilnosc pracy temu zywiolowemu psu.
i drReiser'a z jego dynamiczna praca na ktorystam;) mswusv.
nie mozesz zakladac nic z gory bo tak naprawde wsyzstko zweryfikuje ci pies i jego wymagania timingu wobec ciebie.czysc sobie komendy najpierw.zatrzymaj siei popracuje nad wycyzszczeniem uwarunkowan zesmieci ktore sami psu wbijamy do glowy walac ciagle schematami a pies robi caly schemat i juz neilsucha co mowimy w miedzyczasie.;).komenda-wykonanie.apotem szlifuj drobiazgi-te kurcze zawsze sa pochodna naszych manieryzmow i najtrudniejsze sa do wywalenia,zwlaszcza z naszej glowy.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dzięx:loveu:Ale właśnie se przeczytałam,że u nas startuje nowa szkółka Cywil.Grupy po 6 psów(co 4 razy mniej niż w ZK:evil_lol::multi:),jest przedszkole,pt i takie po PT.I idem tam obaczyć i jak mi sie spodoba,trener bedzie fany to sie zapisujemy.Może on nam znaczy się moje błędy pokaże i zniszczy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam ful serwis
Posłuszeństwo u Danki Woźniak,widać ją na zawodach Obd,ostatnio idzie z Niką OB w IPO
Obrona u De-Beściaków
My z Hamratym już albo dopiero:cool3: działamy na nakręcanie na przewodnika bez motywatorów jak piłka czy smakol,aczkolwiek on na smakole to, tak nijak.
Odpowiedni ton głosu i pies idzie jak ta lala,ale to było wypracowywane przy piłce czyli dwa w jednym.
Piłkę odstawiamy,zostaje intonacja-działa
Ma to na celu wyeliminowanie stresu na zawodach że pies bez piłki nie pójdzie.

Mi-la
U ciebie brak motywacji i niestety jesteś wrażliwa na opinię i presję otoczenia.Potrza Ci się mentalnie odizolować skupić na sobie i psie.Tu i teraz jesteś Ty i pies.
Pomóż sobie piłką smakolem,w zależności na co lepiej reaguje.
A naczelna zasada spokój ducha

Link to comment
Share on other sites

Lisica ma racje, ja wiem jak ze mna jest chocby an szkoleniu - mam trenerke co na mnie krzyczy okropnie - nie słysze wlasnych mysli, robie glupoty i kompletnie sie krece.
Z jednej strony to dobrze, bo moze z czasem naucze sie na nia nie reagowac.
Jak sie bardzo zdenerwuje to albo odkrzykne jej cos .. albo mnie uspokajają inni kursanci.

Spokoj jest bardzo potrzebny, a przyjmowanie krytyki ze spokojem to juz wogle podstawa sukcesu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ruda-zastanow sie.:cool1:[/QUOTE]

heh.:cool1:Dlatego najpierw pójde obaczyć:razz:Wiesz.U nas tylko ZK działa:evil_lol:Ale tam niczego nowego mnie nie nauczą.A innej opcji nie mam.:placz:Nie uważam,że mój pies się męczy ćwicząc ze swą nieudolną pańcią.Sie cieszy,że coś robi.:evil_lol:Ale ja się męczę widząc jak ona próbuje zrozumieć a ja robię tak że ona nie rozumie.:roll:Nie planujem zawodów ani innych występów,ale jednak wypadałoby coś więcej zrobić z takim Onem.:eviltong:Przecież nie mam psa kretyna:roll:

Pójde,obacze jak wyglądają ćwiczenia i sie zastanowiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mi-la-powodzenia:p.
jak pcha sie na noge to nie wie jaka pozycje ma przyjac na fuss.musisz skorygowac uwarunkowanie.wpycha ise na noge to odstawia zad.popracuj nad wrzuceniem tempa w precyzje.sprecyzuj uwarunkowanie.CO oznacza dokladnei komenda fuss.jakapozycje pies ma pryzjac i nei pozwalaj na zmienianie na inna tylko taka optymalna jak chcesz waryunkowac.komenda fuss to jest dokladnei okreslonapozycja psa przynodze.jesli pies ise wpycha-nie rowna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...