Jump to content
Dogomania

Gdy pies boi się burzy.......


Pasavera

Recommended Posts

w tej ksiazce http://www.dogomania.pl/sklep/zapomniany_jezyk.php (albo w tej drugiej Jan Fennell) jest to bardzo dobrze opisane, powody tego strachu i jak z tym walczyc. Zacytowal bym fragment ale pozyczylem komus ksiazke :(.

Generalnie chodzilo o podejscie wlasciciela psa do danej sytuacij niepowinno sie zwracac na psa specjalnej uwagi w takich sytuacjach. A juz napewno niewolno go glaskac przytulac itp. Moze ktos ma ta ksiazke to bedzie mogl dokladniej wyjasnic bo ja juz szczegulow nie pamietam.

Link to comment
Share on other sites

Niesttey moja Sara od zawsze bois ie burzy, petardi wszystkiego co hałąsuje... :-? Kiedys tez głaskałam gadałam do niej ale było jeszcze gorzej....Treaz poprostu nie zwaracam na nia uwagi i wiecie co ona kładzie sie gdzies w ustronne miejsce i tam lezy...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Cziko boi się burzy. Już dwie noce mamy zarwane... on się nie chowa w kącie czy w łazience. Lgnie do mnie, staram się nie głaskać i nie "tiutiać" ale przecież go nie będę odpychać...
zamykam okna, zasłaniam rolety. Wtedy jest odrobinę lepiej ale niewiele. Na odgłosy burzy ściągnięte z internetu nie zwraca uwagi. Ale on ogólnie nie boi się hałasów. Petardy nie robią na nim wrażenia, wiertarka czy pilarka też nie. Może faktycznie chodzi o te drgania (chociaż np. tramwajem czy pociągiem jedzie spokojnie), nie wiem jak pomóc w tej sytuacji jemu i sobie. Może jakieś tabletki ziołowe? Bo jak na razie nocna burza sprawia, że nie śpi pies i nie śpię ja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...