Jump to content
Dogomania

Aleksandra Świsulska


Guest Lotty

Recommended Posts

  • 3 months later...

Pani sędzia zbyt surowo oceniła mojego psa. Fakt, że pies miał przodozgryz, ale nie powinien dostać oceny dyskwalifikującej, ponieważ we wzorcu przodozgryz nie jest wadą dyskwalifikującą. Ponadto sędzina nawrzeszczała na mnie, jak mogę wystawiać psa wiedząc że ma przodozgryz. Wyrzyła się na mnie także bo mój pies zrobił kupę na ringu(posprzątałam ją, ale sorry to była hala na dworze padał deszcz, gdy poszłam z moją chihuahua na dwór na tą mokrą trawę to tylko była cała w błocie i trzęsła się z zimna; niech nie wymaga od psa takich rzeczy) Nie spomne co się stało z moją kuzynką która wystawiała siostrę moego psa i była przedemną. Gdy moja mama później do niej podeszła to powiedziała, że może zmieć ocenę na dobrą, ale i tak nam to nic nie da.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Mika

Jak dobrze doczytałam w całej historii chodzi o pieska chihuahua,

I moim skromnym zdaniem - nie powinnaś pisać o sędzinie takim tonem -kiedy Ci prawdę powiedziała.
Najpierw przeczytaj dokładnie wzorzec ze zrozumieniem !

Piesek z przodozgryzem i jeśli chodzi o pieska chihuahua, a nie suczkę - to nie ma prawa mieć odchyłów w uzębieniu. I jak najbardziej taka wada zgryzu powinna być surowo oceniana.
A co do incydentu z kupką - mogłaś go gdzieś w ustronnym miejscu na hali wykupkać - zebrać w woreczek i do kosza wrzucić. ew. przy ringu.
Ja zawsze zabieram na wystawę w hali pamperska dla psa - aby mógł zrobic siku, ew kupke. Zbieram fekalia w woreczek i do kosza.
Z ringu może zlecieć z oceną dyskwalifikującą piesek - który zrobi nawet siku. !!!

Pozdrawiam serdecznie i polecam więcej dystansu nabrać do wystaw
a jesli chodzi o wadę pieska - pogodzić się z nią i kochać pomimo, że nie spełnił pokładanych w nich nadziei wystawowych.

Link to comment
Share on other sites

chodziło o sukę, która ma bardzo mały przodozgryz a na poprzednich trzech wystawach otrzymała oceny 2x bdb i raz doskonałą. Suka ładnie chodzi i ma ładną budowę, absolutnie nie zasługuje na dyskwalifikację, a ja mam dystans do wystaw i nie pierwszy raz i nie pierwszego psa wystawiam.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że brakowało czasu, aby wyjaśnić, że przodozgryz jest niewielki, chociaż jeszcze raz spojrzała w zęby. Czy inni sędziowie się pomylili? Ostatnio na wystawie międzynarodowej we Wrocławiu suczka miała miejsce 3 z 13 w swojej klasie...

Link to comment
Share on other sites

Ale Miko mały, czy duży to zawsze przodozgryz.. :roll:
To jest wada, której nie powinno się powielać dalej...

Tak sobie myślę, że sunia już jest w takim wieku - że wiadomo, że szczęka nie ulegnie rozwojowi na korzyść poprawy zgryzu i zaczynają się oceny takie, a nie inne..

Link to comment
Share on other sites

Napisałam, że tak sobie myślę - że podejrzewam - zresztą nie istotne - tym bardziej, że nie widzę sensu dalszej konwersacji na ten temat.

To była jedna wystawa - która była dla Was dość traumatyczna - ale głowa do góry i nowy sezon wystawowy już tuż tuż się rozpoczyna :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę być niemiła i nie taki mój zamiar, ale 2 cm przodozgryz u Chi to niewiele mniej niż on cały:lol:;). Moim zdaniem pies może mieć różne niewielkie wady w eksterierze i kazdy pies ma jakieś niedociagnięcia, ale jeśli nie rzutują na dobro rasy to ok. W przypadku przodozgryzu u Chi i innych ras, u których JEST ON EWIDENTNĄ WADĄ... no cóż takie pieski powinny być tylko do kochania a nie na ringi wystawowe. Choćby biegały fruwająco. Ruchu pies nie przekaże i ten można wypracować. Ale wadliwy zgryz w ponad 50 % tak. Koniec kropka. Ja też mam w domu ślicznego anatomicznie pieska o ruchu powalającym na kolana. Dostałam go i miałam wielkie plany. Ale ma właśnie KONTAKTOWY przodozgryz. Jest wysterylizowany i na wystawach bywał nie będzie, bo zwyczajnie nie chciałabym się ośmieszać... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Co do pani Świsulskiej - oceniała nas około 6 razy. Za każdym razem w takim samym stylu : wielka kultura osobista, przemiła aparycja, fachowość w ocenie, znajomość rasy większa aniżeli tylko z kartki papieru... Oby więcej takich arbitrów było w naszya kraju!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Byłam u te Pani z moją grzywką powderką. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie :)
Miła, uśmiechnięta, delikatna do psa. U nas zwracała baczną uwagę przede wszystkim na ruch i na głowę (sprawdzała długość kufy w stosunku do mózgoczaszki), stop, kolor oczu, osadzenie uszu. Maca psa, ale za bardzo nie "męczyła" nas na stoliku.
No i trochę kółeczek zrobiłyśmy, mimo że moja suka była sama w klasie; potem zwycięzcę rasy także wybierała w ruchu.
I wszystko w fajnej atmosferze, bezstresowo, podobało mi się - wybrałabym się ponownie do tej Pani (tylko niestety dalekooooo od nas sędziuje...).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia o tej Pani? Ja byłam u niej raz, na mojej drugiej wystawie w życiu, i niestety nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia, na psie też niespecjalnie - strasznie gwałtownie chwyciła go za pychol w celu sprawdzenia żebów, przez co młody nie chciał pokazać, bo go to zniechęciło :/ (inna sprawa, że mamy z tym jeszcze problemy - ale cały czas nad tym pracuję). Jakoś tak nie do końca mi ta Pani przypadłą do gustu, a będzie oceniała na listopadowym CACIBie w Kielcach, i się zastanawiam czy jechać czy nie... Mój pies będzie już wtedy w grupie młodzieży i chciałam zobaczyć czy idzie w dobrym kierunku jeśli chodzi o rozwój i predyspozycje wystawowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...