Jump to content
Dogomania

Moja sunia sspie poduszki .....


miszenka

Recommended Posts

Witam,
chcialabym sie z Wami podzielic taka sprawa. A mianowicie....[SIZE=4]moja 9miesieczna weimarka lubi ssac rogi poduszek[/SIZE] :crazyeye:.
Robi to od malenkiego szczeniaczka. Nigdy jej tego nie zabranialam ale sama juz sie zastanawiam czy moze jednak powinnam :).
Mowimy, ze mala "pije mleczko" b faktycznie wydaje jej sie chyba ze to robi. Zwija poduszke w lapy, nerwowo ja uciska i "pije mleko z rogu" ;).
Macie pomysl dlaczego tak sie dzieje? Nigdy sie z tym nie spotkalam.
Dodam, ze ma duzo ruchu, bawi sie z psami, nie zostaje dlugo sama w domu, szkole ja klikerem i sporo juz potrafi. Skad wiec to przedziwne zachowanie?
Pozdrawiam
Monika z Misza z wasem od mleka :haha:

Link to comment
Share on other sites

Substytut matczynego sutka? Spotkałam się z teorią, że miewają tak psy odłączone wcześnie od matki ma to związek z odreagowaniem emocjonalnym, ale nie do końca można się z tym zgodzić, ponieważ także wśród psów w odpowiednim wieku odłączonych coś takiego występuje. Ale chyba nie ma w tym nic niepokojącego.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, ze przez mysl przesla mi tylko jedna mysl, identyczna ze zdaniem Ani. Jednak w zaden sposob nie moge znalezc powodow takiego zachowania. Nasza mala nie zna klapsow, samotnosci, krzyku, nudy. Powaznie. Nie ma wiec (z tego co ja widze, a co jej w glowie siedzi wlasnie probuje sie domyslac z Wasza pomoca :) ) powodow do odreagownia stresow.
Zabralismy ja od mamy w wielku 11 tygodni. Wiek tez wydaje sie odpowiedni :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałam, wydaje mi się, że teraz to już tylko nieszkodliwy nawyk. A miałam na myśli stres związany ze zmianą rodziny, nowym domem. Dla malucha to rewolucja, której nie chce. To może mieć z tym związek ale nie musi. A może tak jej się np. lepiej zasypiało. Moja nie zasypia bez swojego pluszaka, a ma już 5 lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...