Jump to content
Dogomania

Gryzienie


Cocker___Tosia

Recommended Posts

A psiak gryzie ludzi czy raczej przedmioty?
Z postu wywnioskowałam, że chyba raczej ludzi, ale wolę się upewnić. ;)

Po pierwsze kup psiakowi kostki z prasowanej skóry do gryzienia, żeby miał się na czym wyżywać. Fajne są też takie sznurki do gryzienia. W ogóle wszelkie gryzaki są mile widziane. ;)

Po drugie gdy psiak Cię ugryzie zbyt mocno zapiszcz tak, jak zrobiłby to inny szczeniak. Powiedz nie wolno i odejdź od psa. Wkrótce psiak pojmie, że zbyt mocne gryzienie powoduje koniec zabawy.


Zajrzyj też do tego tematu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110158[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cocker___Tosia']Zabawek to ona trochę ma;)A jakie są jeszcze sposoby na oduczenie?[/quote]
Szczeniaki zawsze podgryzają, bo tak by się bawiły ze swoim rodzeństwem i mamą. Trzeba to po prostu przetrwać. To będzie trwało do czasu, aż wymienią ząbki na stałe. Jednak nie możemy pozwalać, aby gryzły nas zbyt mocno, bo z czasem może się to stać niebezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

chyba wiekszosc z nas to przehodzila, ale to raczej mija;) a przynajmniej u nas minelo:) ja mojemu wciskalam maskotke w pap to jest spokuche jak tylko chcial nas ugrysc i te kosteczki sprasowane, sa poprostu super, spajkus do tej pory musi miec zawsze kostke zeby nie przyszlo mu do glowy zeby pogrysc cos innego;)jak jest kostka w domu to spajkus chyba jest spokojniejszy bo ma sie na czym wyzyc:Dpozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cocker___Tosia']Chciałabym zapytać jak oduczyć gryzienia?Bo mój piesek to taki diabełek:diabloti::evil_lol: że strasznie czasem gryzie.Tak gryzie 3-miesięczny piesek i muszę oduczyć...Proszę o rady![/quote]
Mój też jest diabełkiem,z gryzakami zbyt szybko się rozprawiał więc zastąpiłam je plastikową butelką,wtedy męczy ją bez końca:lol:a moje nogawki mają spokój:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...