Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Cekinka13*

Witaminy

Recommended Posts

Od dziś zacznę podawać psu gotowane... Skończę z puszkamy, karmami... to bardzo szybko mu się znudza.
Teraz konkretnie - jakie pełnowartościowe witaminy będą najlepsze dla 2 letniego pekińczyka? Słyszałam, że z can vit są dobre, ale które dokładnie (nr) będą najlepsze dla mojego psa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym podawała jedynie CanVit ten zielony. Z wapniem, by nie doszło do żadnych niedoborów. Jeżeli nie ma żadnych problemów z sierścią to inne preparaty są zbędne. Jeżeli będziesz podawać urozmaicone i odpowiednio skomponowane posiłki to żadnych witamin Ci nie zabraknie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja i mój pies używamy witamin innych. Ale my ze względu na sierść, używamy czegoś [url=http://www.e-karma.pl/product-pol-611-Witaminy-i-mineraly-dla-psa-i-kota-w-plynie-75-ml-.html]takiego[/url]. A generalnie ja hoduję shih tzu, więc dbałość o sierść jest chyba (?) tak samo ważna, jak u pekińczyka. Moja koleżanka ma fajnego pekińczyka i ostatnio zamówiłem bardzo podobne odzywki i dla niej, gdy robiłem zamówienie dla siebie. Zobaczymy za jakiś czas, jakie będą efekty...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mojemu pieskowi też podaję witaminki. Bardzo kocham Dextera i dlatego chcę, żeby był zdrowy i zadbany. Wybrałam dla niego witaminy, które wspomagają procesy immunologiczne, a że kupuję witaminy na e-karma.pl mam pewność, że będą wysokiej jakości;) I nie zaszkodzę mojemu psu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam kundelka,waga to 11kg,wiek 3lata i pies jest bardzo aktywny. Ćwiczymy dog dancing i będziemy jeszcze frisbee i agility więc potrzebne są witaminy ale nie mam pojęcia jakie... Tylko nie aż takie strasznie drogie (nie mówię że to ma być jakiś syf za 5zł ale też żeby 100zł nie kosztował)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Karusia115']Mam kundelka,waga to 11kg,wiek 3lata i pies jest bardzo aktywny. Ćwiczymy dog dancing i będziemy jeszcze frisbee i agility więc potrzebne są witaminy ale nie mam pojęcia jakie... Tylko nie aż takie strasznie drogie (nie mówię że to ma być jakiś syf za 5zł ale też żeby 100zł nie kosztował)[/QUOTE]
A nie lepiej kupic jakąś karmę z serii dla aktywnych o zwiekszonej ilosci tłuszczu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, zgadzam się z przedmówca. Jest wiele dobrych karm, które nie potrzebują już dodatkowej dawki witamin. Witaminy są w śladowych ilościach syntezowane przez psy w organizmie i muszą być dostarczane w pokarmie. Zarówno niedobór jak i nadmiar witamin może prowadzić do ciężkich uszkodzeń organizmu. Witamy są rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) i w wodzie (B i C). Polecałabym np. karmę dla psów Artemis, z tego co czytałam, to zawiera wszystkie minerały i mikroelementy potrzebne do zdrowego rozwoju psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze stosować karmę dla psów aktywnych już z witaminami i minerałami. Niektóre karmy proponują dodatkowo witaminy, które stanowią bezpieczne uzupełnienie prewencyjne. Na przykład można dodawać do karmy mieszankę witamin wzmacniających odporność zimą, a suplementy diety dla psów aktywnych latem, gdy jesteśmy bardziej aktywni. [URL="http://www.fitmin.cz/pl/psy/program-zywieniowy/dodatki-zywieniowe/"]Jak tutaj[/URL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...