Jump to content
Dogomania

Basenji I Moja Zgraja


jenis

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Na FB pojawiła się taka informacja:
"Be careful!
I want to write here about one dishonest person from whom I bought a basenji female 2 years ago. I was looking for a show class female and I was "lucky" to find a girl in kennel Ameba, Poland, breeder Maria Bernadeta Baranowska. I was not that experienced then as I am now, so I made a mistake. I was abroad for some period of time, so I reserved her via internet and found someone to pick her up in Poland and came back home to see her for the first time only several months later. Then she already had an incorrect bite. Of course, she was disqualified in shows and she grew a bit taller than standard allows. I contacted the breeder about it asking for another bitch, but for a lower price or for a symbolic compensation (didn‘t ask much), just to have it fair. At first she agreed, but after sending her photos of the teeth and judges' evaluations, she beat around the bush for one year (!) and then she blocked me on FB so I can't see or comment her posts and did not answer my last emails. Blocking me really appeared to be suspicious as I never ever said a bad word about her publicly on FB or other place. I know that she has a litter from the same parents Abotere‘s Adunbi x Afreya Hanacek Bajunga now.
I know such things happen in kennels, and noone can ever quarantee what puppy will grow like, but there are such things as honesty and simple humane values. Alas, some breeders lack them. I understand that Baranowska is a kind of breeder who goes for quantity, not for quality. So I just want to warn everyone, that if you decide to buy a puppy in her kennel – ask for a contract and write everything in it. And be careful! I also want to say, that I will not go into further discussions on this topic, I just felt that I needed to make this info public.)"

Byłoby może właściwym odpowiednio się jednak do tego ustosunkować.
Myślę o AMEBIE, gdyż takie wiadomości trafiają rykoszetem we wszystkich w Polsce, a już w szczególności tych którzy mają cokolwiek wspólnego z hodowlą basenji, importem Abotere's Adunbi i jego potomstwem.
Dziękuję
K.

Edited by Bundustar
Link to comment
Share on other sites

Ja mam Saqui po tej parze, ale ona ma zgryz ok , kilka championatów na koncie i kończy intera.

Myslę,ze wiem o jaka osobe i jakie szczenie chodzi, jednak nie widziałam niczego na własne oczy więc wypowiadac sie nie bede. Z pewnością spisanie umowy przy sprzedazy- kupnie nie dop[rowadziloby do obecnej sytuacji...
Bundustar, a gdzie to przeczytałas na FB? bo w profilu osoby o której myslę, ani w profilu "drugiej połówki" tej ososby nie widzę tego wpisu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Ja mam Saqui po tej parze, ale ona ma zgryz ok , kilka championatów na koncie i kończy intera.

Myslę,ze wiem o jaka osobe i jakie szczenie chodzi, jednak nie widziałam niczego na własne oczy więc wypowiadac sie nie bede. Z pewnością spisanie umowy przy sprzedazy- kupnie nie dop[rowadziloby do obecnej sytuacji...
Bundustar, a gdzie to przeczytałas na FB? bo w profilu osoby o której myslę, ani w profilu "drugiej połówki" tej ososby nie widzę tego wpisu...[/QUOTE]

Mój Bundustar African Elite wprawdzie tylko po jednym z rodziców tej pary czyli Abotere's Adunbi też ma zgryz prawidłowy i jest Inter i Muli Championem ale nie zmienia to faktu, że tak się nie robi.
Blokowanie "niewygodnej" osoby przypomina zachowanie przedszkolaka, który zasłaniając swoje oczy myśli, że go też nie widać! A wystarczyło prawdopodobnie porozmawiać i uzgodnić kompromis.
Info zostało opublikowane na profilu "szczenięta basenji - wolne/do sprzedaży" tak więc potencjalni nabywcy mogą sobie o "nas Polakach" wyrobić zdanie, smutne, tym bardziej, że również na potomstwo każdego z rodziców z osobna też pada odbite światło tej sprawy :-(
Pozdrawiam
K.

Link to comment
Share on other sites

Bundustar czemu nie skopiujesz moich odpowiedzi.Nie bede sie nikomu tłumaczyc bo ja nic złego nie zrobiałam.A jak osoba która to napisał nie rozumie co sie do niej pisze to jzu nie mój problem ja sie ustosunkowałam do problemu uzgodiałm że dam kobiecie połowe pieniędzy za suke ma na to dowody meile itp.A jak ktos jest podburzany przez inne osoby zreszta to samo ma miejsce i u nas to potem jest jak jest.Mi tez nie ejst miło jak ktos pisze na mój temat i to jeszcze głupoty.Na wszystkie meile kobiecie odpisywałam i mam na to dowody.I to ty sie zachwujesz jak w przedszkolu wszędzie kopiujac to co na fb wszyscy jzu to czytali widzieli i wiedza.To tyle.Bustar nie tobie oceniac jak nie znasz sprawy i nie wiesz o co chodzi .Neistety zawsze znjadzie sie ktos kto bedzi chiał nam zaszkodzic w ten czy inny sposób.Będzies zmiał hodowle kilka lat to wtedy możemy pogadać teraz nie mamy o czym a jzu napewno nie o hodowli bo ty i tak zawsze jestes mądzejsza :(

Edited by jenis
Link to comment
Share on other sites

[quote name='jenis']Bundustar czemu nie skopiujesz moich odpowiedzi.Nie bede sie nikomu tłumaczyc bo ja nic złego nie zrobiałam.A jak osoba która to napisał nie rozumie co sie do niej pisze to jzu nie mój problem ja sie ustosunkowałam do problemu uzgodiałm że dam kobiecie połowe pieniędzy za suke ma na to dowody meile itp.A jak ktos jest podburzany przez inne osoby zreszta to samo ma miejsce i u nas to potem jest jak jest.Mi tez nie ejst miło jak ktos pisze na mój temat i to jeszcze głupoty.Na wszystkie meile kobiecie odpisywałam i mam na to dowody.I to ty sie zachwujesz jak w przedszkolu wszędzie kopiujac to co na fb wszyscy jzu to czytali widzieli i wiedza.To tyle.Bustar nie tobie oceniac jak nie znasz sprawy i nie wiesz o co chodzi .Neistety zawsze znjadzie sie ktos kto bedzi chiał nam zaszkodzic w ten czy inny sposób.Będzies zmiał hodowle kilka lat to wtedy możemy pogadać teraz nie mamy o czym a jzu napewno nie o hodowli bo ty i tak zawsze jestes mądzejsza :([/QUOTE]

Nie wiem czy jestem mądrzejsza ale dzięki ;-)
Nie muszę mieć hodowli by sprawą się interesować, wyżej napisałam dlaczego się nią zainteresowałam, a Twoich, Jenis odpowiedzi nie mogłam skopiować bo ich nie widziałam. Przypomnę, że tylko tu wkleiłam cytat z FB, nie wiem gdzie wszędzie widziałaś kopie!?, i wszyscy nie widzieli i nie czytali - to pociecha dla Ciebie - i całe szczęście bo takiej darmowej reklamy nikomu nie trzeba. Blokując osobę na FB nie widzisz jej postów więc i szansę na ripostę sobie odbierasz m.innymi w dziale gdzie to info się pojawiło czyli w szczeniętach na sprzedaż, a szczenięta nadal sprzedajesz, prawda?!
Oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, ważne jednak z czego nie jest zadowolony i jak druga strona reaguje. Wyżej można przeczytać jak zareagowałaś więc dla mnie sprawa jest w miarę jasna ale niestety to jest Twój przede wszystkim jednak problem, że taka publikacja się pojawiła i łatwo się z tego wymiksować nie da :-( info poszło w świat. Dla Twojego spokoju, to mnie nikt nie podburzał.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...