Jump to content
Dogomania

Sterylki w Przemyślu - czyli jak chcemy to zrobić


gagata

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='li1']Wiecie co, g. i o., ze my powinnysmy wiecej pisac o sterylkach w Orzechowcach. Ile, ktore, jak sie czuja, czy wszystkie psy dobrze zniosly kastracje. Przem. tez tu nie zaglada. Pustka.
Albiemu, mozesz cos skrabnac ?[/quote]

Albiemu skrobie

Zwierzaki po sterylizacjach bardzo szybko dochodzą do siebie. Zabiegi robione sa naprawdę profesjonalnie. Nie wiem dokładnie ile w tym momencie jest wysterylizowanych zwierzakow więc proszę tutaj Pana Przemka o informacje :)
Wiem, że w lecznicy wszytko jest zapisywane, prowadzone bardzo dokładnie więc nie będzie problemu z ustaleniem tego co chcecie wiedzieć.

Powiem jedno. Wszystkie orzeszki po sterylizajach otrzymują czerwone obróżki i naprawdę coraz ich więcej w schronisku :loveu::loveu::loveu: Sunie dzięki sterylizacjom mają dużo większe szanse na adopcje ponieważ nie kojarzą się już z problemem cieczki.

Li1 do przodu dzięki Wam ! :loveu::loveu::loveu:

Zdjęcia, wiem, że Pani Magda wysłała nie wiem tylko czy dosłała najnowsze :) Muszę podpytać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Albiemu, dzieki ze skrobnelas. Czujna jestes. Pozdrawiam Orzechowce.[/quote]

czujna jestem tylko mniej pisata ostatnio ...

Li1 narazie wszystko w jak najlepszym porządku, sterylki są robione nie ma najmniejszych problemów zdrowotnych a to najlepszy dowód na profesjonalizm weterynarzy :)

W niedzielę mam być w schronisku, wierzę pogoda dopisze. Mam spisane tez imiona suniek, które miały robione sterylki z pieniążków od darczyńców którzy zaufali nam jako wolontariuszom i przekazywali środki. Jest ich zdaje się 14 i Bacek w tym też :) Pokazałam ostatnio tą kartkę kierownikowi i usłyszałam - zdjęć już nie porobisz bo tej nie ma, tej nie ma, tej nie ma, tej nie ma ... Kaska one poszły słuchaj kurcze dzięki sterylkom ...

To naprawdę ważne aby były robione bo ile mniej bezdomniaczków gdzieś kiedyś ... ile większa szansa dla dziewczynek szczególnie na dom ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']A wiecie, ze np. w Mielcu tak sie wzieli za kastracje psow, ze jak wczoraj napisalam, ze chcialam z druga osoba zaplacic za zabieg dla 2 podhalanow, to odpisali, ze psy musza poczekac w kolejce, bo oni teraz kastruja suczki. Napisali, ze kastracje sa u nich priorytetem. Czuje , ze teraz weterynarze w Polsce chyba nie maja czasu patrzec na kobitki, tacy zajeci ( pisze weterynarze, bo chyba wiekszosc w tym zawodzie jest facetami ).[/quote]

U mnie moj weterynarz tez w szoku (dla mnie w pozytywnym), mówi, ze wszyscy ostatnio oszaleli, bo kastrują psiaki i sterylizują suki, a on zaczyna mieć gęsto od zabiegów. Moim zdaniem dobrze, namnozyć psiaki nie trudno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']U mnie moj weterynarz tez w szoku (dla mnie w pozytywnym), mówi, ze wszyscy ostatnio oszaleli, bo kastrują psiaki i sterylizują suki, a on zaczyna mieć gęsto od zabiegów. Moim zdaniem dobrze, namnozyć psiaki nie trudno.[/QUOTE]

Ja mysle ze po prostu robi sie "moda" na kastracje (ale nie ta "modna" moda ;-) ) i ze niedlugo bedzie to rownie "naturalne" jak szczepienia...

Bo jest to swego rodzaju "szczepienie", raz w zyciu....

Wiecie co, a moze by zaproponowac klinikom zeby wprowadzily taki "pakiet", jak czesto stosuje sie w Szwecji (akurat przy kotach, tu "moda" na kastracje psow jeszcze nie nadeszla, choc sie zbliza) - kastracja/sterylka plus szczepienie + czipowanie za jakas obnizona cene. Jesli czipowanie jest za darmo to jeszcze lepiej...

W ten sposob ludzie oszczedza i pieniadze i czas.....

Link to comment
Share on other sites

Warto też wydrukować trochę ulotek na ten temat i rozkładac je np.w lecznicach...Może Stowarzyszenie "Nadzieja" by w tym pomogło? Ale nie Weronika, bo ona i tak ma co robić..... Wzorki możemy wykombinować i podesłać...Wystarczy druknąć i rozprowadzić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Warto też wydrukować trochę ulotek na ten temat i rozkładac je np.w lecznicach...Może Stowarzyszenie "Nadzieja" by w tym pomogło? Ale nie Weronika, bo ona i tak ma co robić..... Wzorki możemy wykombinować i podesłać...Wystarczy druknąć i rozprowadzić....[/QUOTE]


Jak bedzie wzor to z tego co wiem mamy mozliwosc wydrukowania tego za darmo w Szwecji - jedna z CHANS ma te mozliwosc.

Myslcie dziewczyny (i chlopaki) nad wzorem :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Piękna akcja!
My próbujemy coś zdziałać aktualnie w wiejskiej podstarachowickiej gminie - jedynej, która wyraziła jak na razie zainteresowanie i chęć wsparcia (choć na razie nie finansowego dla psów, mających właścicieli, ale bezdomne już zaczynają sterylizować na swój koszt). Stąd też moje pytanie Czy macie może jakieś wzory prostych, a wręcz bardzo prostych i czytelnych ulotek na temat sterylizacji? Potrzebne nam są na cito - chcemy się przyłączyć do akcji szczepień p/wściekliźnie na terenie niektórych wsi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Ulotki są różne,podaj adres na PW to Ci kilka podeślę,możesz tez skontaktować się ze Stowarzyszeniem,Arka" -oni maja w sterylkach wielkie doświadczenie...[/quote]
Mail adopcyjny starachowicki jest jawny, więc podaję [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Od Arki dostałam juz ulotkę (najprostszą, jaką widzialam) ze zgodą na jej większe uproszczenie, a właściwie skrócenie Zaczynam nad tym właśnie pracować:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...