Jump to content
Dogomania

Dlaczego nadal kuleje?


shimpu

Recommended Posts

Prawie 2 miesiące temu nasza suka (32-kilowy mieszaniec) wypadła z drugiego wysokiego piętra z okna, kiedy została sama w domu. Okno było zawsze otwarte w ciepłe dni, dlatego nie przypuszczaliśmy, że wpadnie jej taki pomysł do głowy, by wylegiwać się na zewnętrznym parapecie.
Znaleźliśmy ją w pobliskim parku dopiero wieczorem po wielu godzinah poszukiwań- zszokowaną leżącą w krzakach i natychmiast pojechaliśmy do całodobowej kliniki na Brynowie w Katowicach. Zrobiono jej tam kompleksowe prześwietlenia, dano leki przeciwwstrząsowe itp. Okazało się, że mieliśmy ogromne szczęście, bo tylko jedna przednia łapa okazała się mocno stłuczona, żadnych obrażeń wewnętrznych ani złamań nie było. Dr. Czogała postanowił jednak na 2 tygodnie unieruchomić ta łapę w gipsie. Po tym czasie, po zdjęciu gipsu suka kulała i kuleje do dziś. Dlaczego? Jak długo kulawizna po mocnym stłuczeniu może się utrzymywać? Ewidentnie widać, że chodząc obciąża drugą przednią łapę, a tą oszczędza. Czy mamy sie czym martwić?

Kolejna sprawa, między ostatnim palcem a przedostatnim na tej błonie łączącej je pojawił się ropny bąbel z którego wycieka ropa- czasem z krwią, dezynfekujemy jej to jodyną, bo antybiotyk w sprayu nie przynosił żadnych rezultatów, babel z ropą zrobił się tylko większy. Jodyna jakby poprawiła stan tego bąbla, ale wczoraj identycznie to samo pojawiło się na tylnej łapie w tym samym miejscu między małym a kolejnym palcem, dziś natomiast w tym samym miejscu na trzeciej łapie. Już ma na trzech łapach to samo! Czy ktoś miał z czym takim do czynienia? Zaczynam się zastanawiać nad tym czy to nie jakaś alergia na coś albo gronkowiec :(

Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Daria*']poczytaj sobie tę stronkę :
[URL]http://www.vetserwis.pl/staw_kolanowy.html[/URL][/quote]

Bardzo Ci dziękuję za informację, poczytałam sobie tą stronkę i faktycznie wynika z niej, że jeśli chodzi o przednie łapy, to tego na zdjęciach RTG nie widać. Teraz zwróciłam uwagę na to, że nasza sucz ma jakby trochę grubszy nadgarstek w tej kulejącej łapie, więc wydaje mi się, że cos jednak jest z tym nagarstkiem nie tak, tym bardziej, że właśnie nadgarstek jest punktem, który ją boli- nie daje go dotykać zbyt mocno.

Proszę jeszcze o jakies sugestie co do drugiego problemu :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

rtg nie wykaże stanu okołostawowych tkanek miękkich. potrzebne jest szczegolowe badanie ortopedyczne, terapia przeciwbolowa- tu mysle o pradach bernarda, glukozamina dostawowo za pomoca fonoforezy, cwiczenia wspomarajace wytwarzanie mazi i wzmacniajace sile miesniowa.

jesli to gronkowiec --nie znam reszty obj i wynikow wymazu-- to tylko polecam terapie za pomoca fagów.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizjo-wet']a grubszy nadgarstek to skutek przerostu tkanki łącznej.[/quote]


Dziękuję serdecznie za odpowiedź,ale na dzień dzisiejszy już suka nie kuleje, tylko troszkę po jakimś bieganiu dłuższym to tak.
Gronkowca też wyleczyliśmy, wprawdzie po około 2 miesiącach od rozpoczęcia leczenia, ale jednak :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

;) no to ja sie podłacze pod ten wątek. Moja suka prawdopodobnie ma zerwane lub naderwane wiezadlo kolanowe. Co robic??
Naczytalam sie o operacjach i nie jestem sklonna poddac jej zabiegowi chcialbym jakies preparaty stosowac tylko jakie beda najbardziej skuteczne.
Czy suka musi miec usztywniona jakos lape,teraz? Kuleje, wlasciwie nie opiera sie na tej nodze, tylnej. Jest to stary jakis uraz kolana(juz tak miewala i tak stwierdzono po rtg) i prawdopodobnie poszlo moze wiezadlo teraz, suka ma ok. 7-8 lat(adoptowana) labek.

Link to comment
Share on other sites

:shake: ale w Twoim podpisie ja tylko widze galeriie zdjec. Nic nie jest opisane.

Fela troche utyka. Dzis przyszedl zamowiony czeski preparat.
Gelacan Chondrocna Biosol - 500ml. Sprobuje, dwa miesiace trzeba podawac, jesli nie bedzie poprawy pomysle o operacji. Gdzie czytac o tych zabiegach?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

może mieć po prostu słabe kości. Mój pies szybko rósł i ciągle kulał na którąś łapę. dodawaliśmy jej wapno w proszku do jedzenia i po kilku dniach wszystko wracało do normy. może Twój pies też potrzebuje wzmocnienia kości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia i Galwin']Preparaty firmy Orling potrafią zdziałać cuda.
Najlepiej podawaj go ciągle, tak jest zalecane przez producenta. A jakby się pogorszyło to zaserwuj kuracje z Gelacanu Fast.[/quote]

Dziekuje za rady!:loveu: Producent zaleca: dwa miesiace podawania i dwa miesiące przerwy i caly czas tak co dwa miesiace. I tak mam zamiar robic aby tylko zdrowa byla:p

Link to comment
Share on other sites

To jest strasznie głupio u nich napisane:
"[FONT=Verdana][B]Instrukcja stosowania: [/B]
Należy odmierzyć dzienną dawkę według tabelki w zależności od masy psa. Preparat wsypujemy do karmy i zalewamy niewielką ilością wody tak, aby doszło do zmieszania preparatu z karmą.
Zalecane jest codzienne podawanie preparatu przez okres co najmniej 2 miesięcy.
Kurację dobrze jest powtarzać 3 razy w roku. [B]Wskazane jest stałe podawanie preparatu.[/B]"

Powodzenia :p
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='shimpu']Dziękuję serdecznie za odpowiedź,ale na dzień dzisiejszy już suka nie kuleje, tylko troszkę po jakimś bieganiu dłuższym to tak.
Gronkowca też wyleczyliśmy, wprawdzie po około 2 miesiącach od rozpoczęcia leczenia, ale jednak :)
Pozdrawiam[/quote]
Sama sie ciesze,że piesek wyzdrowiał;)Gronkowiec to masakra:shake: Dobrze,że go wyleczyliście:multi: Bo by było nieszczęscie:-( I to wielkie:roll:Pozdrawiam ciebie i psiaka:*:*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Dziekuje za rady!:loveu: Producent zaleca: dwa miesiace podawania i dwa miesiące przerwy i caly czas tak co dwa miesiace. I tak mam zamiar robic aby tylko zdrowa byla:p[/quote]

Gdzie zamowilas ten preparat. Potrzebuje dla mego Miska .
Najwazniejsze by byl zdrowy .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przepraszam za offa:

[SIZE=3][COLOR=red]Proszę... zajżyjcie na ten wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1078/moj-pies-kuleje-juz-ponad-miesiac-nie-wiemy-co-robic-prosze-pomozcie-132931/"][SIZE=4][B]KLIK[/B][/SIZE][/URL][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Mój pies kuleje od ponad miesiaca i już nie wiemy jak mu pomóc...[/COLOR]
Bardzo proszę o rady :shake:
Pozdrawiam i z góry dzikękuję za odwiedziny...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...