Jump to content
Dogomania

Chciałam przedstawić Wam moje dwa Leosie-Alme i Aleksa.


arima

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie : Czy leonbergery są prześwietlane w kierunku dysplazji ? Czy Aleks był wystawiany ? Jakie uzyskał tytuły ?

Zanim będziesz miec hodowlę i tak minie jeszcze trochę czasu, bo przecież Leosia jest jeszcze młoda. Wykorzystaj ten czas na "rozeznanie" czy są chętni na szczenięta, jakie jest zainteresowanie rasą. Poznasz ew. nabywców i podejmiesz decyzję o ew. kryciu....

Link to comment
Share on other sites

Witam

Do tej pory miałam 10 miotów w ciągu 14 lat. I jak narazie , na szczęście tylko 1 pies (suczka) siostra Ery zmieniła właściciela . Ej- Bariball została sprzedana jako szczenię dla młodego małżeństwa z dzieckiem do Rucianego k/Olsztyna. Gdy miała 4 lata sprzedano ją . Na szczęscie kupili ją rozsądni ludzie, skontaktowali się już ze mną znajdując w dokumentach mój adres . Suczka trafiła w dobre ręce i mam nadzieję,że już nie zmieni adresu. Poza tym wszystkie psy z pozostałych miotów trafiły "w dobre ręce". Róznie bywa. Kilkakrotnie miałam wątpliwości- więc szczenięcia nie sprzedałam . Po prostu odmówiłam delikatnie tłumacząc, że ten pies nie jest odpowiedni dla tych ludzi. No cóz- nie ma gotowej recepty na "dobrego" nabywcę. To kwestia wyczucia...

Link to comment
Share on other sites

Mnie wielokrotnie spotkało tego typu "zapytanie". Często także spotykam się z "nabywcą" tego typu : "a to suka ?" "tak, to suka" odpowiadam. " A miała młode ?" "ano miała" odpowiadam. "A kiedy będą następne, bo bym se wziął takiego , no bo szkoda topić , nie ?"

I co Ty na to ???? Czujesz ??? Nie dość, że facet chce mi zrobić przysługę bym nie mordowała szczeniąt tuż po urodzeniu, to jeszcze rozmawiamy o topieniu ...nowofundlanda czyli ratownika wodnego !!! :-?

Rozum ludzki nie zna granic.....

Link to comment
Share on other sites

To już nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać.Ja rozmawiałam z Olgą kiedyś-mówiłam ze jak skończymy dom to napewno kiedyś dorobimy sie jeszcze niufków.I Olga opowiadała mi o Twoich potworkach.Nam marzy sie brązowy,a z tego co wiem Ty masz tylko murzynki,ale kiedy nadejdzie ten czas to jesli pozwolisz zwróce sie do Ciebie o pomoc w wyborze malucha.Ale to jeszcze potrwa,bo ta chata,która była niby skończona zżera nas kompletnie.A końca nie widać..

Link to comment
Share on other sites

Witam

A jaka Olga...? Skąd mnie zna...? Myslę i myślę i jakoś mi żadna Olga do głowy nie przychodzi... Niufy mam w jednolitych "nocnych" kolorach, ale znam wspaniałych hodowców- pasjonatów "rudego" umaszczenia więc jakby co pomogę znaleźć coś miłego oku... :wink:

A do różnych komentarzy to musisz się przyzwyczaić, bo fantazja napotkanych ludzi jest imponująca !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...