Jump to content
Dogomania

"Hodowca"


bartek_yo

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko jest jeszcze jeden problem też wałkowany przed tutejszych Dogomaniackich hodowców i zwykłych ludzików. Wielu ludzi nie stać na rodowodowe psy, a mało jest hodowców którzy chcą spuścić z ceny ( nie twierdzę że ich nie ma ! sama znam jednego). I dalej w koło macieju, ludzie nie będą kupować rodowodowych, tylko giełdowe, a pseudohodowcy bedą odżywać jak robaczki na wiosnę...

Link to comment
Share on other sites

Wielu ludzi nie stać na rodowodowe psy, a mało jest hodowców którzy chcą spuścić z ceny

:roll:

Znam całe mnóstwo hodowców, którzy "wyceniają" swoje szczeniaki zupełnie nie biorąc pod uwagę ich potencjału/jakości :evil:

Cały miot, bez względu na to jak dobrze rokują poszczególne osobniki, ma tę samą cenę :-?

To jest bez sensu!

Świetnie zapowiadające się szczenię powinno mieć stosownie wysoką cenę i dobrze by było aby trafiło do osoby, która zechce psiaka wystawiać i użyć w dalszej hodowli.

Szczenięta nieco słabsze można wtedy sprzedać taniej ludziom, którzy po prostu chcą mieć przyjaciela/czworonoga określonej rasy.

Tak się dzieje w krajach o wysokiej kulturze kynologicznej, do których Polsce ciągle jeszcze daleko :(

Link to comment
Share on other sites

:roll:

Znam całe mnóstwo hodowców, którzy "wyceniają" swoje szczeniaki zupełnie nie biorąc pod uwagę ich potencjału/jakości :evil:

Cały miot, bez względu na to jak dobrze rokują poszczególne osobniki, ma tę samą cenę :-?

To jest bez sensu!

Świetnie zapowiadające się szczenię powinno mieć stosownie wysoką cenę i dobrze by było aby trafiło do osoby, która zechce psiaka wystawiać i użyć w dalszej hodowli.

Szczenięta nieco słabsze można wtedy sprzedać taniej ludziom, którzy po prostu chcą mieć przyjaciela/czworonoga określonej rasy.

Tak się dzieje w krajach o wysokiej kulturze kynologicznej, do których Polsce ciągle jeszcze daleko :(

Zgadzam się całkowicie.

Dodam tylko, że w Polsce ciągle szkoda pieniędzy na dobrego psa a nie szkoda na nowy samochód lub nowy sprzęt!

To według mnie nie do końca jest tak, że kogoś nie stać!

Znam wielu kogo stać a mu po prostu szkoda.

Oczywiście nie uogólniam bo są i tacy którzy naprawde by chcieli psa z rodowodem a nie mają pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To nie do końca prawda ,że szczeniaki z rod. są drogie .Szukałam niufa dla siebie i razem ze mną szukały koleżanki ON i niufa tylko do kochania .Ja na wystawy a one do domu . Znajomej znalazłam niufa z papierami za pół ceny . Druga znalazła ON też za prowizorkę .Tylko to potrwało trochę czasu i wymagało zachodu .Z drgiej strony sąsiadka też ma pseudoniufa i dała za niego dokładnie tyle samo co koleżanka za tego do kochania z papierami .Wystarczy poszukać....

Są też hodowcy którzy chcą taką samą cenę za wszystkie szczeniaki-to prawda .Są też tacy którzy sprzedają maluchy z wadami nieświadomym i twierdzą że są wystawowe .Widziałam też hodowle gdzie panowały straszne warunki .Ale skąd można wiedzieć w jakich warunkach żyły szczeniaki z targu ? Dochodzę do wnoisku że najlepiej jest kupować z domowych ,małych hodowli .Gdzie suka jest kochana i jej dobro dla właściciela liczy się najbardziej .

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem ,że ten post to reklama sobiepanizmu i głos poparcia dla PSEUDOHODOWCÓW ? Jak w życiu tak i tutaj ...wszędzie znajda sie te czarne owce ... Natomiast nie można z niczego robić REGUŁY ....

A morał tego postu jest jednoznaczny ....

Po przeczytaniu ....Zenek i Zosia którzy już przekonali się że może lepiej byłoby ...dołożyć parę złotych i kupić pieska z metryką od znanego hodowcy.... będą mieli sami dla siebie wytłumaczenie ,......i kupią od ..... handlarza który na danym moment będzie miał taniej .... :D

NIe gniewaj się kolego ...ale takie posty ... psują wizerunek prawdziwym hodowlom ...poprzez pryzmat ...pojedynczych przypadków ...

Link to comment
Share on other sites

Janos to takie rozumowanie z serii: Okradł mnie "blondyn" to wszyscy blondyni to złodzieje...

Przecież wiadomo, ze są różne przypadki ale chyba każdy powinien wiedzieć, że częsciej nadużycia zdarzają się w pseudohodowlach które "produkują" szczenięta bez rodowodu, bo nie są one wogóle przez nikogo kontrolowane.

I nie wolno nic generalizować bo wszędzie są ludzie uczciwi i kochający zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie :o O mało nie trafił mnie dzisiaj szlag .W pracy pewna kobieta pytała o szczeniaki niufa .Odpowiedziałam jej jak trzeba .Pytała czemu koniecznie z rod .Przekonywałam i tłumaczyłam .Potem kwestia po rodzicach rodowodowych-znowu tłumaczenie .Trawiła 10 dni a dzisiaj powiedziała że jej sąsiad ma suczkę niufa po papierowych rodzicach i szuka jej partnera :evil: POPROSIŁA MNIE O POMOC !!!!! :evilbat: Ja mam niby szukać reproduktora dla bezpapierowej suczki ????!!!!! Nie !! Zaraz mnie szlag trafi .A tyle czasu na rozmowach z nią spędziłam....Dodam że babę stać na papierowego i to z USA nawet .Z regóły się nie wtrącam ale ta prośba...kurna .Nic nie zrozumiała .Niepotrzebnie język strzępiłam i gadałam o schroniskach przepełnionych itp. Ech....

Link to comment
Share on other sites

Pysiu weź babę i przeprowadź po kilku schroniskach, nie strzęp języka. Taki człowiek musi zobaczyć co to jest psie nieszczęście, żeby coś zrozumieć. Albo pokaż jej jak najbardziej drastyczne zdjęcia, co potwory nazywające siebie ludźmi robili z psami.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja znam doskonałą hodowlę, gdzie każdy szczeniak jest wyceniany wg potencjalnych możliwości hodowlanych a właściciele zadają sobie trud, aby dowiedzieć się czegoś o warunkach, w których będzie przebywał potencjalny szczeniak.

Mnie też ostro egzaminowali.

Zdrówko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać,że ja też zanim sprzedałam szczenięta przeprowadziłam wiele rozmów telefonicznych z przyszłymi właścicielami,a potem przy odbiorze maluszków tez rozmawialiśmy chyba ze 3 godziny....ale wiem,że moje szczeniaki trafiły do super domów :D

A na propozycje zakupu całego miotu odpowiadałam w baaardzo niecenzuralny sposób,więc lepiej nie będę cytować....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...