Jump to content
Dogomania

Odrobaczenie szczeniaka


jack

Recommended Posts

jack-kompletna bzdura!:angryy:Twoj piesek powinien juz byc odrobaczony i nie tylko 1x.W 8 tygodniu psa szczepimy bez wscieklizny, po miesiacu powtarzamy .Gdy psiak ma 3 miesiace szczepimy powtornie,a przed szczepieniem okolo 10 dni przed szczepieniem odrobaczamy.
Odrobaczamy psa po szczepieniu 1x na okolo poL roku-

Link to comment
Share on other sites

W szóstym tygodniu życia został odrobaczony pastą Vetminth. Po trzech dniach od odrobaczenie otrzymal szczepienie Vanguard plus 5 . Po trzech tygodniach weterynarz powiedział ,że mam przyjśc na kolejne szczepienie, a odrobaczac psa będziemy przez sześc miesiecy, co jeden miesiac( należy szczenika odrobaczac co miesiacą przez sześc pierwszych miesięcy jego życia, tak powiedział mi weterynarz. I stąd moje pytanie czy to nie za często ????:roll:

Link to comment
Share on other sites

Takie są zalecenia nie tylko Twojego weta ale i mojego i hodowców. Robale trzeba wytępić a wiadomo ze szczneiak zawsze moze zjesc cos "brzydkiego" albo nie wszystko zostanie wybite(warto też zmieniac preparaty które się stosuje) Szczeniak musi być kilka dni przed szczepieniem odrobaczony. Preparaty raczejj nie wchałaniają się z układu pokarmowego i podobno są bezpiecznie, nic tylko pozostaje nam zaufać wetom :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta'] Preparaty raczejj nie wchałaniają się z układu pokarmowego i podobno są bezpiecznie, nic tylko pozostaje nam zaufać wetom :)[/quote]

Nie jest to chyba do końca prawdą bo moja mała po Aniprazolu dostała szoku anafilaktycznego i mało mi nie zeszła tak spuchła........robaków nie bylo....to była tak silna reakcja na tabsy :angryy::angryy::angryy: więc jednak pilnujcie maluchy jak je odrobaczacie.....a przynajmniej je pilnie obserwujcie :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

zadna chemia nie jest obojetne dla organizmu ,tym bardziej do mlodego organizmu.Moi wet zalecaja szczenialkom podawanie pasty do 8 tygodnia okolo 3x i to paste ,albo zawiesine Panacuor,i przd nastepnym szczepieniem 10 dni przed szczepieniem,powtorzyc 1x .Tabletek nie podajemy szczeniakom tylko dosroslym psom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']Nie jest to chyba do końca prawdą bo moja mała po Aniprazolu dostała szoku anafilaktycznego i mało mi nie zeszła tak spuchła........robaków nie bylo....to była tak silna reakcja na tabsy :angryy::angryy::angryy: więc jednak pilnujcie maluchy jak je odrobaczacie.....a przynajmniej je pilnie obserwujcie :mad::mad::mad:[/quote]

daltego też napisałam tak jak napisałam... "raczej" i "podobno" też dałam własnie aniprazol i odbyło się bez niespodzianek.... ja zawsze pilnie obserwuje moje pieski:P czasem aż za... i popadam w paranoje:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']Nie jest to chyba do końca prawdą bo moja mała po Aniprazolu dostała szoku anafilaktycznego i mało mi nie zeszła tak spuchła........robaków nie bylo....to była tak silna reakcja na tabsy :angryy::angryy::angryy: więc jednak pilnujcie maluchy jak je odrobaczacie.....a przynajmniej je pilnie obserwujcie :mad::mad::mad:[/quote]

Ja w zyciu nie odrobaczyłabym szczeniaka Aniprazolem (mój wet równiez, nie chciał podac mojemu dorosłemu psu powtórnej dawki tego leku po 1,5-2 miesiącach od pierwszej) dorosłego tez nie odrobaczałabym Aniprazolem.
Jest Drontal Junior dla młodych piesków, a potem Drontal lub tez inne preparaty.

Szczeniaka trzeba często odrobaczac, tak własnie do pól roku, a potem co 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Aniprazol podaje sie przez 3 kolejne dni.

Ja zawsze daje Drontal, badam tez koope na robale i lamblie.

Nie pamietam dokładnie dlaczego nie chciał dac powtórnie w odstepie ok. 1,5 miesiaca (uznał, ze to za wczesnie). Wczesniej mój pies tez go czasem dostawał, ale bardzo rzadko, i to wyłacznie w czasie leczenia silnych biegunek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Fiona ma 8 tygodni,w schronisku miala podana raz surowice i byla odrobaczona,ja ja wzielam 2 tygodnie temu i odrazu bylysmy u weta,weterynarz ja jeszcze raz odrobaczyla i dala mi pol tabletki zebym ja tydzien pozniej odrobaczyla co zrobilam:)A przed wczoraj bylam z nia na szczepieniu 5 w 1.W dniu adopcji malej jak bylam z nia u weterynarz to mi zalecila odrobaczanie raz na trzy miesiace do ukonczenia roku.Ale niemiecki weterynarz ktory ja szczepil powiedzial ze za miesiac kolejne szczepienie tym razem 6 w 1,i na rok czasu spokuj-odrobaczenia nie zalecal jak pies nie ma robakow.I tu mam dylemat kogo posluchac?

Link to comment
Share on other sites

kaijra-odrobacza sie zawsze 10 przed kazdym szczepieniem.jezeli nie ma robakow to po co jej chemie podawac .odrobacza sie szczeniaki do 8 tygodnia 3 razy ,pozniej jeszcze jeden raz do 12 tygodnia ,a pozniej dajemu psu spokoj na nastepne pol roku.
P
odrobaczamy doroslego psy tylko wtedy kiedy ma w kale sluz ,albo krew,a tak srednio 2 x do roku.
Sluchaj tego ostatniego wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52'] odrobaczamy doroslego psy tylko wtedy kiedy ma w kale sluz ,albo krew,a tak srednio 2 x do roku.
Sluchaj tego ostatniego wet.[/quote]
xxxx52 - przepraszam, ale co za bzdury tym razem wypisujesz :crazyeye::crazyeye::crazyeye:.
Kał ze sluzem swiadczy o tym, ze cos sie dzieje z przewodem pokarmowym. Moze byc tylko podrazniony, moze byc jakas infekcja bakteryjna, ale na pewno nie jest to jednoznaczne z obecnoscia pasozytów.
A jesli juz jest krew, to trzeba obserwowac i jesli sie powtórzy, to najlepiej isc do weta - w zaleznosci od koloru krwi moze byc zapalenie okreznicy lub jelit czy zołądka.

Idac Twoim tokiem rozumowania, to musiałabmy odrobaczac swoje psy srednio raz w miesiacu albo i częsciej. A robaków nie maja, bo sa odrobaczane i kał jest badany na obecnosc pasozytów i lamblii.

Link to comment
Share on other sites

A juz sie wystraszylam z tym sluzem.Fionie sie zdarzaly i zdarzaja kupy ze sluzem ale wet dal mi na to proszek Bactisel-HK i tabletki Flosacid,i stwierdzil ze u mlodych psow to jest czeste zjawisko bo zle przyswajaja tluszcze zawarte w karmach,i zalecil diete gotowane piersi z kurczaka z ryzem.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka -moze to ty bzdury piszesz.
oczywiscie moze i byc zapalenie jelit,ale najczesciej przyczyna wydalania z kalem sluzu lub krwi sa oczywiscie robaki lb giardien.Odrobacza sie nie czesciej jak 1x raz na pol roku.oczywiscie w przypadku pojawiaenia sie krwi knalezy isc do wet on osluchowo moze stwierdzic czy sa robaki,no i bad lab.profilaktyczne podaje sie Panacuor 10%
najczeszcza przyczyna smierci szczeniakow sa wlasnie robaki lub powikalna po robakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Agnieszka -moze to ty bzdury piszesz.
oczywiscie moze i byc zapalenie jelit,ale najczesciej przyczyna wydalania z kalem sluzu lub krwi sa oczywiscie robaki lb giardien.Odrobacza sie nie czesciej jak 1x raz na pol roku.oczywiscie w przypadku pojawiaenia sie krwi knalezy isc do wet [B]on osluchowo moze stwierdzic czy sa robaki[/B],[/quote]

Czy Ty na prawde wierzysz w to co wypisujesz????
Osłuchowo mówisz wet może stwierdzic robaki :crazyeye::crazyeye::crazyeye:- kurcze a ja ZAWSZE zbieram kał, i to minimum z 3-4 dni, aby wynik był pewny. Normalnie jakis jasnowidzów macie w Niemczech. A co ma ten wet osłuchac?? Przewód pokarmowy????

Pies moze miec lamblie i nie mie ZADNYCH objawów, nawet sluzu w kale. Moze sie załatwiac robakami, i równiez nie miec sluzu w kale.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...