Jump to content
Dogomania

choroby oczu u dogów niemieckich


agusiastella

Recommended Posts

witam , moja kochana Henley (5mcy)miała zaropiałe oczka w zeszlym tygodniu natychmiast zadzwonilam do lekarza i polecialam po kropelki, w tym tygodniu byłysmy u wet , oczka juz nie ropieja ale poprosiłam zeby zajrzala, wywineła powieke i powiedziala ze jej sie nie podoba bo jest stan zapalny, ale lepiej bedzie zeby to okulista zobaczył, idziemy do okulisty w sobote, na razie czytam wszytko o chorobach oczu zeby być przygotowana na wizyte, jesli wasze KRUSZYNKI ;) miały kiedys jakies problemy z oczkami prosze mi napisać...co i jak.. i jak sie skończyło

Link to comment
Share on other sites

hmm, ja mogę tylko napisać z własnego doświadczenia, bo ani wetem nie jestem ani twojej suni nie widziałam, że u dogów bardzo często zdarza się wydzielinka w oczach i zaczerwienienie (stan zapalny) to jest związane z budową oka, powieka jednak u 90 % dogów jest luźna. I tyle , nic się z tym więcej nie dzieje, czasem jak pies trze oczkami albo wydzielinka się zmienia pomagają kropelki.
Zawsze na opinie wetów bierz małą poprawke i nie panikuj. Znowu z własnego doświadczenia - weci lubią stwierdzać u dogów wiele różnych schorzeń , chorób których w istocie nie ma. Musisz znaleźć takiego weta który jest opatrzony, ma kontakt z dogami, bądź przynajmniej uczciwego i sama nie panikować, konsultować np. z hodowcami - oni chętnie pomogą, poradzą.
Tylko mały odsetek dogów potrzebuje jakichkolwiek poprawek bądź poważniejszego leczenia oczu.
Ale się rozpisałam, mam nadzieję, że w miarę zrozumiały jest ten mój wywód.:roll:
Daj znać jak tam po wizycie bo widzę, że zapóźno zajrzałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...