Jump to content
Dogomania

Vladimir Piskay (SK)


zpr

Recommended Posts

  • 8 months later...

[quote name='Talagia']Czy ktoś wie jakie psy lubi Vladimir Piskay (SK) ? Chodzi mi głównie o VII grupe, na co zwraca uwage?[/QUOTE]

swietny sedzia!
lubi psy w formie, ladnie poruszajace sie i ladnie pokazane... bardzo dokladnie psa dotyka

to sa moje wnioski wyciagniete z obserwacji oceny gr. V
i powiem Ci, ze nie zdarzylo mu sie posedziowac źle... zawsze wygrywały u niego najlepsze osobniki w danej stawce :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Arial]Czy kogoś oceniał[/FONT] [FONT=Arial][I][SIZE=3][COLOR=yellowgreen]Vladimir Piskay (SK)[SIZE=2][COLOR=black]?[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Arial][I][SIZE=2]Na co zwrca szczególną uwagę, jakie lubi psy ( chodzi głównie o Wyżły )?[/SIZE][/I][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Prosze o raport w takim razie :lol: :lol: Czy sedzia dokladnie maca psa itp, bo do Poznania kawał drogi i nie wiemy też czy warto :razz: Powodzenia ![/quote]

Sedzia Vlado Piskay uroczy :) Mamy BoB :)
A powaznie, to bardzo mily, kulturalny, kontaktowy. Poza podyktowaniem opisu opowiada wystawcy o psie, jak rowniez na glos uzasadnia swoje wybory w stawce. Wita sie z wystawca poprzez podanie reki, prosil, zeby wystawca pokazal zeby psa, dotykal ale nie macal (rasa krotkowlosa), oczywiscie sprawdzal jajka. Bardzo dobre oko do budowy i do ruchu, szczegolowy zgodny z prawda opis. Generalnie wrazenie pozytywne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='musia']Jakieś zdanie o sędzim - [SIZE=4][COLOR=seagreen][B][COLOR=purple]Vladimir Piskay[/COLOR] [/B][SIZE=2][COLOR=black]w odniesieniu do gr.[SIZE=4][COLOR=lime][B] [COLOR=purple]6[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Lubi mocne psy, dobrze zbudowane i umięśnione, związane i stabilne w ruchu (młode psiaki mają problem :diabloti:) Mój szczeniak był jego zdaniem za szczenięcy na klase szczeniąt :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Jakieś zdanie o sędzim - [SIZE=4][COLOR=seagreen][B][COLOR=purple]Vladimir Piskay[/COLOR] [/B][SIZE=2][COLOR=black]w odniesieniu do gr.[SIZE=4][COLOR=lime][B] [COLOR=purple]6[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/quote]

Byłam u niego kiedys sekretarzem ringowym. Duzo zwraca uwage na ruch i kątowanie u psa a takze prezencje. Bardzo sympatyczny sędzia.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Liczy zeby. Lokaty uzasadniał umiesnieniem i szata psów. Nawet w klasie szczeniąt za wade uznawal, ze 6 miesieczne dziecko jeszcze smiesznie biega i nie jest rozbudowane, II lokata i uzasadnienie "mało stabilny w ruchu".
U starszych psów to czesto decydował front, rozbudowana klatka piersiowa itp. Lubi duze i mocne psy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przede wszystkim do tego sędziego trzeba się dobrze ubrać - np. garnitur jeśli się jest mężczyzną. Sam ten sędzia na ringu był idealnie odprasowany i zauważyliśmy, że chętnie wybiera na lokaty psy z dobrze ubranymi właścicielami.
Co do tego umięśnienia, to ja się pierwszy raz spotkalam z tak dziwnymi uzasadnieniami. No i dowiedzialam się, że moje roczne psy są słabo umięśnione. :) U psa stwierdzil slaby grzbiet przejeżdżając palcami po kręgoslupie. Pies ma kościsty kręgosłup, bo jest chudy, a sędzia stwierdzil słabe mięśnie. (Mam Husky nie Amstaffy. :) ) Psu się nic na kręgosłupie nie telepie ani nie zapada. To samo z suczką. Suczka byla wyliniala, więc z opisu wynika, że prawie wszędzie ma slabe mięśnie. :)
Na szczęście skończyło się na ocenach doskonałych i drugich lokatach.
Dentystą nie jest. :)

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']dowiedzialam się, że moje roczne psy są słabo umięśnione. :) U psa stwierdzil slaby grzbiet
Pozdrawiam Hania[/quote]

Mogę dodać tyle, że równo tydzień po tamtej ocenie dostalam wczoraj opis, że moje psy mają mocne mięśnie grzbietu i mocne karki.
I który miał rację? :lol:
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Jak nie przepadam za sędziami ze Słowacji i Czech to musze przyznać iż tego sędziego polecam z całym przekonaniem. W ringu pełny profesjonalizm i kultura a przy tym miła atmosfera. Wzorzec z pewnością zna i się go trzyma ma swój typ i konsekwentnie się go trzyma. Pies po za statyką musi się dobrze ruszać no i co ja uważam za dużą zaletę sędziego nie sędziuje po włosie a oceniając już ten element psiaka zwraca uwagę na wiek delikwenta:)
Polecam i sama chętnie do niego jeszcze pojadę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

pan sedzia raczył spoznic sie pol godziny, a ja nie lubie spoznialskich. po czym wszytkie psy ocenial EXPRESOWO, w porownaniu z sedzina ring obok ktora rozmawiala i dawala rady wystawcom i komentowala to ten pan byl taśmowy. nie moge narzekac bo dostalam doskonala i 2/5 suk, ale opis nieciekawy, brak kosekwencji? albo wszystkie psy były NIECO słabe. ja juz sie do tego sedziego nie wybiore, lubi sznaucery, ale chyba za Vgrupa nie przepada. nie skupial sie na psie przy ocenie patrzyl na inne psy, rozmawial z ludzmi spoza ringu. sprawdza zeby zgryz i prawa/lewa strone.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Ja będę omijać tego sędziego z 2 powodów:
-wymagał ukształtowanej górnej lini grzbietowej od sześciomiesięcznego szczeniaka molosa i przegraliśmy z konkurentem który miał nieporównywalnie gorszą głowę.
-wybór został zasugerowany przez sekretarza oddziału przebywającego na ringu.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam sędziowanie tego Pana w Częstochowie ( goldeny)
Opisy daje dokładne , jest miły i kulturalny.
Ogólnie podobają mu sie psy związane ładne w ruchu, mocne z szerokim frontem.
Jednak były wyjątki od tej reguły.
Przygotowanie psa oraz prezentacja ( łącznie z ubiorem) nie umkną jego uwadze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...