Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

[quote name='Asta']Ziomalko ja sie przyznaję z Agą, Markiem i Sozrstkiem, że będziemy w Sopocie :lol:[/quote]
No to świetnie!:lol: My, to już starzy znajomi, to będzie chyba nasza 4-ta wspólna wystawa. I pomyśleć Szczecin - Śląsk, a jak to blisko.:shake:
Czyżbym dobrze się domyślała, że Ziomal z Szorstkiem będą w końcu mieli okazję powalczyć ze sobą? :evil_lol: My w pośredniej, a Wy?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Agata Hanel']Wybacz, ale na pole namiotowe to ja się nie nadaję. Z jednym psem pół biedy, ale gdzie ja do namiotu samojeda jeszcze wepchnę?!
Poza tym jadę z moją mamą, więc sama rozumiesz.[/quote]

Oj wykręty, wykręty ;) :evil_lol: .

Jak sie ma odpowiedni namiot, to samoyed się zmieści bez problemu:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za "priv" do[B] Parsonrk[/B] (ale twoja strona mysia się nie otwiera buuuuuu), czy "będę mieć szczeniaczki wiosną" oznacza urodzą się wiosną czy wiosną będą do wzięcia? Głupio jakoś to pytanie zadałam, bo wiosną może być to i to.. hm.. to inaczej - kiedy +/- będą do wzięcia? Wczesną wiosną (marzec) czy raczej bliżej lata?

Jeśli to nie kłopot to poprosiłabym jakieś info: cena (wodełki, bo rozumiem, ze trochę to zależy od wyglądu szczonka, a może nie?), czyje to dzieci to później sobie obejrzę rodziców są planowane i "takie tam" na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

A Ja sie pochwale ze od tygodnia mieszka z nami nowa sunia mianowicie oczywicie JRT, jest niezwykła ma tyle energii ze chłopaki i Ja i Aga wysiadamy, psoci cały czas ma niedzwiedzi apetytek i jest bardzo bardzo kochana.

[URL="http://www.fairywoods.de/de/fotos_feivel.htm"][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Fairywoods Charismatic Feivel
[/SIZE][/FONT][/URL]
jedna jej fotka

[IMG]http://www.fairywoods.de/images/nachzucht/feivel2/Feivel2.jpg[/IMG]

jej tatko to

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#990000]
Deutscher Champion VDH
Deutscher Champion KfT
Klubsieger D
VDH-Europajugendsieger
Bundesjugendsieger A
Klubjugendsieger D
Klubjugendsieger A
Klubjugendsieger Pl
Jugendchampion Luxemburg
KfT-Jugendchampion
Jugendchampion A
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=4][B]Myrmidon Jack Mykodos

[B][SIZE=2]mama troche mnie utytułowana

[/SIZE][/B][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#990000]Bundesjugendsiegerin A
Klubsiegerin A
Klubjugendsiegerin A
Jugendchampion Luxemburg
KfT-Jugendchampion
Jugendchampion A
Gewinnerin Jugendklasse Clubmatch NL
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=4][B]Rosetta Red Solara

[/B][/SIZE][/FONT]oboje rodzice to importy z najlepszych australijskich hodowli.

Fotki rodziców i jej samej na [url]www.fairywoods.de[/url] w jack i nachzucht.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wim czemu stronka ci nie działa ? Moze zobacz raz jeszcze, bo była wgrywana wersja ang ;)

Szczeniorki urodzą się około marca -tak jak w tym roku, czyli do odebrania będą około maja - tak na wakacje.:cool3:
Cena - w tym roku była 1 500 - w przyszłym najprawdopodobnie sie nie zmieni - widełek nie ma, bo wszystkie szczeniaki sa baaardzo wyrównane - czytaj wszystkie super :loveu:
Przykładem jest miot poprzedni - czyli Milo, mój Kropek, Fort z gdańska oraz reszta potworków - ich foty znajdziesz w topiku ;)
Rodzice
Ojciec
Rednoc Emir Green Dog ( Mł Ch Pl,Ch Pl, wielokrotny BOB itd )
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/4952/emirmt6.jpg[/IMG]
matka
Fanaberia Półdiable ( Ch Pl, agility A2, dogoterapeutka)
[IMG]http://img145.imageshack.us/img145/3064/fanaberiaoc5.jpg[/IMG]

Marek czekamy na jej fotki z nowego domku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']A Ja sie pochwale ze od tygodnia mieszka z nami nowa sunia mianowicie oczywicie JRT, jest niezwykła ma tyle energii ze chłopaki i Ja i Aga wysiadamy, psoci cały czas ma niedzwiedzi apetytek i jest bardzo bardzo kochana.

[URL="http://www.fairywoods.de/de/fotos_feivel.htm"][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Fairywoods Charismatic Feivel
[/SIZE][/FONT][/URL]
jedna jej fotka

[IMG]http://www.fairywoods.de/images/nachzucht/feivel2/Feivel2.jpg[/IMG]

jej tatko to

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#990000]
Deutscher Champion VDH
Deutscher Champion KfT
Klubsieger D
VDH-Europajugendsieger
Bundesjugendsieger A
Klubjugendsieger D
Klubjugendsieger A
Klubjugendsieger Pl
Jugendchampion Luxemburg
KfT-Jugendchampion
Jugendchampion A
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=4][B]Myrmidon Jack Mykodos[/B]

[B][B][SIZE=2]mama troche mnie utytułowana[/SIZE][/B][SIZE=2]

[/SIZE][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#990000]Bundesjugendsiegerin A
Klubsiegerin A
Klubjugendsiegerin A
Jugendchampion Luxemburg
KfT-Jugendchampion
Jugendchampion A
Gewinnerin Jugendklasse Clubmatch NL
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=4][B]Rosetta Red Solara[/B]

[/SIZE][/FONT]oboje rodzice to importy z najlepszych australijskich hodowli.

Fotki rodziców i jej samej na [URL="http://www.fairywoods.de"]www.fairywoods.de[/URL] w jack i nachzucht.

Pozdrawiam[/quote]

WIELKIE GRATULACJE - sunia śliczna:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za ifo. Stronka mi się otwiera, więc dalesze mędzenie odbędzie się na priv, żeby braci nie zanudzac.

Marek - śliczny pies, choć nie jestem znawcą (tytuly rodziców robią wrażenie nawet na laiku) - mi najbardziej podobają się właśnie takie psy z dużą ilością znaczeń i ciemna głową. Gratulacje w wkażdym razie.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam te blisko 300 str wątku i dochodzę do wniosku, ze przyjemność obcowania z parsonkiem porównywalna z przyjemnością obcowania z tajfunem, rozszalałym bykiem w Pampelunie i karabinem maszynowym jednocześnie.

Czy wszystkie parsonki mają ADHD? ;)

Zaczynam się bać...

Czy ma ktoś pieska z hodowli ""Półdiable"?

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie
czy jest ktoś [B]z Łodzi[/B] lub okolic
kto ma parson (lub jack) russel terriera?

szukam towarzystwa do zabaw dla mojej suni
myślę ze z psem tej rasy dobrze by się dogadała

(tylko raz miała spotkanie z parsonkiem
był to jej tatuś
i chodź Kira była jeszcze malutka to bawiły sie pięknie
może coś w tym jest że psy tej rasy maja swoje spacyficzne zabawy...:lol: )

dajcie znać
pozdrawiam i wstawiam jedno z ostatnich zdjęć

[IMG]http://img156.imageshack.us/img156/8740/barbidookladki001fx8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

to ja się ewentualnie później uśmiechnę do półdiablaków.

Czy są duże różnice w charakterze, usposobieniu, temperamencie między PR a foxterrierami krótkowłosymi? Czy te ostatnie są bardzie cięte i nieposłuszne3 tak ogólnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']to ja się ewentualnie później uśmiechnę do półdiablaków.

Czy są duże różnice w charakterze, usposobieniu, temperamencie między PR a foxterrierami krótkowłosymi? Czy te ostatnie są bardzie cięte i nieposłuszne3 tak ogólnie?[/quote]
Ogólnie:
russelle sa rasą dość prymitywną - czytaj jeszcze niespecjalnie doskonaloną tylko pod względem wystawowym. Charakterki więc mają mocne, pewne i zadziorne.
foxy już są rasą dość dawno uznaną przez FCI, przez co juz długo są doskonalone "na wygląd", a często zapominano o charakterze. Zależy gdzie trafisz, na jaką hodowlę.

ogólnie - obie rasy to terriery:diabloti: , więc to mówi samo za siebie :cool3:
Podejrzewam jednak, że russelle maja mocniejsze charakterki - bardziej "psie":cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']A Ja sie pochwale ze od tygodnia mieszka z nami nowa sunia mianowicie oczywicie JRT, jest niezwykła ma tyle energii ze chłopaki i Ja i Aga wysiadamy, psoci cały czas ma niedzwiedzi apetytek i jest bardzo bardzo kochana.
[URL="http://www.fairywoods.de/de/fotos_feivel.htm"][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Fairywoods Charismatic Feivel[/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=4][SIZE=2]
[/SIZE][/SIZE][/FONT][/quote]
Sunia piękna i jaka utytułowana :-o (tzn. rodzice) , ale najważniejsze,że kochana i charakterek iście russellkowy:loveu: . No, to Szorstek jest w siódmym niebie!:evil_lol: GRATULACJE!!!
A co z tym Sopotem? Walczymy w tej samej klasie, czy nie, bo muszę się odpowiednio nastawić.:razz:
A wakacji nadal nie mam ustawionych bo znowu nie było netu i nie mogłam szukać lokum, chyba skończymy pod namiotem- a mi się marzył pokój z łazienką:placz: i miłymi gospodarzami co kochają pieski...:shake:
Net wymieniam, ale mogę dopiero z miesięcznym wypowiedzeniem.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Wielkie sorki ale będę drążyć.

Są bardziej "pierwotne", dzięki czemu "pamiętają" instynktownie jak shierarchizowane jest stado i jeśli prawidłowo ustalimy ową hierarchię - w miare łatwo je "ustawimy"?

Czy są "pierwotne" czyli totalne dzikusy bez ładu i składu ;)

Do niedawna moim głównym faworytem był cavalier - pies spokojny, pozbawiony agresji, do rany przyłóż. A tu mam nagle do domu zaprosić szatana w postaci pure? Moje chłopaki sięznarowiły, że oni chcą PSA prawdziwego (?). To co - russele to 100% psa w psie powiadacie? Będzie powtórka z szorstkiego jamnika rodziców - słucham jak mam humor, kopię wszędzie i we wszystkim, walczę cały czas o dominację, kocham cię nad życie ale na moich warunkach i trop jest zawsze fajniejszy od ciebie?
Czy suczki są odrobinę normalniejsze?

Podpowiedźcie jeszcze którego wybrać jacka czy parsona?
Podobają mi isę chyba bardziej parsony. /Ale jak czytam - widzę że kilka cm nóg jednak robi różnicę... A ja jestem "aktywny mieszczuch". aktywny ale jednak mieszczuch to co? Może lepiej jacka? Albo jednak foxa?
W bloku mam szorstką foxterierkę (towarzystwo dla starej szkotki) - jest śliczna i fajna, choc "grzeczna" to ona jest owszem ale "inaczej".

Dlaczego podobaja mi się jakieś takie świrowate psy? Hehheh. Pytanie retoryczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']Wielkie sorki ale będę drążyć.

Są bardziej "pierwotne", dzięki czemu "pamiętają" instynktownie jak shierarchizowane jest stado i jeśli prawidłowo ustalimy ową hierarchię - w miare łatwo je "ustawimy"?

Czy są "pierwotne" czyli totalne dzikusy bez ładu i składu ;)

Do niedawna moim głównym faworytem był cavalier - pies spokojny, pozbawiony agresji, do rany przyłóż. A tu mam nagle do domu zaprosić szatana w postaci pure? Moje chłopaki sięznarowiły, że oni chcą PSA prawdziwego (?). To co - russele to 100% psa w psie powiadacie? Będzie powtórka z szorstkiego jamnika rodziców - słucham jak mam humor, kopię wszędzie i we wszystkim, walczę cały czas o dominację, kocham cię nad życie ale na moich warunkach i trop jest zawsze fajniejszy od ciebie?
Czy suczki są odrobinę normalniejsze?

Podpowiedźcie jeszcze którego wybrać jacka czy parsona?
Podobają mi isę chyba bardziej parsony. /Ale jak czytam - widzę że kilka cm nóg jednak robi różnicę... A ja jestem "aktywny mieszczuch". aktywny ale jednak mieszczuch to co? Może lepiej jacka? Albo jednak foxa?
W bloku mam szorstką foxterierkę (towarzystwo dla starej szkotki) - jest śliczna i fajna, choc "grzeczna" to ona jest owszem ale "inaczej".

Dlaczego podobaja mi się jakieś takie świrowate psy? Hehheh. Pytanie retoryczne.[/quote]
Nie wiem jakie są foxy bo nie mam, ale russelle są super!!!:loveu:
Rzeczywiście, trzeba je dobrze od początku prowadzić, pokazać kto rzadzi, ale oddają miłość podwójnie. Suczki jak w każdej rasie są łagodniejsze, ale pieski to kochane zadziory- do ułożenia, Max od Wrony zdał egzamin PT bodajże na 98pkt i jest świetnie ułożonym psiakiem, też Półdiable.
Parsony są wyższe więc pewnie mniej brudzą brzuchy i to jest chyba jedyna różnica w pielęgnacji, za to Jacki są mniejsze więc prędzej dogonisz (chyba), weźmiesz na ręce, jak już nie ma innego sposobu zaradzenia w groźnej sytuacji, poza tym nadają się do plecaka, do kosza na rower itp. Są to wspaniali podróżnicy, żadnych problemów w samochodzie, chyba że rozpuścisz i domaga się miejsca pilota. W kajaku i na łódce też sobie radzą. Mój uwielbia grać w piłkę i chyba wszystkie tak mają. Raz o mało mecza, takiego prawdziwego nie rozwalił, dobrze, że drania złapałam, bo innej rady do piłki nie ma, czasem aport działa bo to uwielbia. Russelle są the best!!!:evil_lol:

[B]wiki_2006[/B]- wielkie gratulacje :laola:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki ziomalko
i chciałabym i boje się ;)

niezależnie od rasy planuje z psem szkolenie PT, no i agility mi się marzy

jak jest pies wyzwanie to człwowiek może bardziej czujny hehehe i nie rozpaskudzi (choć ja tak lubię wszystkie stwory rozpaskudzać)

mówię TZ że koty będzie3 ganiał, ale znając siłę przekonywania naszych kotów heheh. Szorstki zostaje z nami na wakacje i kot5y go przekabacaja, zeby6 spedzac czaqs : śpiąc, drzemiąc, przewracając się z boku na bok, pochrapując, wygrzewając si. Weszłeś miedzy wrony ...

Co do póółdiabla nie jest jeszcze tak dramatycznie daleko, planują szczeniaki na odpowiadający mi czas - no i bazę maja noclegową - można połączyć zakup psa z wypoczynkiem weekendowym.

Choć najbardziej podobają mi się pieski w stylu Biesa Marii (obornicki nornik) a nie takie bialasy totalne. Ale póldiable mają jakieś nowe suczki więc nie wiem jakie te szczonki będą.
Rozumiem, ze wszyscy zadowoleni ze współpracy z tym hodowcą?

Z drugiej strony czasem warto i za granicę po psa pojechać. Trzeba kupic takiego jak się podoba, a nie iść na kompromisy, co nie?

Link to comment
Share on other sites

Miumiu! Ja miałam foksa szorstkiego-psa i teraz mam sukę parsona. Przy porównaniu tych dwóch ras, mimo wszystkich sentymentów do pierwszego foksa Mango (zawsze będzie niedościgniony!!!) , wybrałabym jednak parsona. Nie mają one ADHD jak piszesz :lol: (no może poza któtkimi momentami w ciągu dnia)- one są rozkoszne łobuzersko. To tak jakbyś miała spędzać czas z człowiekiem opanowanym , spokojnym i wychowanym (czytaj: cavalier spanielek) i z człowiekiem radosnym, mającym ciągle nowe pomysły (czytaj: russelek). Kogo byś wybrała? Ja sama zastanawiałam się kiedyś nad cavalierkiem, ale stwierdziłam że na dłuższą metę byłoby to nudne. Po prostu dużo zależy od Twojego charakteru: czy lubisz aktywnie spędzać czas, czy długie spacery cię nie przerażają. Russelki są wyjątkowo inteligentne i wymyślanie im coraz to nowszych zadań jest świetną zabawą. A czy wybierzesz jacka czy parsona to już towja decyzja. Radzę wybrać się na jakąś wystawę lub obejrzeć hodowlę a co serce podpowie to będzie twoje.
Moja Reja jest po mamie Leica Półdiable- świetna sunia.

Link to comment
Share on other sites

Witamy i meldujemy się po wielu powrotach, a działo się działo. Ziomale gratulujemy sukcesów na wystawach, trzymaliśmy za Was kciuki i pomogło:loveu: , a jak wam poszła matura??
A więc:
1. wystawy odpuściliśmy po dyskusji z Maxem czy chce być reproduktorem i jeździć po wystawach, regularnie być skubany:shake: czy kaskę przeznaczamy na lepszą karmę dla całej sfory+koń i różne wojaże ponad podziałami- stwierdził, że nie chce na wystawy, bo są lepsi kandydaci na przyszłych ojców russelków więc to z radościa uszanowałam:multi:
Mamy tyle innych zajęć, ze szok.
miu miu ,może moja wypowiedź ułatwi Ci wybór
1. Max Półdiable na szkoleniu dostał 196/200p w towarzystwie samych olbrzymów, to była jedna z najwyższych punktacji, wykosił labradory, onki, boksery, rotki, retrivery-wniosek chcieć to móc:p
2. podręczny, kieszonkowy pies obrończy, ostatnio bronił mnie przed dogiem niemieckim- w porę interweniowałam-trzeba uważać -poświęci życie w obronie Pana:mad:
3. przyjaźni się nawet z małym żuczkiem, kotem, szynszylami ale potrafi wyjeść małe gołe myszki z gniazdka:oops:
4. uwielbia jazdę samochodem, na krótkich trasach na tylniej szybie ale usiłuje być kierowcą jak tylko wysiądę- łapy na kierownicę:cool1:
5. nie żebrze, jeżeli coś dostaje poza michą to za coś:placz:
6. uwielbia wszelkie zabawy, rozdzieranie na strzępy pluszaków poza jednym pluszakiem lasha apso -swojego wujka tego nie rusza:roll:
7. nie jest zainteresowany spaniem w łóżku, przetestował je za moją zgodą i wybrał poduszkę obok łóżka, za to rano wpada na kołdrę i dyszy żeby go wypuścić:evil_lol:
8. Praktycznie nie szczeka, chyba że odkryje jeża za siatką u sąsiadów:multi:
9. Uwielbia konie, a one go tolerują, ostatnio wyrzucił z boksu Wadery swojego kumpla mieszańca boksera z amstaffem psa o gołębim sercu i anielskiej cierpliwości(wykupiony przez swojego pana od organizatorów psich walk):cool3:
10. pływa, żegluje, jeździ konno, biega na spacery obok konia, chodzi po górach i nadąża:lol:
11. jest powściągliwy w stosunku do ludzi ale wykorzystuje ich do rzucania piłeczki:loveu:
12. Świetnie chodzi na smyczy, reaguje na gwizdek:cool1:
13. zostawiony sam nie rozrabia tylko cierpliwie czeka drzemiac na powrót Pańci:angryy:
13. To rasa dla ludzi pogodnych, aktywnych, którzy nie lubią się nudzić ale są jednocześnie bardzo konsekwentni i nie dają się wodzić za nos tym spryciulom. I mają dla nich czas. Russell odkryje bezwzględnie Twoje wszelkie słabości i robiąc minkę niewiniątka wykorzysta je:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja poważnie zaczynam myśleć o parsonie... I miot z Mysiej Zagłady nam pasuje... Jeżeli nie rusek to może parson? :cool3: Dwa russelki chyba ostrzegą nas przed intruzami, co? Sama Sashka pilnuje pięknie, a co dopiero parson i jack :loveu:

[B]PARSONRK[/B]- jest jakaś szansa na gładkiego psa od Ciebie? Pewnie nie, ale wolę zapytać :evil_lol:


A ja soie siedzę w Irlandii... Russeli tutaj cała masa! Ale jak spojrzeć bardziej fachowym okiem to pełne wad :shake: Często mają więcej brązu, uszy sterczą jak antenki... Otyłe, krzywe łapki... Nie wiem czy sa rodowodowe, ale nie wyglądają najlepiej :shake: Owszem- widziałam 3, może 4 piękne jacki! Ale większa część mi się nie podoba... Poza jack'ami dużo tu mają labków :p

Tylko szkoda, że mojej małej ze mną nie ma... Może w przyszłym roku uda nam się ja zabrać :p

Link to comment
Share on other sites

[B]Wrona- [/B]witaj, dawno Was z Maxem tu nie było!:loveu: Dzięki za kciuki- bardzo pomogły.
Sorry za błędne PT Maxa, chodziło mi raczej o 98% pkt.:evil_lol:
Jak czytam co piszesz to widzę, że ja mojego rozpuściłam i oczywiście wszelkie moje niekonsekwencje wykorzystuje. Co tam, najważniejsze żeby nam razem dobrze było.:cool1:
A wystawy to takie nasze hobby, i tak nie mam co z wolnym czasem robić, a może coś z tego wyniknie...
Maturę dopiero wczoraj obejrzałam, bo maturzysta był na wakacjach.:cool3: Dziś pojechał właśnie składać papiery na UJ i AR w Krakowie- Biotechnologia. A wyniki ma niezłe:
Chemia podst-100%, rozszerzenie-98%
Biologia podst-94%, rozszerz-88%
angielski podobnie-podst-98%, rozsz-76%
polski gorzej-ok. 58%,( nie pamiętam dokładnie bo zabrał dokumenty),
no ale omnibusem nie można być. Mamy nadzieję, że na UJ tyle wystarczy.:eviltong:

[B]Russelka[/B] - pozdrawiamy Irlandię, ale masz super wakacje...:lol:
( w sprawie rodowodu Sashi udało się coś załatwić?)

Jaszcze nie mam kwatery nad morzem:placz: . Wykonałam dziś z 20 telefonów wszystko zajęte.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Nic nie mogę zrobić :mad: Normalnie tylko zabić irlandczyków! I mojego tatuśka :angryy: A ja tak tęsknię za moją perełką :-( :-( :-( Pod koniec lipca zasypię Was chyba fotkami! Jak ją zobaczę to się poryczę ze szczęścia! Mój kandellbarry :evil_lol:


A co do zalet jacków to m.in.:

-wieczna ochota na wygłupy, ale jeśli powiem "Nie" to uszanuje moja wolę
-chętne do współpracy (może nie wszystkie, ale to trzeba potęgować)
-to łobuzerskie spojrzenie, kiedy budzisz się do szkoły/pracy
-zje wszystko
-kocha swoich właścicieli i uratuje ich z każdej sytuacji (no... przynajmniej będzie się starał):evil_lol:

Russele są the best! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...