Jump to content
Dogomania

W oczekiwaniu na labika... hodowla "Herbu zadora"


starbi

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników labków!

Obecnie czekam na swojego (odbieramy go na początku września) i już nie mogę się doczekać! Pełna ekstaza! Jest już smycz, kocyk, aż narzeczony puka się w głowę :)

Moja biszkoptowa sunia jest hodowli herbu zadora. czy możecie mi powiedzić kilka słów o tej hodowli?

Pozdrawiam wszystkich właścicieli labików i ich pieski :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

bardzo sie ciesze ze oczekujesz na wspanialego przyjaciela jakim jest labrador.

Hodowla ta jest niewatpliwie bardzo dobra i powinnas byc zadowolona.

Mam jednak pewien postulat, labrador to wspaniay, kochany i mily pies, jednak jest tez psem pracujacym, poteznym i dostojnym...dlaczego wiekszosc z nas nazywa te wspaniale psy LABUSIAMI?

Nie odbierz tego zle, to nie moja intencja, ale wg. mnie takie nazywanie labradorw uwlacza ich godnosci.

Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z Antwerpi i inaczej sie nie dalo.

Pozdrawiam sardecznie,

Link to comment
Share on other sites

Katarzynko, moja suczka będzie po Pepsi Coli i Jaworze :)

Na razie ma 3 tygodnie, a ja juz nie moge się jej doczekać! Przeczytałam chyba wszystko, co tylko możliwe -i o labradorach i o psach w ogóle. Zresztą nie jest to mój pierwszy pisiak - u mamy został nasz stary już "znajdusek"

Co do wystaw - mamy takie plany. Zobaczymy, jak suni pójdzie i przede wszystkim czy jej się spodoba atmosfera na wystawach. Już sobie nawet wypatrzyłam, że 3 października w Legionowie jest klasa baby - i chyba spróbujemy się zabawić, a co! :)

mam do Ciebie jeszcze pytanko - czym karmiłaś swojego psiaka, gdy był szczeniakiem?

Pozdrowienia dla Was!

Link to comment
Share on other sites

... jeszcze pytanko - czym karmiłaś swojego psiaka, gdy był szczeniakiem?

Sprawa karmienia jest jednym z najczęściej pojawiajacych się pytań.

Argo karmiony jest w sposób 'kombinowany' - czyli, i 'gotwane' jedzenie, i sucha karma.

Jako szczeniak dostawał Eukanube ze względu na to, że jest w tej karmie siarczan chondroityny i glukozamina.

Teraz dostaje RC dla 'labów' w wersji weterynaryjnej - jest bogatsza w witaminy - oraz 'żarło' gotowane - stanowi ono zresztą PODSTAWĘ.

:)

Link to comment
Share on other sites

no to masz odwieczny dylemat ! czy gotowac czy dawac karme tylko ..... Ja daje karme i jestem zadowolony (mniej roboty) ! Tylko nie popełniaj mojego błedu i nie ucz malego stania przy stole w czasie jedzenia ! I nie dawaj nic ze stolu! jesli juz to jak skonczysz mozna odrobine bialego serka albo jakis inny smakolyk do miski dodac

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moj pies karmiony byl eukanuba, jednak z perspektywy czasu twierdze ze nie byl to trafny wybor.

Generalnie polecam Gilpe, Ariona lub Bewi- dog.

A mogłabyś napisać dlaczego?

Ja osobiście nie karmiłam eukanubą i nie zamierzam ale chciałabym się dowiedzieć dlaczego akurat te karmy są według ciebie lepsze skoro należą one chyba do karm premium a eukanuba do super premium. Absolutnie nie twierdzę, że im droższa karma tym lepsza ale chciałabym poznać twój punkt widzenia...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja przeszłam na Eukanubę i jestem bardzo zadowolona. Co prawda uważam, że RC jest jeszcze lepszą karmą, no ale różnica jest niewielka. Również chętnie się dowiem jakie są minusy tej karmy. Wiele osób twierdzi, że jest przereklamowana, ja jednak uważam, że jest naprawdę dobra. Warto inwestować w karmy z wyższej półki.

Link to comment
Share on other sites

Za wszystkie rady baaaardzo dziekuje :)

W sobotę jedziemy do hodowczyni obejrzeć maleństwa! Może przy okazji zarezerwujemy sobie konkretnego szczeniaka. I tutaj znów proszę Was o pomoc - czy 4,5 tyg szczeniak już daje jakieś wyobrażenie o tym, jaki będzie, gdy dorośnie? Na co patrzeć? I jak zaznaczyć takiego szczeniaka?

Wszystkie pomysły, rady i podpowiedzi bardzo mile widziane :)

Link to comment
Share on other sites

Ja przeszłam na Eukanubę i jestem bardzo zadowolona. Co prawda uważam, że RC jest jeszcze lepszą karmą, no ale różnica jest niewielka. Również chętnie się dowiem jakie są minusy tej karmy. Wiele osób twierdzi, że jest przereklamowana, ja jednak uważam, że jest naprawdę dobra. Warto inwestować w karmy z wyższej półki.

Asiu :lol:

Różnica w zawartości 'smarowideł' na stawy w Eukanubie i RC w wersji weterynaryjnej wypada ZDECYDOWANIE na korzyść RC.

:hmmmm:

Huguś CIĘŻKO pracuje. :roll:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą Tadeusz, dlatego napisałam, że uważam RC za lepszą karmę.

Co zaś do Hugusia to dostaje on dodatkowo ochronne smarowidła. Kontroluję starannie stan mojego pracusia, oczywiście z udziałem wetów. Póki co Hugo jest w wyśmienitej formie i oby jak najdłużej! :D

starbi

u takich maluchów można już zaobserwować cechy indywidualne. Na co patrzeć? A czego oczekujesz od swojego przyszłego psiaczka? Jak zaznaczyć? Najlepiej cieniutką kolorową obróżką.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Asiu :D

Oby Hugo jak najdłużej był rozbrykany i stateczny :roll:

Starbi

Pytanie JAK 'sprawdzac' malucha :hmmmm:

Test samodzielności i ciekawości swiata? :hmmmm:

To sa chyba podstawowe sprawy. :lol:

Myślę, że Krystyna albo Ankaka - doradziłyby Tobie dokładniej.

Moze napiszesz do Nich na PW?

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Test samodzielności i ciekawości świata jest istotny, choć jest wiecej cech, które można sprawdzić. Pytanie teraz czego oczekuje starbi np. czy wolałaby ciekawskiego indywidualistę czy może wpatrzoną w nią przylepkę.. Dobry wybór szczeniaka zwiększa znacznie szanse, że trafimy na takiego psiaka o jakim marzymy. Głównie jednak wszystko zależy od hodowcy, który widząc szczeniaki na codzień zna najlepiej ich temperamenty, jego pomoc jest nieoceniona w wyborze tego właściwego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

dlaczego nie eukanuba? Nie przecze ze jest to dobra karma, jednak mojemu psu nie suzyla. Po zastosowaniu innych (wczesniej wymienionych) zaobserwowalam pozytywne zmiany siersci, zebow (kamien), oraz apetyt psa mowil sam za siebie, co psu odpowiada a co nie.

Kwestia przybrania masy mi€sniowej to juz raczej kwestia wieku i treningu, a nie karmy, jednak przy eukanubie pies byl chudy jak szczur...do tego niektrzy hodowcy twierdza ze wlasnie eukanuba przyczynila sie do nieznacznego przerostu (jakies 2 cm zbedne zupelnie).

Oczywicie dobor karmy, jak piszecie, to sprawa indywidualna i zupelnie sie z Wami zgadzam.

Pozdrawiam serdecznie, tym razem ze Stavanger i przepraszam za brak polskich znakow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...