Jump to content
Dogomania

Waga goldena


Aisha

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie.

Koleżanka ma 3 miesiecznego goldenka. W tym wieku waży on już 15,5 kg.

Troszeczkę niepokoimy się czy to prawidłowa waga czy nie jest zbyt ciężki.

Ja mam szetlandkę, ale pomagałam przy "nabyciu" chłopaczka i troszkę się martwię.

Boimy się czy jego nóżki ten ciężar udźwigną.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podaję wagę według książki autorstwa Bruce Fogle pt: Golden retriever

3 miesiące - 10 kg

6 miesięcy - 25 kg

Dorosły - 26 - 43 kg

Myślę , że może lepiej skonsultować to z wetem lub hodowcą .

lila i Rufus

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nie chcąc tworzyć nowego topica-odgrzewam ten--mam pytanie do posiadaczy goldenów i goldenek :) Podajcie wage i wzrost waszych pupili w danym wieku--i jak sobie radziliscie z ewentualna nadwaga pupili :wink: . Drugie pytanie dotyczy szczepionki przeciwko piroplazmozie?? czy takowa jest?? a jeśli tak czy działa?? zetknął sie ktos z Was z nia???Poza tematem--pozdrawiam wszystkich forumowiczów--dogomania to naprawde wielkie pokłady wiedzy :) na rózne tematy :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Duma ma 10.5 miesiąca i waży ok. 27 kg.....i zawsze mi się wydawało, że dobrze wygląda, ale przy wagach Waszych pupili dochodzę do wniosku, że mam szkieletora w domu..... :lol: :lol:

Ale pocieszam się tą myslą, że chłopaki zawsze ważą więcej :D

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie, dzieki za podjęcie tematu--z tego co widze jest duze zróznicowanie wagowe wśród naszych pupili ale daje nam to możliwośc wypośrodkowania 8) i i dopasowania skali do wagi naszego ukochanego :wink: stwora a co do wzrostu to teraz wysokie osobniki przewazają-ładnie podkarmione w dzieciństwie wapnem, fosforem i witaminkami :lol: mam nadzieje ze suczka mojej dziewczyny tez tak ładnie urosnie jak Wasze pociechy

ucałujcie psiury :calus: od nas

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Nawiązując do tematu to moja Neska (GR) ma prawie 10 m-cy i waży 30kg. Wszyscy w koło stwierdzają że bardzodobrze wygląda (nawet jest tłuściutka). Porównuję ją z innymi goldenami na szkoleniu, to faktycznie dorosłe juz osobniki wyglądają raczej szczupło przy niej, choć są zadbane i dobrze karmione. Rozmawiałem również z właścicielką 2-letniej suczki, to okazło się że waży 39kg, a budową jest raczej podobna do mojej suni. Więc nie wiem jak to jest z tą wagą? Neskę karmię tylko Royal'em, dawką przewidzianą w tabelce, ale to są chyba dawki maksymalne. Ostatnio wet stwierdził, że lepiej ją trochę odchudzić ze wzgledu na obciążenia stawów ( czasami gdy podniesie się z leżenia przez pierwsze kilka kroków utyka na tylną łapę, ale to również inna sprawa chorobowa). Zacząłem minimalnie dawać mniej i w trzech dawkach, bo na apetyt to nie narzeka.

Link to comment
Share on other sites

w/g książki B.Rauth-Widmann prawidłowa waga goldena mieści się w następujących granicach:

suka: 8 tygodni 5-6kg, 12 tygodni 9-10 kg, 24 tygodnie 20-24kg, 52 tygodnie 28-34 kg.

pies: 8 tygodni 6-8 kg, 12 tygodni 10-12 kg, 24 tygodnie 22-25 kg, 52 tygodnie 34-40 kg

Pozdrawiam : :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Te informacje są na prawdę bardzo wazne--porównując je mozna sobie określić widełki wagowe, które bedą bezpieczne dla naszych pieszczochów :D Wydaje mi się ze drobne odstępstwa od nich mozna spoooko przyjąc--natomiast te pieski które zdeydowanie odbiegają od sredniej ważonej :D --no to znaczy ze coś jest nie tak--a dysplazja albo awitaminoza :wink: czychają :x

pozdrowienia i całuski dla psiaków :buzi:

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnie powaznie zaczelam sie martwic o tusze mojego malucha:) caly czas myslalam ze jego waga jest prawidlowa ale teraz zaczynam w to watpic. Pojutrze konczy 7 miesiecy.. tygodniami konczy ich 30, a waga przekracza 30 kg. Chyba potrzebuje fachowca ktory by "rzucil okiem" na mojego psiaczka.. Chociaz ja nadal nie widze ze jest otyly

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnie powaznie zaczelam sie martwic o tusze mojego malucha:) caly czas myslalam ze jego waga jest prawidlowa ale teraz zaczynam w to watpic.

Po przeczytaniu kilku postów w tym topic-u nasza Mega ma teraz jeden posiłek mniej. Karmiona jest głównie Eukanubą, dawkowanie zgodnie z tabelką. Wczoraj skończyła 9 miesięcy i waży 35 kilogramów. Czytają posty swoich poprzedników trochę się przestraszyliśmy, zę mamy w domu grubasa. Mega również nie wygląda na utuczoną, ale chyba rzeczywiście lepiej żeby była parę kilo za chuda niż parę kilo za gruba.

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnie powaznie zaczelam sie martwic o tusze mojego malucha:) caly czas myslalam ze jego waga jest prawidlowa ale teraz zaczynam w to watpic.

Po przeczytaniu kilku postów w tym topic-u nasza Mega ma teraz jeden posiłek mniej. Karmiona jest głównie Eukanubą, dawkowanie zgodnie z tabelką. Wczoraj skończyła 9 miesięcy i waży 35 kilogramów. Czytają posty swoich poprzedników trochę się przestraszyliśmy, zę mamy w domu grubasa. Mega również nie wygląda na utuczoną, ale chyba rzeczywiście lepiej żeby była parę kilo za chuda niż parę kilo za gruba.

a własnie mój goldek teraz jest na diecie ma 61 cm w kłebie i wazy 35 kg - ma dwa lata i wet kategorycznie stwierdził,ze jest "zapasiony" :roll:

więc ja juz nie wiem sama

mozna zwariować z ta wagą :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...