Jump to content
Dogomania

zmiany na skórze-alergia czy czoś innego?


anika_82

Recommended Posts

Byłam ostatnio z moim Kędziorem-kundelek ze schroniska, ok. 7 miesięcy-u psiej kosmetyczki-na sprawdzenie uszu i podcięciu pazurków(nigdy czegoś takiego sama nie robiłam, bo Kędzior jest w moim zyciu zaledwie od 3 tygodni).
Kobitka podczas wygalania mu włosów na brzuszku-zauważyła czerwone bąble-jak u człowieka po poparzeniu pokrzywą i dodatkowo jakieś strupki-byc może rozdrapana ta pokrzywka.
Od tygodnia dodaję Kędziorowi do ryżu z warzywami i kurczakiem(zalecenie weta,bo Kędzior miał ostrą biegunkę) Purinę-gdyż chciałam go zacząć dokarmiać też suchym jedzeniem.

Mieszkamy bardzo blisko lasu i Kędzior uwielbia wszędzie wcisnąć swój nos.
Może to od trawy,może od krzaczorów..

Czy ktoś z Was miał taki przypadek?
Gnać z nim od razu do weta czy można samemu jakoś temu zaradzić?
Kędzior generalnie nie zwraca na to uwagi(nie drapie się tam jakoś intensyniej ani nie liże).
Może ma tu jakieś znaczenie to ,że Kędzior -póki co- ma łupież?

Nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie swędzi, nie ropieje to póki co obserwuj.
Cięzko powiedzieć na odległość , nie widząc tej zmiany i psa ale możliwe,że Twój kędzior ma taką młodzieńczą wysypke lub poprostu coś go podrażniło - trawa, dywan / wykładzina.
Jeżeli nie będzie się powiększało to daj tym krostkom ze 2 tyg. na zejście, jeżlei dalej będą się utrzymywału pokaż wetowi.

Jeżeli chodzi o łupież - też bez oględzin ciężko cokolwiek powiedzieć - może to wynik słabej kondycji skóry w wyniku diety schroniskowej i samego stresu przebywania tam. Dajesz jakies witaminki do jedzonka? Przydałyby sie tez jakieś olejki wielonienasycone-świetnie poprawiają kondycję skóry i sierści.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jak słyszę zmiany skórne i biegunke to mysle od razu o alergi pokarmowej:roll: (szczegolnie na kurczaka i wolowine). Ale moze u Twojego to nie jest powiązane ze sobą


ps. ja dlatego po wielu probach itd. (karma z ryba, jagniecina) znalazlam odpowiednia dla nas hypoalergiczna od RC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve66']Jeżeli nie swędzi, nie ropieje to póki co obserwuj.
Cięzko powiedzieć na odległość , nie widząc tej zmiany i psa ale możliwe,że Twój kędzior ma taką młodzieńczą wysypke lub poprostu coś go podrażniło - trawa, dywan / wykładzina.
Jeżeli nie będzie się powiększało to daj tym krostkom ze 2 tyg. na zejście, jeżlei dalej będą się utrzymywału pokaż wetowi.

Jeżeli chodzi o łupież - też bez oględzin ciężko cokolwiek powiedzieć - może to wynik słabej kondycji skóry w wyniku diety schroniskowej i samego stresu przebywania tam. Dajesz jakies witaminki do jedzonka? Przydałyby sie tez jakieś olejki wielonienasycone-świetnie poprawiają kondycję skóry i sierści.

pozdrawiam[/quote]

Póki co-taki jest malec ruchliwy,że ilekroć odrwacam go na plecy-jest przekonany,że to kolejna wymyślona przez mnie zabawa i nawet na chwilę nie uleży :cool3:

Ale postaram się cyknąć mu foty to może będziesz wiedziała co to się dzieje:p

Póki co- dawałam mu tran.
Parę osób z mojego otoczenia doradziło mi -po testach na swoich psach- i pomyślałam,że nie zaszkodzi.
Dostał trzy razy-od kiedy go mam,wiec ta wysypka to raczej nie wynik tabletek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']jak słyszę zmiany skórne i biegunke to mysle od razu o alergi pokarmowej:roll: (szczegolnie na kurczaka i wolowine). Ale moze u Twojego to nie jest powiązane ze sobą


ps. ja dlatego po wielu probach itd. (karma z ryba, jagniecina) znalazlam odpowiednia dla nas hypoalergiczna od RC[/quote]

Praktcznie od samego początku traktowałam żołądek Kędziorka kurczakiem i ryżem-nie miałąm wcześniej psa,dlatego zalecenia weta były tu dla mnie najważniejsze.

I nic nie zmieniałam-bardzo powoli wpradziłam Purinę-z kurczakiem-bo bałam się ponownej biegunki.

I generalnie znosił wszystko dobrze-a teraz ta wyspyka :shake:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/9291/img0068jw9.jpg[/IMG]
[FONT=Comic Sans MS]wiem,że może zdjęcie nie jest zbyt wyraźne,ale widoczne plamki zaczynają ciemnieć i chyba robią się z nich strupki[/FONT]
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/533/img0069gu3.jpg[/IMG]

czy może czyjś psiak miał coś podobnego?

Link to comment
Share on other sites

Najprawdpodobniej to Purina (o dziwo z ryżem i kurczakiem) uczula mojego malucha.
Od dwóch dni podaję mu ryż i gotowany kurczak z warzywami(piersi i warzywa jak z rosołu) i te bąble,które miał na skórze-które zamieniły się w strupki-zaczynają odpadać..
Kurcze blade!!
Jaki pokarm teraz wybrać?

Link to comment
Share on other sites

Kurczak jest bardzo czętą przyczyną alergii ;) Ale widać ,że skoro może jeść "świeżego" kurczaka, a te zmiany się goją to jednka coś innego uczula Twojego psa w tej karmie. Po wygojeniu się tych zmian spróbuj zmienić na inna firmę ,a póki co podziękuj Purinie :)

Link to comment
Share on other sites

no i kicha!!
Podaję Kędziorowi od tygodnia warzywa + kurczak-gotowane w rosołku-z ryżem i co prawda strupy zniknęły,ale plamki nadal ma(plamki to niezbyt precyzyjne określenie,to wygląda raczej jak ugryzienia po komarze-nieco wypukłe i czerwone).
Nie zauważyłam,żeby się drapał-więc przypuszczalnie go to nie swędzi-ale co może być jeszcze nie tak?


Może Kędzior ma uczulenie na trawę?
Jak wygląda uczulenie na trawę??

Link to comment
Share on other sites

może nadal ma uczulenie na kurczaka. tylko w innej postaci lub mniejsze. Nie zazdrosze.Moj psiak jest uczulony na kazdy rodzaj pozywienia. takze ryby. karmy hypoalergiczne (takze te z hydrolizowanym bialkiem)po jakims czasie tez go uczulaja. TEaz jest na króliki. Jest lepiej, ale nadal sie drapie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']ojejuniu..

i czym go karmisz?
przecież to utrapienie totatlne:nerwy:[/quote]

powiem Ci ze to jest okrooopne wrecz:roll:. On ma allergie na kurczaka i wolowe, ale na wszystko inne allergia rozwija sie tak po dwoch tygodniach i potem musze zmieniac

Jak napisałam, teraz karmie go królikiem. Gotuje z ryzem. I dostaje surowe też. Nie jest rewelacja, ale nie ma dziwnych atakow trzesawek, nie ma biegunki, nie wymiotuje, nie lize sie cala noc i nie lazi po mieszkaniu nocą jak lunatyk. Trudno- tak juz ma i koniec. Poczekam kilka tygodniu. Zobaczymy jak z tym krolikiem. Podobno krolik pomaga...I tak nie mam wyboru. Zostal mi jeszcze jelen do sprawdzenia i dzik. ale dzik kosztuje 88 zl kg. wiec odpada..

Link to comment
Share on other sites

straszne!!
I straszne ceny!!

Mój Kędzior wcina póki co gotowane żarełko,ale tam przeca jest tak niewiele wartości odżywczych, że boję się,że zacznie chorować już nie tylko na te zmiany na brzuchu,ale też sierść mu zacznie wypadać i w ogóle podupadnie na zdrowiu.

Wiedziałam,że psiak to maleństwo,o które trzeba cholernie dbać,ale od kiedy go mam-miałam ze dwa dni spokoju-bez biegunek,wysypek i bąbli na brzuchu.

A teraz na dodatek pojawił się łupież :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']straszne!!
I straszne ceny!!

Mój Kędzior wcina póki co gotowane żarełko,ale tam przeca jest tak niewiele wartości odżywczych, że boję się,że zacznie chorować już nie tylko na te zmiany na brzuchu,ale też sierść mu zacznie wypadać i w ogóle podupadnie na zdrowiu.

Wiedziałam,że psiak to maleństwo,o które trzeba cholernie dbać,ale od kiedy go mam-miałam ze dwa dni spokoju-bez biegunek,wysypek i bąbli na brzuchu.

A teraz na dodatek pojawił się łupież :/[/quote]

mysle ze zarcie gotowane i tak jest 1000 razy lepsze od suchego. pomysl sobie co w takim suchym jest. jesli jest napisane produkty uboczne (roslinne czy zwierzęce) to są to z roslin łuski, jakies obierki i inne syfy. Ze zwierzat pazurki, ogonki, uszka, zabki itp. Nie wiem jakiej jakosci karme kupujesz, ale jesli tania to zawsze lepiej gotuj. Taka karma chappy np. zawiera 4% miesa. a reszta??? Twoj maly moze karmy po prostu nie tolerowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Taka karma chappy np. zawiera 4% miesa. a reszta???[/QUOTE]

Mięsa? Optymizm :evil_lol: 4% produktów pochodzeni zwierzęcego, czyli równie dobrze mielonych kłaków :D

anika 82, zdarzają sie przypaki, że psa uczula gotowane mięso, a surowe nie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Mięsa? Optymizm :evil_lol: 4% produktów pochodzeni zwierzęcego, czyli równie dobrze mielonych kłaków :D

anika 82, zdarzają sie przypaki, że psa uczula gotowane mięso, a surowe nie :roll:[/quote]

to fakt. Anika moj pies mniej alergicznie reaguje na surowe mieso kurczaka niz gotowane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']surowy kurczak?
hmmmm:hmmmm:

ostatnio próbowałam dać mu wątróbkę-którą ponoć wszystkie psiaki wtranżalają-a mój Kędzior pogardził i czekał na obiadek:evil_lol:[/quote]

moj tez tak mial na początek z surowym. ale mu przeszlo:)
Jednak nie kazdy pies da sie przekonac do BARFa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']może nadal ma uczulenie na kurczaka. tylko w innej postaci lub mniejsze. Nie zazdrosze.Moj psiak jest uczulony na kazdy rodzaj pozywienia. takze ryby. karmy hypoalergiczne (takze te z hydrolizowanym bialkiem)po jakims czasie tez go uczulaja. TEaz jest na króliki. Jest lepiej, ale nadal sie drapie:roll:[/quote]

A Twój pies miał robione tesy alergiczne? W suchych karmach mogą uczulać rózne dodatki, konserwanty etc. Ale jest ich tyle na rynku,że może coś znajdziesz w różnych firmach. Znam wiele przypadków ,że ludzie musieli poprostu znalezx tę jedyną karmę dla swojego pupila.
A Twój pies ma uczulenie na wszystkie ryby? Morskie tez? Bo dobra jest składowo np. ta karma [URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=33&pro=51[/URL] ,ale tu jest łosoś.

Może Kędzor z niej skorzysta- bo dla niego najlepiej byłoby zmienić diametralnie karmę - oczywiście w trakcie kuracji lekami. Tak by po odstawieniu leków p/alergicznych można było obserwować czy karma pomaga.

powodzenia w walce z alergiami!!!

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie,a może to wina płynu do mycia podłóg?:hmmmm:

Wczoraj Kędziorzyna(z Kędziora robi się Kędziorzyna: Kędzior ,który na spacerach wtranżala jeżyny :razz:)leżał na podłodze rozłożony jak zwykle-cała długość ciała przy ziemi koniecznie z wszystkimi łapami w różne strony świata:cool3:.
I tak sobie pomyślałam,że może te pęcherzyki,plamki czy jak to tam zwać- właśnie z podłogi brać się mogą?

hę??

Może są jakieś antybakteryjne środki do mycia podłóg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve66']A Twój pies miał robione tesy alergiczne? W suchych karmach mogą uczulać rózne dodatki, konserwanty etc. Ale jest ich tyle na rynku,że może coś znajdziesz w różnych firmach. Znam wiele przypadków ,że ludzie musieli poprostu znalezx tę jedyną karmę dla swojego pupila.
A Twój pies ma uczulenie na wszystkie ryby? Morskie tez? Bo dobra jest składowo np. ta karma [URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=33&pro=51[/URL] ,ale tu jest łosoś.

Może Kędzor z niej skorzysta- bo dla niego najlepiej byłoby zmienić diametralnie karmę - oczywiście w trakcie kuracji lekami. Tak by po odstawieniu leków p/alergicznych można było obserwować czy karma pomaga.

powodzenia w walce z alergiami!!![/quote]

miał robione testy alergiczne. to co wyszlo wiedzialam wczesniej: drób i wolowe mieso..Wiem bo przestalam karmic karma i dawalam mieso i kosci drobiowe, wolowe itd..I mam natychmiastową reackje alergiczna u psa.
Ryby oceaniczne nie wywoluja mocnej alergi, ale tez sie drapie i trzepie uszami. Natomiast zwykle ryby wywoluja alergie. Ryby w karmie suchej nie zje. (bylo Taste of the wild i Diamond Naturals i Bosch- boscha jadl tak sobie, ale jadl- generalanie nie lubi karm suchych, lub nie je wcale)

Teraz jest na kroliku (prawdziwym- nie suchym). Najlepsze ze wszystkiego NA RAZIE- ale też nie na 100%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']słuchajcie,a może to wina płynu do mycia podłóg?:hmmmm:

Wczoraj Kędziorzyna(z Kędziora robi się Kędziorzyna: Kędzior ,który na spacerach wtranżala jeżyny :razz:)leżał na podłodze rozłożony jak zwykle-cała długość ciała przy ziemi koniecznie z wszystkimi łapami w różne strony świata:cool3:.
I tak sobie pomyślałam,że może te pęcherzyki,plamki czy jak to tam zwać- właśnie z podłogi brać się mogą?

hę??

Może są jakieś antybakteryjne środki do mycia podłóg?[/QUOTE]

To możliwe, ale prędzej to alergia na środki chemiczne do mycia niż problem z jakimis bakteriami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']słuchajcie,a może to wina płynu do mycia podłóg?:hmmmm:

Wczoraj Kędziorzyna(z Kędziora robi się Kędziorzyna: Kędzior ,który na spacerach wtranżala jeżyny :razz:)leżał na podłodze rozłożony jak zwykle-cała długość ciała przy ziemi koniecznie z wszystkimi łapami w różne strony świata:cool3:.
I tak sobie pomyślałam,że może te pęcherzyki,plamki czy jak to tam zwać- właśnie z podłogi brać się mogą?

hę??

Może są jakieś antybakteryjne środki do mycia podłóg?[/quote]

Może to jest alergia kontaktowa ( na płyn do podłóg,proszek do prania posłanie etc.), tylko ta biegunka na początku nie pasuje. No jest możliwość ,ze były to 2 niezależne sprawy.


[quote name='Charly']
Teraz jest na kroliku (prawdziwym- nie suchym). Najlepsze ze wszystkiego NA RAZIE- ale też nie na 100%[/quote]

To trzymam kciuki za królika!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...