Jump to content
Dogomania

Samolotem z ciężkim psem do Brukseli


panienkabubu

Recommended Posts

ja lecialam ze szczeniakiem Buldog ang do wloch i tak musisz miec duza klatke na bernardyna najlepiej z atestem moja kosztowala okolo 600zl. Pies musi moc sie obrucic, ale nie sprawdzali tego, ale nigdy nie wiadomo. Jesli chodzi o bilet dla pèsa to jest jakas stala stawka za sam fakt plus za kilogram z klatka. Ogolnie sporo nam wyszlo, ale to nic przy bernardynie. Po dzwon po tanich liniach lotniczych i popytaj jaki jest cennik. A i jeszcze cos, oni moga sie nie zgodzic, ale raczej nie robia problemu. Ogolnie na pewno drogo wyjdzie lot z takim psem. Ja z niepo (dog niemiecki) jezdze autem.

Link to comment
Share on other sites

ja i moja sunia Henley :Dog_run:(dog niemiecki) lecimy we wrzesniu na islandie i generalnie jest bardzo duuuuuuuuuzo przepisów zakazów nakazów:crazyeye:i spraw do zalatwienia i absolutnie musi byc klatka a za psa poniewaz leci ze mna musze zaplacic za kazdy kilogram jak za nadbagarz :shock:jestem przerazona ale mam nadzieje ze sobie poradzimy

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies + klatka ważą więcej niż 32 kg. to tylko może lecieć jako cargo.
Tanie linie lotnicze z katowic psa ci nie zabiorą, ponieważ do Belgii lata tylko Wizzair, a oni wogóle zwierząt nie przewożą.
Z Krakowa można przewieźć psa Centralwings, ale oni nie latają do Belgii, najbliżej Belgii masz Amsterdam i Lille.

Link to comment
Share on other sites

No nie. A ile jest za kilogram? Ja wlasnie wyrobilam mojej suni paszport. O klatce slyszalam.... sama klatka chyba jest droga.... A jeszcze slyszalam, ze piesio leci z bagazami. Nie jest przy wlascicielu podczas podrozy. Moja zawyla by sie, hehe. Ja jej przed sklepem zostawic nie moge ;P bo za mna placze. Do Belgii te 3 godzinki to jeszcze nic... ale do USA np... To musi byc dla psiaka stresujace. Bardziej by mnie to martwilo w sumie, niz koszt. samochod- extra rozwiazanie, ale ne wszedzie. Choc oczywiscie z moja moge max 30 km jechac. Nie pojdzie spac, nie siadzie nawet- stoi i piszczy. A ja tak lubie podrozowac ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Jeśli pies + klatka ważą więcej niż 32 kg. to tylko może lecieć jako cargo.
Tanie linie lotnicze z katowic psa ci nie zabiorą, ponieważ do Belgii lata tylko Wizzair, a oni wogóle zwierząt nie przewożą.
Z Krakowa można przewieźć psa Centralwings, ale oni nie latają do Belgii, najbliżej Belgii masz Amsterdam i Lille.[/QUOTE]
Kasiu, słyszałam, że żadne z tanich linii lotniczych nie latają z psami?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Nie podaje sie wlasnie srodkow uspokajajacych, bo podobno na psy dzialaja ona odwrotnie!!! czytalam o tym w gazecie "Pies" .... I serio, tak chyba jest- bo jak moj kot mial zabieg- to najpierw podano mu cos na uspokojenie- i w pierwszej chwili zaczal atakowac weterynarza, hehehe... jak nigdy :))) ...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dokładnie jak jest z wszystkimi tanimi liniami, ale Centralwings na pewno zabiera małe zwierzęta na pokład.
Co do podawania środków uspakajających, na pewno obsługa lotniska będzie to doradzać (zresztą takie są przepisy). Jeśli środek uspakajający jest odpowiednio dobrany, pies na pewno będzie spokojniejszy. Na pewno nie ma co porównywać zachowania psa u weta i psa zamkniętego w klatce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Jeśli pies ma lecieć w luku bagażowym przeważnie podaje mu się środki uspakajające.[/QUOTE]
[quote name='katik'] Co do podawania środków uspakajających, na pewno obsługa lotniska będzie to doradzać (zresztą takie są przepisy). [/QUOTE]

Rodzaj i dawka środka powinny zostać dobrane przez lekarza prowadzącego psa a jego działanie [U]powinno być przetestowane wczesniej w domu.[/U]
Podanie nieodpowiedniego leku lub nieodpowiedniej dawki może skończyc sie tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eve-linka']Rodzaj i dawka środka powinny zostać dobrane przez lekarza prowadzącego psa a jego działanie [U]powinno być przetestowane wczesniej w domu.[/U]
Podanie nieodpowiedniego leku lub nieodpowiedniej dawki może skończyc sie tragicznie.[/quote]
to chyba oczywiste. Pracownicy lotniska ani linii lotniczych na pewno nie będą podawać psu leków.

Link to comment
Share on other sites

Hej! Przetrwac to przetrwa. Tylko chodzi to, zeby nie przezywal. Mi mi serce peklo, gdybym wiedziala, ze siedze w samolocie a gdzis w bagazowce moja Xena placze. Ona wyje jak ja na 3 minuty prez sklepem zostawiam :( Moze ona jakas dziwna .... Moze inne psy sa lepsze... Ale chyba kazdy psiak nie lubi siedziec w klatce. I w jakiejs nowej dla niego sytuacj. A ladowanie? Czloweik ma cisnienie. A pies? jeu aniak nie peka? hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W samolotach sa osobne luki do przewozu bagazu specjalnego, wiec pies NIE leci luku bagazowym, tylko w tym wlasnie specjalnym i jest tam wentylacja i ogrzewanie:multi: co do tego ze powyzej 32 musi leciec kargo to nie nie slyszalam, dowiadywalam sie ze kargo mojego szczeniaczka wyniesie mnei okolo7000zl i ze pies nie leci tym samym lotem co ja, wiec nie wchodzi w gre. a ten limit kg chyba zalezy od lini, a ze tanie linie biora pieski na poklad to jest pewnik, ale zalezy od przewoznika, my z Henley lecimy icelansexpress to tania linia, no i ta historia z :angryy:centrallwings:angryy: gdzie pies zdechl w klatce :shake: zgodnie z przepisami, tydzien temu bo samolot mial opuznienie [URL]http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article229612/Pies_zdechl_zgodnie_z_przepisami.html[/URL]
zmrozila mi krew zylach, i teraz nie moge spac po nocach bo lecimy niedlugo , aha moja dziewczynka z klatka warzyc bedzie okolo 60 kg :loveu:, juz sie nie moge doczekac zaplacenia 60kg nadbagazu :-o zbankrutuje...ech i jeszce kwarantanna po przylocie , ja jestem klebkiem nerwow a moja sunia nic nie podejrzewajac ciumka sobie kosteczke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...