Jump to content
Dogomania

Sopot 2008r.


marmur

Recommended Posts

Witam dziś ponownie. Moja TZ w tym terminie wybiera się zwiedzać Oslo i martwi sie bidulka kto będzie mnie z Grandem robił zdjęcia na wystawie. W związku z ty mam pytanie? Kto ze znajomych wybiera się na tą wystawę? Czy ktoś życzliwy będzie skłonny zrobić nam parę udanych fotek. Zaznaczam!!!! Grand i jego Pan nie lubią się "focić".
Pozdrawiam Marek.

Link to comment
Share on other sites

stawka na Sopot

Słupsk Kerry Blue Terrier, pies, championów - URSUS CELTIC Gokaiba
Żołędowo Kerry Blue Terrier, pies, otwarta - GERD JUNIOR vom Blauen Chevalier
Kobierzyce Kerry Blue Terrier, suka, championów - Kerrydom COURT GRACIOSA
Riga Kerry Blue Terrier, suka, otwarta - ROSE BALTIC PEARL
Riga Kerry Blue Terrier, suka, championów - REGGAE BALTIC PEARL
Warta Kerry Blue Terrier, pies, otwarta - GRAND IMPRESARIO Dvomaro
Grudziądz Kerry Blue Terrier, pies, otwarta - UMISK CELTIC Go-Ka-Iba
Płock Kerry Blue Terrier, suka, weteranów - LAGUNA Milepork
Płock Kerry Blue Terrier, suka, championów - SAXANA BRAUDAG

:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Czapla jeszcze ogląda polskie morze, to ja wstawię pierwsze wyniki
Grand- wygrał psy, Saxanka wygrała suki i BOB:multi:, Lucynka III BIS Weteran.
Reszta jak wrócą wystawiający, to mam nadzieję że wpiszą, takze swoje spostrzeżenia i odczucia.

Link to comment
Share on other sites

Jakos chetnych brak do napisania relacji:roll: Ja wlasnie dotarlam do kompa, wiec cos stworze.
Zgloszonych bylo 9 kerry i dojechaly wszystkie, a nawet wiecej...
PSY
Kl.otwarta
1. GERD JUNIOR vom Blauen Chevalier - lokata 2
2. GRAND IMPRESARIO Dvomaro - lok.1 CACIB
3. UMISK CELTIC Go-Ka-Iba - lok.3
Kl.championow
1. URSUS CELTIC Go-Ka-Iba - 1 dosk.
SUKI
Kl.otwarta
1. ROSE BALTIC PEARL
Kl.championow
1. Kerrydom COURT GRACIOSA - lok.3
2. REGGAE BALTIC PEARL - lok.2
3. SAXANA BRAUDAG - 1 dosk. CWC,CACIB,BOB:loveu:
Kl.weteranow
1. LAGUNA Milepork - 1 dosk. III BIS Weteran:loveu:
Niestety nie znam przyznanych ocen, wszyscy skrzetnie pochowali teczki;) Suczka z kl.otwartej nie wychodzila na porownanie o NDSwR, wiec wnioskuje, ze chyba nie dostala doskonalej:roll:
Co do oceny moich dziewczyn - jestem bardzo zadowolona z sedziowania, bo sedzia dostrzegl w nich ich najwieksze zalety - rozplywal sie nad piekna glowa Sasanki, tlumaczyl asystentowi na niej jak oceniac glowe i na co nalezy zwracac uwage. U Lucyny powalil go jej temperament, strasznie rozbawila sedziego:lol:, a jak powiedzialam, ze ma 10 lat to zrobil wielkie oczy:crazyeye:
Fotek niestety nie mam - zaspalam...a aparat mialam wlozyc rano, ale w pospiechu i panice po prostu o nim zapomnialam:oops: Jednak i tak pewnie nic by z robienia fot nie wyszlo - sama z 2 psami, to raczej malo realne:shake:
Panie Ursusa chyba cos pstrykaly, wiec moze wstawia.
No i to tak z grubsza tyle, jak cos chcecie wiedziec, to pytajcie:p

Link to comment
Share on other sites

Na samym początku gratuluję wszystkim, bez wyjątku, szczególnie mocno moje serce bije do Saxanki, ale mam nadzieję że Was to nie dziwi, ucałowania już myślę Czapla dokonała i to pewnie nie raz. Marek- również wielkie indywidualne gratulacje.
Ehhhh, ja się sędziemu nie dziwię, Saxanka ma piękną głowę, powiem nawet że tak piękną jak moja Qu, no ale te braudagowe panienki tak mają:evil_lol:, a dlaczego reszta uczestników ucichła?, ludziska cieszyc sie cudzym szczęściem , gratulować i podziwiać- naprawdę jest kogo- Saxanka to piękna suczka, Grand piękny pies, więc co jest?????poza tym, moze ktoś jakeiś opisy wstawi, może opowie swoje odczucia...

Link to comment
Share on other sites

Wywołany do tablicy tłumaczę się. Wczoraj napisałem długi opisujący wystawę i uczestników post ale ponownie zginął w sieci. To jest próbny. Czy pojawi się. Jestem otwarty na relacje ale coś się dzieje z maszyną Dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

Oj Zebra nie czytasz dokładnie. Pierwszy pogratulowałem zwycięzcom. Opisy znam Grandzia, Ursusa i Umiska. Wszystkie ładne. Myślę, że właściciele wstawią na Forum. Strzyżenie ma fotki tylko u nich problem po wichurach z netem:comp26:. A co to się porobiło z klasą championów w sukach?:flaming:
A nagrodę Fair Play należy się właścicielce Ursusa. Pięknie pomogła przygotować konkurenta. To się ceni:klacz::klacz::klacz:.
Jeszcze raz gratuluję wygranym i przegranym:knajpa:

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie. Wczoraj napisałem długi post z opisaniem wystawy ale poszybował w nieznane w sieci.Dziś spróbuje go powtórzyć.
Po wystawie w Legnicy gdzie uczestniczyłem 2 tygodnie wstecz w Sopocie powiało Europą. Byłem tu po raz pierwszy na wystawie i w/g mnie wszystko było OK. Możliwość zaparkowania na terenach torów w cieniu drzew, czytelna informacja o planie ringów. Ringi obszerne i usytuowane wśród hyrd co powodowało pewną intymność i brak natłoku zdarzeń. Obsługa ringów sprawna, dorosła do wydarzeń. Ring XII na którym oceniane były kerry bardzo obszerny i psy mogły się wykazać w ruchu.
Jak napisała Czapla stawka pojawiła się w komplecie. Można było zauważyć pewne napięcie i emocje zarówno wśród wystawiających jak i wystawianych. Niektórym z powodu stresu puszczały nerwy i nie obyło się bez drobnych awantur. Grand pograndził z Ursusem o kiełbasę obecną w dłoni jego przewodnika.Ale po chwili było po sprzeczce.
Oceny naszych psów miały rozpocząć się o 11 20 ale było niewielkie spóźnienie i rozpoczęło się w samo południe.
No i poszła bomba w górę.
Pierwsze oceniane psy w klasie otwartej. Stawka trzech psów z dobrego rocznika 2006. Zwycięski zszedł Grand.Następnie oceniany Ursus.
Porównanie psów i ponownie Grand pierwszy na celowniku. Ocen pań nie śledziłem bo musiałem być luzakiem Granda.Opisała je Czapla.
Porównanie o BOB odbyło z trójki gdyż Ursus mimo nawoływań Czapli gdzieś się zapodział razem ze swoją panią. Oczywiście zwyciężyła najlepiej przygotowana do występu i dysponowana Saxana Braudag. Wielkie brawa !!!!
Pan Jungblut szczegółowo oglądał psy. U Granda sprawdzał czy nie było chirurgicznej interwencji uszu. Długo oceniał zgryz.
Zamieszczę uzasadnienie oceny Granda.
2- letni harmonijnie zbudowany pies, dobra wielkość, bardzo ładna głowa, uszy i oko. Masywny grzbiet.Dobrze osadzony ogon. Bardzo dobre kątowanie kończyn. Dobra struktura i kolor włosa.Płynny ruch.
Chciąlbym tu podziękowąc żonie Kerrego za ostateczne przygotowanie Granda przed wystawą. A samego Kerrego powitać w gronie "bioder".
Nie martw się i wracaj. Znam dobrych ortopedów.Pozdrawiam.
To tyle z obrazków z wystawy. Do zobaczenia na następnych. Marek.
PS. Zdjęć nie mam z powodu wymienionego w pierwszym poście.

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba- szczera prawda, pierwszy pogratulowałeś:lol:, ale zawsze można jeszcze raz;) Tak ogólnie, to ja bardzo uczestnikom zazdroszczę tej wystawy, tyle kerraków, prawie jak w Koszycach, i do tego prawie wszystkie znajome, można było porozmawiać i pocieszyć sie towarzystwiem takich samych zachwyconych naszą rasą ludzi:lol:.
Więc teraz grzecznie czekamy na opisy, i na zdjecia Kasi od Ursusa- również wielkie ukłony za pomoc Markowi w przygotowaniu Granda.
Gokaiba, a oco chodzi z tymi sukami w klasie championó, bo ja nie rozumiem, dla mnie Saxanka z tej stwaki była najładniejsza, więc wygrała , chyba że znowu czegoś niedoczytałam i dlatego nie rozumiem Twojego pytania.

Link to comment
Share on other sites

Zebra, napisałem Tobie na pocztę i wszystko zrozumiesz.
Takie wystawy sa fajne. W Mittenwalde też warunki były super, gdyby nie matka natura z 34 stopniowym upałem.
Czapla, uszy UPI ( nie były klejone) Pani Wurgasch oglądała z pięć minut szukając śladu po skapelu. Widocznie chirurgia plastyczna jest tam na porządku dziennym i dlatego tak wnikliwie sprawdzają to co u nich jest już normą. Jedna z sędzin po wystawie napisała mi, że mając tak wysokiej klasy sukę operowała by jej ogon. Ale ja tym się nie martwię, jak nie jest bardzo podniecona, to zaczyna prostować ogonek i może być jak u Tytusa. Zaczął go nosić bardzo ładnie.
A tak nawiązując do opisu Marmura. Wystawy ze względu na zdrowie piesków, powinny być zorganizowane na takim terenie, żeby było bezpiecznie, luźno i była możliwość zabezpieczenia przed słońcem. Wystawy w nieckach stadionu są nieporozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba- wszytsko rozumiem i zgadzam sie z tą panią z Niemiec:lol:, choć nie ucałuję twojej córki, ale wiesz o czym mówię. Zapytałam dlatego, ze można było odnieść wrazenie, ze coś było nie tak z tymi sukami, ja tam nie byłam, ale z relacji Czapli wynika, ze wszystko było jak trzeba, choć pewnie zagraniczna wystawczyni był nieco zaskoczona werdyktem, ale widać tak jest, jak ktoś przyjeżdża do Polski i nie widząc naszych psów, zakłada, ze u nas łątwo złapać cACIB-a, to moze się pomylić, ja miałam taką sytuacje ostatnio w Łodzi, pani od konkurentki była mocno zdziwiona z ejej sunia , pięknie przygotowana, przegrała z moją marniutką Qu, ale mimo ze czasem tu piszecie że psy powinno sie oglądać poza ringiem, to ja powiem, ze mnie już kilkakrotnie zdarzyło sie zobaczyć wyraz ogromnego zdziwienia w oczach konkurencji, kiedy to moja milutka i spokojniutka Qu po wejściu na ring zamieniała się w piekną i pełną gracji i wdzięku przedstawicielkę swojej rasy. choć przyznam, ze ja ją poza ringiem też kocham, szczególnie za tą grację i dumę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zebra, sama napisałaś, że jakość naszych kerry nie odbiega od najlepszych. Dlatego też, Pani Sonnenshein jak zobaczyła moje pieski postanowiła się podzielić w Niemczech swoimi spostrzeżeniami i zamieściła je na swojej stronie. Nie oznacza to, że moje są najlepsze. Ogólnie w Polsce poziom kerry jest bardzo dobry. Nam tylko do szczęścia trochę brakuje profesjonalnego handlingu(szczególnie u mnie od momentu jak Kasia wyjechała):oops:. Ale to moja opinia.

Link to comment
Share on other sites

Witam po dłuższej przerwie .Własnie wczoraj naprawili mi neta ,ale znowu nie miałam czasu napisać.Jeśli chodzi o wystawe sopocka to dla mnie jak co roku bez zmian.Nigdy jeszcze nie była dla nas fartowna.Wstwiam opis Ursusa-2 letni pies bardzo ładnie zbudowany.Bardzo ładna głowa,ucho i oko.Dobra linia szyi ,grzbietu.Dobrze kątowany przod i tył. Dobra struktura włosa . Idealnie wystrzyżony. Zdjęcia wstawi Kerry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...