Jump to content
Dogomania

gdy amstaff zaatakuje


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]casia ....świnta racja ;)[/B][/COLOR][/FONT][/quote]


tylko dlaczego mocherki wyzywaja nas od kur** itp. kiedy pakujemy psiaki do auta i jedziemy 300km z nimi zeby oddały krew dla potrzebujacych psiuli,dlaczego sąsiedzi obok z 3 malutkich dzieci ubóstwiają nasze zwierzaki bo takie fajne miłe i ułożone a przeciez to "TE" psy...

chyba jeszcze sporo wody upłynie zanim nasze społeczeństwo(w tym dogomaniacy) zaczną patrzec normalnie na nasze zwierza :shake:

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam tak , tłumaczę , będę tłumaczyć .... bo nienawidzę bzdur.Wkładanie wszystkich psów w jeden wór ... czy jak znam 3 lessi , z czego 1 jest agresywny , to mam napisać że 1/3 populacji lessi to agresywne dekle ?
Oooo , czy jak widziałam jak dog arlekin , rozszarpuje rękę swojemu panu , za to że pan go skarcił za rzucenie się na psa .... mam napisać ,że wszystkie dogi arlekiny to agresywne do swoich właścicieli psów ?


i już produkowałam się w nie jednym wątku , TTB nie dla idioty.
Jestem dumna ,że mam moje świnki , przykładne świnki .. i pękam z dumy jak przeciętnemu kowalskiemu , który czyta fakty , szczena na pola leci , gdy napotka moje psy.
i kocham to zdziwienie :multi:
łooooo jakie one miłe i łoooo nie gryzą , łooooo głaskać się lubią , łooooo bawią się łóooo i piłkę przynoszą , łoooooo 3 TTB i żrą z jednej michy łooooooo
a w w telewizorze pani mówiła , że łone to tylko zabijac umieją :evilbat:

aczkolwiek jak taki łoooo , zaczya się nakręcać na posiadanie TTB opowiadam co znaczy łóoooo TTB sam w domu :evil_lol: zdaje egzamin :kciuki:
czym mniej kretynów będzie miało te psy , tym lepiej dla nich .... znaczy psów.

Link to comment
Share on other sites

a jakie wilekie łoooooooooo jest kiedy cała nasza czwórka lata z jednym kijem w mordzie albo kiedy wtulone w siebie śpia jedna na drugiej(same suki mamy) i jakos żadna nie chce sie zjeść-picie z jednego wiadra czy żucie śmierdziuchów dupa w dupe bez jakiegokolwiek sprzeciwu...

kretyną mówimy zdecydowanie NIE!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Miałam różne zestawienia psów , powiem jedno ..gdy mam same świniowate .. zupełnie nie muszę zwracać uwagi na to co robią , jak się bawią .. one wszystko robią razem ... mogę powiedzieć , że są nierozłączne .. czy mają kość czy zabawkę , czy się bawimy , przytulamy , ciągamy .. zawsze są zgodne ....NIGDY się nie pogryzły NIGDY
owszem , pogoni jedno drugiego , jak ktore przegnie .. ale bez krwawo i bez obrzydliwych emocji.
Potrafią się ciągać 3 cm patyczkiem , oko w oko , dotykając niemal zębami ... mało karmią się smieciami ... jedno drugiemu na siłę coś do pyska wkłada ... by się ciągał.

Między 3 dorosłymi TTB , grasuje od 3 tygodni 11 tygodniowe TTB
i dziś jechało za staffikiem , trzymała zębami go za jądra .... NIC jej nie zrobil NIC.Nawet nie skarcił .... wydał jak na staffika przystało z siebie stafficzy dźwięk :evil_lol:
pomijam wisznienie na uszach , ogonie , faflach .....
to małe tez z nimi je , bawi sie , śpi , gania , gryzie ich obrzydliwie ...
juz tez pisałam , moje świniowate , bawią się brutalnie ..... jednak mimo wszystko małe ok 6 kilowe szczenie , bawi się z nimi , włazi między nich jak się tłuką w zabawie ... i nawet raz nie pisnęła ...

Znam dużo TTB , bardzo dużo .. mam głupi zwyczaj zaczepiać te psy na ulicy ... by pogłaskać i pogadać z właścicielem ...

Już też pisałam , z racjo wykonywanej pracy , odwiedzam różnych ludzi w domu .. nie nie jestem ani akwizytorem ani listonoszem :diabloti:
są różne psy .. w tym TTB ...
dziś byłam u kobiety .. nie powiem jakiego miała psa , by nie było tu wojny .... nie był to TTB .. ale równie "niewinna" popularna rasa .... pani mi powiedziała , że psa schowa , bo jest nieobliczalny do ludzi ....
Byłam w domu z TTB, pani zapytała czy się nie boję , mówię NIE ... pies mnie wylizał , siedział na kolanach , tęsknie patrzył jak odchodziłam

ale wiem , że są i te złe TTB w nieodpowiedzialnych rękach !!! wiem to , zdaje sobię sprawę , sama takich piętnowałam , dziwniłam na policję !!

Link to comment
Share on other sites

[quote]bycie kulturalnym i czytanie ze zrozumieniem nie boli.... wiec nie dopisuj sobei w nawiasiku czegoc czego nie napisalam rozumiemy sie ? :razz:[/quote]Na to wychodzi... Z tego co piszesz tylko jedna osoba dołożyła sobie tego nieziemskiego trudu, żeby wybrać odpowiedniego psa...

To, że mój pies jest agresywny w stosunku do innych oznacza, że ma "gen zabijania"? :) Przypominam, że to ttb nie jest.

[quote]fakt masz raceje, ale mnei przeraza , ze istnieje rasa ktorej czest wystarczy jeden incydent i pies staje sie zagrozeniem dla innych czworonogow... ( nie wspominajac juz o calej gamie tak wspanialych zachowan jak nierespektowaniecsow, atak bez ostzezenia... po prostu nei sa to cechy ktore cenie w psach wiec nie kupie i nie polece nikomu ttb...)[/quote]
Nie przesadzaj, mojego psa BEZ OSTRZEŻENIA zaatakowało kilka ONków (atak przeważnie od tyłu-tchórze :p), co jakiś czas spotykam się z agresywnymi Labradorami (jeden do pewnego czasu leciał z zębami jak tylko zobaczył mojego psa), a i jeszcze zawzięty Sznaucer średni :p Jeszcze był Posokowiec kamikaze, który bez ostrzeżenia wystrzelił do mojego psa, Husky... Mieszaniec ONka, który przechodząc obok Nera po prostu się na niego rzucił i zaczął rzucać jak szmatą, pomimo CSów szczeniaka (Nero miał wtedy 6 miesięcy).
Ah... jeszcze na osiedlu Doberman zagryzł Husky - też nie reagował na CSy, a właściciele nie mogli oderwać wpienionego Dobka.
Jest 1 ttb (a przynajmniej jego karykatura - pies w typie), który rzuca się na wszystko co chodzi. Wcale mnie to nie dziwi, bo pies był od samego początku izolowany, bo właściciele chwalili się, że to ttb. A że wyrosło coś.. mniej więcej przypominające rasę, odddali dziadkom.

Link to comment
Share on other sites

Alicja- chodzilo mi o osoby ktore nie posiadaly i nie planuja posiadania ttb wiec czytaj ze zrozumieniem
Vectra- ja swoja opinie wyksztalcam na temat tego co WIDZE, nie tego co czytam, wiec jelsi widze ze kurna jeden, ktorego znam dobrze, jest normalny, to daje mi to do myslenia ( napisalam rowniez ze JESLi sie to zmieni to byc moze moja opinia ulegnie zmianie, tego neiwiem)
Dinka czy jak ci tam- chodzi o to ze tylko do tego jednego zostala zatrudniona osoba ktora zajela sie wybraniem hodowli, oraz szczeniaka z miotu (moze wiec zle sie wyrazilam piszac ze "specjalnie", poniewaz 'reszta" nie brala byle czego na zasadzie pierwszy lepszy i neiwazne jacy rodzice i hodowla)
tak wiec jeslinadal bede napotykac na swojej drodze ( a wlasciwie swojej drodze z moim psem) ttb ktore sa agresywne to nadal moja opinia o nich sie nie zmieni, tyle w temacie

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']Alicja- chodzilo mi o osoby ktore nie posiadaly i nie planuja posiadania ttb wiec czytaj ze zrozumieniem
[/quote]


[FONT=Arial][COLOR=Red][B]aaaaa to tacy mają większą wiedzę o TTB aniżeli posiadacze TTB którzy POZNALI też INNE rasy ....noooo budujące to budujące ...... a w przeciwieństwie do Ciebie mam jednak i większą wiedze i większe doświadczenie w znajomosci psów różnych ras [/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Alicja- twoj post podchodzi juz pod osobiste wycieczki co jak wiadomo na tym ( a takze pewnei wszysstkich) forum internetowym nie jest tolerowane wiec mile go zignoruje ;)

na zakonczenie mojej obecnosci w tym temacie . tak tak cieszcie sie :cool3: juz tu pewnie nie wroce jako ze napisalam wszystko co chcialam i wlasciwie mam dododania jedynei taka dygresje:

neiwiem jak wy ale wydaje mi sie ze w tej rasie ( zapewne tez w paru innych ale poniewaz temat topicu zobowiazuje do pisania na tenze wiec nie robie ot) istnieje problem agresji do psow. i dlatego nei rozumiem dlaczego wy milosnicy uwazacie ze tej kwestii nie ma. rozumiem ze istnieja napewno osobniki lagodne ( ja takch nei spotkalam za wyjatkiem jednego, o czym juz tutuaj zdazylam napisac, choc mam nadzieje ze spotkam ich wiecej) ale nie zmienia to faktu zeproblem jets, inie ukrywam rowniez tego ze nalezaloby sie tym jakos zajac. kolejny raz powtarzajac czy to prze przeprowadzanie testow psychicznych dla wlascicieli (z prawdziwego zdarzenia testow oczywiscie a nie takich zaplacisz i masz) oraz testy psow oczywiscie( to powinno byc wprowadzone rowniez w paru innych rasach ale jako ze ztemat tyczy ttb to przy nim pozostane. chodzi tylko o to ze nie ze czepiam sie ttb a inne psy sa swiete). tak wiec uwazam ze nalezaloby sie zastanowic nad hodowla wlasnie w tym sensie, ze albo takie rozwiazanie albo totalny zakaz. nie wsppominajac juz o likwidacji pseudottb ( w sensie obowiazkowa sterylizacja)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]shangri_la[/B], problem agresji wobec psów jest chyba podobny jak w przypadku innych psów rasowych, a także i nierasowców, na tyle pewnych siebie i popędliwych by chcieć dominować, a także na tyle silnych by tę chęć skutecznie wprowadzić w życie.
Prawdziwy problem - jeśli już o problemie mówić - może tkwić w możliwościach. Agresywny ratlerek będzie wzbudzać co najwyżej irytację, agresywny bandog albo pitbull może wzbudzać uzasadnioną obawę. Tu tkwi różnica.

Jest jeszcze jedna różnica, o której do tej pory nie wspomniano. TTB zwykle lubią bawić się w pozorowane walki, i można by tak ironicznie powiedzieć, że jeśli dwa TTB się gryzły i nie lała się krew strumieniami to znaczy, że się po prostu bawiły... Psy tych ras bawią się nieraz bardzo dziko i gwałtownie, wydając przy tym iście diabelskie odgłosy, co nie zmienia faktu że one faktycznie się bawią... :p Inna rzecz, że obcy pies może nie poznać się na dowcipie i zacznie się robić nieprzyjemnie...

Oceniając nasze psy patrzysz trochę tak, że szklanka jest do połowy pusta... Doceń także i to że TTB oprócz pewnych cech które nie każdemu odpowiadają, maja z reguły ciepły, przyjazny kontakt z ludźmi, są wesołe, przyjacielskie i kochają się bawić z ludźmi - i to nie tylko ze swoimi właścicielami. Nie są nieufne i nie doszukują się bez powodu złych intencji w obcych... Szczerze powiem, że mam większe zaufanie do obcego TTB niż np. do jakiegokolwiek owczarka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_dingo_'][B]shangri_la[/B], problem agresji wobec psów jest chyba podobny jak w przypadku innych psów rasowych, a także i nierasowców, na tyle pewnych siebie i popędliwych by chcieć dominować, a także na tyle silnych by tę chęć skutecznie wprowadzić w życie.
Prawdziwy problem - jeśli już o problemie mówić - może tkwić w możliwościach. Agresywny ratlerek będzie wzbudzać co najwyżej irytację, agresywny bandog albo pitbull może wzbudzać uzasadnioną obawę. Tu tkwi różnica.[/quote]
wiem o tym wlasnie i dlatego biore udzial w dyskusji ;)

[quote]Jest jeszcze jedna różnica, o której do tej pory nie wspomniano. TTB zwykle lubią bawić się w pozorowane walki, i można by tak ironicznie powiedzieć, że jeśli dwa TTB się gryzły i nie lała się krew strumieniami to znaczy, że się po prostu bawiły... Psy tych ras bawią się nieraz bardzo dziko i gwałtownie, wydając przy tym iście diabelskie odgłosy, co nie zmienia faktu że one faktycznie się bawią... :p Inna rzecz, że obcy pies może nie poznać się na dowcipie i zacznie się robić nieprzyjemnie...[/quote]wiem jak sie bawia dlatego nei pozwalam sie bawic tak moim psem ;)

[quote]Oceniając nasze psy patrzysz trochę tak, że szklanka jest do połowy pusta... Doceń także i to że TTB oprócz pewnych cech które nie każdemu odpowiadają, maja z reguły ciepły, przyjazny kontakt z ludźmi, są wesołe, przyjacielskie i kochają się bawić z ludźmi - i to nie tylko ze swoimi właścicielami. Nie są nieufne i nie doszukują się bez powodu złych intencji w obcych... Szczerze powiem, że mam większe zaufanie do obcego TTB niż np. do jakiegokolwiek owczarka...[/quote]ale ja nigdzie nie napisalam ze doludzi sa zle , be, fuj. podoba mis ie to ( choc oberwanie z czachy w szczene raz skutecznie nauczylo mnie uwazac przy przywitaniach a od wielu psow tak przypadkiem mi sie dostalo ale gwiazdy zobaczylam tylko przy amstaffie :eviltong: )tyle ze "ciemna strona mocy" dla mnie przewaza niesttey. ja wrecz lubie miziac swinioki bo niesamowicie sie przy tym ciesza, ale nie lubie ich kontaktow z moim psem. mam nadzieje ze tym razem pisze jasno
a mialam sie juz nei udzielac...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]shangri_la , [/B]ja też nie bardzo lubię kontaktów moich świń z obcymi psami ... powód , to nie agresja moich psów ... przeciwnie ... a nie muszę pisać , że niestety jeśli doszło by do starcia , moje psy mają przewagę ....
i zgadzam się z tym co napisał Dingo , chodzi o zabawy .... miałam różne konfiguracje rasowe psie z TTB .. i owszem TTB bawią się inaczej ... w zabawie nawet jak wygląda że za chwilę się rozszarpią , to to nadal jest zabawa , charczenie , warczenie , pokaz zębów ... przewracanie się , ciąganie po ziemi ..
Inne rasy psów , takie coś odbierają jako agresję ...

Ja się produkowałam już kilkanaście razy o TTB na innym wątku ...
I nie jest tak , że właściciele ci normalni nie widzą problemu agresywnych TTB ... bo to jest nasza zmora , bo przed debili pchają nas do jednego wora z nimi ...
Nie tylko TTB są agresywne do psów NIESTETY , nie są przodownikami tej agresji którą się spotyka na ulicach .. jedyne z czym się z Tobą zgodzę , to fakt TTB są silniejsze niż przecietny pies o tej samej wadze , ale nie są też niezniszczalne ...
Dużo częściej spotykam agresywne ONki , dobki , labki ... niż TTB ...
tak akurat jest tam gdzie jak się poruszam ;)
Dlatego od kiedy mieszkam na wsi , staram się aby jak najżadziej moje psy bywały w wielkim mieście ... by nie były atakowane ... bo ja lubię łagodne zwierzęta , psy które bawią się , są beztroskie , wesołe i pozytywnie nastawione do świata.

[B]shangri_la , [/B]masz prawo się bać , ja też się boję .... bo u nas w kraju agresja to moda.
Ja nie chcę by moje psy były napadane , gryzione ....

zdecydowanie zawsze głaszcze wszelkie świniowate , raz czy dwa trafił się agresor .. ale to na setki !!!! kilka setek ...
przy tej samej liczebności .. raz udało mi się pogłaskać ONka .... reszta chciała mnie zeżreć ....

I nie że mam coś do ONków , ja rozumiem dlaczego te psy są takie jakie być nie powinny.

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę się w dyskusję.

Gustuję w psach zupełnie innego typu niż TTB. Po prostu one nie podobają mi się wizualnie, jak i nie mają szukam u psów ich cech usposobienia.
Mimo iż nie raz miałam nieprzyjemne starcie z przedstawicielem tej rasy (relacja pies - pies, rzecz jasna) to nigdy, przenigdy nie pomyślałabym o tych rasach jako o 'złych' i nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, żeby ową rasę zlikwidować. Nie rozumiem jak można tak pisać o psach, które są ukochanymi stworzeniami swoich właścicieli i część z nich nigdy nie zrobiła nikomu krzywdy. Uważam, że pies nabywa agresywne zachowanie dopiero wtedy, gdy nieodpowiedzialny właściciel nie umie zapewnić mu odpowiedniej opieki. TTB mają silne szczęki i dlatego potrafią zrobić większą krzywdę niż np. Beagle, mimo że atak będzie podobny. Może dlatego niepoinformowani ludzie uważają, że są to psy ‘do zabijania’?
Zgadzam się jednak z faktem, że TTB przez swój dominujący charakter i dobre warunki bywają niebezpieczne.




Ot, moje zdanie na ten temat ;)
Pozdrawiam gorąco

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mimo iż nie raz miałam nieprzyjemne starcie z przedstawicielem tej rasy (relacja pies - pies, rzecz jasna) to nigdy, przenigdy nie pomyślałabym o tych rasach jako o 'złych' i nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, żeby ową rasę zlikwidować[/quote]
Dokładnie. Ostatnio na mojego psa rzucił się.... jamnik. Kiro ma rozcięte pod okiem, a jamnik uszedł bez najmniejszego szwanku, bo mój pies raz, że nie zajarzył o co kaman, to dwa probował się ulotnić jak najszybciej.
To, że ten jeden jamnik najchętniej by mi psa zjadł nie znaczy, ze cała rasa jest zła..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[I]Przeczyłam starannie calutki wątek... I robię takie :crazyeye: Dosłownie takie oczy :crazyeye: Sama mam amstaffkę (która dołączyła do mojej rodziny gdy miała zaledwie 5 tygodni... Dodatkowo mam 2 mieszańce i 5 pekińczyków (żeby wyżej postawić poprzeczkę dodam,że Pekiny co poniektóre dołączyły, gdy Kora była dorosła... Przy czym Pekiny też dorosłe, bo to "odratowane biedule" niejednokrotnie wykazujące <początkowo> agresję wobec większego psa...)
I jak tak teraz sobie myślę... To z tego wszystkiego wychodzi, że te moje Pekiny i Mieszańce to chyba 'mięso armatnie' dla mojej Kory...
A teraz poważnie... Miałam kiedyś na tymczasie szczeniaczka. To Kora ( nie nie zagryzła Go :diabloti: ) tylko dostała mleka i opiekowała się Nim jak swoim szczeniakiem...
Nie rozumie jak można mieć takie podejście do tej rasy... Osoby wypowiadające się na tym wątku w sposób co najmniej dziwny (krótko mówiąc "wyeliminować" wszystkie psy tej rasy) to widać faktycznie mają zerową wiedzę na temat tej rasy... Albo ogólnie zerową wiedzę na temat psów... Ponieważ idąc tropem Ich myślenia nie powinniśmy wychodzić z domu.. Ponieważ codziennie słyszymy o morderstwach, uprowadzeniach, gwałtach... Więc generalnie ludzie są źli...
Zresztą nie będę się rozpisywać, bo co poniektórzy i tak nie zrozumieją...
A tak na koniec to zerknijcie tutaj:[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/amstaffka-z-poderznietym-gardlem-do-czego-jeszcze-zdolny-jest-czlowiek-117872/[/url]
To zapewne sama sobie zrobiła... Bo przecież to agresywna rasa...
Albo tu:[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/suka-czy-maciora-pitbullowa-ofiara-rozmnazacza-po-sterylce-blaga-o-dom-121971/[/url]
To też sama sobie zrobiła... Przecież człowiek w tym paluchów nie moczył...
itd...
itp...
Pozdrawiam
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']
jak mozescie to w domu trzymac:mad::loveu::eviltong:

[/quote]
nie mam pojęcia :niewiem:
ja bym przez próg nie wpuściła :shake: brzydkie to to takie , żreć chce i może zagryźć :diabloti: oo i pewno w łóżku się rozpychają !! widać po oczach , że one z tych :mad: i pod kołdrą pewno to to śpi .. no ale z taką obrzydliwą mordą , to tylko pod kołdrą , by ludzi w nocy nie straszyć :loveu:

Klaudus__ , a te twoje pekińczyki , to takie płaskie pyszczki mają , bo pewno walą o ścianę jak przed mordercą uciekają co ? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Klaudus__ , a te twoje pekińczyki , to takie płaskie pyszczki mają , bo pewno walą o ścianę jak przed mordercą uciekają co ? :evil_lol:[/quote]
[I]
:roll: Rozszyfrowałaś zagadnienie ich wyglądu... A tak wracając do tej siejącej wśród ludzi zniszczenie rasy... To ja nie jednokrotnie musiałam się za moją Korę pożądnie wstydzić :mad: Jako,że należę do grupy ludzi, którzy trzymają w łóżku - upss przepraszam w domu :evil_lol: te psy do walk (że nie wspomne, że kiedyś ten pies mnie pożre... Już oswoiłam się z tą myślą...:evil_lol:) zakupiłam Jej obrożę godną psa mordercy :eviltong: taką grubą z ćwiekami :crazyeye: założyłam i Brat trzymiąc Korę na smyczy idzie z Nią do weta... Dochodzi do nich facet, który jak było widać ogląda TV :lol:, bo im bliżej był tym bardziej trzymał się kraju chodnika... Gdy już doszło do mijania... Pach! Wstyd na całej lini ! Moja Kora merda ogonem i kładzie się pokazując kolesiowi "brzuszek" :mad:[/I]

Link to comment
Share on other sites

[I]Dosłownie brak słów. Każdy węszy sensacjii z bullowatym w roli głównej...
Natomiast artykuły typu " Wywleczona z jaskini wraz z człowiekiem agresja ponownie daje o sobie znać... Kobieta chwyciła suczkę rasy amstaff i poderżnęła Jej gardło [...] " można spotkać tylko na dogomanii dlatego ta ciemna rasa ludzka czytająca tylko i wyłącznie jakieś 'brukowe' gazety ma bardzo zawężony pogląd na świat.
Niejednokrotnie idąc z moją Korą słyszę komentarze typu "to ten pies do walk" " O! Pies morderca" Normalnie mózgiem szarpie :mad:
Natomiast raz idąc z pekinem na smyczy pewien Pan mówi "Oooo jaki słodki piesek :loveu: po czym się schyla i tu :crazyeye:" bo słodki piesek nie miał ochoty się głaskać i ząbki pokazał :evil_lol: I teraz mam dylemat... Czy aby mój amstaff w tym towarzystwie nie jest zagrożony? heheh :evil_lol:[/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...