Jump to content
Dogomania

Pazury - obcinanie


GameBoy

Recommended Posts

[quote name='PATIszon']Wow, to musi byc fascynujace przezycie dla psa......:roll:[/quote]
? Jakos wszystkie psy ktore byly tym robione nie narzekaly, i nie darly mordek. tylko moja mala sie darla, ona nawet przy zastrzyku drze sie jakby jej kawal skory wyrywano...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mojej Czice muszę obcinać na oko. Ale ona mi w tym pomaga, bo jeśli dotknę ją cążkami 'za wysoko' na pazurze, to delikatnie szarpie łapą. Obcinam jej tak żeby pazury dotykały podłoża ale nie zniekształcały ułożenia stopy kiedy stoi, chyba że wcześniej zacznie się wyrywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']i myślisz że np. mój dog, ma taką samą długość paznokcia jak twój pudel ?[/quote]

ma grubsze ale uwazam ze powinien na dlugosc miec podobnie ..

a ktos kto wazy 100 kg ma inna dlugosc paznokcia niz ktos kto wazy 50...?
niewiem..

obcina sie tak zeby nie dotykaly ziemi ? czy maja dotykac? ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ma grubsze ale uwazam ze powinien na dlugosc miec podobnie ..

a ktos kto wazy 100 kg ma inna dlugosc paznokcia niz ktos kto wazy 50...?
niewiem..

obcina sie tak zeby nie dotykaly ziemi ? czy maja dotykac? ..[/quote]

Ale dog i pudel roznia sie chyba rowniez wzrostem, nie tylko waga :evil_lol:

Poza tym kazdy pies ma inna dlugosc miazgi, nie da sie podac jednej obowiazujacej dlugosci.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ma grubsze ale uwazam ze powinien na dlugosc miec podobnie ..

a ktos kto wazy 100 kg ma inna dlugosc paznokcia niz ktos kto wazy 50...?
niewiem..

obcina sie tak zeby nie dotykaly ziemi ? czy maja dotykac? ..[/quote]

Generalnie ja obcinam najkrocej jak sie da :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ma grubsze ale uwazam ze powinien na dlugosc miec podobnie ..

a ktos kto wazy 100 kg ma inna dlugosc paznokcia niz ktos kto wazy 50...?
niewiem..

obcina sie tak zeby nie dotykaly ziemi ? czy maja dotykac? ..[/quote]
No to jeżeli uważasz, że np. york i dog niemiecki mają mieć tę samą długość pazura, to dobrze, że nie masz doga... (żart - bez urazy):evil_lol:
Ja mojemu na szczęście nie muszę obcinać (co najwyżej pojedyncze sztuki raz na kilka miesięcy), ale gdybym musiała, to obcinała bym tak, aby lekko pazury stykały się z podłożem.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoim 2 pieskom sama obcinam:) Mam pudelka miniaturke i mieszanca wielkosci ONa. U Małej jest łatwiej faktycznie bo ma miałe pazurki a u wiekszego są kolorowe. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się za bardzo obciąć. Przy czarnych patrze od spodu i jak sie przyjrzeć dobrze to też można wypatrzeć odpowiednią długośc. A mam takie fajne nożyczki z ustawianą blokadą na długoość, więc nawet jak pies szarpnie nie ma możliwości obcięcia za dużo. Poza tym wolę obciąć 2 razy jednego pazura po małym kawałku (jak nie jestem pewna) niż raz za dużo. Małej trzeba częściej obcinać bo ona "delikatnie" stąpa po ziemi i nawet latająć po chodniku nie ściera pazurków. A u psiaka to tylko kciuki i czasem pojedyńcze pazurki w przednich łapkach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Ale dog i pudel roznia sie chyba rowniez wzrostem, nie tylko waga :evil_lol:

Poza tym kazdy pies ma inna dlugosc miazgi, nie da sie podac jednej obowiazujacej dlugosci.:shake:[/quote]

oj tam co to jest te kilka centymetrow :diabloti: :eviltong:

poszlam do weta i on obcial ;)

Link to comment
Share on other sites

jak ma się watpliwości to najlepiej iść do weta choć na moje oni to robia wg doświadczenia :P podpatrzec i już :p a z tym piłowaniem (mówie o tym sprzecie) ...masakra! Jak można do "pierwszej kropli" to na pewno boli niemiłosiernie!Spróbójcie sobie tak zrobić!
Widzialam kiedys w jakiejs psiej gazecie obcążki które maja zielone i czerwone(jak za wysoko) swiatełko...cieakwe czy to działa... właśnie chce kupić jakies dobre cążki bo moje sa juz tępe i pazurki sie rozdwajają
...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem czy działa i w jaki sposób taki mechanizm jest zrobiony ;) Ja za swoje dałam koło 30 złotych a są super, naprawdę jestem bardzo zadowolona. I naprawdę, żeby nimi z tą blokadą długości obciąć za dużo, to już na pewno trzeba mieć "talent" mi sie jeszcze to nie zdarzyło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']jak ma się watpliwości to najlepiej iść do weta choć na moje oni to robia wg doświadczenia :P podpatrzec i już :p a z tym piłowaniem (mówie o tym sprzecie) ...masakra! Jak można do "pierwszej kropli" to na pewno boli niemiłosiernie!Spróbójcie sobie tak zrobić!
Widzialam kiedys w jakiejs psiej gazecie obcążki które maja zielone i czerwone(jak za wysoko) swiatełko...cieakwe czy to działa... właśnie chce kupić jakies dobre cążki bo moje sa juz tępe i pazurki sie rozdwajają
...[/quote]

Co do machinki ona zawaliscie chlodzi (przynajmniej ta mojej znajomej) i jak robila mojemu psu ktory drze morde jak obcinarka jestesmy 2 mm od rdzenia tak sie tu nie darl...
I mysle ze to lepsze niz obcinanie zwykla obcinarka, drugim plusem jest to zer szybciej sie robi, psa sie krocej meczy.
Minusem i to duzym jest cena, chociaz myslalam ze drozej bedzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja swojemu obcinam tylko dodatkowe pazury, strasznie nie lubi, choć nie protestuje nadmiernie, ale ten brak protestu przyszedł z wiekiem. Jak chodziłam obcinać do weta, to myślałam, że się pogryzą - straszna nerwówka. Teraz tnę na oko, ale pies odsuwa łapy jak chcę uciąć za daleko, przynajmniej takie mam wrażenie:) Albo mam takiego mądrego psa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']nie chodzi mi o to ze się nagrzewa tylko o to, że uszkadza się rdzeń!
Wcześniej pisałaś, że Twoj pies się "darł" ... post #26...
Ja swojemu psu obcinam paznokcie nie dłuzej niż 3-5 minut...[/quote]

Cytujesz post w ktorym mówiłam o mojej małej panikarze, gdzie u niej czyszczenie uszu konczy sie darciem mordki...
Jezeli bedziecie pilowac ze krew bedzie sie lala strumieniami to powodzenia, ja pisze o takim ze widac czerwona krope, a jak sie troszke krwi posaczy to nic. dzieki temu rdzen sie skraca a nie uszkadza, ale trzeb abyc delikatnym i dlatego ta maszynka jest swietna

Link to comment
Share on other sites

Niektóre psy - tak jak napisaliście - mają czarne i nieprzezroczyste pazury. Znam pewien bardziej ''domowy sposób'': Pazury obcina się psu leżącemu, oglądając jego łapy od spodu. Jeśli łapa nie jest zbyt mocno owłosiona, doskonale widać rdzeń. Cięcie trzeba wykonywać zdecydowanie, pod kątem prostym, czyli w miarę prostopadle do górnej linii pazura. Obcinanie pod kątem ostrym (nawet takim minimalnym) sprzyja rozdwajaniu i łamaniu się pazurów, a na dodatek wymusza nienaturalną postawę psiej łapy podczas chodzenia.
Jeśli ktoś już napisał o tym sposobie, to bardzo przepraszam za pomyłkę:oops:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...