Jump to content
Dogomania

Pazury - obcinanie


GameBoy

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja obcinam cęgami trixie dużymi. Mam je ponad 2 lata i super służą są dalej ostre itp.

Moja sunia ma na jednej łapce białą skarpetę i tak ma też jasne pazury i widać gdzie kończy się unerwiona część i tak na "oko" obcinam też ciemne pazury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynka97']Ja nie czaje pocoto obcinanie pazurów:crazyeye:mój piesek sam sobie przeciera kiedy biegnie na asfalcie chyba że pies ma paraliż :placz:to wtedy trzeba obcinać:lol:[/quote]
moja suka ma tak wysklepione lapy,ze nijak pazurami nie dotyka ziemi.Dotykalaby,gdyby byly dwa razy dłuzsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynka97']Ja nie czaje pocoto obcinanie pazurów:crazyeye:mój piesek sam sobie przeciera kiedy biegnie na asfalcie chyba że pies ma paraliż :placz:to wtedy trzeba obcinać:lol:[/quote]A ja "nie czaję" jak niektórzy nie potrafią używać mózgu...
Skoro pada pytanie, skoro są dostępne przyrządy do obcinania, skoro nawet weterynarze świadczą takie usługi to znaczy że psy i to w sporej większości jednak obcinania wymagają. Znam już takich co twierdzili że pies sobie sam wyśmienicie ściera pazury - a psy męczyły się z gigantycznymi pazurami... widać że miały przez nie problem z chodzeniem.


U mojej suni też widać "od spodu" w miarę gdzie jest koniec nerwów.

Przy ciemnych pazurach polecam właśnie obcinać po końcóweczce i próbować trochę dalej. U mojej suni zauważyłam że właśnie jak tym sposobem trafię już blisko nerwu to widać zmianę w strukturze - widać że za moment będzie już ta część unerwiona. Więc skracając pazur po milimetrze powinno się udać.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze później jak coś się źle obetnie ( rozdwoi się czy coś ) to delikatnie tekturowym pilniczkiem piłuję.


A jeszcze co do obcinania to zauważyłam że jak teraz rzadziej skracałam pazury to ma dłuższą tą część unerwioną. A gdzieś właśnie słyszałam że trzeba skracać i to jak najczęściej żeby ta unerwiona część się nie wydłużała.

Link to comment
Share on other sites

Jak miałam większe psy to sobie same ścierały chodząc po twardych nawierzchniach. Pazurki były bardzo krótkie, ze samemu nie dałoby się uciąć do takiej długości.
Teraz Magia jest za lekki, żeby sobie ścierać pazurki. Na dodatek pazury ma czarne i boję się je obcinać. Więc od czasu do czasu tylko troche je skracam pilniczkiem, a obcinam jedynie pazury przy piątym palcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']moja suka ma tak wysklepione lapy,ze nijak pazurami nie dotyka ziemi.Dotykalaby,gdyby byly dwa razy dłuzsze[/quote]

To po co jej jeszcze obcinasz pazurki? Obcina się wtedy kiedy dotykają już ziemi, a nie jak najbliżej rdzenia.

Z obcinaczy polecam CAMONA, jak dotąd mnie nie zawiódł

Link to comment
Share on other sites

Ona ma to: [URL]http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?pcatid=9840&cmpid=01csent&ref=3665&subref=AA&srccode=cii_9324560&cpncode=12-60634119-2[/URL]
jest taki nadmuch chlodnym powietrzem, wiec nie nagrzewa sie pazurek ani nic, szybko i praktycznie bezbolesnie jak do rdzenia dojdzie

w polsce mozna kupic jakiejs innej firmy, i u nas jest tylko jedna dostepna na rynku, sprowadzana z belgii
[URL]http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,361723,0.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...