Jump to content
Dogomania

Pazury - obcinanie


GameBoy

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='1w0na']Mój pies ma długie pazury więc nie wydaje mi się, żeby na całej długości miał nerw. [/QUOTE]
Całkiem tego wykluczyć nie można, szczególnie jeśli rzadko ma je obcinane - nerw się wtedy wydłuża. Choć ten milimetr martwy z przodu powinien być... W każdym razie zanim odeślesz do sklepu jako wadliwe, lepiej sprawdzić na jakimś zaprzyjaźnionym psie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Czyli dobrze pokazuje, lepiej nie ciąć w ogóle, to się nie utnie za krótko :evil_lol: Ciekawa jestem dalszych relacji, bo urządzenie intrygujące, ciekawe jaka jest zasada działania, w jaki sposób toto "wyczuwa" nerw?[/QUOTE]

W instrukcji jest napisane że "wyczuwa krew", co jest raczej... dziwne. Myślę, że to chodzi tu o wykrywanie ciepła, lub coś ten teges. Jeszcze nie próbowałam się tym bawić, bo dopiero wbiłam do domu. Jutro będę nad tym siedzieć.

[quote name='filodendron']Całkiem tego wykluczyć nie można, szczególnie jeśli rzadko ma je obcinane - nerw się wtedy wydłuża. Choć ten milimetr martwy z przodu powinien być... W każdym razie zanim odeślesz do sklepu jako wadliwe, lepiej sprawdzić na jakimś zaprzyjaźnionym psie.[/QUOTE]

Jakoś tydzień temu, może trosze dalej przycinałam u psa pazury, ale mimo wszystko dalej ma długie.

Dla ciekawości dodam, że jest quickfinder deluxe. Jest to model stylu nożyczek i szczerze powiedziawszy wolałabym tego deluxe niż to co mam, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. ;)

Edited by 1w0na
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u weta porosiłam o założenie materiałowego kagańca, wet popatrzył na mnie ale założył i ufff co sucz wyprawiała podczas obcinania pazurów to tylko ja mogę powiedzieć, nie dość że rzucała sie jak piszczała, kopała mnie by sie uwolnić, ale nie przerwaliśmy zabiegu ma ładnie obcięte pazury chodzi bezszelestnie :) ktos tak jeszcze ma? że pies szaleje u weta?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...

Przystępując do obcinania pazurów musimy pamiętać że mają one jednak rożna budowę od naszych paznokci przez co ludzkie nożyczki czy obcinacze zdecydowanie się do tego celu nie będą nadawały. Powinniśmy skorzystać ze specjalnych cążek dla psich pazurów dostępnych bez problemu w każdym sklepie zoologicznym. Przy pierwszej próbie obcięcia pazurów nasz pupil może próbować uniknąć tego zabiegu lub wręcz się wyrywać. Nie należy próbować wykonywać niczego na siłę, raczej poczekać na odpowiedni moment lub łagodnie zachęcić do tego aby sam dał łapę. Nie ma jakiegoś szczególnego okresu co jaki czas powinno się obcinać u psa pazury. W znacznej mierze zależy to od tego jak często i na jak długie spacery wychodzimy. Im częściej nasz psiak ma okazję do naturalnego starcia swoich pazurów tym rzadziej musimy je obcinać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie obcinaj dużego kawałka na raz. Długość unerwionej części jest osobnicza i - podobno - może się zmieniać w zależności od częstotliwości obcinania. Lepiej ścinać milimetr, dwa, co dwa, trzy tygodnie. Bo jeśli teraz utniesz tak, jak wydaje Ci się, że powinno być prawidłowo (czyli krótko), to możesz psu zrobić krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Moja starsza suka ma za długie pazury, po schronie miała totalnie zarośnięte stopy i tragiczne pazury, trochę jej zrobiłam z tym porządek ale nie jestem w stanie ich tak krótko obciąć, żeby nie stukała. Ostatnio jej przycięłam nerwa i od tamtej pory mam stresa. Zastanawiałam się już nawet nad jakimś pilnikiem albo co... 

 

Z kolei młodej pazury rosną diabelnie szybko, ale ucinam jej inną metodą, tu szczegóły: http://susangarrettdogagility.com/2013/08/cutting-your-dogs-nails-how-important-is-it-really/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 3 years later...

Przeczytałem wszystko i właściwie mam wrażenie że złotego środka na to nie ma. Sprawdziłem czy widać w pazurze koniec palca od spodu. I tu pewnie zburzę spokój niektórych, którzy myśleli że mają dobrą technikę, mianowicie długość tego samego palca na drugiej łapie wcale nie musi być taka sama 🙄

Skracamy więc po kawałku aż pies zawyje i gdy go dogonimy robimy tak z kolejnym. Pozytywny skutek: pies nie zawraca dupy ze spacerem, negatywny: owczarek niemiecki z gałami pekińczyka wygląda fatalnie. Taki żarcik, przepraszam, nie mogłem się powstrzymać 😆

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...