Jump to content
Dogomania

sterylizować goldena..warto czy nie?


angie7

Recommended Posts

hej,
mam ponad rocznego goldena, który na pewno nie jest wzorcem rasy ;))gdyż jest bardzo duży(ponoć pierwszy z miotu) i ma zakręcony ogon. z tego tez powodu dokuczają mi,że to podhalan;))
ostatnio zainteresowałam sie steryzlizacją :crazyeye:bo słyszałam że to eliminuje raka-na które choruje większośc psów pod koniec życia i zmniejsza libido a ten mój Cliford -gdy suka ma cieczkę potrafi nas wyciągać z domu na spacer kilka razy dziennie a co najgorsze i w nocy.ponieważ ma bardzo delikatny żołądek to nigdy nie wiemy czy naprawde nie potrzebuje wyjśc czy tylko chce poniuchać...boję sie jednak zabiegu i narkozy:mad: dla tak dużego psa (ma 42 kilo)
ag

Link to comment
Share on other sites

czyli rozumiem ze nie ma rodowodu ? radze tez poczytac rasowy=rodowodowy :-)

temat owszem sterylizacje ale tu chodzi o psy do adopcji a normalne sa w dziale weterynaryjnym

a co do tematu to uwazam ze jasne ze warto czemu nie ? golden jak kazdy inny pies ma poped moze pokryc przypadkowo suke i beda kolejne niechciane szczeniaki. Pies bedzie sie bardziej skupiac na was bo juz nie bedzie mial w glowie wyglupow zwiazanych z cieczkami czyli wycie nadprogramowe wychodzenie z domu itd. Jestem za moj pies tez kastrat i jestem z tego baaardzo dumna i szczesliwa:-) Tyle klopotow z glowy ;)

EDIT ja tez sie balam narkozy mozesz wczesniej zrobic badania na serce dla pewnosci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...