Jump to content
Dogomania

Pogaduchy przy kawie


czapla

Recommended Posts

To ja mam podobne doświadczenia, z reguły oglądany jest zgryz, ale zdarzyło mi się już u jakiś zagranicznych sędziów, ale nie mogę sobie przypomniec u kogo, oglądanie całości, no prawie liczenie. Ciekawe, jak poszłaby ocena, gdyby kerrak nie miał powiedzmy... dwóch ząbków....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak apropo's zębów. Długo na ten temat rozmawialiśmy z szefową klubu kerry w Niemczech. Żaliła się, że bardzo często keraki niższego wzrost, preferowane u nich, mają niedobory w uzębieniu. Co u nich wyklucza
z wystaw i hodowli. Ale nawet jasna plamka na dziąśle, też w Niemczech to problem.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj to normalnie jak w moim kerrakowym stadzie - ogolnie zgoda panuje, czasami ktos na kogos burknie, ale czasami musi burza przyjsc, krotka i gwaltowna, a potem znow sielanka:lol:
Tak sobie mysle, ze my mamy troche terierowe charaktery;) Przy czym myslalam, ze Zebre ciezko wyprowadzic z rownowagi(chyba masz zly dzien;)), bo ja to juz zupelnie inna historia:evil_lol:

Gokaiba - tak straszysz tymi Niemcami, ze w koncu nie pojade do Sopotu;) Swoja droga tacy restrykcyjni i tak przestrzegaja wzorca, a kerraki maja niezapiekne i do tego przygotowane koszmarnie:shake:
Jeszcze mi powiedz - co ma nizszy wzrost do braku zebow?:crazyeye:

Co do zebow, to wzorzec chyba nic nie mowi o ilosci, tylko o zgryzie.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie mi gokaiba przypomniał, ze miałam kiedyś te dziąsła poogladać u swoich panieniek. co do psów niższego wzrostu, teraz chyba często spotykane zersztą, to nie spotkałam sie z brakami w uzębieniu, albo nikt się nie przyznaje:evil_lol:. Sama ostatnio miałam znakomita okazję oglądnąć całość uzębienia Semi- musiałam jej umyć bardzo, bardzo dokałdnie zębiska szczoteczką, bo zerzarła na spacerze kupę, brrrrrr, paskudztwo. Franca mała nieomieszkała przy tym myciu uzyć tego kompletu zębów, zeby mnie boleśnie ugryźć kilkukrotnie zresztą, znaczy, myślę, ż echodziło jej o zamknięcie paszczy, a ja durna baba trzymała i puścić nie chciałam:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Czapla, myślę, że znasz mnie na tyle, ze wiesz- ja czasem takze wybuchnę i bywam narwista, hahaha, lubię to słowo, ale z reguły jestem uparta i niełatwo mnie doprowadzić do wkurzenia:evil_lol: , ale lubię wolność słowa- mam tak od dziecka, już w podstawówce obrywałam od nauczycieli za to że ... powiedzmy miałam swoje zdanie i tak mi zostało.
co do wzorca, to tak właśnie jakos jest- tylko o zgryzie, nic o brakach...
Co do niemeickich sędziów, tak.... pamietam w Poznaniu chyba był jakis niemiecki sędzia, to chyba poznań był, bo i Kerry był i Majaa, ale nas wtedy posędziował.... Qu ma piękny opis, i na koncu- za krótko ostrzyżona- co szczera prawda była, bo zjechałam ją ostro maszynką i małpa jedna nie odrosła:evil_lol:- oraz, kolor niezgodny z wzorcem ( czytaj, Qu była tak czarna, ze aż biło w oczy), ocena BDB. Tak czy inaczej, kerraki wyszły nienajgorzej, inne rasy u tego sędziego obrywały dostateczne i dobre oceny.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że chęć posiadania mniejszego egzemplarza prowadzi częściowo poprzez niedoborowe żywienie(bardzo chude są u nich psy, norma dla samca w/g nich to 14 kg) i korzystanie z egzemplarzy najmniejszych, co może być przyczyną początków rachityczności. Klub teriera w Niemczech ma swój regulamin kilkudziesięciostronicowy. Wszystkie teriery w tym yorki muszą mieś prześwietlenie. Od terierów wysokonożnych wymagają uzębienia kompletnego.
Pan Jungblut jest bardzo sympatycznym sędzią. A osobiście mam do niego dużą dozę sympatii bo to on postawił CZAKA przed GADHAR
GORMEM.Nie kierował się znajomościami, jak widać, ale naprawdę CZAK tego dnia miał dużo lepszą formę od rywala. A pan Grun wcale nie miałm pretensji.
A co do poziomu kerry w Niemczech. Mają też bardzo piękne egzemplarze, ale raczej na zachodzie kraju. We wschodnich landach bardzo "boją" się importu ze wschodu.
A taka moja rada, jak by ktoś chciał wybrać się do Niemiec. Najlepiej na międzynarodówkę bo landowe są traktowane nie jako pokaz piękności, tylko jako przegląd hodowlany.

Link to comment
Share on other sites

Ale niedoborowe zywienie nie spowoduje brakow w uzebieniu - to czysta genetyka.
Ja do Niemiec sie nie wybiore z prostej przyczyny, ze jestem barbarzynca i mam psy z kopiowanymi ogonami, a poza tym jakos nie przepadam za ta nacją, moze za ten 39...;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Czapla, P1 przy niedoborowym żywieniu mogą nie przebić się. Widziałem jak latali ludzie z RTG szczęki i pokazywali, że zawiązki są. Gdyby szczeniak żarł normalnie, to by wylazły. A na ogony też mają sposoby. Zaświadczenie, ale tylko od niemieckiego weta, że była kontuzja.
A ja na nikogo się nie obrażam, mimo że mój dziadek zginął w Katyniu.
A Niemcy ze wschodnich landów mają do nas słuszne pretensje, bo to Polacy wykupili im wszystkie czajniki z gwizdkiem.

Link to comment
Share on other sites

No jakos nie do konca sie zgodze i nie sadze by ktos taka zaleznosc zbadal, przynajmniej nie wiem nic na ten temat. Mam natomiast odniesienie do podobnej cechy u ludzi - sama nie posiadam jednej "piatki" w zuchwie, na RTG wyszlo, ze sobie malusia siedzi, ale nigdy nie wyrosla i nikt mnie nie glodzil;). Natomiast podopytywalam sie troche po rodzinie i u jednej jej czesci ta cecha po prostu wystepuje i juz.
I sam powiedz jak tu lubic zachodnich sasiadow: "Zaświadczenie, ale tylko od niemieckiego weta, że była kontuzja." - w czym ten niemiecki wet lepszy od naszego? Chyba roznia sie tylko tym, ze jeden za to wezmie w euro a drugi w zlotowkach:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki tak często mają kontuzje ogona, że bez problemów nawet wet. niemiecki by im poobcinał. Brak odpowiedniej ilości mikroelementów ma znaczący wpływ na rozwój uzębienia u psowatych. Nie będę się wymądrzał, ale to oficjalie uznane naukowo(to z mądrej książki ze studiów Kerry82). A Czapla to naprawdę wyglądasz na obżartucha:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu na Forum napisał, że trzeba promować naszą rasę. Wystawy to trochę zamknięty światek. Tak sobie myślę, że teraz sezon ogórkowy i lokalna prasa nie ma o czym pisać. Spróbujcie napisać artykuł o zaletach kerry, jakieś ciekawostki itp. Powinno chwycić.

Link to comment
Share on other sites

Lokalna prasa ma gdzies "normalne"tematy, chyba zeby jakis kerrak kogos pogryzl (nie daj Boze)
Dzien dobry wszystkim, ja juz po kawie, ide na korekcje kopyt u zebry.
A wogole, to ja jestem blondynka (rzecz powszechnie znana;)) - wiecie, ze cos sobie wbilam do glowy i chcialam do Sopotu jechac.....w niedziele:oops:

Link to comment
Share on other sites

Czapla, ja Cię serdecznie proszę nie rób mi żadnej korekty kopyt, może parę kilo mniej bym mogła mieć ( pewnie nawet sporo wiecej niż parę:evil_lol:) ale kopyta zostaw w spokoju;).
Szkoda, że mieszkam tak daleko bo chętnie bym brynkęła do tego Sopotu:placz:.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba być optymistą. Kiedyś zaproponowaliśmy z koleżanką, która hoduje wesh corgi, telewizji regionalnej program, "Poznajemy rasy psów". Przyjęło się. Kilka audycji zostało zrealizowanych, a co najważniejsze, 4 kerry przybyły w Głogowie. Fakt, że nie wystawiane, ale widać zainteresowanie było.

Link to comment
Share on other sites

I znow cholerny poniedzialek...ten budzik rano doprowadza mnie do szalu:angryy: no coz, zycie jest trudne:lol:;)
Pije sobie kawke i po malu wracam do szarej rzeczywistosci, na szczescie ten tydzien ma tylko 4 dni pracy! i nie mam nawet dyzuru:p
Wczoraj tylko rano z Sasanka pojechalam na PT, a na agility juz nie dalam rady, zbyt bylam zmeczona Sopotem (aczkolwiek, to bardzo mile zmeczenie:lol:) i wypoczywalismy do wieczora na lonie natury - fajne takie leniuchowanie:multi:

Link to comment
Share on other sites

A jak tak z doskoku...:lol:Gokaiba- gdzie mamy promowac kerry???Napisz tylko gdzie mam napisac,a zaczne bazgrac jak popadnie...
Tyle sie teraz na dogo dzieje,ze glowa mala,a ja mam takie zaleglosci w czytaniu postow:roll:
Ale ciekawe temety macie-nie powiem...Hmmm ja tak w ogole to musze sie zabrac w garsc i cos tam popisac o ostatniej (marnej) wystawie miedzynarodowej w Dublinie...

Link to comment
Share on other sites

Moim marzeniem jest posiadanie ponownie kerrego i właśnie suczki!, a maluchy są urocze!!!:loveu::loveu::loveu: i bardzo mi się podobają!!!-niestety mam w domciu kochanego olbrzyma-cane corso, wielkiego dominanta i niezłego agregata:evil_lol:-więc narazie muszę swoje marzenia odłożyć:razz:...-napewno za to będę trzymać kciuki za te słodkie maluszki,aby znalazły wspaniałe kochające domy:lol:!!!
Pozdrawiamy-Ela z Szonem i kicią perską Amandą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...