Jump to content
Dogomania

Pogaduchy przy kawie


czapla

Recommended Posts

Jako,że Modzi poszatkowali nam temat okrutnie i nie wiadomo gdzie pisać, zakladam temacik, do ktorego bedziemy wrzucać różne takie rzeczy z dnia codziennego, dla których nie warto zakładać nowego tematu:p
Ja wlaśnie wróciłam z króciutkiego urlopu na kresach wschodnich, wiocha zabita dechami, wszedzie daleko, piekna okolica, nawet telefony komórkowe gubią tam zasięg - po prostu rewelka:multi:
Moje zwierzaki budziły ogólne zainteresowanie, ludzie przychodzili obejrzeć miastowe dziwne psy:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ciekawe było oglądnąć przegląd hodowlany terierów, który odbywał się równolegle do wystawy. Oprócz komisyjnego sprawdzenia eksterieru, pieski były poddawane testom psychicznym. Upuszczali puszki, chodzili o lasce, jeden udawał pijanego lumpa w długim palcie i w kapeluszu itp. Psy nie mogły wykazaywać agresji. Testom poddawane były psy około 1 roku.
Ciekawstką było, że bardzo dużo piesków miało pobandażowane ogony. Obcinać nie wolno, ale operacyjnie korygować, przyzwolenie jest.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Gokaiba, a gdzie był ten przegląd? Ciekawa jestem jak moje dziewczyny zdałyby taki egzamin:roll:, nooooo tego w palcie, to na mur obszczekałyby, mahcając do tego wyraziście ogonami. Wczoraj na naszej pływalni, mieliśmy jakiegoś adoratora, sam jeden mężczyzna i trzy kobiety i 6 psów, ile razy nasze dziewczyny go obrudziły piaskiem i wodą, to chyba tylko on był w stanie zliczyć, ale chciał widać jaką laskę:evil_lol: upolować, to próbował, tak naprawdę, wszytskie psy poza moimi oczywiście miałay go w serdecznym poważaniu, ale moje nieeeeeee, no gdzieżby, taki fajny nowy człowiek i jeszcze do wody w chodził, chyba chciał im piłki pozabierac:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Przegląd odbywał się na wystawie w Mittenwalde. Psów tylo co zapisanych na wystawę. Bardzo dużo. Jak strasznie szczegółowo opisywali psy. Nawet wpisywali jak piesek miał jaśniejszą plamkę na dziąsłach. Starają się bardzo, żeby pies był najbardziej zbliżony do wzorca. Ale tak naprawdę, jak to się mówi, cuzamen do kupy, bardziej są podobne do właśnie kupy. Wszystko bardzo dobre, ale posklejane, nie pasuje do siebie. I jeszcze temperament mocno gaszą co u terierów nie uchodzi. Takie spokojniutkie.:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebra']nooooo tego w palcie, to na mur obszczekałyby, mahcając do tego wyraziście ogonami. [/quote]

a mnie to wydaje sie,ze nasze chetnie z lumpem poszlyby sie napic,widza takich codziennie,brak jakiejkolwiek reakcji:razz:

Link to comment
Share on other sites

W sejmie nie bywam, wiec nie wiem, czy tacy sa czy nie, w moich okolicach trzeba na nich trafić, ale w miejsca gdzie ja chodzę z psami i o porach jakich chodzę, nie napotykam takowych "lumpów", a na zwykłych ludzi, nawet głośniej sie zachowujących:cool3:, moje zdiewczynki nie reagują, choć generalnie sprawdzają skrupulatnie każdą osobę przechodzącą przez "ich" łączki, ale to raczej w kwestii smakołyków i ewentualnych kotków i piesków.
Poza tym generalnie nie mam w zwyczaju odwracania głowy od kogokolwiek, ja razcej taka walcząca z wiatrakami jestem, zresztą jak widać po szukaniu przeze mnie malucha- do kompletu, dla Qu, a ponad wszytsko- dla temperamentu i wspaniałej psychiki- eksterier spadł jakgdyby na plan dalszy:evil_lol:. Malucha wybierałam na przekór prawie wszystkim.
Ale zmienię temat, wczoraj byłam zrobić Qu ponownie zdjecie żuchwy, mamo jak ja się cieszę, - guzki zniknęły, dwa tygodnie antybiotyków pomogły, Teraz czeka nas jeszcze ponowne badanie krwi, i mam nadzieję, ze sunia zdrowa:multi:, a juz był moment, ze kilka nocy nie przespałam ze zmartwienia.........

Link to comment
Share on other sites

Niezmiernie się cieszę, że z sunią wszystko w porządku. To najważniejsze.
DUNIA nas też wystraszyła, w kupce pojawiła się krew. Okazało się, że głupol zżerał śliweczki, które spadały z drzewa. Oczywiście z pestkami.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Co do jadania świerzych owoców to niektóre kerry to bardzo lubią. Pewnie zostało im to po przodkach gdy były zmuszone się same żywićw biednej Irlandii.. Tak pisał Gokaiba. Jedna z poprzednich moich suczek niejaka Pixi potrafiła zjadać prosto z krzaczków truskawki i porzeczki. Autentycznie. Sama je sobie zrywała i zajadała z wielkim apetytem. Obecna Mirabelka jest również smakoszką wszystkiego co jarskie i na surowo. Grand to jedynie mięso z miski. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nasza Amulka przepadała za surowym mięskiem, lubiła owoce, ale bez przesady.. Qu- jak na królową przystało- miesko chętnie, ale zdecydowanie pieczone, gotowane, z grilla, no ewentualnie surowe, owoce to tak sobie, a jezeli, to trzeba jej potrzymac, żeby sobie zjadła z rączki:lol:, a Semi.... to całkiem inna bajka- na dzień dzisiejszy muszę bardzo uważać na spacerach, bo kocha zbierac i zjadać do tego ślimaki, sama zrywa maliny z krzaczków, porzeczki również ( czarne) , kocha jajecznicę, oraz surowe żółtko i wogóle jajka:evil_lol:, aha i kradne ziemniaki z garczka, takie surowe, jak się obiera, o wypiciu wody z tych ziemniaków, znaczy przeznaczonej na te ziemniaki już nie wspomnę:angryy:

Link to comment
Share on other sites

U mnie dziewczyny lubią prawie wszystko i to "prawie" jest tak nieliczne, ze nawet nie potrafię sobie przypomnieć czego nie lubią:lol: i jak z reki to razem z reką:evil_lol:, Lucyna w tej materii bije niepochlebne rekordy - tak łakomego psa to jeszcze nie widziałam:crazyeye:Z krzaczków też się częstują i nie są wybredne-maliny, truskawki, poziomki, porzeczki, ogórki, rzodkiewka, czerwone buraki - czestuja się wszystkim co rośnie w ogródku:lol:
Niunio natomiast jest bardziej wybredny, no i oczywiście trzeba mu podać dopaszczowo - bardzo lubi banany, marchewke, gląb z kapusty, bo to fajnie chrupie, slodkie sliwki, bardzo dojrzałe brzoskwinie i morele.
Mięso oczywiście każde i w każdej postaci, aczkolwiek jakby dać Niuniowi cale pętko kiełbasy, to biedulek zdechłby chyba z głodu - jemu trzeba po kawałku mieszczacym sie w paszczy(zęby chyba na pieseczki oszczędza:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

A to wszystko potwierdza moje obserwacje. Panienki pożerają wszystko a panowie raczej się zastanawiając nad papu. TYTUS takie jakieś mokre, które może pobrudzić wąsy, jedzenie odrzuca. Marchewka tylko słodka. Tylko ziemniaczki i kaszanka budzą u niego ogromne emocje.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, nie chcę być złośliwa, ale jakos dziwnie bardzo tendencyjnie tylko jedna hodowla jest pokazana;), pieski jak najbardziej warte pokazania, ale mnie to jednak dziwi, nie mówiąc o tym , że nie ma ani słowa o pięknych kerry ze Słowacji ,Czech czy Węgier, wręcz na jednym ze zdjec jest śliczna BB, ale zero podpisu, pewnie daletgo ż ejest to reklama, ale nie tej suki niestety:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A tak, jest na zdjęciu okładka czasopisma rosyjskiego z BB. Jak ktoś chce, może przeczytać całą zawartość, gdzie jest o hodowlach kerry z Czech, Słowacji, Hiszpani itd. W newsach jest poniżej dużo o innych hodowlach jak i relacje z wystaw. Mi tam jest miło, że obca osoba zainteresowała się moimi kerakami. Ta pani widziała moje pieski i bardzo jej się podobały i poprosiła o rodowody. A tak apropo's to można zobaczyć jeszcze "moją" reklamę na Google w wyszukiwarce, gdzie bardzo często na otwarciu pojawia się zdjęcie CZAKA i na tej stronie:
[URL]http://www.nextdaypets.com/directory/breeds/1100157/[/URL]
Tylko, że w tym ostatnim przypadku, poproszono mnie o prawo wykorzystania fotki. A jeszcze Wam napiszę, że zdjęcie moje psa było na stronie tytułowej amerykańskiego filmu o rasie kerry blue terrier. A to dopiero "reklama".

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Gokaiba- jakiś czas temu usłyszałam od jednej z osób, które mają zresztą kerraczka od Ciebie z hodowli, ż ena tym właśnie forum nie można nic napisać co nie byłoby w temacie, bądź przychylne bardzo wąskiej grupie osób i chyba zaczne mieć takie samo zdanie, niestety.
Moze i w tym czasopiśmie można sobie poczytać o różnych kerry, Czapla to nawet takie jedno ma:evil_lol: znaczy czasopismo, w którym są zdjecia z poznanskiej światówki i jest tam jej Lucynka - o rany moze ja jednak juz nic nie napiszę, bo wyjdę poza nawias...
Ale w ten piekny sposób, negując cokolwiek by ktos napisał, to zostaniecie naprawdę tylko jako towarzystwo wzajemnej adoracji, co również jako opis naszego- jak dotąd myślałam -forum było mi dane usłyszeć, ale jak do tej pory to wygląda na to ze kto sie wychyli z jakimś innym zdanie, nie nawet opinią, bo ja niczego tutaj nie neguję, to jest beeeeeeeeeeee. Trudno, ja tam dyskutować o reklamowaniu tej czy innej hodowli nie zamierzam, reklam hodowli kerry w internecie jest mnóstwo, kto zechce ten znajdzie, twojej Gokaiba i Twoich psów takz emożna znaleźć, tak jak innych, nei widzę w tym nic złego, ale ja jednak nie mogę zrozumieć, dalczego na forum podobno miłośników rasy nie można napisac coś innego niżby było w " dobrym tonie".Przecież ja nie reklamuję to swoich psów, jak pewnien wcześniej bywający Pan, a teraz zapewne nas czytający, a to ze wyrażam zdziwienie, cóż, ja z reguły mam trochę inne zdanie, ale widać to nie forum dla mnie- takich tu nie lubią, wiec trudno.
Przyznam, ze wolałabym abyśmy sie jakos powiedzmy" dopełniali" w ten sposób propagując naszą rasę, ale takie masło maślane tylko w jedną stronę, to budzi niesmak i napewno nie przysporzy nam bywalców, a i czytających ubywa.....

Link to comment
Share on other sites

Zebra, nie emocjonalnie. Forum jest dla miłośników kerry. Ja tam reklamy nie potrzebuję bo nie rozmnażam psów na potęgę. Kocham kerry i staram sie dzielić wiedzą jaką posiadam ze Wszystkimi uczestnikami forum. Nie ma znaczenia skąd są keraczki. Wszystkie są kochane. Nie obchodzi mnie opinia innych, sam decyduję co mi się podoba i takie moje prawo. Mam swój ulubiony typ i tego się będę trzymał. A tak naprawdę, to wygląd psa to jedno a druga sprawa to przygotowanie do wystawy pod względem psychicznym jak i wyglądu. Z psem trzeba pracować jak ktos chce osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. Mnie to za bardzo nie interesuje. Mam pieski dla siebie i sporadycznie pojawiam się na wystawach.
Myślę, że Marmur jak już nabierze wprawy w przygotowaniu, mocno powalczy na prestiżowych wystawach i to samo myślę o Twojej suczce, którą widziałem tylko na zdjęciach. Bardzo ważne jest, że oba pieski są prawdziwe, bez oszustw chirurgicznych i nikt ich nie zdyskwalifikuje za "kosmetykę". Są naturalnie ładne. Dobrze o tym wiecie, że te utytuowane pieski często są wytworem skalpela.
Zebra, jak bym znalazł na jakiejś stronie inne hodowle z Polski, zapewnie dumnie, że to nasze, podzieliłbym się z Forumowiczami informacją.

Link to comment
Share on other sites

No tak o mnie to można napewno powiedziać że rozmnażam kerry- trzy suki, i zadnuch szczeniąt, ale co tam dwie w wieku powiedzmy " produkcyjnym":evil_lol:.
Gokaiba, ktoś mi tu wytknął, ze nie ma "typów" kerry tylko jest wzorzec, bo ja też napisałam że mam swój określony typ kerry, ale kurcze do ideału to mi jeszcze daleko;). moje dziewczyny nie będe napewno reklamowane, bo i po co, jak maja coś wygrać to i tak wygrają, reklama im do tego niepotrzebna i co juz miały wygrać, bo moze to ważniejsze , to też wygrały:evil_lol:.
Ja tu cały czas piszę, na tym właśnie forum, ze wystawy powinny byc po to aby propagować naszą wspaniałą rasę i przy tym bawić się świetnie, (oby nie cudzym kosztem) -a tak włąśnie- zbliża sie klubówka, moze byśmy tak jakos wspólnie zasiedli, obiecuję mieć mało swojego zdania:evil_lol:. Aha, Gokaiba, o kim jak o kim, ale o mnie napewno można napisać, ze nie poddaję się modzie i sama wybieram co mi sie podoba, a co nie, myslę, że wiesz o czym mówię, a piękna skądinąd reklama tych właśnei psów , bardzo fajnie, i trzymam za słowo, ze pokażesz też inne, choc to akurat pokazał Kerry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...