Jump to content
Dogomania

Hammer &Lucyna Wolf-Gang-Szkolenie


lisica

Recommended Posts

Hamraty rozpoczął po restarcie prace z pozorantem.
Rysiek Kłapkowski bo On i jego synowie robią go na obrone,oznajmił że dynamiczny,zajeb...pies z potężnym popędem łupu i walki. Robiony łupowo.
Na pierwszej lekcji po sprawdzeniu rękawa a nie miał z nim nigdy do czynienia tylko gryzak,zachował się rewelka raz nawet nie wrócił z rękawem do Jacka tylko z Mackiem dalej się chciał bawić w szarpankę.Szok,rok temu Maciek potrzebowałby ochrony:crazyeye:
Jest efekt że pańciostwo często ze szmatka szaleli,chłopak uważa to za świetną zabawę.
Rysiek powiedział że psiak zdolny jak diabli,my natomiast uczymy się od nich bo swoje psy również trenują.Widziałam Kastora i suńke z hodowli De-Bes jak ćwiczą obronę,coś niesamowitego.Dobrze że De -Besy są blisko Wrocka.
Teraz mamy zajęcia co drugi dzień
Filmy z 2 lekcji
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=G4V4SsQ3n_k"]YouTube - Hammer obrona[/URL]
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=eYv27ZJZGSo"]YouTube - Hammer obrona2[/URL]
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=S76GreCU9c8"]YouTube - Hammer obrona3[/URL]
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=wwT0kpecEiE&feature=user"]YouTube - Hammer obrona4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hammer jest synem Dakara De-Bes
Rysiek bardzo chętnie dzieli się swą wiedzą.:loveu:
Lucynke tez będą robic na obronę

Po prawdzie czaję się jeszcze na pozorowanie Sławka Kawki,najlepiej w duecie z Dorplant,ale to jak autko pozwoli pojechać w dwie strony:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']
Po prawdzie czaję się jeszcze na pozorowanie Sławka Kawki,najlepiej w duecie z Dorplant,ale to jak autko pozwoli pojechać w dwie strony:cool3:[/quote]
ja sie nie podejmuje pozorowac Hamratemu :diabloti:( za wielki skubaniec :eviltong:)
pozatym jestescie mile widziani u mnie na placu :p
Axusia, kroi sie oj sie kroi :)

Link to comment
Share on other sites

No to witaj w klubie :lol:
Kastora widziałam na obronie jak był do wystawy przygotowywany,ale filmów z nim nie kręciłam,wtedy.Jak będzie na placu to nakręcę.
A tak słowami to,pies który znosi potężne obciążenia,De-Besy się nie patyczkują z nim.Stosują mocne obciążenia a on to wszystko wytrzymuje.Wejście w rękaw ma niesamowite,jak Vat Sławka.Zwinny,szybki,zadziorny.Letnia pora i brak włosa pozwala ocenić faktyczną budowę psa,a ta jest boska,mocne mięśnie,pies sprężyna,fajny kolor.
Zeby było ciekawie to suki De-Besów,są równie doskonałe w obronie.
Szczenięta po Kastorze to marzenie dla koneserów ON,od smarkatego zadziorne,mocno trzymające szmatkę,wyrosną na fajne psy.

Link to comment
Share on other sites

To się wtedy kryje dwoma:cool3:,oczywiście nie zbiorowo ino indywidualnie,w sporawym odstępie czasowym.
U mnie gdybym weszła w hodowlankę na co raczej się nie zapowiada,łatwiej szkolić niż hodować to, potomstwo Kastora i Torstena,tylko bym musiała jeszcze syna Timo zobaczyć na placu,jak by okazał się taki jak wnuk, gra muzyka,aczkolwiek na dokładkę twardość Kastora by się zdała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']Kastora mozesz sobie obejzec na [URL="http://www.wolfjar.pl"]www.wolfjar.pl[/URL]
sa tam filmiki z nim w obronie na ostatnim spotkaniu szkoleniowym :p[/quote]
No ja oczywiscie jako lekcje odrobiłam i mam te filmiki zaliczone, na dowód w wątku Młotka na Owczarku,dałam info.
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=9610&PN=101[/URL]

Widziałam że Arsa też piranią poleciała:loveu:
Mówiłam Kłapkowskim że fajna jest.
A swoją drogą to takie sympozja to świetna rzecz,dla laików też,bo wyobraź sobie że Młotek od początku jest robiony u fachowców,teraz zdobywałby 2 IPO na zawodach,a nie dorosłego psa robić dopiero na jedynkę:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']
A swoją drogą to takie sympozja to świetna rzecz,dla laików też,bo wyobraź sobie że Młotek od początku jest robiony u fachowców,teraz zdobywałby 2 IPO na zawodach,a nie dorosłego psa robić dopiero na jedynkę:shake:[/quote]

Lisica, co ty za gupoty opowiadasz. Jaki znowu dorosły:shake: Kusy to jest dorosły - ma 4 lata i też się dopiero do jedynki przymierzamy. Hammraty to przynajmniej ma jakiś debiut a moje to :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amakor']Lisica, co ty za gupoty opowiadasz. Jaki znowu dorosły:shake: Kusy to jest dorosły - ma 4 lata i też się dopiero do jedynki przymierzamy. Hammraty to przynajmniej ma jakiś debiut a moje to :oops:[/quote]
Kurna no to mnie niejako pocieszyłaś bo ja mam kaca moralnego że troszku spaprałam dobrego psa.
A debiut to miał na OBD,z ocenę dobrą ale tak naprawdę to wiem że umie dużo więcej.
Niestety przy pozorancie siada mu posłuszeństwo,nawet piłka nie działa,a na nią jest nakręcony max.Za mocny bodziec ten pozorant:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']
Niestety przy pozorancie siada mu posłuszeństwo,nawet piłka nie działa,a na nią jest nakręcony max.Za mocny bodziec ten pozorant:evil_lol:[/quote]

:cool2:

Ps. Będziesz na semi w najbliższy weekend?
W zasadzie to nie pytam tylko....:mad:...........:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A w jakim wieku Hammer jest? Gnojek ma 3,5 roku, dopiero niedlugo bedzie jedynke zdawal i uwazam, ze to jest odpowiedni wiek (ok 3 lata), zeby zaczc z psem startowac w IPO, jesli ktos mysli o zawodach. Z tym, ze Gnojek cwiczy juz elementy trojki, jedynke juz od roku cwiczy cala, tylko szlifujemy wszystko jak nalezy.

[quote name='lisica']
Niestety przy pozorancie siada mu posłuszeństwo,nawet piłka nie działa,a na nią jest nakręcony max.Za mocny bodziec ten pozorant:evil_lol:[/quote]

Wy juz posluszenstwo robicie :crazyeye: Przeciez chyba dopiero co zaczeliscie prace z pozorantem...i po co pilka na obronie :roll: ...na obronie nagroda jest pozorant...

Link to comment
Share on other sites

Pilki mozna treningowo na poczatku uzywac na dojsciu do pozoranta (zeby nie wyrwal do przodu) i po odebraniu rekawa, zeby nie zawrocil i nie ukradl pozoranta nastepnemu psu w kolejce. Sadze, ze o to chodzi lisicy. Baltowskiemu w obecnosci pozoranta tez siada posluszenstwo i tez mialam proby z pilka. Zreszta pilka po odebraniu rekawa przy zejsciu z placu nawet dzialala, ryja mu zatykala i Baltowski frustracje z powodu odebrania najlepszej zabawki (rekawa) wyzywal na pilce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Widziałam że Arsa też piranią poleciała:loveu:
Mówiłam Kłapkowskim że fajna jest.
[/quote]
hihihhi :evil_lol: to nie byla Arsa, tylko Madera, jej matka :p
Arsy nie bylo, bo nie dalo sie "upchnac" 4 kenelikow w samochodzie,:shake: a prosto z Jarocina jechalismy do Czech .

Link to comment
Share on other sites

A Ty Dorplant miałas byc w Sopocie :mad: :lol:

Lisica - No właśnie chyba bede musiała kryc na zmiane, bo nie umiałabym sie zdecydowac na jednego konkretnego, a jesli juz miałabym kryc moją Mała ( plany bardzo odległe ) to max 2-3 mioty w zyciu, bo nie po to ją mam, takie krycie to miałby byc dodatek.

Ale Kastorek to taki Niunio jest:loveu: Jak on mi sie podoba w obronie ! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Pilki mozna treningowo na poczatku uzywac na dojsciu do pozoranta (zeby nie wyrwal do przodu)[/quote]

Szczerze mowiac nie wpadlabym na to, bo psy, ktore znam nawet nie spojrzalyby na pilke, gdy jest pozorant. Co zreszta uwazam za logiczne. Na obronie nagroda jest rekaw.

[quote name='mimoza']i po odebraniu rekawa, zeby nie zawrocil i nie ukradl pozoranta nastepnemu psu w kolejce. [/quote]

Mnie zawsze uczono, ze z placu pies schodzi z rekawem, bo to jest jego nagroda. Dopiero zaawansowane psy zostawiaja rekaw, ale tu jest juz takie posluszenstwo, ze kundle potrafia zejsc przy nodze, nawet jesli z tylu jest pozorant. A jesli nie jest w stanie, to ma linke. Ale kazdy ma swoje metody.

Link to comment
Share on other sites

na poczatku nagroda jest rekaw.a potem oczywiscie ...rowniez.za przyspieszenie komendy.pilka uzywana jest wtedy kiedy nie trzeba ciagnac psa na lince juz od pozoranta.generalnie pilka wiele ulatwia.jest o wiele gorszym motywatorem na placu ale jest ot jakis etap przejsciowy.moze byc nim linka a moze byc i pilka.zalezy od "lotnosci"przewodnika no i od samego psa.pilkaoczywiscie nei macha sie zeby odciagnac psa od pozoranta bo to oczywiscie bzdura.;)
ale jak saJo slusznei zauwazyla "sa rozne metody".najwazniejsze jest osiagniecie oczekiwanego efektu i wspolpracy miedzy psem a przewodnikiem.
balto byl po prostu zaawansowany na tylezeschodizl na fuss na kontakcie mimo pozoranta i dostawal za to poza placem pilke oraz pracowal na boku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
balto byl po prostu zaawansowany na tylezeschodizl na fuss na kontakcie mimo pozoranta i dostawal za to poza placem pilke oraz pracowal na boku.[/quote]

Jezeli to jest zaawansowany pies i chodzenie przy nodze na kontakcie, to po prostu mowimy o dwoch roznych rzaczach.

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=i3vT5qxSIus[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...