Jump to content
Dogomania

Jak sie zabrać do wychowywania labka???


Guciek

Recommended Posts

Bartek,ale w zadnym wypadku ies nierodowodwy jest gorszy od rasowego!! Takie psiaki sa tak samo kochane i wypieszczone jak rasowce...Chodzi o to,ze i pies i jego wlasciciel moga cierpiec,jesli okaze sie piesek jest chory..Rodowod miinmalizuje takie przypadki...bo masz "pewnosc"

ja wiem o tym, tez tak uwazam :D... mzoe przytocze moja wypowiedz :

......czemu zakladacie (jeszcze sie nie spotkalem z innym podejsciem tutaj) ze skoro bez rodowodu to z pseudohodowli lub od handlarza ??

noo....juz wiadomo ?? ja nie mowie ktory lepszy czy cos.... :D

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o karmienie to nie znajdziesz na to złotego środka - jedni są zwolennikami suchej karmy i jej "zbilansowania" inni zbilansowanie mają w nosie i dają suchą karmę i gotowane a jeszcze inni tylko gotują bo uważają że żadna sztucznie przetworzona karma nie zastąpi psu naturalnego jedzenia. W dużej mierze zależy to też od finansów.

Chociaż nigdy nie karmiłam tą karmą to jednak nie mam o niej najlepszego zdania.

1) producent podaje że zawiera 29% białka ale dalej skład jest taki ( Zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka). Produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej). Ekstrakty białek roślinnych, oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0.5% cykorii)) Nie wiem skąd więc pochodzi to białko a pamiętaj, że aby zaspokoić zapotrzebowanie psa na białko potrzebne jest to pochodzenia zwierzęcego a nie np. z soi czy innych roślin.

2) Jeżeli chodzi o witaminy i składniki mineralne to myślę, że je też należałoby dodawać do tej karmy dodatkowo.

Ja osobiście nie mam zaufania do karm tego typu, wolałabym podawać szczeniakowi jedzenie gotowane + witaminy a karmę taką jako dodatek. Jeśli miałabym karmić rosnącego psa tylko suchą karmą (a tak robiłam przez 8 miesięcy) to wybrałabym raczej karmę superpremium a jeżeli by mi na to nie pozwalały finanse to zrobiłabym tak jak to opisałam powyżej.

Poza tym jest to tylko moje zdanie a jestem skromną posiadaczką jednej suczki.

Legowisko raczej nie przetrzyma do czasu aż twój piesek dorośnie (chyba że będzie to jakiś wyjątkowy egzemplarz) więc nie ma sensu kupować od razu takiego bardzo dużego. Moja miała legowisko z gąbki, które z dziką radością darła na strzępki, kosz z wikliny też by na pewno pożarła i mógłby jej zaszkodzić więc nie polecam. A jeżeli chodzi o budkę, to mimo że niektóre pieski faktycznie lubią się chować w takie zaciszne miejsca to jednak nie wiem czy akurat labrador. Mojej suczce jest na przykład zawsze gorąco i woli leżeć na zimnej podłodze więc w takiej budce chyba by nie spała.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem w Kielcach .. czyli raptem 60 km od Ciebie jest hodowla labow. Normalnych lbow z papierami.

z tego co wiem to 2 tygodnie temu wydali pierwszego szczeniaka z miotow przewidzianych na ten rok.

z tego co wiem psiaki jeszcze sa.

z tego co wiem to psiak kosztuje mniej niz `1500 zl.

z tego co wiem to laby naleza do grupy objetej dyspazja i za zadne skarby swiata nie zdecydowalbym sie na laba bez papiera bo wymagane jest przeswietlenie u rodzicow.

Info o hodowli moge ci podac jutro.

ps. z tego co widze to chyba za wiele dzieci ma dostep do netu i maja za wielkie widzimisie jesli chodzi o zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

Bartek,ale w zadnym wypadku ies nierodowodwy jest gorszy od rasowego!! Takie psiaki sa tak samo kochane i wypieszczone jak rasowce...Chodzi o to,ze i pies i jego wlasciciel moga cierpiec,jesli okaze sie piesek jest chory..Rodowod miinmalizuje takie przypadki...bo masz "pewnosc"

ja wiem o tym, tez tak uwazam :D... mzoe przytocze moja wypowiedz :

......czemu zakladacie (jeszcze sie nie spotkalem z innym podejsciem tutaj) ze skoro bez rodowodu to z pseudohodowli lub od handlarza ??

noo....juz wiadomo ?? ja nie mowie ktory lepszy czy cos.... :D

pozdrawiam

nie zawsze. ale w wiekszosci przypadkow...niestety...

btw, odpisz mi wreszcie na tym cholernym gg 8) :lol:

Link to comment
Share on other sites

.Pancelot tata mókj dzisiaj pojechał do pracy i sie spyta. My bysmy kupili ale nie za drogo tu nawet 800zł jest dużo :cry: A pozatym to ja nie jesem dziecko :-? . Młodziez mój drogi :wink: I to co ja pisze to nie tylko moje wymysly ale moi rodzice tak mówią. CHciala bym żeby rodka miał no ale cóż. Miałam dobermana na papierach kiedyś, ale umarł :cry:. Teraz tacie sms's wysle i sie zapytam czy pytał o to co hccialam :wink: do neta może mieć każdy dostęp

Link to comment
Share on other sites

No więć wiem co nieco o nich: maja po sześć miechó, są rożnego koloru(chyba czarne i biszakopty. tylko sie domyślam), podobno są przeznaczone do Irlandii :o :o :o. Reszte tata mi opowie jutro w domu bo im sie necik zepsół w pracy :cry: :-? I wam wszyściucho co będe wiedzieć to napisze :D Na dziś tyle o nich wiem. Tylko czy 6 miechów to nie za "stary"? Ale raczej nie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Gucio, jak jesteś młodzież a nie dziecko, to zauważ, proszę, że ta część forum jest o wychowaniu, a nie o stanie sieci w pracy Twojego taty. Jak dostaniesz już tego labka i będziesz miała konkretne pytania na temat wychowania, to zapraszam tutaj, ale póki co, to ogranicz, proszę, swoje reportaże, albo przenieś się na Wszystko o Psach, bo tu nie jest odpowiednie miejsce. Z góry dziękuję.

Mod Flaire

Link to comment
Share on other sites

Ja podpowiem Ci, że oficjalne ceny labków z rodowodem to 1500-2500zł to troche dużo :-? .Ale tak naprawde przy dobrych układach :wink: Możesz kupic psa(oczywiście z rodowodem) za 1000-1200zł.Warto się zastanowic może troche poczekać.Bo jednak potem na swoje go pieska bez rodowodu za leczenie go wydasz więcej niz by kosztował Cię rodowodowy zwierzak.

Zastanów się nad tym, może lepiej poczekać i poodkładać pieniądze.

Pamioętaj też, że miesięczne utrzymanie labka kosztuje 150-250 zł.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, Gucio zadaje Wam konkretne pytania a Wy ciagle o jednym... Mysle ze przyja juz do informacji jakie jest Wasze zdanie o kupowaniu psow bez rodowodu... wiec moze lepiej piszcie na temat np: Jak sie przygotowac na przyjecie nowego psa? Bo chyba o to Guciowi chodzi. Jedynie Niebieska odpowiedziala na jego pytania...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...