Jump to content
Dogomania

Schronisko w Lesznie.Idzie ku lepszemu.Psiaki szukają domów!!!


Recommended Posts

  • Replies 675
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o sterylizację i kastrację, to niestety nie jest to wymogiem w punkcie zatrzymań zwierząt, ale mamy już pomysł i na to jak się skrzykniemy kiedyś wszystkie to pogadamy. NA razie poczekajmy co się da załatwić z tym wolontariatem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brydzia']Jeżeli chodzi o sterylizację i kastrację, to niestety nie jest to wymogiem w punkcie zatrzymań zwierząt, ale mamy już pomysł i na to jak się skrzykniemy kiedyś wszystkie to pogadamy. NA razie poczekajmy co się da załatwić z tym wolontariatem :cool3:[/quote]
Nie odpuszczajcie.Wolontariat to podstawa. Potem mozna negocjować w imieniu psów...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, w środę mamy spotkanie z osobą która jest odpowiedzialna za schronisko, ponieważ nie możemy wszyscy tam pójść proszę o pytania i propozycje. Ja sobie zapiszę i później dam odpowiedzi. Jak będziemy wiedzieli konkrety to się umówimy na jakieś spotkanie. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że wolontariat na pewno powstanie tylko nie wiemy jeszcze na jakich warunkach. Proszę piszcie swoje propozycje, na pewno nikogo nie zignorujemy. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jeszcze taki pomysł aby pieski zabierać na festyny i tam prowadzić adopcje:razz: . Serylizacjia i kastracja -dzisiaj będę w Kolali i zobaczę jaką cenę uda mi się wynegocjować dla schroniskowych psiaków.Można odrazu ją przedstawić jakby Kolala złożyła kuszącą oferte Najważniejsze KOTY w Lesznie brak dla nich miejsca nie ma ani jednego gdzie możnaby oddać kota czy zaadoptować a jest ich dużo szczególnie tych bezdomnych . :placz: Wolontariat to podstawa i trzeba im przemówic żeby niezostawiali sobie psa bo ma duże szanse na adopcjie a blokuje cały kojec. Jak dobrze pódzie będziemy mieli DUŻO podpisów:evil_lol:. Kolejna sprawa można by psiaki umieścić na portalu ELKI wszystkie jest ich nie dużo więc nie wymagają calej strony a na portal Elki wchodzi dużo ludzi z Leszna i okoloc to też zwiększa szansę adopcji. I to czego nie ma umowy adopcyjne muszą je mieć i podpisywać bo w ten sposób psy równie dobrze mogą iść na smalec babuni i nikt ich nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,przyszedł mi do głowy pomysł. . Może spotkamy się w sobotę lub niedzielę może raczej w sobotę, bo w niedzielę jest żużel, no ale ja się dostosuje do Was). Poznamy sie osobiście:multi: i obgadamy wszystkie kwestię. Co wy na to ? Tylko proszę podjąć decyzję dziś do 15.00 albo niech któraś z dziewczyn mnie powiadomi, bo w domu nie mam jeszcze internetu. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

:cool3:Jestem jak najbardziej za jak komuś odpowiada to oferuję że spotkanie może być u mnie. Ja jestem całą niedzielę w domu z sobotą gorzej bo jadę do wrocławia konsultowac zdjęcie rentgenowski i po odbiór wpisu do symbiedy:oops: będę dopierowieczorem

Link to comment
Share on other sites

Mam już propozycję kastracji i sterylizacji w bardzo niskich cenach co do festynów to moje psy je uwielbiają i niektóre które mam na DT też by się pisały chętnie nie nadaję się to dla wszystkich trzeba najpierw pieski poznać , ale jest to taki chwyt stosowany już dawno. Na wystawie w Kalisz udało się w ten sposób wyadoptować 5 psiaków:cool3:. Wszystko się okaże w środę co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Trochę mnie Pani przecenia, Pani Romo ;-). Fundacja Canis et Felis miała pomagać w prowadzeniu wolontariatu w poznańskim schronisku, jednak w obliczu tego, co się dzieje przez ostatnie miesiące, mogę jedynie powiedzieć, że wolontariat tam istnieje, ale na pewno nie taki, jaki miał być w założeniu.

Mogę Wam doradzić jedno. Bez dobrej woli urzędu nadzorującego schronisko i samego schroniska, nie ma w ogóle co marzyć o wolontariacie. Z każdym wolontariuszem powinna zostać podpisana umowa, a sprawy ew. ubezpieczenia itp. powinny zostać skonsultowane z prawnikiem (najlepiej byłoby, gdyby prawników było dwóch - jeden z Waszej strony, a drugi ze strony miasta). Wolontariusze powinni mieć zapewnione stroje robocze (no, to można pominąć, bo w końcu każdy może sam przynieść jakieś rzeczy), miejsce do przebrania się i umycia (b.ważne!) - nie muszą to być jakieś super-szatnie, ale chociaż jakieś małe, zamykane na klucz pomieszczenie, w którym będzie umywalka i krzesło.
Musicie się dobrze zastanowić, co chcecie jako wolontariusze robić - i wypośrodkować między tym, co chcielibyście, a co jest w tej chwili możliwe - czyli zacząć spokojnie,a jak się już do Was przyzwyczają, stopniowo proponować nowe działania.
Warto się podzielić - kto będzie np. robił stronę internetową schroniska, kto będzie psy kąpał, czesał itd. (jeśli jest w ogóle taka możliwość), kto będzie psy wyprowadzał, kto będzie działał dla zwierząt schroniskowych na zewnątrz schroniska, czyli organizował akcje " w plenerze", w szkołach itp.
Żeby zbierać pieniądze, np. do skarbonek, musicie mieć pozwolenie na zbiórkę publiczną, wydawane przez Urząd Miasta i wydaje mi się, że mogą się o nie ubiegać tylko organizacje, ale sprawdźcie to.

Najważniejsze jest, żeby wszystkie działania dobrze zaplanować - tzn. muszą one być "długofalowe" , a nie z doskoku. Dobrze by było, gdyby w schronisku były dyżury wolontariuszy, tak, by codziennie ktoś tam był - bo najgorzej jest, gdy jednego dnia jest 10 osób, a przez 6 dni nie ma nikogo.

Link to comment
Share on other sites

Aha, jeszcze coś mi przyszło na myśl.
Sprawdźcie jak wygląda opieka weterynaryjna nad psami. I niezależnie od tego, jak byłaby dobra, uważajcie z zabieraniem psów na wystawy, festyny itp. Psy zabrane prosto ze schroniska zawsze będą jakimś zagrożeniem "epidemiologicznym" dla innych, a gdyby (odpukać) doszło do zarażenia jakąś wirusówką psów wystawowych, to byłaby afera i na pewno nie przyniosłoby to Wam dobrej sławy. Znam podobną historię z kociętami...

Link to comment
Share on other sites

Pani Moniko bardzo Pania cenie,i szkoda jest ogromna dla psow poznanskich ,ze ciagle sie nie uklada z szefowstwem schroniska jak nalezy .zal mnie psow :-(
Ach jeszcze zapomnialam Pani Moniko ,jak to jest z wiekiem wolontaruszek,przeciez w Lesznie sa wspanalae podlotki ";)chetne do pomocy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...