Jump to content
Dogomania

Jaki namiot wystawowy?


Huskuś

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

A ja od paru lat zakochałam się w takim oto namiocie, jeszcze jak byłam w Finlandii zobaczyłam mnóstwo tych namiotów. Z początku namiot jak namiot, jeden lepszy, drugi gorszy: najważniejsze by pies nie zmókł. Potem siedziałam sobie na wystawie w Estonii i czekaliśmy na BISy i obok mnie jedna pani sobie zaczęła taki namiocik składać-sama jedna , powolutku, zapakowała do niewielkiej torby i se poszła. TO BYŁO TO. Od paru tygodni mam to cudo , ale i u nas juz widuje się ich coraz więcej .


[URL]http://www.petenkoiratarvike.com/näyttelyteltat_cat_2140.html[/URL]

[B]Plusy[/B]:* PRZEWIEWNY (te zielone Decathlony mają tylko dwie ściany otwierane i są duszne czasem a ten NIE !
Tego moza ze wszystkich czterech stron odwinąć i zostaje siatka lub nie
* DUŻY tzn większy od Decathlonu
* stosunkowo lekki bo ok. 8 kg, pakowany w wygodną torbę na ramie
* składa się praktycznie z jednej całości plus szpilki plastiowe
* jedna osoba jest w stanie bez najmniejszego problemu go rozstawić i złożyc z powrotem - jest to trochę dłuższy proces niz przy Decathlonie ,
ale i namiot większy więc rozwiązanie inne
* jest wariant z termicznym materiałem, który nieco zatrzymuje ciepło to chyba ten materiał ze srebrnym wntrzem -ja właśnie taki mam nieco droższy bo 219 euro

[B]Minusy[/B] -dla mnie mógłby być większy
sam się nie nosi , nie rozklada i nie składa
jeszcze mógłby za kierowcę robić a nie robi hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Do minusów dodam cenę "nieco" wyższą niż Decathlonu :)[/QUOTE]

Biorąc pod uwagę że jest prawie dwa razy większy i termiczny materiał to chyba nie jest droższy od Decathlonu bo ok 2 x więcej niż jego cena. Dla mnie Decathlon - mimo, że jest rewleką pod wieloma względami - jest kompletnie nieprzydatny bo za MAŁY. Jak się ma jedną klatke i psa albo kilka małych to jest idealny ale jak juz więcej coś to już nie.

Link to comment
Share on other sites

Tak czy siak dla wielu będzie to cena zaporowa. 216 euro to około 800 złotych a Decathlon kupisz już za 200-300. Poza tym nie każda rasa wymaga skakania wokoło psa w tym namiocie :evil_lol: Edyta z malamutami - sztuk 3 widziałam że w Uzghorodzie się spokojnie mieściła. Plus kilka ludziów. I o ile namiot fajny, to jednak myslę, że na razie poza, przynajmniej moim, zasięgiem.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj na wystawie w Serbii widzialam wlasnie ten namiot rozlozony obok nas :) Nie powiezialabym, ze jego rokladanie trwalo chwile, a to na co zwróciłam uwage, to podczas mocnego wiartu to ten namiot prawie fruwal w powietrzu,sznurki przywiazane do metalowych plotkow itp, a decathlony sie tak nie miotaly. Ciekawostka :)
Jak dla mnie za duzy na wystawe :P Kilka takich namiotow kolo ringu i koniec.
W decathlonie spokojnie zmiesciloby sie minimum 6 psow mojej rasy (setery) w 3 kennelach. Oczywiscie biorac pod uwage, ze jeszcze jakies 2 krzeselka w srodku itp ;)
Na kilku wystawach w deszczu juz siedzialo w tym namiocie po 4-5 psow, byl kennel, krzeselka i kilka osob i wcale nie bylo zle :D
Minus decathlona to rzeczywiscie w duuzych upalach robi sie duszno w srodku, ale tylko raz nam sie taka sytuacja zdarzyla.

Link to comment
Share on other sites

Mój jeszcze nie fruwał, ale wszystko przed nami. Zgadzam się, ze jak sa psy , tzw."małoobsługowe to super, bo więcje ich wyjdzie. Ja z reguły jeżdżę z 2 pudlami duzymi. Te siedza w klatkach lub na klatkach i dostep ma być do kazdej klatki dokoła, bo ławiej jest chodzić wokół klatki w trakcie przygotowywania psa niz psem kręcić . Ale oczywiście każdy sobie musi sam dopasować. Mimo, że Decathlon jest bardzo zmyślny i wygodny to niestety dla mnie za mały. Klatka wejdzie centralnie tylko jedna. A czas rozkładania rozsądny ma byc. Te pawilony białe najcześciej skłądane z setki rurek to koszmar, więc ten dla mnie to juz spoko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Iwax']Mój jeszcze nie fruwał, ale wszystko przed nami. Zgadzam się, ze jak sa psy , tzw."małoobsługowe to super, bo więcje ich wyjdzie. Ja z reguły jeżdżę z 2 pudlami duzymi. Te siedza w klatkach lub na klatkach i dostep ma być do kazdej klatki dokoła, bo ławiej jest chodzić wokół klatki w trakcie przygotowywania psa niz psem kręcić . Ale oczywiście każdy sobie musi sam dopasować. Mimo, że Decathlon jest bardzo zmyślny i wygodny to niestety dla mnie za mały. Klatka wejdzie centralnie tylko jedna. A czas rozkładania rozsądny ma byc. Te pawilony białe najcześciej skłądane z setki rurek to koszmar, więc ten dla mnie to juz spoko.[/QUOTE]

Setka rurek to jedno a kupa ludu do pomocy co by toto postawić to drugie :) Ja na razie planuję z drugim psem jeździć ale toto małe będzie więc nie liczy się :) Więc nam Decathlon wystarczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Setka rurek to jedno a kupa ludu do pomocy co by toto postawić to drugie :) Ja na razie planuję z drugim psem jeździć ale toto małe będzie więc nie liczy się :) Więc nam Decathlon wystarczy :)[/QUOTE]

Dziecko nie wiesz o czym mówisz, sama rozkładam i składam i zajmuje mi to góra 5 minut (żadnych rurek tu nie ma !!! wbijanie szpilek i naciąganie sznurków. Z resztą nie ma co przekonywać tych nie przeonanych. Nie ma obowiązku kupowac broń Boże ale Ci co znają ten namiot to raczej chwalą.

a fruwajacy decathlon to nawet na ostatniej radomskiej lapalam , bo był do niego pies uwiazany a moj stal twardo ale kaydz sobie moye dobrac co chce, prawda_

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwax']Dziecko nie wiesz o czym mówisz, sama rozkładam i składam i zajmuje mi to góra 5 minut (żadnych rurek tu nie ma !!! wbijanie szpilek i naciąganie sznurków. Z resztą nie ma co przekonywać tych nie przeonanych. Nie ma obowiązku kupowac broń Boże ale Ci co znają ten namiot to raczej chwalą.

a fruwajacy decathlon to nawet na ostatniej radomskiej lapalam , bo był do niego pies uwiazany a moj stal twardo ale kaydz sobie moye dobrac co chce, prawda_[/QUOTE]

Czytajże ze zrozumieniem kobito, bo rurki to ja mówiłam o tych starych namiotach pawilonach :P Cośmy go z Anitą i jej chłopem stawiały w Przemyślu kiedyś kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sprawdzone Nowe Namioty na wystawy Quechua Base Seconds Srebrne teraz tylko za 230 z wysyłką macie na allegro, podłogi też są dostępne

[URL]http://aukcjewp.wp.pl/na-wystawy-quechua-base-seconds-wysylka-gratis-i1436258564.html[/URL]

[IMG]http://i403.photobucket.com/albums/pp119/bicker2000/szary.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bicker2000']Sprawdzone Nowe Namioty na wystawy Quechua Base Seconds Srebrne teraz tylko za 230 z wysyłką macie na allegro, podłogi też są dostępne

[URL]http://aukcjewp.wp.pl/na-wystawy-quechua-base-seconds-wysylka-gratis-i1436258564.html[/URL]

[IMG]http://i403.photobucket.com/albums/pp119/bicker2000/szary.jpg[/IMG][/QUOTE]

Namiocik super!!!Właśnie taki oto nabyłam dziś:)jestem meeega zadowolona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TANANA']ostatnio zakupiłam w Decathlonie za 33.99[/QUOTE]
dawno? Bo planuję wyjazd do "cywilizacji" i bym sobie Decathlona ujęla w planach sklepowych.
A namiot jest super! Moze też służyć - jak u mnie - w ciepłych miesiacach -do zabawy dla dzieci. jest doskonalym domkiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dawno? Bo planuję wyjazd do "cywilizacji" i bym sobie Decathlona ujęla w planach sklepowych.
A namiot jest super! Moze też służyć - jak u mnie - w ciepłych miesiacach -do zabawy dla dzieci. jest doskonalym domkiem[/QUOTE]
w połowie stycznia tego roku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...