Jump to content
Dogomania

mój piesek zaczął na mnie warczeć:(pomocy!


Piratka

Recommended Posts

Witajcie!

Od niecałych 2 miesięcy mam nowego pieska mieszańca ma okolo 4,5 roku,przybłąkał się. Byłam osobą z którą miał największy kontakt, przyniosłam go do domu, chodził za mną jak cień i byłam jedyną osobą na którą ani razu nie warknął przy głaskaniu (warczał na mojego tate i narzeczonego). Po miesiącu pojechałam na wakacje, kiedy wróciłam pierwszego wieczoru było wspaniale biegał cały szczęśliwy i długo się tulił. Na drugi dzień rano zaczął na mnie warczeć przy głaskaniu, chciał przy mnie siedzieć bo sie tulił ale nie pozwolił mi siebie dotknąć, wieczorem też warknął na narzeczonego. Macie jakiś pomysł co się mogło stać? dodam, że pod moją nieobecność był pod opieką moich rodziców i wszystko było dobrze.:-(

Link to comment
Share on other sites

Na pewno coś jest nie w porządku w waszych relacjach z psem i hierarchii w domu. Nigdy nie powinno czegoś takiego się zdarzać, nie mozesz dopuścić do takiej sytuacji.
Piratka, nikt Ci nie powie, co konkretnie powinnaś robić, na odległość w tym przypadku baaardzo trudno cokolwiek poradzić - radziłabym się skonsultować z fachowcem. Pokaże, co powinniście robić (wszyscy domownicy, nie tylko Ty, bo nie tylko Ty przebywasz z psem pod jednym dachem), żeby takich sytuacji unikać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaczął na mnie warczeć kiedy głaskałam po grzebiecie i buzi. Na mojego narzeczonego i tatę warczy kiedy glaszcza go zbyt długo (lubi 2 -3 razy i koniec). Niestety szczeka na moja chrześnice:( zupełnie nie wiem co mam zrobic z tym małym bandziorem:( Jak np go dłużej się glaszczę albo samemu się go dotknie (nawet jak sam podejdzie i wesoło merda) to on ma taki moment ze zastyga w bezruchu i potem jest warknięcie.Pomóżcie bo nie wiem co zrobić:(

Link to comment
Share on other sites

Piratka, napisz, gdzie mieszkasz, być może ktoś da Ci namiary na dobrego szkoleniowca z Twojego miasta lub okolic. Warto umówić się nawet na jedno spotkanie, które nie będzie dużo kosztowało, naprawdę. Natomiast Wy przyswoicie sobie dużo wiedzy. O to przecież chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piratka'] Jak np go dłużej się glaszczę albo samemu się go dotknie (nawet jak sam podejdzie i wesoło merda) to on ma taki moment ze zastyga w bezruchu i potem jest warknięcie.Pomóżcie bo nie wiem co zrobić:([/quote]Nie uszcześliwiać psa na siłe i nie głaskać.
Są psy które nie lubią dotyku i głaskania i mozliwe że taki egzemplarz Wam sie trafił.
Mozliwe ze nikt go nigdy nie głaskał, mozliwe ze dotyk człowieka kojarzy mu sie wyłącznie z zagrożeniem.
[QUOTE]Zaczął na mnie warczeć kiedy głaskałam po grzebiecie i buzi. [/QUOTE] Unikaj takich gestów. Gmeranie przy pysku praktycznie obcego psa który nie ma zaufania do ludzi nie jest najlepszym pomysłem.
[quote]Od niecałych 2 miesięcy mam nowego pieska mieszańca ma okolo 4,5 roku,przybłąkał się. Byłam osobą z którą miał największy kontakt, przyniosłam go do domu, chodził za mną jak cień i byłam jedyną osobą na którą ani razu nie warknął przy głaskaniu (warczał na mojego tate i narzeczonego).
[/quote]Dopóki nie spotkasz sie ze szkoleniowcem karmcie psa wyłącznie z reki. Przyzwyczajaj go do dotyku -natychmiast po krótkim poglaskaniu (2-3 razy skoro tyle toleruje) daj mu smakołyk. Wyrabiaj skojarzenie: ludzka reka/dotyk = przyjemność

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedzi:) wstępnie umówiłam się na spotkanie z psim psychologiem (dopiero za miesiąc jak wyplata przyjdzie :()panią Janeczek. Bierze 250zl za spotkanie, wiem ze inni biorą mniej, ale słyszałam ze ona jest bardzo dobra. Jestem z Wrocławia. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...