Jump to content
Dogomania

Galeria Akit (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Taysha

Recommended Posts

[B]Agappe-[/B]Marmur z Akogareno wspolnie bronia swoich suczek i poki co jeszcze sie kochaja. Marmur to dobry pies, bo ojcuje wszystkim akitkom nawet tym przyjezdnym i zawsze bedzie naszym najkochanszym pieskiem.

Jesli chodzi o inne akitki z Japonii to prowadzimy rozmowy odnosnie kolejnej suczki i psa. Chcemy sciagnac linie ktorych nie ma w Europie i miejmy nadzieje ze nam sie to uda;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Taishi']no patrz, właśnie Ci to samo o ideałach chciałam napisać.
No to skoro Daria też wie, to może dobrze zauważyła?
A Anata nie ma przerostu stawu skokowego...[/quote]

Nie przerost tylko przeprost to po pierwsze. I jak sama nazwa wskazuje łapa powinna być ustawiona pod kątem jakby była wygięta do tyłu a nie odchylona tylko. Nie da się tak ustawić psa bez tej przypadłości i nie widzę na żadnym zdjęciu takiego psa. Osobiście poza wystawą europejską w Poznaniu parę ładnych już lat temu nie widziałam psa, który by to miał, bo to nie wygląda tak jak zdjęcia gdzie zwyczajnie pies jest źle ustawiony (zacytowane wcześniej oba) i nie da się tego nie zauważyć. Nawet średnio douczony sędzia to widzi. Dlatego napisałam, że jeśli on to ma to i oni też po prostu ;-)

A Marmur owszem nawet bardzo dobry pies...

Link to comment
Share on other sites

A badania są bardzo ważne. Dysplazja w ogromny stopniu jest dziedziczna. Ryzyko istnieje zawsze ale jest nieporownywalnie mniejsze u szczeniaków po przebadanych rodzicach (a najlepiej i dziadkach). Jeśli kogoś interesują fakty a nie tylko pobożne życzenia prawie hodowcy (który trzęsie sie pewnie iż sprowadzony pies nie spełni norm zdrowotnych i z tego strachu pewnie go nawet nie przebada) to zapraszam do działu weterynaria na mojej stronie gdzie umieściłam za zgodą autora bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Nie wyssane z palca pobożne życzenia kogoś tam ale fakty z badań naukowych.
***
Jako ciekawostkę podam fakt iż parę lat temu zmieniły się zasady sędziowania w Japonii i nie jest już tak trudno o ten do tej pory dość ważny tytuł po prostu dają ich kilka ;-) Ciekawe też dlaczego Japończycy współfinansują badania nad chorobami akit przeprowadzane w Europie. Bo u nich z tym coraz mniej ciekawie jest i próbują jakoś temu zaradzić. Już wiele osób ściągało stamtąd linie, których nie ma w Europie... a prawda jest taka, że praktycznie nie ma już takich, których w Europie nie ma - wystarczy tylko pojechać kilka- albo kilkanaście pokoleń wstecz.

Link to comment
Share on other sites

Witam!!
AKEGATKA widze że wkleiłaś art. z Dz. bałtyckiego szkoda że nie w całości warto byłoby go przeczytać. Jak pamietam to ten art. o psie o ktorym pisałam na dogo z bardzo duża dysplazją w wieku 3 miesiecy. Był to dla mnie szok ale w tej chwili jest lepiej wlasciciel bardzo dwa o niego . Szkoda mi tylko dziecka.Spotykam ich czasem. W tym art. jest ŻÓŁTA KARTKA dla hodowcy czyli AKITA u IZIS ( oczywiście na prosbę hodowcy sa podstawione dane).
Co się tyczy mądrych wypowiedzi P. Izydo na temat dysplazji oczu genów i innych badań WARTO popracować nad swoją hodowlą zwłaszcza nad UMASZCZENIEM bo to pani produkuję jest HAŃBĄ dla tak wspaniałej rasy jaka jest AKITA.
Pozatym to nie tylko ten jeden pies wyszedl z dysplazja z pani hodowli
.
Dlaczego nie pokaże pani innych zdjec akit tych ktore nie sa wystawiane.

Akegata wychodzi zazdrość od P.Izydy że taka osoba jak Ty bez miotów i wyników hodowlanych ma tak piekne psy z lini Japońskej i Ty pragniesz udoskonalać tą rase . Także Akegata Gratuluję i Życze sukcesów Hodowlanych
Pozdrawiam
Anulus

Link to comment
Share on other sites

Pani Izydo i znowu sie z Pania zgadzamy. Ma Pani racje! Najlepsze Akity sa z Gdanska Zaspy, a reszta w Polsce jest do d......., ale to chyba czlowiek z Gdanska (Zaspa czy Stogi???) w latach 80-tych powiedzial ze bedziemy druga Japonia. Ale to napewno ta osoba nie byla to Pani....

Powiem szczerze, ze moj maz jest Pani fanem, bo powiedzial ze dobry marketing to podstawa biznesu. Reszte chyba rozumiemy.

A co do Japonczykow to sie zgadzam z Pania, coz w Japonii moga wiedziec o akitach...???

Link to comment
Share on other sites

Akegata przecież wiesz że najlepsza HODOWLĄ AKIT jest Akita u Izis.:diabloti:
Tylko że w rozmnażaniu coraz gorszych psów. Powiedz mi Akegata dlaczego tak słynna hodowla nie wystawia na wystawach zagranicznych jesli sie tak szczyci swoimi psami tylko że te psy mają włascicieli i oni powinny zasłużyc na duże brawa, to oni pracują nad nimi prawda.
Nigdy nie dorówna prawdziwym hodowca to jest moje zdanie.
Rozmnażć to nie sztuka i liczyć mioty i slynać, ale ZASŁYNĄĆ jako HODOWLA która dąży do poprawienia danej rasy. To co produkuje ta hodowla to przekracza wzorzec AKITY nie wspomnę i innych rzeczach.
anulus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'] [B]Jeśli kogoś interesują fakty a nie tylko pobożne życzenia prawie hodowcy[/B] [/quote]

[I]Pani Izydo[/I]

[I]dla pani informacji wziete z Wikipedii[/I]

[B]Hodowla zwierząt[/B] – zgodnie z [URL="http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0774.htm"][COLOR=#0000ff]Ustawą o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich[/COLOR][/URL] zespół zabiegów zmierzających do poprawienia założeń [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedziczenie_%28biologia%29"][COLOR=#0000ff]dziedzicznych[/COLOR][/URL] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Genotyp"][COLOR=#0000ff]genotypu[/COLOR][/URL]) [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwierz%C4%99ta_gospodarskie"][COLOR=#0000ff]zwierząt gospodarskich[/COLOR][/URL], w zakres których wchodzi ocena [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C5%9B%C4%87_u%C5%BCytkowa"][COLOR=#0000ff]wartości użytkowej[/COLOR][/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C5%9B%C4%87_hodowlana"][COLOR=#0000ff]hodowlanej[/COLOR][/URL] zwierząt gospodarskich, [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Selekcja_%28zootechnika%29"][COLOR=#0000ff]selekcja[/COLOR][/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dob%C3%B3r&action=edit&redlink=1"][COLOR=#0000ff]dobór[/COLOR][/URL] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobnik"][COLOR=#0000ff]osobników[/COLOR][/URL] do [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kojarzenie_%28biologia%29&action=edit&redlink=1"][COLOR=#0000ff]kojarzenia[/COLOR][/URL] prowadzony w warunkach prawidłowego [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%B3w"][COLOR=#0000ff]chowu[/COLOR][/URL].
[I][B]Hodowlą oznacza się również termin znaczący tyle, co trzymanie i zapewnienie odpowiednich warunków zwierzęciu bądź zwierzętom[/B][/I].

[I]i wlasnie dlatego wczesniej napisalam, ze [/I]

[I]"Jak widac slowo "hodowla" w zrozumienu Pani a naszym rozni sie diametralnie, zreszta zdjecia na tym forum potwierdzaja to."[/I]

Wszystkim pozostalym widzom i przyszlym wlascicielom akit zycze milego wieczoru:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawe się staje powoli tutaj już nawet "hodowczyni" Anulus przypełzła ;-)
W takim razie zostawiam Was w dobranym pod względem poziomu moralnego towarzystwie do którego jak ulał pasuje osoba, której dumą hodowlaną jest kaziorodczy miot alaskanów (brata z siostrą). Dobrej zabawy w doborowym towarzystwie :-).
A co do artykułu to czytam i czytam i jakoś nie widzę w nim nic na temat ani mojej rasy ani tym bardziej mojej hodowli. Jeśli masz jakiś artykuł o mnie to z chęcią poczytam a takie duby smalone to sobie możesz komuś innemu wciskać. Żadna osoba nie zgłaszała pretensji w stosunku do mojej hodowli. Jeśli jakieś ma np. owa Pani czy osoba o której pisze to zapraszam chętnie posłucham na temat etyki dziennikarskiej i fabrykowania materiału do artykułów dziwnej treści... Poza tym psa jak widać nie da się wyżywić resztkami ze stołu nawet jeśli od czasu do czasu doda się żółtko czy twarożek. Jak się chce kupić psa to najpierw trzeba się zastanowić czy ma się go z czego wykarmić odpowiednio a nie słuchać "życzliwych inaczej spacerowiczów z rentgenem w oku" oraz rzeźników w białych fartuchach co to zdrowego psa potną byle zarobić (mamy takich w Trójmieście). Ale jak widać z artykułu Pani na siłę szukała kogoś kto potwierdzi jej diagnozę spacerowiczów iż pies jest chory i kogoś kto potnie zdrowego psa. Dwóch weterynarzy jak widać nie poleciało na to ale trzeci od razu wyczuł łatwy zarobek. Bo co z tego, że pies okaleczony na całe życie skoro wet ma w kieszenie kilka stów więcej. Co ciekawsze od tych zabiegów na zachodzie się odchodzi, bo gdyby pies faktycznie miał dysplazję to ten zabieg uniemożliwia późniejsze wstawienie endoprotez. I tylko psa szkoda, że miał pecha trafić do spacerowego grona wszystkowiedzących co to lepiej od weterynarzy wiedzą co psu jest i że zamiast odpowiednio żywić i uważać w okresie wzrostu po prostu trzeba go pociachać w imię zarobku weterynarza i być może również spacerowego naganiacza (bo pewnie jakieś profity z tego ma, że zdrowe psy wysyła do cięcia). To na tyle refleksji odnośnie artykułu.

A od jutra wstawiać zacznę fotki akitek z mojej hodowli. Resztę pewnie powstawiają ich właściciele, którzy zostaną równie miło przyjęci jak Inu ;-)

Link to comment
Share on other sites

Anulus, ja nawet nie wiedzialam ze to byl artykul o Izydzie.

I jak zwykle nastapil atak na opozycje.

Oficjalnie i publicznie chce Ci pogratulowac, ze weteranow trzymasz do konca i walczysz o ich zycie- i to jest wlasnie kochac zwierzeta!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akegata']Anulus ...
Oficjalnie i publicznie chce Ci pogratulowac, ze weteranow trzymasz do konca i walczysz o ich zycie- i to jest wlasnie kochac zwierzeta![/quote]

Oj widzę, że nie pochwaliła się Mirka jak to młodego samca z tego miotu (u niej mieszkał) uśpiła bo sprawiał problemy z racji swojej psychiki i gryzł - no kaziorodztwo rodziców nie wpłyneło na niego najlepiej. Za nieprzemyślane powołanie go do życia własnym życiem zapłacił....
Jeśli taka osoba jest dla Ciebie wzorem cnót to ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam!!
Co sie tyczy mojego miotu nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam tego że nie dopilnowałam rodzeństwa wrecz przeciwnie przekazuję to innym osobą aby nie spotkało to również ich. Także P. Izydo musi pani wpierw dorosnąc mi do pięt aby mogła mnie atakowac takimi tekstami a także prosze nie pisać do ludzi i oczerniac mnie bo tak naprawde w jednym calu nie dorownuje mi pani co sie tyczy zwierząt. Jak również oczernia pani weterynarzy jest to żałosne i nie jest pani wstanie przyznac sie do tego art. a myślałam że taka osoba ma odwagę.
Prosze sie lepiej pouczyc i popracowac nad swoją hodowla dot. kryc moze sie cos pani uda i nie porzucać starych psow bo nie nadaja sie do rozmnażnia!!!!!!!!!!!!! bo to jest WSTYD
pozdrawia
Anulus

Link to comment
Share on other sites

Jasne jasne słyszałam też tą bajkę o niedopilnowaniu. Tylko jakoś nikt ze słuchających w nią nie wierzył i każdy mówił, że chodziło o kasę, bo moda na alaskany akurat była. Bo jak się ma taki niby przypadkowy miot to odpowiedzialny hodowca nie ciągnie na siłę takiej linii (a tak jest w tym przypadku) i nie namawia ludzi od rozmnażania takich psów. Powodzenia i dalszego samozadowolenia życzę...

Link to comment
Share on other sites

P.Izyda to co pani pisze naprawde jest żałosne i takie opowiastki skąd sie wzieły czy sadzi pani to po sobie (BOOS))chyba tak. Nie przerazi mnie pani tymi słowami zawsze uważłam że jesteś OSOBĄ PSYCHICZNĄ .
Polecam sie UCZYĆ zrównoważenia nad swoją osobą bo daleka jeszcze droga
Anulus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Karolinko mówiłam Ci daj spokój ;-) Oni nawet nie wiedzą jak wygląda przeprost stawu skokowego. Bo jeśli tak wyglądałby przeprost stawu skokowego to miałaby go większość Waszych akit (na czele z promowanymi i Zwyciężczyni Świata też).

Daria dobra rada skoro RYUU widziałaś na żywo i [U]zdawało Ci się[/U], że coś ma nie tak z ruchem to radzę Ci dokładnie obejrzeć bieg Twojej suni ... i przemyśleć dlaczego tak utytułowana suka nie wygrała nawet klasy championów na klubówce skoro jak zawsze była w pełnym włosie i Ty jesteś doskonałym wystawcą...
[/QUOTE]
szczerze mówiąc nie wiem co to jest dokładnie przeprost stawu skokowego.. ja tylko napisałam, że Ryuu nie ma idealnych tylnich kończyn.. no chyba nie zaprzeczysz???
a Anata nie ma idealych tylnich łap (bo o tym teraz mówimy) - tzn zawsze mogłaby miec odrobinke lepsze..

cieżko oglądać mi bieg mojego psa jak biegne koło niej.. a czemu nie wygrała? jest dużo powodów.. w tym chociażby to, że Anata jest 2 lata starsza od Dony.. akity są w kwiecie wieku najczęściej ok 4 lat.. Anaty ojciec też w wieku Anaty przestał już wszystkie wystawy wygrywać.. Anata i Dona są zupełnie w innych typach.. u jednych sędziów będzie wygrywała Anata, u innych Dona, a u innych Inazumka, która jest według mnie śliczną sunią.. każdy sędzia ma swój gust.. ba nawet hodowcy zmierzają w różnych kierunkach bo mają swoje wizje rasy.. więc akurat w tym nie widze niczego do zastanawiania, pomijając już to, że nie widze potrzeby żeby to roztrząsać.. dostałyśmy po "pupie" po raz pierwszy od 4 lat, no ale ileż można wygrywać :lol: każdego czas kiedyś przemija.. wystawiam bo lubie, bo to jest moje hobby i świetna zabawa i życze wszystkim żeby tak do tego podchodzili :)
a po za tym ja nie musze oglądać biegu swojej suni bo moja sunia nie była i nie będzie rozmnażana, więc jakiekolwek jej wady (a oczywiscie ma ich kilka) nie będą przekazywane dalej.. więc akurat podawanie za przykład tu Anaty jest niezbyt trafione


[quote name='abigail']
Daria, to chyba była wielka przyjemność przytulać takie kociaki?!!!!:loveu:[/QUOTE]
pewnie że frajda!!!! za tydzień jade znowu :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akegata'][B]Agappe-[/B]Marmur z Akogareno wspolnie bronia swoich suczek i poki co jeszcze sie kochaja. Marmur to dobry pies, bo ojcuje wszystkim akitkom nawet tym przyjezdnym i zawsze bedzie naszym najkochanszym pieskiem.

Jesli chodzi o inne akitki z Japonii to prowadzimy rozmowy odnosnie kolejnej suczki i psa. Chcemy sciagnac linie ktorych nie ma w Europie i miejmy nadzieje ze nam sie to uda;)[/QUOTE]

no tak, bo Marmurek to Wasz "pierworodny" akitek ;)

ojojoj no to rzeczywiście bogate plany!!! Życze Wam powodzenia w negocjacjach!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem skoro się na tym nie znasz i nie wiesz co to jest to nie powinnaś zabierać głosu po prostu bo jest to trochę niepoważne doszukiwać się na siłę wad w moim psie tylko dlatego że towarzystwo wzajemnej adoracji znów się uaktywniło po krótkiej przerwie. Miłej nocy życzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akegata']Nasz japonczyk niesie co niesie, czymze jest przeciez potomek zwyciezcow Meiyosho ( queen of queens all of Japan) - no ale co tu tlumaczyc. [/QUOTE]

Patrycja a ja chętnie posłucham - na prawde.. tzn nie chodzi mi akurat konkretnie o Waszego japończyka tylko o tym co to jest Meiyosho :roll:

przyznaje się bez bicia o japońskich zasadach, wystawach itd wiem baaardzo niewiele..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Moim zdaniem skoro się na tym nie znasz i nie wiesz co to jest to nie powinnaś zabierać głosu po prostu bo jest to trochę niepoważne doszukiwać się na siłę wad w moim psie tylko dlatego że towarzystwo wzajemnej adoracji znów się uaktywniło po krótkiej przerwie. Miłej nocy życzę.[/QUOTE]

wiem jak powinno wyglądac - nie wiem jak co sie nazywa.. to tyle

Link to comment
Share on other sites

Witam!!
P. Izydo troszkę mam mało czasu aby pisać ale obiecuję gdy wróce może pani liczyć na dalsza dyskusję było mi miło.
Oczywiscie o ile standarty pani na to pozwolą.
Porozmawiamy sobie o kaziroctwie i o genach ktore sobie przekazują,
bo jak zauwazyłam z pani miotów dot umaszczeń napewno było ich duzo.

Tak jak pani pisze powtórka z rozrywki.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='INU']To już jest przesada :crazyeye:!
Na jakiej postawie pisze Pani, że FUKASHI ma przerost tylnych kończyn :crazyeye:?
Na postawie zdjęć?
Bo na żywo, to z całą pewnością go Pani nie widziała!
I nie wiem też, czemu Pani pisze, że na to samo cierpi RYUU. Nie sądzie, żeby pies z taką wadą miał takie tytuły, jakie udało się osiągnąć temu psu!

I zapewniam Panią, że FUKASHI [B]nie ma[/B] przerostu (o ile w ogóle można coś takiego stwierdzić u [B]szczeniaka[/B]...)![/QUOTE]

Tylko zwróć uwagę gdzie on te CWC otrzymałam, jak był jeden :) Tam gdzie się pojawił na wystawie i była konkurancja to od razu lokata IV

Przypominam wyniki z klubówki w Nowym Dworze Mazowieckim:
kl.championów - 4
23. ASZTAR Imaginacja CH.PL. - oc.doskonała, lokata III
24. BIMBO Yamamoto INT.CH.,CH.PL.,ZW.A-H., - oc.doskonała, lokata I, CWC, Zw.Klubu, NDPwR
25. ISSUN BOSHI Halne Wzgórze FCI CH.PL. - oc.doskonała, lokata II
26. RYUU-GO Shun`you Kensha INT.CH.,CH.E.,CH.P. - oc.doskonała, lokata IV

W Sopocie rzeczywiście mu się udało, ale inne wnioski CWC (czyli 2) otrzymałam bez konkurencji w klasie, wiec chyba nie ma się czym szczycić i to nie świadczy o jego klasie.
I niestety INU u tego psa wystepuje problem tylnich nózek i za nisko osadzonego ogona, przez co dziwnie stoi co widac na załączonym obrazku. Nie wiem jak u twojego bo go nie widziałam.

A odpowiem Ci dlaczego uzyskał tyle tytułów. Poprosto wyjeżdził te tytułu. Był w rękach tylu właścicieli i w tylu krajach, że wystarczyło że kazdy by go wystawił po 2 razy,a dodatkowo było tyle ofert jego kupna, że to masakra, to że jest u Izis to nie przypadek, bo ta Pani lubie skupowac dojrzałe psy z tytułami. A i tak dlugo do Polski nie trafił bo inne hodowle w Polsce odrzuciły oferte jego kupna.
Skoro jest taki doskonały to trzemu wszyscy jego poprzedni właścicieli go sprzedawli a nie zostawili na swoich hodowlach ?? Co cię nie zastanawia ??

A powiem, Ci INU jeszcze jedno, moja Doncia wygrała dużo, ale najbardziej jestem dumna z lokaty II na wystawie Klubowej w Łodzi bo w stawce 8 czy 9 suk to jest osiagniecie. A przegrać z Aite Yamamoto która ma cudowny wyraz to nie wstyd. Pozdrawiam i uwierz mi, nie tytuły świadczą o jakości psa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...