Jump to content
Dogomania

Galeria Akit (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Taysha

Recommended Posts

  • Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agnieszka!!! Suuuuuuuuuuuuuuuuper foty!!!!Bibmomek zachowuje sie w stadzie jak moja Sake!!! :P :P :P Szef całą gębą i opiekun... :P Już słysze te dźwięki,jak strofuje niegrzecznych :wink: :wink: :wink:

Adres Twojej strony juz poprawiony!!!!

Link to comment
Share on other sites

Moje jak sie zabawiają to ryczą tak,że sie ludzie zatrzymuja i patrzą :wink: Kiedyś coś tam robiłam na podwórku,akitki sie bawiły w wiadomy sposób,kobieta ,która przechodziła chodnikiem nawyzywała mnie od sadystek nieczułych ;"pani ślepa,przecież te psy sie zaraz pozagryzają,dlaczego pani na to pozwala"..... :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Przyjdzie lato i u nas pewnie będzie to samo. :lol: :lol:
Kiedy jeszcze chodzilismy na pola mokotowskie to zawsze się wyludniało jak Bimbonek zaczynał zabawę z psami. Wiekszość psiarzy wolała odejść :cry:
No cóż został nam park i stali towarzysze zabaw. Swoją drogą jestem ciekawa jak długo jeszcze. :P :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']:lol: :lol: Przyjdzie lato i u nas pewnie będzie to samo. :lol: :lol:
Kiedy jeszcze chodzilismy na pola mokotowskie to zawsze się wyludniało jak Bimbonek zaczynał zabawę z psami. Wiekszość psiarzy wolała odejść :cry:
No cóż został nam park i stali towarzysze zabaw. Swoją drogą jestem ciekawa jak długo jeszcze. :P :P[/quote]

Wydaje mi sie, ze nie dlugo sie jeszcze pobawia :cry: . A swoja droga wielka szkoda, ze tak jest z akitami - jak dorastaja to im odbija szajba i po psie. Chyba, ze sie myle :roll: - moze znacie jakies wyjatki?
Shogun ma sasiada yorka i znim jest wstanie sie pobawic - tamten jest jeszcze mlody i skory do zabawy ... ciekawe jak dlugo jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziemniak']
Wydaje mi sie, ze nie dlugo sie jeszcze pobawia :cry: . A swoja droga wielka szkoda, ze tak jest z akitami - jak dorastaja to im odbija szajba i po psie. Chyba, ze sie myle :roll: - moze znacie jakies wyjatki?[/quote]

To nie szajba to charakter dominujacy u niektorych akit.
I owszem znam wyjatki. Np. moja Hevia i Nakayoshi.
Sa w stanie pobawic sie z kazdym o ile ich nie atakuje. Moze byc to pies, kot czy krolik ;-)

Link to comment
Share on other sites

zaczyna się czuć na tym osiedlu ważna.. to nie jest tylko i wyłącznie kwestia dorastania tylko też przeprowadzki.. całkowicie zmienione pieskie otoczenie..

Ja teraz jestem u mamy w pracy z Anatką.. wzięłam aparat i jak będę wracała porobie małej zdjęcia.. tylko qrcze cały czas jest śniezyca (bez słoneczka), więc nie wiem czy będą najlepsze.. zobaczymy.

a co do zachowania mojej Anatki jeszcze.. ona nie atakuje pierwszego lepszego psa.. tylko jak suczka nie chce sie z nią bawić nie jest do końca przyjaźnie nastawiona to Anata pokazuje że chce dominować..na początku spokojnie, łagodnie.. a z tą owczarką kaukaską(Elza) to Anata najpierw się bawiła z pól godziny, latały spokojnie.. i teraz jak sie widzą to też się bawią.. wtedy już były obie zmęczone, rozdrażnione.. Anata miała już dość zabawy.. i burczenie w zabawie przerodziło się w ustawianie Elzy.. zakończone tym że Elza lezała na plecach do góry brzuchem, a wkurzona Anata na niej.. zabrałam Anate,a niezmordowana Elza znowu chciała sie bawić.. heh..
NAjczęsciej wyczuwa sama kiedy nie ma szans.. nigdy nie zdarzyło jej się ze zaatakowała psa, z którym z góry była skazana na przegraną.. przed takimi czuje respekt. albo je omija łukiem, albo próbuje zachęcić do zabawy, ale jest to bardzo ostrożne zachęcanie..

Link to comment
Share on other sites

A to maluch co troche jeszcze z nami pomieszka chociaz zamowiony jest od dawna. Wczoraj wlasnie zeszlo mu drugie jajko ;-) i aby udowodnic swoja meskosc napastuje teraz siostry maly macho ;-)

[img]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-w/wataru-8tyg.jpg[/img]

W domku z facetow wolny zostal tylko sobowtor tego macho ale z rzesami dlugimi jak dziewczyna ;-)

A dziewczynka, ktorej zdjecie wczesniej zamieszczalam juz jest zajeta.

A zdjecie oczywiscie autorstwa Takatuki :-)
Ma dziewczyna talent :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']zaczyna się czuć na tym osiedlu ważna.. to nie jest tylko i wyłącznie kwestia dorastania tylko też przeprowadzki.. całkowicie zmienione pieskie otoczenie..

Ja teraz jestem u mamy w pracy z Anatką.. wzięłam aparat i jak będę wracała porobie małej zdjęcia.. tylko qrcze cały czas jest śniezyca (bez słoneczka), więc nie wiem czy będą najlepsze.. zobaczymy.

a co do zachowania mojej Anatki jeszcze.. ona nie atakuje pierwszego lepszego psa.. tylko jak suczka nie chce sie z nią bawić nie jest do końca przyjaźnie nastawiona to Anata pokazuje że chce dominować..na początku spokojnie, łagodnie.. a z tą owczarką kaukaską(Elza) to Anata najpierw się bawiła z pól godziny, latały spokojnie.. i teraz jak sie widzą to też się bawią.. wtedy już były obie zmęczone, rozdrażnione.. Anata miała już dość zabawy.. i burczenie w zabawie przerodziło się w ustawianie Elzy.. zakończone tym że Elza lezała na plecach do góry brzuchem, a wkurzona Anata na niej.. zabrałam Anate,a niezmordowana Elza znowu chciała sie bawić.. heh..
NAjczęsciej wyczuwa sama kiedy nie ma szans.. nigdy nie zdarzyło jej się ze zaatakowała psa, z którym z góry była skazana na przegraną.. przed takimi czuje respekt. albo je omija łukiem, albo próbuje zachęcić do zabawy, ale jest to bardzo ostrożne zachęcanie..[/quote]

A kiedy do nas zawitasz?
Mam już chętnego na twój kalendarz :P

Link to comment
Share on other sites

Jeny jak mnie wkurza jak ktos sie nie zna na akitach i twierdzi autorytatywnie, ze skoro mala ma teraz ciemny pyszczek a jej brat jasny to taki pyszczek jej zostanie ;-)
Juz mi sie nawet wyjasniac nie chce, ze jej brat ma jasny juz pyszczek bo w ogole jest jasniejszy a ona bedzie ceglasta, czyli pigment u akity jak najbardziej pozadany i o dluugo jasniejacej masce.

Lilka wez kobieto i napisz w jakim wieku twemu czarnomordinowi (co to juz chyba championat skonczyl?) wyjasnial ten czarny pysk ;-)
Bo mi juz rece opadaja. ;-)
Albo napisz ile jasnial czarny pysk psu, ktory jest ojcem Twego miotu, to moze wtedy ludzie sie nawroca ;-) Mi juz sie nie chce.

Swoja droga to juz u malucha czasem widac, ze nie zjasnieje. Pysk jest wtedy lsniaco czarny bez zadnych jasnych przeswitow. Ale zdaza sie to tylko u DJPowych mix akit. np. jak sie Panda urodzila mowilam, ze bedzie niehodowlana suka ale jej hodowczyni mi nie wierzyla, bo jej w zwiazku powiedzieli, ze sliczna suka... tak to jest jak o akitach wypowiada sie ktos, kto ich w ogole nie hoduje. A jeszcze pozniej mila Pani sedzina nagadala jej, ze ma ladna suke i kazala isc na wystawe ;-) Wiec poszla na wystawe i zeszla z ocena bynajmniej nie hodowlana ;-)
Coz czasem ludzie nie wiedza komu wierzyc i takie sa tego efekty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='Weron_ciau'][img]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-w/wako-5tyg.jpg[/img]
MIODZIO!!!!!!!!!!!!! :angel:[/quote]
Normalnie jak taki pluszak ze sklepu z zabawkami :o[/quote]
zeby takiego dostac to cza slono zaplacic
ale warto : 8)

Link to comment
Share on other sites

Zapłacić jak zapłacić (owszem mam chyba najdrozsze szczeniaki w Polsce)... ale za to jeszcze ile papierkow trzeba podpisac. Nie jest latwo kupic u mnie szczeniaka. Jednemu Panu sie wydawalo, ze za kase moze dostac wszystko. Ale nie wydawalo mi sie aby mial u niego akita dobrze. Raczej traktowalby go jako trofeum. Podziekowalam mu. Pan byl bardzo zdziwiony. Zreszta jak mamie maluchow sie nie spodoba przyszly wlasciciel jej szczeniaka to tez nie ma mowy, zebym takiej osobie szczeniaka wydala. Nas mozna oszukac czasem ale akity swietnie znaja sie na ludziach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Zapłacić jak zapłacić (owszem mam chyba najdrozsze szczeniaki w Polsce)... ale za to jeszcze ile papierkow trzeba podpisac. Nie jest latwo kupic u mnie szczeniaka. Jednemu Panu sie wydawalo, ze za kase moze dostac wszystko. Ale nie wydawalo mi sie aby mial u niego akita dobrze. Raczej traktowalby go jako trofeum. Podziekowalam mu. Pan byl bardzo zdziwiony. Zreszta jak mamie maluchow sie nie spodoba przyszly wlasciciel jej szczeniaka to tez nie ma mowy, zebym takiej osobie szczeniaka wydala. Nas mozna oszukac czasem ale akity swietnie znaja sie na ludziach...[/quote]
No i dobrze przynajmniej masz pewnosc ze do dobrych domkow trafia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weron_ciau']No i dobrze przynajmniej masz pewnosc ze do dobrych domkow trafia![/quote]

Jak do tej pory to sie sprawdza i naprawde wszystkie maluchy maja super domy. Ludziom nie przeszkadza, ze musza np. przyleciec z Niemiec po suczke. Dzwonia potem i mowia jaka ona jest cudowna i po prostu do schrupania. I to jest to. Albo jada z drugiego konca Polski i nie narzekaja Gdansk O Jezu to daleko. Kiedy tak Pani z Warszawy stwierdzila ;-) Normalnie smiechu warte. Moje akitki mieszkaja i we Wroclawiu a to chyba dalej niz Warszawa ;-). Czasem ludzie przyjezdzaja po nie przez cala Polske pociagiem. Wiem wtedy, ze taki szczeniak dobrze trafia i beda o niego dbali.
Teraz mam straszny dylemat, bo chcialam sobie zostawic blekitna suke o ile bedzie a sa chyba dwie blekitne i jedna taka jak UTA ale z idealnymi znaczeniami. I ktora mam wybrac??? Jak bym miala miejsce zostawialbym sobie wszystkie trzy. :-) A jeszcze nie tak dawno Ziemniak narzekal, ze w Polsce nie rodza sie takie szczeniaki ;-) a tu prosze chyba sie jednak rodza ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][quote name='Weron_ciau']No i dobrze przynajmniej masz pewnosc ze do dobrych domkow trafia![/quote]

Jak do tej pory to sie sprawdza i naprawde wszystkie maluchy maja super domy. Ludziom nie przeszkadza, ze musza np. przyleciec z Niemiec po suczke. Dzwonia potem i mowia jaka ona jest cudowna i po prostu do schrupania. I to jest to. Albo jada z drugiego konca Polski i nie narzekaja Gdansk O Jezu to daleko. Kiedy tak Pani z Warszawy stwierdzila ;-) Normalnie smiechu warte. Moje akitki mieszkaja i we Wroclawiu a to chyba dalej niz Warszawa ;-). Czasem ludzie przyjezdzaja po nie przez cala Polske pociagiem. Wiem wtedy, ze taki szczeniak dobrze trafia i beda o niego dbali.
Teraz mam straszny dylemat, bo chcialam sobie zostawic blekitna suke o ile bedzie a sa chyba dwie blekitne i jedna taka jak UTA ale z idealnymi znaczeniami. I ktora mam wybrac??? Jak bym miala miejsce zostawialbym sobie wszystkie trzy. :-) A jeszcze nie tak dawno Ziemniak narzekal, ze w Polsce nie rodza sie takie szczeniaki ;-) a tu prosze chyba sie jednak rodza ;-)[/quote]
Izis - zrob zdjecia swoim szczeniakom i wstaw na forum - z checia poogladam Twoje pieknoty :D .
Znajdz dobrego fotografa - moze tego co robil Ci zdjecia pierwszego miotu? Tamte zdjecia sa najlepsze jakie masz na swojej stronie.
Wiec skoro masz sie czym chwalic to wartro zrobic dobre zdjecia.
Juz sie nie moge doczekac. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziemniak']
Izis - zrob zdjecia swoim szczeniakom i wstaw na forum - z checia poogladam Twoje pieknoty :D .
Znajdz dobrego fotografa - moze tego co robil Ci zdjecia pierwszego miotu? Tamte zdjecia sa najlepsze jakie masz na swojej stronie.
Wiec skoro masz sie czym chwalic to wartro zrobic dobre zdjecia.
Juz sie nie moge doczekac. :D[/quote]

Ziemniak znasz mnie przeciez ;-). Zdjecia ukaza sie na stronie po przegladzie miotu. Wczesniej zdjecia otrzymuja tylko przyszli wlasciciele konkretnych psow :-) A na razie to maluchy zaczynaja dopiero otwierac oczka, wiec na pewno nie bede ich fotografowac przed dluzszy czas.
A poza tym uwazam, ze Takatuka robi dobre zdjecia tylko nie kazdy szczeniak nadaje sie na modela. Niektore nie potrafia ustac spokojnie ani minuty no i aparat nie nadaza za nimi.
Ale patrzac po tym jaka byla UTA i UMON to moge juz wyrokowac co nieco o ich kolorze :-)

Poza tym zrobic zdjecia czworce jest prosciej niz siódemce. Siódemka nie ustoi spokojnie ani nie usiedzi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izis!
My też chcemy zobaczyć te brzdące:)
A propos - zdjęcie twojego macho strasznie przypomina naszego Yaśka.. ach... kiedy to było... Kiedyś był właśnie taki, a teraz... młody zbuntowany :wink: :cry:
Pozdrawiamy

P.S. Właśnie pracuję nad chodzeniem Yahoo przy nodze... efekty minimalne, ale zawsze lepiej coś nic nic :P ... No i oczywiście idzie mi to lepiej niż pisanie magisterki hihi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...