Jump to content
Dogomania

Galeria Akit (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Taysha

Recommended Posts

  • Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matagi, nie wiem co to sa sunia. Nawet nie wiem jak ma na imie :P I nawet jej nie widzialam na oczy :lol: Jedynie na tych zdjeciach.
Jest to suczka szefowej mojej mamy. Podobno szefowa kupila ja od jakiegos faceta. Te fotki byly robione w pracy u mojej mamy. Facet przyjechal, zostawil sunie i pojechal :o Doslowanie NIC nie wiem :oops: Jedynie to ze jest bez papierka i ma 4 miechy.
Co jak co, ale sunia jest przesliczna :loveu:
Mam jedynie nadzieje ze szefowa wie jaka rasa jest Akita :roll:
Tylko szkoda mi suni ktora miala wzasc dla siebie z Psow w Potrzebie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Matagi, nie wiem co to sa sunia. Nawet nie wiem jak ma na imie :P I nawet jej nie widzialam na oczy :lol: Jedynie na tych zdjeciach.
Jest to suczka szefowej mojej mamy. Podobno szefowa kupila ja od jakiegos faceta. Te fotki byly robione w pracy u mojej mamy. Facet przyjechal, zostawil sunie i pojechal :o Doslowanie NIC nie wiem :oops: Jedynie to ze jest bez papierka i ma 4 miechy.
Co jak co, ale sunia jest przesliczna :loveu:
Mam jedynie nadzieje ze szefowa wie jaka rasa jest Akita :roll:
Tylko szkoda mi suni ktora miala wzasc dla siebie z Psow w Potrzebie...[/quote]
[b]Anetta!!![/b]Faktycznie szkoda,że nie wzieła psiaka potrzebującego :( A przy akicie,oby jej pomoc nie była potrzebna :( Mała wygląda słodko,papirów nie ma,bo długowłosa,ale charakterek zapewne będzie miała iście akitowy :wink: Dowiaduj sie ,proszę :P co tam u małej słychować i jak co to pisz :P Szkoda,żeby mała makitka nie była za jakiś czas w potrzebie :( A w ogóle to wyślij obie na szkolenie /mała ma już 4 mies.i zapewne za moment charakterek sie ujawni/jest taka jedna :P w Wawie co ma pojęcie o tej rasie,szkoli i akity dobrze i ich właścicieli :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi'] Mała wygląda słodko,papirów nie ma,bo długowłosa,ale charakterek zapewne będzie miała iście akitowy :wink: [/quote]

Lilka co Ty piszesz. Jesli ta suka nie ma papierow to nie dlatego, że jest długowłosa. Długowłose owczarki (akity też) mają prawo do rodowodu. Po prostu nie sa wystawowe ani hodowlane ale sa RODOWODOWE.
Ta jeśli nie ma papierów to po prostu jest z namnażalni a nie z hodowli i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']jeny ale muszę przyznac, że pierwszy raz widze takie cudo puchate niesamowity widok puchata akita :D Sliczna !!![/quote]

Owczarki długowłose też nie są wystawowe wg. FCI a maja swój klub w Polsce, własne wystawy, i hodowców i miłośników wyłącznie tej odmiany.

Podobnie akity długowłose są uważana za bardziej łagodne i jeszcze bardziej rodzinne niż akity o normalnym włosie. Podobno nawet samce są idealnymi towarzyszami małych dzieci...

Niedługo będę miała na stronie dział poświęcony właśnie akitom długowłosym. Aktualnie zbieram i tłumaczę (przy pomocy bardzo fajnych ludzi) materiały do tego działu :-)
Zapraszam do przesyłania zdjęć i opisów jeśli ktoś posiada taką właśnie akitę.
Mam już kilka fajnych zdjęć z polskich hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']O ta słodka, puchata akitka mieszka w Warszawie - a można wiedzieć w jakich rejonach.
Lila kto szkoli akity w Warszawie. Ja muszę sobie sama radzić.[/quote]
No wlasnie pech w tym ze ona mieszka poza Wawa w domku :(

[quote name='Matagi'] A w ogóle to wyślij obie na szkolenie /mała ma już 4 mies.i zapewne za moment charakterek sie ujawni[/quote]
No wlanie, tez to powiedzialam mamie aby przekazala wlascicielce :P Bo za chwile mala Akitka wejdzie na glowe swojej pani :lol:

A moglabys mi dac jakies namiary na ta babeczke od szkolenia? Chociaz watpie zeby ta pani miala czas aby jezdzic specjalnie do Wawy na szkolonko :-?

[quote]Niedługo będę miała na stronie dział poświęcony właśnie akitom długowłosym[/quote]
O fajnie! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][quote name='Matagi'] Mała wygląda słodko,papirów nie ma,bo długowłosa,ale charakterek zapewne będzie miała iście akitowy :wink: [/quote]

Lilka co Ty piszesz. Jesli ta suka nie ma papierow to nie dlatego, że jest długowłosa. Długowłose owczarki (akity też) mają prawo do rodowodu. Po prostu nie sa wystawowe ani hodowlane ale sa RODOWODOWE.
Ta jeśli nie ma papierów to po prostu jest z namnażalni a nie z hodowli i tyle.[/quote]
O tym ,że [b]każde szczenię,urodzone z rodziców rodowodowych,gdzie był normalny przegląd miotu,jest uprawnione do posiadania metryki[/b]to ja wiem :wink: Ale często się zdarza,że hodowca ,któremu przytrafi sie długowłose,czy też inne wadliwe szczenię,sprzedaje czy oddaje je bez papierka.Robiąc tak,mają pewność,że taki piesek nie trafi na wystawy/choć czasami nabywca zarzeka się,że wystawiać nie będzie :wink: / i nie popsuje opinii dla hodowcy :wink: Piszę to,bo już kiedyś coś takiego przerabiałam.Kiedyś ,kiedy hodowałam kochane bassety,urodziło mi się szczenię z wadą ogona.Pewna pani dostała psiaka w prezencie,jak również metryczkę.Uprzedziłam ją,że pies nie jest wystawowy,nigdy nie będzie też hodowlany.Za jakiś czas,pani się odmaniło /wszyscy znajomi,rodzina itd...namówili ja na wystawianie,bo pies naprawde piękny/ i wystawiła go.Smutno jej było,kiedy dostał dyskfalifikację :( Mi to w niczym nie przeszkodziło,ale szkoda kobitki było .Znajomy,który ma o,n.szczeniaki długowłose oddaje bez papierów.Zdarzyło mu się,że mądrala ,który dostał metryke ,odpowiednio "zrobił" psa i zgłosił na wystawę/też się zarzekał/.Często jest też tak,że posiadacze niewystawowych psów,mają rodowody i kryją je takimi samymi.Co z tego,że jest wpis "niehodowlany"?Potencjalnym nabywcom tłumacż przy sprzedaży szczeniaków,że to rodowodowe,ale rodzice nie byli wystawiani,bo coś tam....Takie szczeniaki ludzie kupują za całkiem niezłe pieniądze ,a hodowcy maja problem ze sprzedażą wartościowych szczeniąt,bo niektórzy kupią taniej,bo "porodowodowe" i niby takie same :evilbat: Jestem przeciwna wystawianiu rodowodów dla szczeniąt niehodowlanych :evil:
A ta długowłosa laleczka może i jest z rozmnażalni,trudno.Pamiętam u Ciebie Izis na stronie historię małej Lei :cry: :cry: :cry: ehhhhhhhh,smutno mi sie zrobiło :(
Idę do łopaty :wink: Śnieg wali taki od nocy,że niedługo będę musiała tunele kopać,coby wyjść na ulicę :wink: i smutek przemieni sie w złość :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']
O tym ,że [b]każde szczenię,urodzone z rodziców rodowodowych,gdzie był normalny przegląd miotu,jest uprawnione do posiadania metryki[/b]to ja wiem :wink: Ale często się zdarza,że hodowca ,któremu przytrafi sie długowłose,czy też inne wadliwe szczenię,sprzedaje czy oddaje je bez papierka.Robiąc tak,mają pewność,że taki piesek nie trafi na wystawy/choć czasami nabywca zarzeka się,że wystawiać nie będzie :wink: / i nie popsuje opinii dla hodowcy :wink: Piszę to,bo już kiedyś coś takiego przerabiałam.Kiedyś ,kiedy hodowałam kochane bassety,urodziło mi się szczenię z wadą ogona.Pewna pani dostała psiaka w prezencie,jak również metryczkę.Uprzedziłam ją,że pies nie jest wystawowy,nigdy nie będzie też hodowlany.Za jakiś czas,pani się odmaniło /wszyscy znajomi,rodzina itd...namówili ja na wystawianie,bo pies naprawde piękny/ i wystawiła go.Smutno jej było,kiedy dostał dyskfalifikację :( Mi to w niczym nie przeszkodziło,ale szkoda kobitki było .Znajomy,który ma o,n.szczeniaki długowłose oddaje bez papierów.Zdarzyło mu się,że mądrala ,który dostał metryke ,odpowiednio "zrobił" psa i zgłosił na wystawę/też się zarzekał/.Często jest też tak,że posiadacze niewystawowych psów,mają rodowody i kryją je takimi samymi.Co z tego,że jest wpis "niehodowlany"?Potencjalnym nabywcom tłumacż przy sprzedaży szczeniaków,że to rodowodowe,ale rodzice nie byli wystawiani,bo coś tam....Takie szczeniaki ludzie kupują za całkiem niezłe pieniądze ,a hodowcy maja problem ze sprzedażą wartościowych szczeniąt,bo niektórzy kupią taniej,bo "porodowodowe" i niby takie same :evilbat: Jestem przeciwna wystawianiu rodowodów dla szczeniąt niehodowlanych :evil:
[/quote]

Lilka wiesz, że wszystkie szczenieta musza zostac zatatuowane i podane do przegladu.
Jeśli ktoś szczeniaka oddaje to oczywiście może sobie zatrzymać metrykę jeśli chce mieć gwarancje, ze psiak nie trafi na wystawy. Nie zmienia to faktu, że szczeniak jest zatatuowany i rodowodowy, bo ma metryke (a czy leży ona u hodowcy czy u właściciele to już inna sprawa).

Jesli szczeniak nie ma byc wystawiany wystarczy samemu wyrobic mu w ZG rodowod (z wpisem niehodowlany) i dopiero taki dokument dac do reki wlascicielowi psa. Bo na metryczce to niestety czasem jest napisane tylko dziwnym trafem jak z ZG przychodzi rodowód to często nie ma wpisu w kolumnie uwagi. A przecież po to jest paragraf w regulaminie hodowli, że hodowca ma prawo zdecydować który szczeniak jest tylko tzw."kanapowcem" a który "wystawowy". Ale teoria teoria a zycie zyciem.

I nie wiem co komu miałaby popsuć długowłosa akita ;-) przecież praktycznie prawie wszystkie nasze i zagraniczne czołowe reproduktory niosa ten gen... Gorzej, gdy niosą gorsze rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"donya"']No wszędzie pada śnieg a u nas nie :cry:[/quote
Ty mnie Agnieszka o śniegu nie gadaj!!!! :evilbat: O 3.00 jeszcze u mnie deszczyk kropił....a o 8.00 rano Straż Miejska przypełzła i dobijała się do mnie.....bo chodnik przed domem "nieprzechodny" :evil: Pogadali z akitami :wink: ,bo ja o tej porze jestem nieczynna i poszli ... :wink: Po południu odkopywaliśmy i chodnik i bramy,nawaliło tego białego full i ma jeszcze walić :evil: Mnie już dosyć tego trenowania łopatologii :evil: ,mało tego teraz jest -4,a niedługo zapowiadaja -20 :evil: a mnie się kończy drzewo do kominka :(

Link to comment
Share on other sites

U nas wczoraj lał powtarzam LAŁ deszcz. :evil: Bimbo jeszcze rano był trochę mokry. Mimo wszystko wolę śnieg. Przynajmniej czysty wraca do domu.
Ja nie wiem po co ci drewno do kominka. Masz tyle futrzaków w domu - nie wystarczą :wink:
Ja mam w sumie trzy różnej wielkości i wszystkie śpią ze mną - ogrzewanie już nie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe,czy bym sie wyspała gdyby mnie do wyra wlazło 8 ogonów :o Moje makity nie lubią spać w łóżku,wskoczą i spadają :) Jedna mini sznaucerka to łóżkowiec :wink: A mnie drewno potrzebne,bo kominkowe ogrzewanie w domu mam! I moje papugaje w tyłek zmarzną razem z gwarkiem/dla nich +18 to już zimno/ kiedy drzewa niet :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bimbo się wpycha do łóżka jak zmarznie (przewaznie kaloryfery są wyłączone). Posłania nie ma bo wszyskie jakie miał rozłożył na części pierwsze. Więc śpi na podłodze.
A koty śpią pod kołdrą ale nie wiem dlaczego akurat w moim łóżku. Po czym o godz. 5:00 wstają i wpatrzone we mnie się drą na cały dom, że chcą jeść. A jak nie wstaję to sukają mnie łapkami i jeszcze głośniej krzyczą. :evil:

Link to comment
Share on other sites

A tu zimowe zdjęcie jednego z moich maluszków, co za kilka dni stuknie mu już roczek :-).
Tylko muszę się dopytać czy właśnie coś upolował czy dopiero się oblizywał, bo zajączek przebiegał ;-)
[img]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-t/tatsu/w-domku-nowym/tatsu-stoi.jpg[/img]

[img]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-t/tatsu/w-domku-nowym/tatsu-leb.jpg[/img]

A to jedna z małych dziewczynek co właśnie skończyła 6 miesięcy:
[img]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-u/uta/w-nowym-domu/uta-6mcy-stoi.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']A to jedna z małych dziewczynek co właśnie skończyła 6 miesięcy:
[url]http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-u/uta/w-nowym-domu/uta-6mcy-stoi.jpg[/url][/quote]
Że tak się wtrącę w te akitowe rozważania :D
Od razu zaznaczam, że nie mam pojęcia o rasie :roll: ale bardzo podobają mi się akity z takim właśnie umaszczeniem jak ta dziewczynka. Powiedzcie, jeśli chodzi o wystawy, to ma to jakieś znaczenie, czy akita jest ruda (nawet nie wiem czy to właściwe określenie, a może czerwona) czy właśnie taka... marmurkowa? :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda']Od razu zaznaczam, że nie mam pojęcia o rasie :roll: ale bardzo podobają mi się akity z takim właśnie umaszczeniem jak ta dziewczynka. Powiedzcie, jeśli chodzi o wystawy, to ma to jakieś znaczenie, czy akita jest ruda (nawet nie wiem czy to właściwe określenie, a może czerwona) czy właśnie taka... marmurkowa? :-?[/quote]

nie ma to znaczenia.
Kolor biały, czerwony czy pręgowany (bo taka jest ta dziewczynka) traktowane są równorzędnie.
Ten kolor wpisuje sie jako piaskowo-pręgowany albo po prostu jako pręgowany. Ale ta dziewczynka jest wyjątkowo jasna (prawie błękitna) i mi właśnie taka odmiana pręgowanego podoba się najbardziej, tak jak ognistoczerwone akity najbardziej z rudych ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...