Jump to content
Dogomania

Jaka jest najlepsza karma?


Biały Orzeł

Jaka jest najlepsza karma?  

857 members have voted

  1. 1. Jaka jest najlepsza karma?



Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Moja sunia je Eukanubę (adult, a za rok lub dwa senior) i jestem z tej karmy naprawdę zadowolona. Dobra jest jeszcze Nutro, ANF (którą też raz jadła) i Hills. Niestety bardzo często się sprawdza, że cena karmy świadczy o jej jakości.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja swojemu szczeniakowi podaje Notro Choice jagniecina z ryzem.

Wczesniej jadl Eukanube, a wlasciwie nie jadl jej wcale bo jej nie lubi. Dodatkowo drapal sie po niej okrutnie.

Na temat Eukanuby zdania sa podzielone. Moj wet mowi, ze ta karma jest mocno przereklamowana, a dodatkowo istnieja podejrzenia, ze jest do niej dodawana soja. Niby jest ona zrodlem bialka, ale z uwagi na to, ze jest tania stanowi baze karm z dolnej polki i nie powinna sie znalezdz w Eukanubie.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moje psy jedzą Eukanubę lub Royal Canin ale ostatnio poważnie myślę nad zmianą karmy bo słyszałam iż te karmy się pogorszyły z tym, że jeszcze nie wiem na co zmienić aby suczką wyszło to na dobre... Jajką karmą byście karmili psa patrząc tylko na jakość a nie na cene?

Link to comment
Share on other sites

Moje 5 Owczarków Niemieckich od ponad 1.5 roku je PROFormance i pięknie wyglądają ,są zdrowe ,a włos lśni jak posmarowany olejem .Mają doskonałą kondycję i witalność .Dzięki yucce ich kupy nie są takie śmierdzące ,a algi powodują lepszy pigment oka ,nosa i wysycenie koloru .
Karmiłam wieloma karmami i z PROFormance jestem bardzo zadowolona ,tym bardziej ,że moje psy jedzą tylko suchą karmę (nie gotuję im jedzenia)

Link to comment
Share on other sites

no więc moje trzy owczarki niemieckie jedzą Royal Canin Veterinary dla owczarków plus gotowane
sierść przepiękną ma Zoran, Raffi ciągle jeszcze wychodzi ze stanu poschroniskowego,a Heros zdaje się genetycznie ma taką nie za bardzo...
sama sucha karma to nie jest to co lubią najbardziej, ale z ciekawych rzeczy - Zoran np nie znosi chronicznie ryżu - reaguje na niego tak jakbym mu gorzką truciznę podawała :angryy: i nawet mięsko nie pomaga...:angryy:
Heros marudzi na początku ale jak zacznie jeść to miskę wylizuje ZAWSZE, Rafi jak to poschroniskowy pies - rąbie wszystko jak leci, nie wybrzydza a karmę moglabym dać mu każdą :evil_lol: :evil_lol:

czy ktoś móglby mi napisać co z tym pogorszeniem jakości Royal Canin? wolałabym wiedzieć - w końcu to nie jest tania karma... Eukanuby dwaj hrabiowie nie znoszą - nie byłam w stanie wepchnąć im tej karmy za nic...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad wyborem karmy i chciałam się Was poradzić, która karma patrząc na skład jest Wszym zdaniem lepsza. Nie wpisuję nazw karm ponieważ wiem, że niektóre mają swoich zwolenników i przeciwników a chcę aby ocena była obiektywna.

1 karma dla dorosłych psów ras małych

- Suszone mięso drobiowe, gluten kukurydziany, drożdże, izolat białek mięsa drobiowego, jaja: źródła białek o wysokiej wartości biologicznej.
- Pulpa buraczana dla ochrony przewodu pokarmowego.
- Tran: źródło kwasów tłuszczowych Omega 3, EPA-DHA o właściwościach przeciwzapalnych; olej roślinny: źródło kwasów tłuszczowych Omega 6 o korzystnym wpływie na skórę i sierść.

2 karma dla dorosłych psów ras małych

Suszone mięso z kurcząt (min. 27%), mielony ryż (min. 17%), mąka pszenna, gluten kukurydziany, mielona pszenica, tłuszcz drobiowy (min. 10%), otręby ryżowe, pulpa buraczana, chlorek potasu, węglan wapniowy, ortofosforan jednosodowy, suszone drożdże, suszone jaja, suszone wodorosty, czosnek.

1a karma z jagnięciną dla psów dorosłyh ras małych

Suszone mięso z jagniąt (min. 26%), mielony ryż (min. 26%), otręby ryżowe, mąka ryżowa, olej słonecznikowy (min. 3,5%), tłuszcz drobiowy, gluten ryżowy, suszone jaja, pulpa buraczana, chlorek potasu, suszone wodorosty, sól.

3 karma dla szczeniąt ras małych

Suszone mięso drobiowe, gluten kukurydziany, drożdże, izolat białek mięsa drobiowego, jaja: źródła białek o wysokiej wartości biologicznej.
- Tran: źródło kwasów tłuszczowych Omega 3, EPA-DHA o właściwościach przeciwzapalnych; olej roślinny: źródło kwasów tłuszczowych Omega 6 o korzystnym wpływie na skórę i sierść.

4 karma dla szczeniąt ras małych

Suszone mięso z kurcząt (min. 27%), mielony ryż (min. 26%), mąka pszenna, gluten kukurydziany, tłuszcz drobiowy (min. 10%), pulpa buraczana, chlorek potasu, suszone drożdże, suszone wodorosty, suszone jaja, czosnek.

Bardzo proszę o porównanie składu karm "1" i "2" oraz "3" i "4" oraz ocenienie jakości karmy "2a" ponieważ nie znalazłam jej odpowiednika w drugiej karmie.
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze karmy.

Link to comment
Share on other sites

Dobra metoda:)

A więc.

1. Chmm skład jest niespecjalnie standardowo zapisany. Mam wrażenie, że bez standardowych relacji wagowych.

- Suszone mięso drobiowe - ok
- gluten kukurydziany - nie ok:) Kukurydza jest najsłabiej trawionym zbożem przez psy czy koty, dodatkowo termin gluten - oznacza, że mamy do czynienia z przetworzonym ziarnem, które utraciło znaczną ilość wartości odżywczych, a więc mamy do czynienia ze zwykłym zapychaczem.
- drożdże - ok, jeśli w niewielkiej ilości, jeśli stanowią jeden z podstawowych składników karmy, to raczej odradzam
- izolat białek mięsa drobiowego - powiem szczerze niespecjalnie wiem co to może być, tak zapisana formuła może oznaczać, że są to chemicznie przetworzone tkanki mięsa drobiowego - nie polecam
- jaja: źródła białek o wysokiej wartości biologicznej - ok
- Pulpa buraczana dla ochrony przewodu pokarmowego - tak jeśli występuje po pierwszym nazwanym źródle tłuszczu, jeśli wcześniej - to zwykły zapychacz. Dobrze jeśli znajduje się przy niej informacja "sugar removed"
- Tran - pewnie, czemu nie


Ogółem - raczej nie figurowałaby ta karma na liście moich podstawowych zakupów

2. Suszone mięso z kurcząt (min. 27%), mielony ryż (min. 17%), mąka pszenna, gluten kukurydziany, mielona pszenica, tłuszcz drobiowy (min. 10%), otręby ryżowe, pulpa buraczana, chlorek potasu, węglan wapniowy, ortofosforan jednosodowy, suszone drożdże, suszone jaja, suszone wodorosty, czosnek.

Jak na mój gust za dużo zbóż i to tych słabiej trawionych - kukurydza, pszenica - krąży opinia, że to te dwa zboża są najbardziej uczulającymi nasze psiaki. 44% procent karmy to znośna mieszanka.

1a.
Suszone mięso z jagniąt (min. 26%), mielony ryż (min. 26%), otręby ryżowe, mąka ryżowa, olej słonecznikowy (min. 3,5%), tłuszcz drobiowy, gluten ryżowy, suszone jaja, pulpa buraczana, chlorek potasu, suszone wodorosty, sól.

Ok. Mieszanka jagnięco-ryżowa. W proporcjach zbliżonych do tego jak gdybym sam gotował :sabber:

3. Skład taki sam jak 1

Opinia podobna jak w przypadku nr. 1 czyli, raczej nie.

4. Skład taki sam jak 2, tylko dawkowanie pewnie inne bo dla szczeniąt:) kolejna radosna twórczość producenta. Opinia taka sama jak 2.

Teoretyczny ranking:

1. - 1a
2. - 2 i 4
3. - 1 i 3 (zbyt dużo chemicznie przetworzonych produktów - gluten i izolat białek)

Ps.

Możesz mi na Priva podesłać nazwę karmy 1a - jeśli cena będzie odpowiednia, może kiedyś kupię zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

Ja się teraz poważnie zastanawiam nad zmianą Royal Canin i Eukanuby na coś innego. Myślałam nad Biomillem, Nutro Choice Lamb & Rice mini lub Hillsem. Którą z tych karm byście polecali9 aby psiakom wyszło na dobre? A może macie inne propozycje? Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Bardzo polecam ACANĘ jest świetnie zbilansowana, psy wyglądają świetnie -wszystkie moje ma ją oceny doskonałe z podkreśleniem szaty,nie mają deficytów ilościowo jakościowych,stawy mocne włos wysycony pieknie pigmentem brak tkanki tłuszczowej która obciążałaby układ kostny odsyłam do strony głównej.Ja nic dodatkowo nie daję moim psom,a zmieniłam z Hillsa bo zjadały mi ściany z braku wapnia.Myślę że atutem jest też cena bo gdyby porównać z Eucanubą czy Royalem to skład jest bardzo zbliżony tyle że Acana ma więcej witamin i nie zawiera sztucznych konsarwantów.
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...