Jump to content
Dogomania

kopiowanie-czesc kolejna


jo_ann

Recommended Posts

[quote name='friccolo']Podejmowałaś taką nie raz. Jeśli cała rodzina żyje z psów, to nie ma miejsca na sentymenty. Liczy się kasa.[/quote]

.Nie te ten adres złociutka:lol:Nie ta osoba i nie to miasto:lol::lol:Nie opieraj swoich opini na chorych wizjach Pani z Australii to taka moja dobra rada.Ale fajnie dowiedzieć sie co tam w warszawskiej trawie piszczy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Czyli nie pochwalasz że Twiggy obcinała ogon tak duzemu szczeniakowi?

[/quote]

Czyli przeczytaj jeszcze raz moj post powolutku ,słowko po słówku a moze nawet kilka razy to uda Ci sie zrozumiec co tam napisałam:p

Link to comment
Share on other sites

[quote]a mozna miec pojecie skoro :[/quote]
Jeżeli się nie ma pojęcia na jakis temat, to w tym temacie się nie wypowiada. Ja nie mam pojęcia o tym, gdzie mieszkasz, ile masz psów i co z nimi robisz, więc nie mówię ci, że masz szczeniaki, którym obcinasz ogony...

A video działa mi tylko jedno, w którym to ogon jest schowany pod wodę i jakoś trudno ocenić co on z tym ogonem robi...

Niestety, ja nie mam na tyle czasu, aby Ci znaleźć filmy, w których pływają psy obcięte i jakoś skrócon ogon im nie przeszkadza... nawet jakbym miał, to by mi go było szkoda...
Za to widziałem sporo takich i takich na żywo, nie na filmie - i jakoś ich styl pływania niczym istotnym się nie różnił...

Moje zdanie na ten temat jest taki samo jak na temat oceny psów na wystawie. Nie z samego ogona się pies składa i z ogonem czy bez, jeśli piękny równie dobrze sobie radzi... (co nie zmienia faktu, że w sznaucerach statystyki mówią co innego :P).

Ty zapewne masz większe pojęcie/doświadczenie na każdy temat tutaj poruszany, co udowodniłaś już dziesiątki razy, więc powoli zamilkam, bo czuję sie przygnębiony swoją niewiedzą... powalają mnie po prostu niektóre argumenty i nie wiem co powiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jeżeli się nie ma pojęcia na jakis temat, to w tym temacie się nie wypowiada. Ja nie mam pojęcia o tym, gdzie mieszkasz, ile masz psów i co z nimi robisz, więc nie mówię ci, że masz szczeniaki, którym obcinasz ogony...

A video działa mi tylko jedno, w którym to ogon jest schowany pod wodę i jakoś trudno ocenić co on z tym ogonem robi...

Niestety, ja nie mam na tyle czasu, aby Ci znaleźć filmy, w których pływają psy obcięte i jakoś skrócon ogon im nie przeszkadza... nawet jakbym miał, to by mi go było szkoda...
Za to widziałem sporo takich i takich na żywo, nie na filmie - i jakoś ich styl pływania niczym istotnym się nie różnił...

Moje zdanie na ten temat jest taki samo jak na temat oceny psów na wystawie. Nie z samego ogona się pies składa i z ogonem czy bez, jeśli piękny równie dobrze sobie radzi... (co nie zmienia faktu, że w sznaucerach statystyki mówią co innego :P).

Ty zapewne masz większe pojęcie/doświadczenie na każdy temat tutaj poruszany, co udowodniłaś już dziesiątki razy, więc powoli zamilkam, bo czuję sie przygnębiony swoją niewiedzą... powalają mnie po prostu niektóre argumenty i nie wiem co powiedzieć :)[/quote]

nie musisz szukac..
[URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=75[/URL]
[URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=90[/URL]
trzeba byc wyjatkowym sadysta ,zeby wrzucic do wody nieumiejacego plywac psa,w dodatku z dysplazja i cala masa innych wad..
Jak sie nie myle na focie nasza oredowniczka milosierdzia [B]iwona&car[/B] i jej lomny plywajacy pies..Utonal czy dal rade?
Ciekawi mnie czego uzywal jako kotwicy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Czyli przeczytaj jeszcze raz moj post powolutku ,słowko po słówku a moze nawet kilka razy to uda Ci sie zrozumiec co tam napisałam:p[/quote]
Przeczytałam, ale nie piszesz jakie niesie ryzyko.
Moze jednak opowiesz nam o tym.
Co do Twiggy to było pytanie retoryczne. Z tego co napisałas, postąpiła bardzo źle narażajac swojego psa na olbrzymie ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']trzeba byc wyjatkowym sadysta ,zeby wrzucic do wody nieumiejacego plywac psa[/quote]
Trzeba być wyjątkowym sadystą, aby w ramach, opartej na naukowych podstawach, hodowli wyprodukować psa nieumiejącego pływać.

Tak. Wyprodukować. Zgodnie z technologią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Przeczytałam, ale nie piszesz jakie niesie ryzyko.
Moze jednak opowiesz nam o tym.
Co do Twiggy to było pytanie retoryczne. Z tego co napisałas, postąpiła bardzo źle narażajac swojego psa na olbrzymie ryzyko.[/quote]

No i nie przeczytałas niestety ze zrozumieniem.Sprobuj jeszcze raz:lol:.Moze tym raze Ci sie uda czego z calego serca zycze.

Link to comment
Share on other sites

Maxxel, gdybyś sie chociaż troche zainteresował, to przy dysplazji pływanie jest zalecane jako rehabilitacja psa.
To ruch który nie powoduje obciążenia stawów psa w takim stopniu jak bieganie

[QUOTE]
[B]Leczenie zachowawcze to:[/B]
racjonalny ruch (spacery, [B]pływanie[/B]), [/QUOTE]

[QUOTE][B]Właśnie pływanie jest uważane za najlepszą formę rehabilitacji w leczeniu zachowawczym dysplazji[/B], ponieważ zmusza mięśnie do ćwiczeń, nie obciążając stawów.
[/QUOTE]

[URL]http://www.weterynarz-podpowiada.info/article17.html[/URL]

[QUOTE][B]Najlepszą formą aktywności[/B] w takiej sytuacji [B]jest pływanie[/B].[/QUOTE]

[QUOTE][B]Pływanie[/B] jest doskonałym treningiem dla psów z [B]dysplazją[/B] i [B]może być stosowane w[/B] [B]niemal nieograniczonym stopniu[/B]. Pływając, pies zmusza do pracy mięśnie,[/QUOTE]
[URL]http://www.vetserwis.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Maxxel, gdybyś sie chociaż troche zainteresował, to przy dysplazji pływanie jest zalecane jako rehabilitacja psa.
To ruch który nie powoduje obciążenia stawów psa w takim stopniu jak bieganie





[URL]http://www.weterynarz-podpowiada.info/article17.html[/URL]




[URL]http://www.vetserwis.pl[/URL][/quote]

no i pewnie podczas tej rehabilitacji ogon odrasata:lol:bo niby czym on tam "steruje"?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']...Moje zdanie na ten temat jest taki samo jak na temat oceny psów na wystawie. Nie z samego ogona się pies składa i z ogonem czy bez, jeśli piękny równie dobrze sobie radzi... (co nie zmienia faktu, że [B]w sznaucerach statystyki mówią co innego[/B] :P).
...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Proszę, jaki pan uczony dał „POPiS”. Młody, a już apologeta „poprawności politycznej” :p . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na kilometr śmierdzi nadarzyńskim, kapturowym konformizmem :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']no i pewnie podczas tej rehabilitacji ogon odrasata:lol:bo niby czym on tam "steruje"?![/quote]

A co ma dysplazja do braku ogona i pływania? Czy wiesz ze istnieje cos takiego jak paraolimpiada? Uwazasz ze osoby niepełnosprawne, bez rąk, czy nóg nie potrafią pływać?

Tu masz dokładnie dlaczego pływanie jest zalecane jako rehabilitacja
[QUOTE][B]Właśnie pływanie jest uważane za najlepszą formę rehabilitacji w leczeniu zachowawczym dysplazji[/B], ponieważ [B]zmusza mięśnie do ćwiczeń[/B], nie obciążając stawów. [/QUOTE]

Mogę jeszcze rozwinąc temat mięsni, dlaczego jest ważne aby rozbudowywać mieśnie przy dysplazji.
Oczywiscie mogę rozwinąć, ale równie dobrze możesz sam sobie poszukać w necie, albo spytać się weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A co ma dysplazja do braku ogona i pływania? Czy wiesz ze istnieje cos takiego jak paraolimpiada? Uwazasz ze osoby niepełnosprawne, bez rąk, czy nóg nie potrafią pływać?

Tu masz dokładnie dlaczego pływanie jest zalecane jako rehabilitacja


Mogę jeszcze rozwinąc temat mięsni, dlaczego jest ważne aby rozbudowywać mieśnie przy dysplazji.
Oczywiscie mogę rozwinąć, ale równie dobrze możesz sam sobie poszukać w necie, albo spytać się weterynarza.[/quote]

ja w swojej naiwnosci myslalem,ze pies poprostu ma w wodzie plywac:lol:W mojej ocenie brak ogona mu w niczym nie przeszkadza..
No ,ale jak chcesz stawiac predyspozycje roznych ras w jednych blokach startowych to sorrki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zbyś']Trzeba być wyjątkowym sadystą, aby w ramach, opartej na naukowych podstawach, hodowli wyprodukować psa nieumiejącego pływać.

Tak. Wyprodukować. Zgodnie z technologią.[/quote]

jeszcze raz bo tu posty kasuja..

nie widzialem jeszcze psa bez ogona ktory nie umialby plywac..
Nawet tak niedoskonaly pies jak ten z Sydney opanowal ta sztuke.
Czy teraz laluna lepiej??
Szkoda,ze brak ci konsekwencji..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']ja w swojej naiwnosci myslalem,ze pies poprostu ma w wodzie plywac:lol:W[B] mojej ocenie brak ogona mu w niczym nie przeszkadza[/B]...[/quote]
To i tak dobrze. Przypomnę, że TuathaDea, aby dowieść że [B]ogon wręcz przeszkadza w utrzymywaniu równowagi***[/B], zalecała eksperyment z bieganiem i równoczesnym utrzymaniem METROWEJ TYCZKI NAD GŁOWĄ :razz: .

Wniosek jest prosty: podatność na manipulację i wrażliwość na przesądy jest wprost proporcjonalna do braku wiedzy, tym razem są to podstawy fizyki, kurs max GIMNAZJALNY :p .

Link to comment
Share on other sites

Tobie to trudno dogodzic , jamnik plywajacy z ogonem nad woda zle ,
ogon pod woda zle bo nic nie widzisz .
Nie wiedzialam ze chcesz jeszcze nurka pod woda z kamera.
Chcesz na sile udowodnic ze Newfunland ktory stracil ogon w kolysce bedzie tak samo sprawny jak z ogonem i przeszkola go na ratownika , bo wg Ciebie obciety ogon w niczym nie przeszkadza - wspolczuje Ci.
Masz slaba wyobraznie i brak wiedzy na ten temat.
Kazdy kopiowany pies w tej rasie odpadl by w konkurencji z tym psem .
[URL]http://www.eru.websnadno.cz/Galerie_zachranarRetter.html[/URL]
[quote name='Czarne Gwiazdy']Jeżeli się nie ma pojęcia na jakis temat, to w tym temacie się nie wypowiada. Ja nie mam pojęcia o tym, gdzie mieszkasz, ile masz psów i co z nimi robisz, więc nie mówię ci, że masz szczeniaki, którym obcinasz ogony...[/quote]
wiesz to jest tak ze ja sie wypowiadam na temat na podstawie postow ,
a ze sa one co chwile zmieniane i ktos chwali sie swoim psem , domem,
a jak nie pasuje- to nie moj , to zony , brata , swata :diabloti:
[quote]Niestety, ja nie mam na tyle czasu, aby Ci znaleźć filmy, w których pływają psy obcięte i jakoś skrócon ogon im nie przeszkadza... nawet jakbym miał, to by mi go było szkoda...[/quote]
Plywac bedzie ale mniej sprawnie :-( w zawodach tej samej rasy by odpadl w plywaniu z ogoniastym .
[quote]Za to widziałem sporo takich i takich na żywo, nie na filmie - i jakoś ich styl pływania niczym istotnym się nie różnił...[/quote]
Znaczy o sobie piszesz ?
wiesz jak ludzie potrafia roznie oceniac i obserwowac ??????:oops:
Testowac wino tez kazdy potrafiii :roll:

[quote]Moje zdanie na ten temat jest taki samo jak na temat oceny psów na wystawie. Nie z samego ogona się pies składa i z ogonem czy bez, jeśli piękny równie dobrze sobie radzi... (co nie zmienia faktu, że w sznaucerach statystyki mówią co innego :P).[/quote]
jakie statystyki bierzesz pod uwage ? :diabloti:
Zle masz pojecie o tym ze bez ogona czy bez ucha, tam cieciem czesto sa
wady ukryte:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']nie musisz szukac..
[URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=75[/URL]
[URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=90[/URL]
trzeba byc wyjatkowym sadysta ,zeby wrzucic do wody nieumiejacego plywac psa,w dodatku z dysplazja i cala masa innych wad..
Jak sie nie myle na focie nasza oredowniczka milosierdzia [B]iwona&car[/B] i jej lomny plywajacy pies..Utonal czy dal rade?
Ciekawi mnie czego uzywal jako kotwicy :)[/quote]

OJ MAXXELKU MAXXELKU :evil_lol:
wiem ze na sile chcesz zrobic ze mnie najwiekszym sadysta na tym forum,
tylko jakos Ci to nie wychodzi.
MAXXELKU w jednym linku to pokazujesz plawienie sie Cara na brzegu :p
A w drugim wybrales sobie CELOWO link w ktorym nic nie widac :cool3:
Moze ja wstawie to jak sie z tego wytlumaczysz ??

[IMG]http://img166.imageshack.us/img166/1688/pict0101pc1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img169.imageshack.us/img169/6791/pict0107nr3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img243.imageshack.us/img243/4767/pict0103ev8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img166.imageshack.us/img166/5874/pict01332fd4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img169.imageshack.us/img169/789/pict0143pd3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']nie widzialem jeszcze psa bez ogona ktory nie umialby plywac..[/quote]
maxxelku ja z ogonem widzialam co nie umie plywac, maxxelku wg ciebie kazdy pies umie plywac :-o
Moj jeden z Owczarkow Niemieckich nie umial plywac .
[quote]Nawet tak niedoskonaly pies jak ten z Sydney opanowal ta sztuke.
[/quote]
O tak opanowal maxxelku , w jaki sposob to masz zdjecia wklejone.
A zdjecia moje ktore zostaly wykasowane poniewaz zostaly nielegalnie wstawione akurat dokladnie maxxelku pokazywaly jakie sa przepisy w Sydney ,
skoro nie tylko moj a inne psy chodza bez smyczy po chodnikach w miescie.
Chcesz to moge Ci kazdego dnia taka fotke pstryknac :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']OJ MAXXELKU MAXXELKU :evil_lol:
wiem ze na sile chcesz zrobic ze mnie najwiekszym sadysta na tym forum,
tylko jakos Ci to nie wychodzi.
MAXXELKU w jednym linku to pokazujesz plawienie sie Cara na brzegu :p
A w drugim wybrales sobie CELOWO link w ktorym nic nie widac :cool3:
Moze ja wstawie to jak sie z tego wytlumaczysz ??

[/quote]

..dlaczego nie wklejasz tych fot ,gdzie ten pies plywa bez kapoka??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']maxxelku ja z ogonem widzialam co nie umie plywac, maxxelku wg ciebie kazdy pies umie plywac :-o
Moj jeden z Owczarkow Niemieckich nie umial plywac .

O tak opanowal maxxelku , w jaki sposob to masz zdjecia wklejone.
A zdjecia moje ktore zostaly wykasowane poniewaz zostaly nielegalnie wstawione akurat dokladnie maxxelku pokazywaly jakie sa przepisy w Sydney ,
skoro nie tylko moj a inne psy chodza bez smyczy po chodnikach w miescie.
Chcesz to moge Ci kazdego dnia taka fotke pstryknac :p[/quote]

bzdury gadasz,pokaz mi link do przepisow w Sydney gdzie mowa o free-leash w centrum city..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][B]Chcesz na sile udowodnic ze Newfunland ktory stracil ogon w kolysce bedzie tak samo sprawny jak z ogonem i przeszkola go na ratownika , bo wg Ciebie obciety ogon w niczym nie przeszkadza - wspolczuje Ci.[/B]
[B]Masz slaba wyobraznie i brak wiedzy na ten temat. [/B]

[B]Kazdy kopiowany pies w tej rasie ktora podoba Ci sie kopiowana odpadl by w konkurencji z tym psem .[/B]
[B][URL]http://www.eru.websnadno.cz/Galerie_zachranarRetter.html[/URL] [/B]
[/quote]

Maxxelku widze nie masz nic do powiedzenia na ten temat ??????
hmm ciekawe ...
jednak masz duzo do powiedzenia TYLKO na temat mojego psa :-o :p
Tu mowimy w tym temacie o kopiowaniu a nie o moim psie ,
moj pies jest tylko dla mnie dowodem jak zostal skrzywdzonym
przez hodowce ktory go pozbawil ogona - tyle na temat mojego psa!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Maxxelku widze nie masz nic do powiedzenia na ten temat ??????
hmm ciekawe ...
jednak masz duzo do powiedzenia TYLKO na temat mojego psa :-o :p
Tu mowimy w tym temacie o kopiowaniu a nie o moim psie ,
moj pies jest tylko dla mnie dowodem jak zostal skrzywdzonym
przez hodowce ktory go pozbawil ogona - tyle na temat mojego psa!!![/quote]

Twoj biedny pies jest tylko przykladem,ze nawet tak niedoskonale zwierze radzi sobie w wodzie.Znam dziesiatki przykladow psow zdrowych kopiowanych,gdzie woda badz sporty agility w niczym nie przeszkadza im w plywaniu badz bieganiu po "grzedach".Najsmieszniejsze jest to,ze doskonale zdajecie sobie z tego sprawe:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Znam dziesiatki przykladow psow zdrowych kopiowanych,gdzie woda badz sporty agility w niczym nie przeszkadza im w plywaniu badz bieganiu po "grzedach".[/quote]

Czyzby?
Zapomniałeś ze przeszkadza? Chociazby z tego powodu ze ich nie przyjma na wiele zawodów :lol:

Jest jeszcze inny powód - udowodniony. Ale do tego powodu jeszcze musisz wykazac otwarty umysł, aby go przyjąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Znam dziesiatki przykladow psow zdrowych kopiowanych,gdzie woda badz sporty agility w niczym nie przeszkadza im w plywaniu badz bieganiu po "grzedach".[/quote]

NAPRAWDE ???? jak lubisz sie zapierac nogami i rekoma i do tej pory robisz uniki w odpowiedziach ,
jak duzo wspolnego masz z weterynarzem lutomskak ,
ona tez napisala ze nie boli bo uciecie ogona to jak paznokcia u szczeniaka - do tej pory bez wyjasnien :roll:

A tu znowu powtarzam pytanie do Ciebie ????

Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10567678#post10567678"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I][B]Chcesz na sile udowodnic ze Newfunland ktory stracil ogon w kolysce bedzie tak samo sprawny jak z ogonem i przeszkola go na ratownika , bo wg Ciebie obciety ogon w niczym nie przeszkadza - wspolczuje Ci.[/B][/I]
[I][B]Masz slaba wyobraznie i brak wiedzy na ten temat. [/B][/I]

[I][B]Kazdy kopiowany pies w tej rasie ktora podoba Ci sie kopiowana odpadl by w konkurencji z tym psem .[/B][/I]
[I][B][URL]http://www.eru.websnadno.cz/Galerie_...narRetter.html[/URL] [/B][/I]


[quote name='"maxxel"'][B]Najsmieszniejsze jest to,ze doskonale zdajecie sobie z tego sprawe[/B]:lol:[/quote]

WIESZ JA SOBIE TYLKO Z JEDNEGO ZDAJE SPRAWE ZE JEST JESZCZE DUZO SEDZIOW
CO NIE UMIE ROZPOZNAC JAKA TO RASA JAK STANIE NIEKOPIOWANY PIES PRZED NIM ,
dlatego lepiej oceniaja psy kopiowane , no i tez jezeli sedzia sam kopiuje psy to jak te psy nie maja wygrac ?:diabloti:

I TYLKO W TYM PRZESZKADZA !!!! a tez coraz mniej i idzie ku lepszemu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...