Jump to content
Dogomania

kopiowanie-czesc kolejna


jo_ann

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jo_ann']czy mozecie odpowiedziec na moje pytanie? nie traktujmy tego jako argumentu za/przeciw kopiowaniu, tylko w rozwazaniu-po co psu ogon i co, jak pies go nie ma? serio pytam.[/quote]

A nie pomyslalas ze moze juz sie nie chce poraz kojeny na to samo odpowiadac ;)
Jak poczytasz temat to natrafisz na kilka odpowiedzi .:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']a co z pomoca ogona w szczesliwym zyciu u psow naturalnie prawie bezoogonowych? /PONy, pembroke, albo nawet buldogi/[/quote]
[quote name='jo_ann']czy mozecie odpowiedziec na moje pytanie? nie traktujmy tego jako argumentu za/przeciw kopiowaniu, tylko w rozwazaniu-[B]po co psu ogon i co, jak pies go nie ma? serio pytam[/B].[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Sama se to przemyśl, i nie tylko to, w ramach przygotowania do dyskusji :cool3:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Okres uporczywego zadawania pytań w rozwoju człowieka kończy się ok. czwartego, max piątego roku życia :p . [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']az tak bardzo temat kopiowania mnie nie intryguje, wiec nie przebrne przez wszystkie topici. ale wplyw braku ogona na szczescia-owszem, ciekawy.
wiec wniosek mam taki, ze pembroke jest nieszczesliwy i zle mu sie pracuje.;)[/quote]

A czy przeczytałaś dokładnie ten topic?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Nie jest tego duzo, ale moze warto sie zastanowić, dlaczego okaleczania zdrowych zwierzat jest złe.
Zobacz kiedys na żywo azjatę kopiowanego. Popatrz na dwie potworne dziury zamiast ucha i spytaj się siebie, czy było zbędne to ucho ze mu je tak obcieli i czy to przyniosło mu jakąkolwiek korzysć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy'] Pokaż mi rasę, którą się kopiuje i korzysta z ogona jako steru. Ale jako steru, a nie wachlarza.[/quote]

MOJ PIES UZYWALBY OGON JAKO STERU i tak probuje biedak.
Mam kilka zdjec jak plywa no ale z kikutem zawsze mozesz cos wymyslec .

Masz tu Czarnego Teriera z dlugim ogonem jak plywa
i jak uzywa ogona jako steru:p

Nie tylko mozesz zdjecia poogladac ,ale masz rowniez video.

[U][URL]http://www.eru.websnadno.cz/Galerie_zachranarRetter.html[/URL][/U][URL="http://www.eru.websnadno.cz/Galerie_zachranarRetter.html"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A czy przeczytałaś dokładnie ten topic?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Nie jest tego duzo, ale moze warto sie zastanowić, dlaczego okaleczania zdrowych zwierzat jest złe.
Zobacz kiedys na żywo azjatę kopiowanego. Popatrz na dwie potworne dziury zamiast ucha i spytaj się siebie, czy było zbędne to ucho ze mu je tak obcieli i czy to przyniosło mu jakąkolwiek korzysć.[/quote]

Laluna-nadinterpretujesz moje slowa i tez nie czytasz dokladnie tego, co ja pisze-bo juz napisalam wczesniej, ze wcale nie jestem zwolennikiem kopiowania.
Nie dlatego, ze dobry wet to zrobi szybko i bezproblemowo-tylko dlatego, ze inny ktos zapatrzony na zdjecia ciachnie swoim szczeniakom nozem.

Teraz chodzilo mi tylko o to, co napisalam-czyli czy rzeczywiscie ogon jest psu niezbedny do szczescia. Bez zwiazku z kopiowaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Niezbędny - to zależy. Porozmawiaj zresztą na ten temat z A. ...[/quote]
:hmmmm: O ile pamiętam, to parę słów na ten temat zamieniłem - o niezbędności do szczęścia nie słyszałem...
[quote name='Berek'] :shake: Po co sprawiać psu - co najmniej - dyskomfort na resztę życia...[/quote]
A na temat dyskomfortu u psa notorycznie kaleczącego ogon porozmawiaj zresztą z B. ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Chodzi Ci o wydzielenie moich postów do tego wątku? Widocznie tamten dotyczy wyłącznie sędziów eksterieru :niewiem:[/quote]
[B][I]Chodzi o to, że jeśli rozchodzi się o temat kopiowania to nie potraficie normalnie wymieniać pogladaów...tylko jakieś głupie teksty...ironia itd...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']Laluna-nadinterpretujesz moje slowa i tez nie czytasz dokladnie tego, co ja pisze-bo juz napisalam wczesniej, ze wcale nie jestem zwolennikiem kopiowania.
Nie dlatego, ze dobry wet to zrobi szybko i bezproblemowo-tylko dlatego, ze inny ktos zapatrzony na zdjecia ciachnie swoim szczeniakom nozem.

Teraz chodzilo mi tylko o to, co napisalam-czyli czy rzeczywiscie ogon jest psu niezbedny do szczescia. Bez zwiazku z kopiowaniem.[/quote]

A ja nie zarzucam Ci że jesteś, czy nie. Spytałam się czy przeczytałas ten temat do którego podałam link. Bo w tym temacie masz odpowiedź na swoje pytanie. Jednak jeżeli nie znasz, to albo go nie przeczytałaś, albo nie zrozumiałas.
Ale spróbuje Ci odpowiedziec na Twoje pytanie.
Zobacz te dwa psy na zdjeciu.
[IMG]http://images31.fotosik.pl/229/ca4f89e465d60e06.jpg[/IMG]

[IMG]http://images32.fotosik.pl/228/7781632c7f75ddff.jpg[/IMG]

[IMG]http://images24.fotosik.pl/202/a1616b5cf0331b1b.jpg[/IMG]

[IMG]http://images28.fotosik.pl/202/f495e6ac3d49f14e.jpg[/IMG]

Jak myślisz, czy one są szczęsliwe? Czy cos im przeszkadza? Czy nie bawia się fantastycznie? Czy nie dogaduja się wspaniale?
Owszem są kochane, szczęsliwe, radosne i potrafią się wspaniale bawic, dogadywać.
Dogadały sie, mimo iż jedno jest niewidome, drugie głuche.
I to co wyprawia suczka niewidoma od urodzenia, zdumiewa wszystkich. Mnie tez.
[QUOTE]Pies bez oczu a jednak taki sam jak pozostałe.
Przecież ona nie tylko lata z nimi, ona im ucieka, ona gra z nimi w piłkę, kradnie im patyki i zabawki, idzie do nich z czymś w paszczy i czeka żeby się ktoś z nią bawił. Łazi po kanapach i fotelach. [/QUOTE]

Zobacz ten film
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=-qNtWLHgA84[/URL]

W tej drużynie biega pies bez jednej łapy. Zdumiewajace jak sobie wspaniale radzi.
Znajoma ma doga - głuchego. Byś nawet nie zauważyła jego kalectwa. Pilnuje się jej nawet spuszczony ze smyczy, na codzień mieszka z innymi psami na duzej posesji. Tworza jedno stado. Tez się wspaniale dogadują.
A tu masz Azjatę
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/06/Centralasianovcharka.jpg/250px-Centralasianovcharka.jpg[/IMG]
Okaleczone ucho, okaleczony ogon.
Jak jest różnica?
Jedne psy muszą się przyzwczaić do swojego kalectwa bo natura tak chciała, inne bo człowiek tak chciał.
Na naturę nie mamy wpływu, na to co robimy tak.
Znajoma ma shelta, pies nie widzi na jedno oko, startuje w zawodach i nawet często wygrywa. zy można życ bez jednego oka. Można, i nawet startowac w zawodach i wygrywać. Ale czy to jest argment, ze bez jednego oka pies też doskonale funkcjonuje, wiec to drugie jest mu niepotrzebne? Czy to ze pies bez jednego oka, da sobie rade, będzie dobrym argumentem gdy pies ma jedno oko brazowe, drugie niebieskie, aby bezboleśnie zastapić mu okiem brazowym, bo tak będzie ładniej?
Jest jeszcze drugi aspekt, o tym co pisała Berek. Konsekwencją naszego okaleczania psa mogą być komplikacje zdrowotne u psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jedne psy muszą się przyzwczaić do swojego kalectwa bo natura tak chciała, inne bo człowiek tak chciał.
Na naturę nie mamy wpływu, na to co robimy tak.[/quote]

Laluna, ale czemu piszesz to a propos mojego posta? dlaczego manipulujesz wypowiedziami, tnac watki tak, jak zrobilas to w tutaj? jesli juz bardzo chcialas, to trzeba bylo dac jakis odnosnik, ze to kontynuacja wczesniej dyskusji. post, od ktorego zaczelas ten watek scisle wiaze sie z poprzednimi:konkretnie z tym: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=114284&page=44[/URL]

[quote]
a co z pomoca ogona w szczesliwym zyciu u psow naturalnie prawie bezoogonowych? /PONy, pembroke, albo nawet buldogi/
[/quote]

na to pytanie nikt nie udzielil odpowiedzi:p a piszesz mi o tym, jak slepa suczka sie przystosowala-w co wcale nie watpie.
a zeby byc grzeczna to przyznam, ze nie przeczytalam tamtego watku-ale skoro tam jest odpowiedz, to moglas albo ja tu powtorzyc, albo nie-ale bez potrzeby mowienia wciaz tego samego nie na temat o biednym okaleczonym azjacie i psie bez lapy.
Dla mnie nie musisz wymyslac/wyszukiwac kolejnych argumentow przeciw kopiowaniu. Ale prowadzicie rozmowy tu w taki sposob, ze zwolennikow sobie nie przysparzacie...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]dlaczego manipulujesz wypowiedziami, tnac watki tak, jak zrobilas to w tutaj? [/QUOTE]

Wątki rozdziela się po to, aby tworzyły jakaś całość. TAmten był o sędziowaniu i kopiowaniu w aspekcie wystaw.

Twoje pytanie dotyczyło funkcji ogona, skoro nie dotyczyło jako tako kopiowania, nie powinno się tam znaleźć, wobec czego zostało wydzielone wraz z odpowiedziami na to pytanie.
Wszystkie posty wczesniejsze były odnosieniem do psów kopiowanych.
Wiec nie jest to manipulcja, skoro Twój post jako jedyny nie miał być odnośnikiem do kopiowania.
[QUOTE]na to pytanie nikt nie udzielil odpowiedzi:p a piszesz mi o tym, jak slepa suczka sie przystosowala-w co wcale nie watpie. [/QUOTE]
Owszem udzielił, tylko jej nie zrozumiałas.
Głuchy pies, niewidomy moze sie przystosować do środowiska nawet bez tak waznych organów jak wzrok, słuch, czy nawet węch. Do środowiska sztucznego który stworzył mu człowiek.
Co nie znaczy że ten organ jest niepotrzebny. Być moze w naturze taki pies nie mógłby sie rozmnazac, u człowieka moze.
[QUOTE]a zeby byc grzeczna to przyznam, ze nie przeczytalam tamtego watku-ale skoro tam jest odpowiedz, to moglas albo ja tu powtorzyc, albo nie-ale bez potrzeby mowienia wciaz tego samego nie na temat. [/QUOTE]

Myślę, ze osoba która bierze udział w dyskusji i zadaje pytanie to robi to po że naprawdę ją to interesuje. Jezeli taka osoba otrzymuje odpowiedź i konkretny link to w przypadku kiedy oczekuje odpowiedzi szuka pod wskazanym adresem. Ty nie tylko nie przeczytałas, ale stwierdziłas ze Ciebie nie rozumiem. Wiec na jakiej podstawie skoro nie przeczytałas całej zawartosci posta? A powtarzanie iles tam razy tego samego linka, aż zechcesz go przeczytać, jest chyba bezcelowe, skoro widocznie nie oczekujesz odpowiedzi, na swoje pytanie. Gdybys oczekiwała juz dawno byś go przeczytała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']na to pytanie nikt nie udzielil odpowiedzi:p a piszesz mi o tym, jak slepa suczka sie przystosowala-w co wcale nie watpie. [/quote]

Tak samo przystosuje się pies, który urodził się bez ogona;)

[quote name='jo_ann']Ale prowadzicie rozmowy tu w taki sposob, ze zwolennikow sobie nie przysparzacie...[/quote]

A tego nie rozumiem?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Twoje pytanie dotyczyło funkcji ogona, skoro nie dotyczyło jako tako kopiowania, nie powinno się tam znaleźć, wobec czego zostało wydzielone wraz z odpowiedziami na to pytanie.[/QUOTE]

niby ok.. ale teraz wyglada to tak, ze nagle postanowilam zalozyc watek o tak bezsensownym temacie :p nie podoba mi sie to.

[QUOTE]
A tego nie rozumiem?:hmmmm:
[/QUOTE]

widac tak juz jest, ze wszyscy czasem nie rozumiemy;)
tych watkow jest tak duzo, tyle stron.. a w sumie tresci na 3 posty. cala reszta-bicie piany i histeria. i coraz dziwniejsze argumenty za i przeciw. moim zdaniem niepotrzebne. dla mnie jest oczywiste, ze obecnie kopiuje sie, bo sie tak komus takie psy bardziej podobaja-a nie kopiuje, bo to w sumie zbedna ingerencja chirurgiczna. i tyle mi wystarczy.
a jaki bedzie moj nastepny pies-to sie okaze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']niby ok.. ale teraz wyglada to tak, ze nagle [B]postanowilam zalozyc watek o tak bezsensownym temacie :p nie podoba mi sie to....[/B]
widac tak juz jest, ze wszyscy czasem nie rozumiemy;)
tych watkow jest tak duzo, tyle stron.. a w sumie tresci na 3 posty. .[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Z wielką ochotą zgadzam się z takim stwierdzeniem. Oto kolejny dowód na to, że Mody sprzyjają dyskusji, nie tłamszą opozycji, ba, nawet kompletnie bezsensowne wątki mogą się pokazać :razz: . [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

... masz na myśli "miękki pysk"?
:lol: :lol: :lol:

P.S. Joasiu Forestowa, wydzielono ten topik nie po to żeby akurat Twoją osobę poddać podłej manipulacji, jak podejrzewam (oczywiście mogę się mylić :razz: )tylko żeby wydzielić tę konkretną kwestię - sama piszesz, setki stron, malo info - czemu-ż, pewnie dlatego że tematy kopiowania wałkowane są juz od dawna i argumenty poszły na początku - a reszta, ba... jak widać. :lol:

Osobiście uważam że skoro jakiś organ jest u przeważającej części osobników, musi potrzebny...
:lol: I tyle. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Paulinko Ramonkowa-gdyby chciec wycinac kolejny watek, to mod powinien zrobic to o kilka postow wczesniej-ew dac odnosnik.
i tyle :lol:
my tu gadu gadu, a na kopiowanie lub nie i tak wplywu w sumie zadnego nie mamy ;) w takim tez razie zabieram mojego gada na spacer-polazimy sobie nad Wisla...

[IMG]http://i198.photobucket.com/albums/aa84/jo_annn/Foto-0263.jpg[/IMG]

:lol: /mial to byc portret, ale nie wyszlo ;) /

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"jo_ann"']wcale nie jestem zwolennikiem kopiowania.
[B]Nie dlatego,[/B] ze dobry wet to zrobi szybko i [B]bezproblemowo[/B]-tylko dlatego,
ze inny ktos zapatrzony na zdjecia ciachnie swoim szczeniakom nozem.[/quote]

TYLKO TAK POJMUJESZ KOPIOWANIE ?:crazyeye:
Wg Ciebie [B]jo_ann[/B],WAZNE TYLKO KTO WYKONA !
czyli sama podkreslasz, [B]Ogon i uszy- zbedny dodatek.[/B]

Radze tak samo jak LALUNA, poczytaj ten watek.

[quote name='"LALUNA"']A czy przeczytałaś dokładnie ten topic?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Nie jest tego duzo, ale moze warto sie zastanowić,
dlaczego okaleczania zdrowych zwierzat jest złe.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...