Jump to content
Dogomania

"ZAKLINACZ PSÓW" Paul Owens, Norma Eckroate


shangri_la

Recommended Posts

W-lenka - uniemożliwić pogoń i pracować nad skupianiem psa na przewodniku w każdych warunkach i powracaniu na komendę bez względu na sytuację lub chociaż zatrzymanie. Jeżeli pies kiedyś wyrwie za ptakiem czy czymkolwiek przy ulicy może tego nie przeżyć.
Jeżeli pies już wie że z właścicielem jest super etc to ćwiczyłabym w coraz większych rozproszeniach aż doszłabym do chodzenia przy nodze na kontakcie przez gromadę ptactwa.

A po tym jak wystrzeliła do kury - ja bym czymś rzuciła (klucze na przykład) tak żeby głośny odgłos zwrócił uwagę psa, przywołała i skupiała psa na sobie wszystkim czym się da (głos, machanie łapkami itd) nagradzając. Tak żeby porzucenie zdobyczy było bardziej opłacalne.
Warto też zrobić komendę wypluwania ofiary;) tylko bez aportowania, bo z tym bywa ciężko jak ofiara duża:diabloti:

przy zagrożeniu życia najlepiej managment a później ciężka praca, bo ukarać w momencie pogoni ciężko - zwykle zwierzak luzem i daleko no i zachowanie wysokosamonagradzające więc bodziec musi być silny aby wyparł takie zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przeczytałam ten wątek ale nadal mam dylemat.
Co lepiej kupić: "Zaklinacz psów" czy "Sygnały uspokajające"?
I takie pytania mam.
Czy w tej książce jest coś na temat więźi z psem ale tak dokładniej co i jak? Jakieś fajne sposoby na zabawy? W ogóle co jest oprócz jak nauczyć jakiejś komendy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...