Jump to content
Dogomania

charty w agility


Lazarus

Recommended Posts

co o tym sadzicie?

Wlasnie na strone klubowa ( adres ponizej ) dalam pierwsze zdjecia whippetow ktore braly udzial w Warszawie w zawodach...

Czy Wam podoba sie taka forma " zabawy" z chartami? Kto z was probował tego? Jak sie za to trzeba zabrac?

Link to comment
Share on other sites

Ja z Bajką chodziłam do klikerowego przedszkola w klubie agility. Widziałam whippety "w akcji" sa super!

W Warszawie jest kilka klubów, a czy we Wrocławiu sa nie wiem.

zajrzyj na stronę www.agility.prv.pl , albo na www.kliker.pieski.eu.org tam moga byc linki do klubów agility.

Chcę spróbować z Adasiem - bardziej dla socjalizacji niz na poważnie.

Anna, Bajka, Adaś, Maciek, Leon i Jaś

Link to comment
Share on other sites

W naszym klubie Cavano biega borzojka Cecile (zwana Sesilką :wink: ).

Nawet jeśli nie uda jej się zdobyć wysokiej lokaty w zawodach, zazwyczaj otrzymuje nagrodę za efekty artystyczno - estetyczne, ona płynie nad przeszkodami. :)

Link to comment
Share on other sites

U nas w Katowicach jest kilka takich miejsc gdzie mozna sie zapisac. nawet jeden osrodek jest " kilka ulic dalej" ale ja jakos nie mam cierpliwosci i nie jestem konsekwentna.. ale podoba mi sie to bardzo. Nieraz mam porywy i "szkole" nasze whippety. chyba najlepiej idzie im lapanie latajacych pokrywek po masle roslinnym:))

Link to comment
Share on other sites

Widzialam obydwa whippy na tych zawodach i musze powiedziec ze co chart to inaczej biegnie :wink:

Whippecik pregowany biegl tak dystyngowanie, powoli. Wydawal sie taki bojacy troszke ze cos moze mu sie nie udac. Nie mial takiaj mobilizacji w sobie, w kazdym razie nie bylo tego widac po nim. No nie wiem, ja tak to odczuwalam :roll:

Skolei drugi bialo-bezowy to istne przeciwienstwo. Wyrywal sie, chcial jak najszybciej pokonac przeszkody. Byla taka widoczna wyrwa u tego psa :) Widac bylo po nim ze che to robic :)

Co sadze o takiej formie dla charcika...?

Jest to wspaniala atrakcja dla psiaka, trzeba byc bardzo konsekwentny i dobrze mobilizowac do zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się :D , to wielka frajda dla psów, ale właśnie tak trzeba to zawsze traktować, zawsze to MA BYĆ dla psa zabawa i frajda i nie wolno o tym zapominać.

My z Maltą ciągle nie możemy zacząć tak regularniej z powodu że tak powiem "czynników zewnętrznych" :(:(:( ale ciągle jeszcze mamy plany ;)

Link to comment
Share on other sites

"Tudej" ( bialo pregowany ) to mlody pies i zdaje sie od niedawna z Magda sie w to bawi , Elton ( bialo bezowy) to stary wyjadacz.. juz bral udzaial w niejednych zawodach.. moze w tym tkwi roznica w pokonywaniu toru?

chyba lepiej jak pies biegnie jak "strzala" dynamicznie i nawet zarobi dysk niz spokojnie z dystansem...

Ktos madrzejszy musialaby sie wypowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

"Tudej" ( bialo pregowany ) to mlody pies i zdaje sie od niedawna z Magda sie w to bawi , Elton ( bialo bezowy) to stary wyjadacz.. juz bral udzaial w niejednych zawodach.. moze w tym tkwi roznica w pokonywaniu toru?

Bardzo mozliwe :wink: Ostatnio jak widzialam na seminarium tego bialo-pregowanego to tak samo skakal.

chyba lepiej jak pies biegnie jak "strzala" dynamicznie i nawet zarobi dysk niz spokojnie z dystansem...

Tez mi sie tak wydaje, w koncu to sa zawody a nie spacerek :P

Ktos madrzejszy musialaby sie wypowiedziec.

Mozesz sprobowac na Sporcie sie czegos dowiedziec :)

Link to comment
Share on other sites

No Naomi na razie za mała - 5,5 mieścia ma na karku. Chyba, że w tym wiku można zacząc jakies "przed treningi"?

Gdzie te CAVANO sie miesci? Ja jescze nie zorientowana, gdzie chce trenowac, a chce ludzi z odpowiednim podejsciem i najlepiej z dogonym dojazdem :wink:

Link to comment
Share on other sites

whip- oni teraz zmienili adres, teraz to Racławicka zdaje się. A chodzić już możesz zacząć- malutka się będzie przyzwyczajała, skakać nie musi, ale kładki, tunel czy slalom może trenować. Z resztą ona malutka będzie i leciutka to hopki można jej już na minimum ustawiać albo na ziemi tyczki kłaść w ogóle. Moja Dru parę razy była na treningu w wieku o ile pamiętam jakichś 3,5-4 miesięcy ;) Z resztą najlepiej skontaktuj się z Elą, znajdziesz ją na temacie Cavano Dream Team.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...